20 травня 2024 року, понеділок, 14:47
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Новини Білоцерківської ОДПІ (архів)

 

За січень-липень 2018 року Центрами обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ надано майже 48 тисяч адміністративних послуг

Із них лише за липень – 6018 послуг.Як і раніше, серед наданих адміністративних послуг найбільшу кількість складає послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків - 18001 запит, що становить 37,8 відсотка від загальної кількості послуг.

Крім того, з початку року були надані наступні адміністративні послуги:

- Видача облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків - 12026

- Реєстрація платника єдиного податку - 3295

- Надання витягу з реєстру платників єдиного податку -3622

- Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – 1383

- Реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 2378

- Реєстрація розрахункових книжок - 2493

- Реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 720 та інші.

Окрім надання адміністративних послуг в Центрах обслуговування платників платникам та громадянам надаються консультативні та інформаційні послуги щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді, щодо нарахованих та сплачених до бюджету податків і зборів, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС.

Для зручності відвідувачів розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.

 

Аналіз звернень громадян до Білоцерківської ОДПІ

 

За 7 місяців поточного року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 57 звернень від громадян. Основні теми звернень, це реєстрація та облік платників податків (32 відс.), сплата загальнодержавних податків (32 відс.), контрольно - перевірочна робота (20 відс.).

Крім того, у зверненнях порушувались питання щодо ухилення від сплати податків, податкової звітності, єдиного соціального внеску, місцевих податків.

Під час особистого прийому громадян керівництвом Білоцерківської ОДПІ надані роз’яснення в усній формі по питаннях податкової звітності, контрольно-перевірочної роботи та реєстрації та обліку платників податків.

 

За звітний період, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надано вичерпну інформацію на 35запитів. 

 

Розпочато експериментальний проект щодо новітніх технологій у розрахункових операціях

 

Постановою КМУ від 13.06.2018 №472 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі - Порядок). Зазначена постанова набула чинності з 19.06.2018 року.

Інноваційна система реєстрації та обліку РРО-e-Receipt, розроблена ДФС України, забезпечує onlineреєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони) без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребує абонентської плати за користування нею.

E-Receiptможе бути встановлена та підтримуватися будь-яким пристроєм.

Ця система буде інтегрована з «Електронним кабінетом». Нова система підвищить ефективність контролю за розрахунковими операціями та дозволить оперативно виявити факти порушень при здійсненні таких операцій, зменшити обсяги тіньового обігу товарів, зокрема, підакцизних. Отже, новітні модельні комплекси стануть альтернативою традиційним касовим апаратам.

Також, Порядком визначено вимоги до програмних комплексів, які повинні забезпечувати програмні комплекси:

- виконання розрахункових операцій та передачі контрольно-звітної інформації до системи обліку даних в режимі реального часу;

- друкування розрахункових та інших звітних документів;

- збереження даних про опис товарів, фіскальної інформації, даних на основі яких формуються розрахункові документи та звіти про розрахункові операції;

- використання електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для здійснення технологічних операцій, захисту від підміни та модифікації даних реєстраторів.

 

Координація дій щодо реалізації експериментального проекту здійснюється Мінфіном України. Учасники пілотного проекту можуть подавати до Мінфіну та ДФС пропозиції щодо функціонування новітніх моделей. 

 

Білоцерківська ОДПІ – реалізація прав громадян на звернення

 

За січень – червень поточного року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 57 звернень від громадян. У зверненнях порушували питання:

  • щодо реєстрації та обліку платників податків податків (32 відс.);
  • загальнодержавних податків (32 відс.);
  • контрольно - перевірочної роботи (20 відс.);
  • місцевих податків (2 відс.);
  • єдиного соціального внеску (2 відс.);
  • інформування про ухилення від сплати податків (4 відс.);
  • податкової звітності (6 відс.);
  • праці і заробітної плати (2 відс.).

Під час особистого прийому громадян керівництвом Білоцерківської ОДПІ були надані роз’яснення в усній формі по наступних категоріях:

  • щодо податкової звітності (43 відс.);
  • контрольно-перевірочної роботи (43 відс.);
  • реєстрації та обліку платників податків (14 відс.).

Також, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» за звітний період  розглянуто 34запити на отримання публічної інформації та надано вичерпну інформацію у визначений законодавством термін.

 

Адміністративні послуги платникам податків – результати за півріччя

 

З початку року до центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ надішло 41558 звернень про надання адміністративних послуг, із них у червні місяці - 5568.

Серед наданих адміністративних послуг найбільшу кількість складає послуга з  видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків - 15196 запити, що становить 36,6 відсотків від загальної кількості послуг.

Також, однією з необхідних послуг для платників податків безумовно є видача облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За січень-червень місяць 2018 року таких послуг надано 11539 громадянам, що становить 27,8 відсотків від загальної кількості.

Крім того, за шість місяців були надані наступні адміністративні послуги:

- Реєстрація платника єдиного податку - 2793

- Надання витягу з реєстру платників єдиного податку -3087

- Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – 1160

- Реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 1860

- Реєстрація розрахункових книжок - 2175

- Реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 575  та інші.

 

Своєчасне та якісне надання адміністративних послуг в подальшому надасть плідні результати для економічного розвитку регіону й України в цілому.

 

«День відкритих дверей» в ЦОП Білоцерківської ОДПІ

 

Вже стало доброю традицією проводити «День відкритих дверей»в Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Цього разу, в Єдиний день податкових знань, зустріч відбулася для студентівекономічного факультетунапрямку фінанси, банківська справа та страхування Білоцерківського Національного аграрного університету.

Майбутніх «фінансистів» та бухгалтерів зустрів очільник Білоцерківської ОДПІ Віталій Голодняк та розповів про сутність сучасних податків і відповідальну роботу податківців. Для молоді було організовано екскурсію в Центрі обслуговування платників. Студенти дізнались про сучасні нововведення та електронні сервіси, які значно полегшують роботу суб’єктів господарювання, ознайомились з принципами надання адміністративних послуг і консультацій платникам, процесом приймання податкової звітності.

В ході екскурсії Віталій Голодняк звернув увагу і на розміщені на столах брошури, буклети, пам’ятки та іншу друковану продукцію, що підготовлена фахівцями на допомогу платникам.

Загалом візит до Білоцерківської ОДПІ виявився цікавим та змістовним.

 

До уваги платників!

 

Білоцерківська ОДПІ повідомляє про режим роботи Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні дні:

24, 28, 29 червня 2018 року – вихідні дні;

27 червня 2018 року – робочий день з 9 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв.;

30 червня 2018 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

 

Зустріч із трудовим колективом на Сквирщині

Днями,в рамках проведення інформаційної кампанії «Єдиний день податкових знань», керівник Сквирського відділення Білоцерківської ОДПІ Лариса Марченкопровела зустріч з колективом  Сквирської філії Корпорації «ЕЛТЕКС».

У вступному слові Лариса Миколаївна зазначила, що стабільні надходження до бюджету забезпечуються, насамперед, завдяки добросовісній та своєчасній сплаті податків сумлінними платниками, одним із яких є Сквирська філія «Елтекс». Зокрема, з початку року філія сплатила 237 тис. гривень податку з доходів фізичних осіб, 21,8 тис. гривень військового збору та 340 тис. гривень єдиного соціального внеску.«Цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками прямо пропорційно залежить від надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету» – підкреслила Лариса Миколаївна.

Також присутні дізнались про новації щодо податку на прибуток, спрощеної системи оподаткування, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, майнових податків, військового збору тощо.

Багатьох із працівників підприємства цікавило можливість скористатися правом на одержання податкової знижки. Які саме витрати включаються до складу податкової знижки та які документи необхідно подати, що б отримати таке повернення.

На завершення зустрічі Лариса Марченко побажала підприємству розвитку та процвітання, а працівникам гідної та високої зарплатні.

 

Інформування про ухилення від сплати податків - реалізація права на звернення

 

За січень – травень поточного року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 45 звернень від громадян, в т.ч. 5 під час особистого прийому керівника. Тематика звернень різноманітна. Найчастіше звертались з питань реєстрації та обліку платників податків, правил нарахування та сплати загальнодержавних податків, заповнення податкової звітності, контрольно-перевірочної роботи. На всі звернення надані вичерпні відповіді у встановлені законодавством терміни.

Також, значну питому вагу мали звернення громадян про ухилення від сплати податків. Звертаємо увагу, що така інформація підлягає обов’язковій перевірці. Отож, не чекайте податківців з перевіркою, виконайте свій обов’язок перед державою – задекларуйте доходи та сплатіть податки.

Крім того, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за січень – травень ц.р. розглянуто 32запити на отримання публічної інформації.

 

Адміністративні послуги платникам податків –

результати за 5 місяців поточного року

 

З початку року Центри  обслуговування платників (далі ЦОП), які функціонують при Білоцерківській ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області, відвідало 122100 платників податків та громадян. Фахівцями ОДПІ в звітному періоді надано 35496 адміністративних послуг, в т. ч. в травні - 6295.

Найбільша кількість - 12396 (65,1% від загальної кількості послуг) адміністритавних послуг, щодо видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – та 10709 щодо видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Крім того, фахівці Центрів надали:

- 2099 послуг щодо реєстрації платника єдиного податку;

- 2533 витяги з реєстру платників єдиного податку ;

- 1012 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби ;

- 1542 послуги щодо реєстрації книг обліку розрахункових операцій;

- 2050 послуг з реєстрації розрахункових книжок та 467 – з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та інші.

Великим попитом користуються консультативні та інформаційні послуги щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді та на магнітних носіях, щодо нарахованих та сплачених до бюджету податків і зборів, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС.

 

Для зручності платників у ЦОП створено робочі місця, які підключені до мережі Інтернет і дають змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, формувати та надсилати звітність в електронному вигляді 

 

Єдиний день податкових знань: Актуальні питання податкового законодавства, що надійшли від платників Таращанщини

В Таращанському відділенні Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: „Порядок отримання права на податкову знижку”. На актуальні питання, що надійшли від платників, відповіла керівник відділення Тетяна Діденко.

Пропонуємо ознайомитись із найбільш запитуваними із них:

Питання: Чи маю право на податкову знижку при сплаті за навчання дитини на користь закладу освіти іншої держави?

Відповідь: При сплаті за навчання закладу освіти іншої держави втрачається  право на податкову  знижку. Згідно п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України визначено перелік витрат, дозволених на включення до податкової знижки, а саме сума коштів, сплачених платником податків на користь вітчизняних вищих та професійно – технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та / або члена його сім’ї першого степеня споріднення.

Питання: Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Відповідь: Військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права на застосування податкової знижки. Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року N2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та  інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачених  законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

При цьому, згідно з п. 168.5 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

 

 

Семінар-практикум та 5 „гарячих ліній” проведено 16 травня по Білоцерківському регіону

З метою своєчасного і об’єктивного інформування громадськості про  найважливіші аспекти застосування податкового законодавства та підвищення рівня обізнаності платників податків, у Білоцерківському регіоні під час проведення „Єдиного дня податкових знань” відбулася низка відповідних заходів.

Зокрема, одним із дієвих засобів спілкування з платниками податків - є сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Так, на Білоцерківщині, Кагарличчині, Таращанщині та Богуславщині фахівці відповідали на запитання платників щодо проблемних питань, що стосуються податку на додану вартість та адміністрування податків фізичних  осіб,  обліку платників податків, подання звітності в електронному вигляді та застосування податкової знижки.  

Також в Центрі обслуговування платників Сквирського відділення Білоцерківської ОДПІ відбувся семінар-практикум на тему: „Подання звітності в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, а також звітності по єдиному соціальному внеску”. Застосування нових технологій подання звітності в електронному вигляді та використання електронних сервісів ДФС України надає можливість заощаджувати час платникам податків та фахівцям контролюючих органів.

 

Найбільш актуальні питання, які були задані під час проведення „Єдиного дня податкових знань” будуть узагальнені  та  найближчим часом  доведені до широкого кола платників.

 

Вітаємо переможців конкурсу «Податківець майбутнього» із Білоцерківщини

 

Днями у приміщенні Головного управління ДФС у Київській області урочисто привітали та нагородили цінними призами учасників та переможців Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього», який проводився за ініціативою Університету Державної фіскальної служби України.

Метою конкурсу було роз’яснення ролі та значення Державної фіскальної служби України, популяризації податкової та митної грамотності, формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

Активними учасниками конкурсу стали вихованці Білоцерківського дошкільного навчального закладу №35 «Вербиченька»  та школярі загальноосвітньої школи №11. Їм вдалось здобути перемогу у трьох номінаціях.

Зокрема, у номінації «За креативність мислення» перемогла Кліванська Анастасія -учениця Білоцерківської ЗОШ №11 (методист Семишкурна Марина).

Вихованці двох груп ДНЗ №35 «Вербиченька», під керівництвом вихователів Кравченко Світлани та Шабельної Катерини, вибороли перемогу у номінації „Найкраща колективна робота”, а саме:

- Медвідь Артур, Биковець Марія, Резніченко Настя, Мицюк Ярослав за роботу «Кожен повинен внести свою частину бюджет країни. Це знають навіть їжаки!»;

- Брус Віталіна, Ковальчук Михайло, Діренко Андрій - «Податки для спільних потреб усіх громадян України».

Слід відзначити, що за активність (надіслано на конкурс 11 робіт) «Вербиченька» стала одним із призерів у номінації «Найактивніший заклад освіти».

Пошук, підтримка талановитих дітей, участь у вихованні підростаючого покоління – майбутніх платників податків, є найважливішим завданням, яке ставить перед собою служба.

 

Як отримати довідку про відсутність заборгованості?

Нерідко в платників податків виникає необхідність підтвердити (держоргану, банку, контрагенту тощо) відсутність заборгованості перед бюджетом або перевірити стан розрахунків із бюджетом. У такому випадку необхідно отримати довідку про відсутністьзаборгованості з податків, зборів, платежів (далі – довідка), звернувшись до контролюючого органу ДФС за основним місцем обліку платника.

Порядок видачі Довідки регламентується наказом Міністерства доходів і зборів України  від 10.10.2013 №567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів» (далі – наказ №567). 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників, що заява встановленого наказом №567 зразка складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом ДФС довідки, і зазначенням найменування підприємства (установи, організації), якому (якій) буде пред’явлений цей документ. Строк розгляду заяви платника і видачі довідки або направлення відмови в її видачі – 5 робочих днів із дня отримання заяви.Довідка дійсна протягом 10 календарних днів. Тому, у разі необхідності, по закінченню 10-денного терміну платнику потрібно повторно ініціювати її видачу.

Нагадуємо, що наразі отримати довідку про відсутність заборгованості можливо, скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників податків у режимі реального часу. Платники, з використанням електронного цифрового підпису (будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів),можуть направити заяву й отримати довідку в електронному вигляді, підписану ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

 

Білоцерківський ЦОП надав майже 13 тисяч безкоштовних

адміністративних послуг

Центром обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ надається широкий спектр адміністративних безкоштовних послуг для відвідувачів, а саме: приймання податкової звітності; видача картки платника податків; внесення до паспорта громадянина України  даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, надання консультацій в усній формі тощо.

За інформацією управління обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ протягом січня-квітня 2018 року платникам було надано понад 12,8 тис. адміністративних послуг. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. З початку року було надано 4 тис. 792 таких послуг.

Для зручності платників у ЦОПі працює система Wi-Fi; у залі очікування забезпечено трансляцію актуальної інформації на ТV моніторі; оформлені інформаційні та тематичні стенди, що містять зразки заповнення заяв, податкової звітності, актуальну інформацію з питань оподаткування; розповсюджено тематичну друковану продукцію.

 

Звертаємо увагу, що режим роботи центру спрямований на забезпечення якісного та вчасного надання послуг платникам і працює щоденно у робочі дні з 9.00 год. до 18.00 год. обідня перерва з 13.00 год. до 13.45 год., а в суботу – з 9.00 до 13.00 год за адресою м.Біла Церква, бул. Олександрійський, 12 . 

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону додатково отримали 86,7 млн. гривень

За січень-квітень поточного року надходження платежів склали майже 552 млн. гривень. Темп росту становить 118,7%.

Структура місцевих бюджетів залишається сталою – як і раніше, маже 63% надходжень забезпечується за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб. За чотири місяці 2018 року відрахування з доходів громадян склали 348 млн. гривень.Також місцеві бюджети отримали 105,8 млн. гривень єдиного податку (майже 19% надходжень), 49,8 млн. гривень плати за землю (майже 9%) та 11,9 млн. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (2,1%). Про це повідомив очільник Білоцерківської ОДПІ Віталій Голодняк.

Він підкреслив, що розвиток підприємницької ініціативи та надання високоякісних послуг платникам сприяє своєчасному наповненню місцевих бюджетів та розвитку громад. 

Податок на нерухомість: коротко про головне

Розділом ХІІ Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що платниками  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад і застосовуються до загальної площі об’єкта нерухомості. Проте, вони не можуть перевищувати 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2017 році - 48 грн., 2018 році - 49 грн.)

Обчислення суми податку з об’єкта/ об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Ураховуються також і пільги зі сплати податку, які визначені статтею 266.4 ПКУ. Зокрема, база оподаткування зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

Водночас, існують і обмеження. Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

При обчисленні суми податку об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), розрахована сума додатково ще збільшується на 25 тис. гривень за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

Платники – фізичні особи у 2018 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2017 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Оплата зобов’язання здійснюється протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Крім того, ст. 266 ПКУплатники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності, права на користування пільгою зі сплати податку

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

До уваги платників!

Білоцерківська ОДПІ повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

28 квітня, 5 травня 2018 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП - до 13 год. 00 хв.;

30 квітня 2018 року – робочий день у режимі чергування - до 17 год. 00 хв.;

8 травня 2018 року – відповідно до законодавства про працю робочий день скорочено на одну годину;

29 квітня, 1та 9 травня 2018 року – вихідні дні.

Добігає кінця кампанія декларування доходів 2018

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області  нагадує, що до закінчення кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, залишилось менше тижня.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до органів фіскальної служби за місцем реєстрації до 2 травня 2018 року.

Отже, не зволікайте – виконайте свій конституційний обов’язок та задекларуйте отримані доходи!

 

Звертаємо увагу, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2017 року декларацію можна подати до 31 грудня 2018 року. 

 

У Білоцерківському регіоні  ріст надходжень становить 62,1 млн. гривень

За січень-березень поточного року бюджет регіону отримав 406.5млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження склали понад 62 млн. гривень.Зокрема, лише у березні 2018 року  надходження склали 126,9 млн. гривень.

 За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Віталія Голодняка домінуючим у формуванні місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 256,6 млн. гривень, що становить 63 % загальної суми надходжень.

 Крім того, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбниці майже на 78 млн. гривень. Це на 14,5 млн. гривень перевищує минулорічні надходження. У порівнянні з минулим роком більш як на 1,6 млн. гривень зросли надходження з плати за землю і за поточний рік склали майже 37,4 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ – реалізація прав громадян на звернення

З початку року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 19 звернень від громадян. У зверненнях порушувались питання щодо подачі та заповнення податкової звітності (13,3 відс.), про загальнодержавні податки і збори (53,3 відс.), про порядок реєстрації та обліку платників податків (6,7 відс.), про контрольно - перевірочну роботу (20,0 відс.) та інформування про ухилення від сплати податків (6,7 відс.).

Під час особистого прийому громадян, керівництвом Білоцерківської ОДПІ були надані роз’яснення в усній формі щодо податкової звітності (33,3 відс.), контрольно-перевірочної роботи (33,3 відс.), реєстрації та обліку платників податків (33,4 відс.)

Також, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за січень – березень ц.р. розглянуто 24запити на отримання публічної інформації.

,Адміністративні послуги платникам податків – результати за квартал

 

З початку року до Білоцерківської ОДПІ надішло 24100 звернень про надання адміністративних послуг, у т. ч. в березні - 11327.

Найбільша кількість звернень надійшла щодо:

послуг про видачу відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків - 8971 запит, що становить 37,6 відс. від загальної кількості послуг;

запитів на видачу картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - 7795, що становить 32,7 відс. від загальної кількості.

Крім того, були надані такі адміністративні послуги:

- реєстрація платника єдиного податку – 1354;

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку -1715;

- видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – 606;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 985;

- реєстрація розрахункових книжок – 763;

- реєстрація реєстратора розрахункових операцій-345 та інші.

 

Загалом, у Центрах обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ можна отримати 17 видів адміністративних послуг та додатково звернутись за отриманням 13-ти адміністративних послуг, які надаються Головним управлінням ДФС у Київській області. 

 

Кампанія декларування – подано 1615 декларацій по Білоцерківському регіону

 

У період з січня по травень 2018 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих  протягом 2017 року.

Декларування доходів громадян є одним з важливих заходів, спрямованих на впровадження ідеології добровільності декларування своїх доходів, виховання податкової культури у платників та забезпечення додаткових надходжень по податку з доходів фізичних осіб до місцевих бюджетів.

Обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (п.п. 168.1.3 п. 168.1        ст. 168 Податкового кодексу України).

Завдяки проведенню масово-роз’яснювальної, агітаційної та пропагандистської роботи збільшується кількість громадян, які добровільно декларують отримані доходи.

Станом на 01.04.2018 року до Білоцерківської ОДПІ подано 1615 декларацій про майновий стан і доходи, в т.ч.

податкова знижка – 380 декларацій, по яких  сума до повернення з бюджету становить – 729,1 тис. грн.; 

обов’язкове декларування – 1235 декларацій, згідно з якими самостійно нараховані податкові зобов’язання з ПДФО склали  4423,6 тис. грн. та самостійно нараховані податкові зобов’язання з військового збору - 888,7 тис. гривень.

В загальній кількості поданих до ОДПІ декларацій громадянами задекларовано доходи від:

продажу рухомого та нерухомого майна – 130 декларацій на загальну суму доходу 17132,4 тис. грн.;

надання майн в лізинг, оренду – 70 декларацій на  суму доходу 2459,4 тис. грн.;

спадщини, дарунків -349 декларацій, сума доходу 5685,5 тис. гривень.

Доходи, які перевищують 1 млн. грн. задекларували 14 громадян, загальна сума задекларованого доходу яких складає  39971,7 тис. гривень.

Виконайте свій обов'язок -  задекларуйте отримані в 2017 році доходи в термін  до 1 травня 2018 року, адже податок з доходів фізичних осіб є суттєвим та основним джерелом наповнення місцевих бюджетів.

 

Шановні громадяни! Задекларуйте доходи до 1 травня!

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що триває кампанія декларування доходів, одержаних у минулому році.

Обов’язок у поданні податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність, зокрема доходів від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- при отриманні доходів у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства;

-  при отриманні інвестиційного доходу;

-  в інших випадках, передбачених законодавством.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2018 року.

Для отримання більш детальної інформації щодо подання декларації про майновий стан та доходи громадяни можуть звернутись до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ за місцем реєстрації.

Шановні громадяни! Декларування свої доходів – конституційний обов’язок кожного українця!

Втратили особистий електронний ключ цифрового підпису?

Білоцерківська ОДПІ інформує, що у випадках пошкодження особистого електронного ключа, втрати його чи паролю захисту, власнику доведеться повторно пройти процедуру реєстрації. Для цього необхідно звернутися до центру сертифікації ключів, в якому було отримано таку послугу.

Разом із заявою (реєстраційною карткою) одночасно необхідно подати заяву на скасування посиленого сертифіката і пакет реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків (перелік визначено у розділі 5 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС).

Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис у відділі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Київській області Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, який розташований у Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ за адресою: м. Біла Церква, бул. Олександрійський, 12.

Додаткову інформацію ви можете отримати на сайті АЦСК ІДД: http://acskidd.gov.ua/.

 

Надходження до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону склали майже 280 млн. гривень

Це на 37,3 млн. гривень більше січня-лютого минулого року. Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили до місцевих бюджетів податків та зборів на суму 172,4 млн. гривень (+15,8 млн. грн.), Сквирщини - 24,8 млн. гривень (+4,9 млн. грн.), Рокитнянщини – 20,3 млн. гривень (+4,4 млн. грн.), Тетіївщини - 18,7 млн. гривень (+3,0 млн. грн.), Таращанщини- 15,1 млн. гривень (+3,2 млн. грн.), Ставищенщини - 14,4 млн. гривень (+3,4 млн. грн.), Володарщини – 13,9 млн. гривень (+2,6 млн. грн.).

В структурі надходжень позицію лідера займає податок на доходи фізичних осіб, а саме 58 відсотків від загальної суми всіх надходжень. Так, з початку року його перераховано понад 164 млн. гривень.

Платниками єдиного податку юридичними та фізичними особи сплачено 68,6 млн. гривень. Плати за землю надійшло майже 24,8 млн. гривень, а роздрібна торгівля підакцизними товарами принесла бюджетам більше 9,6 млн.  гривень.

 

Задекларуйте доходи, отримані за кордоном!

    

В рамках проведення кампанії декларування доходів, отриманих у минулому році, Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що громадяни України, які одержують доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб і мають обов’язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача та оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України – 18 відсотків.

Крім того, доходи отримані з джерел за межами України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Якщо громадянин України офіційно працевлаштований за кордоном і сплачує там податки з отриманих доходів, то за наявності міжнародного договору така сплата йде в зарахування українського податку (підстава – пп. 170.11.2 ПК).

Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Громадяни, які працюють за межами України, не сплачують ЄСВ з отриманих іноземних доходів. Причина: ці особи не зазначені в переліку платників ЄСВ у ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. №2464-VI, а іноземні доходи не є базою для нарахування ЄСВ, яка визначена в ст. 7 цього самого закону.

 

Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік подається до 1 травня 2018 року. Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно не пізніше 31 липня 2018 року.    

 

Оціночна група  TADAT відвідала ЦОП Білоцерківської ОДПІ

За ініціативи Міністерства фінансів України та з метою виконання Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління фінансами на 2017-2020 роки, робоча група експертів розпочала оцінювання поточного стану системи податкового адміністрування ДФС України з використанням інструменту TADAT. 

Нещодавно делегація експертів оціночної групи TADAT та представників Європейського Союзу завітала до Центру обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Діагностичний інструмент TADAT оцінює ефективність національного податкового органу відповідно до дев’яти Ключових областей результативності. Зокрема, мова йде про ефективність управління ризиками та доходами (процес збору податків), своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних та повноти обліку платників податків.

Після короткого ознайомлення із основними показниками діяльності інспекції, її структурою та чисельністю експерти відвідали Центр обслуговування платників.

Очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко ознайомив присутніх із переліком адміністративних послуг, які надаються платникам в ЦОП, та детально зупинився на кожній із них. Зацікавив делегацію процес прийняття податкової звітності та обробки отриманої інформації. Фахівці відповіли на ряд запитань експертів та продемонстрували основні процеси роботи.

Зустріч пройшла у форматі конструктивного та динамічного діалогу.

Декларуємо доходи від здачі квартири в оренду

Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою-підприємцем.

Білоцерківська ОДПІ інформує, що відповідно до п.п. 170.1.5 ПКУ, якщо орендар – фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку на доходи фізичних осіб – орендодавець.

 

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Податкову декларацію за результатами звітного 2017 року необхідно подати до 01 травня 2018 року.

 

Протягом січня поточного року до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону надійшло 141,7 млн. гривень

Це на 26,7 млн. гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленко домінуючим у формуванні місцевого бюджету став податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 78,6 млн. гривень, що становить 55% загальної суми надходжень.

На 20,1 млн. гривень зросли надходження єдиного податку. Суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбнички на 40,6 млн. гривень.

Крім того, на 1,4 млн. гривень збільшились надходження з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і за січень місяць склали 11,2 млн. гривень та 3,6 млн. гривень відповідно.

Як зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ, наповненню бюджетів сприяють суб'єкти підприємницької діяльності регіону, які сплачують податки вчасно і в повному обсязі.

Надходження з податку на доходи фізичних осіб зросли на 34%

Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області за січень 2018 року забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 78 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 20 млн. гривень. Темп приросту складає 34 %.

Серед основних факторів позитивної динаміки сплати ПДФО - легалізація найманої праці, збільшення рівня заробітної плати, створення нових робочих місць на новостворених підприємствах, зменшення кількості найманих осіб, які отримують заробітну плату, меншу за  мінімальну.

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», що набрав чинності 1 січня 2018 року, внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб. Так, змінами доповнено види доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Єдиний податок – вагоме джерело наповнення місцевих бюджетів

З початку поточного року від платників Білоцерківської ОДПІ, які застосовують спрощену систему оподаткування, до місцевих бюджетів надійшло понад 40 млн. гривень єдиного податку. В цілому, місцеві громади отримали у своє розпорядження на 10 млн. гривень більше даного податку порівняно із надходженнями за січень 2017 року.

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що 1 березня закінчується строк подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2017 рік – платниками, віднесеними до І та ІІ груп. Платники даних груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.

Кампанія декларування в Білоцерківському регіоні набирає обертів

Протягом січня місяця поточного року громадянами Білоцерківського регіону подано 199 декларацій про майновий стан і доходи, в яких самостійно нараховано зобов’язань податку з доходів фізичних осіб на суму 721,5 тис. гривень та 144,2 тис. гривень - з військового збору.

Правом на отримання податкової знижки скористалось 3 громадянина, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, складає 4,7 тис. гривень. Такі дані оприлюднив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко та наголосив, що декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2018 року, для отримання податкової знижки – до 31 грудня 2018 року. 

Консультації з порядку заповнення податкової декларації можна отримати в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

Змінено форму Податкової декларації з транспортного податку

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2018 року діє оновлена форма Податкової декларації з транспортного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №415 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 27.06.2017 р. №595.

Зміни, внесені до декларації, зумовлені набранням чинності Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким змінена редакція п.п. 267.2.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у частині визначення об’єкта оподаткування транспортним податком. Зокрема, декларацію доповнено наступними показниками: Міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код); тип пального.

Податкову декларацію з транспортного податку подають платники транспортного податку – виключно юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування Декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Оскільки з 1 січня 2018 року розмір мінімальної зарплати становить 3723 гривень, то така вартість зросла до 1 396 125 гривень.

 

 

 

Про податкову знижку на навчання у 2018 році

Білоцерківська ОДПІ інформує, що платник податку має можливість скористатися податковою знижкою з метою повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із бюджету.

Така норма встановлена ст. 166 Податкового кодексу України, зокрема, у випадку, якщо фізична особа понесла витрати на навчання. Разом з тим, Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII оновлено норму пп. 166.3.3 Податкового кодексу України, якою визначено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. 

Водночас, зміни внесено і до пп. 165.1.21 Податкового кодексу України.

Тепер до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи. Таким чином, за 2017 рік завдяки Закону №1797: податкова знижка на навчання може бути застосована незалежно від факту отримання чи не отримання заробітної плати особою, на користь якої здійснюється оплата навчання; відсутня гранична дозволена сума витрат на навчання (наприклад, у 2016 році ця сума не могла перевищувати 1930 грн. в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року); виключено вимогу укладати письмовий договір про взяті фізичною особою зобов'язання з відпрацювання не менше ніж три роки у роботодавця, який сплатив кошти за її навчання, після закінчення навчального закладу. 

 

За 2017 рік надійшло понад 27 млн. гривень

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Як повідомляє Білоцерківська ОДПІ це на 10,8 млн. гривень більше, ніж у 2016 році. Темп росту складає 166,5 відсотків.

Юридичні особи перерахували понад 20,7 млн. гривень податку, фізичні особи – 6,3 млн. гривень.

Нагадуємо, що  відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка –це визначено пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

Перелік  об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування встановлюється п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПКУ. Якщо суб’єкт господарювання є власником житлової та/або нежитлової нерухомості та має документальне підтвердження віднесення даного об’єкта до категорій, визначених п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПКУ, то такий суб’єкт господарювання звільняється від обов’язку подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п.266.7.1 п.266.7  ст.266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку - фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

 

Щодо податкової соціальної пільги у 2018 році

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що відповідно до Закону України від 07.12.2017р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) становить 1762 гривні. Відповідно розмір податкової соціальної пільги становитиме:

·                     100% - 881 грн. (для будь-якого платника податку або платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, у розрахунку на кожну таку дитину);

·                     150% - 1321,50 грн. (для платників податку, які є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником (у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років); утримують дитину-інваліда (у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років); які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом; інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту");

·                     200% - 1762 грн. (для платників податку, які є Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями "За відвагу"; учасником бойових дій під час Другої світової війни, інвалідом І і ІІ групи, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту").

 

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, a також прирівняних до неї виплат, якщо розмір такого доходу не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року, помноженого нa коефіцієнт 1,4 та округленої до найближчих 10 грн. Тобто, максимальний розмір заробітної плати, до якого може бути застосована загальна податкова соціальна пільга, у 2018 році становитиме 2470 грн. (1762 грн. х 1,4).

 

Увага! Семінар-практикум ДФС України

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що 26 січня 2018 року в Конгрес-холі ДФС України  буде проведено бухгалтерський семінар-практикум  на тему: „Закриваємо рік: Звітність та виправлення помилок”. Початок реєстрації о 8-30 за адресою: м.Київ, Львівська площа, 8.

Головні теми семінару:

1.Податок на прибуток підприємств: зміни у податковому кодексі та складання річної декларації;

2.Нові правила бухобліку. Річна фінансова звітність;

3.ЄСВ та ПДФО;

4.ПДВ:  податкові накладні, коригування та новації у системі моніторингу;

5.Податкові  маневри. Судова практика. Що готується; пастки й можливості.

За довідками звертатись на сайт журналу „Вісник. Офіційно про податки”   www.visnuk.com.ua та за тел.: (044)501-06-42 , (067)506-32-64.

Деклараційна кампанія-2018: в яких випадках необхідно подати декларацію

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

 - доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

 - від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

 - інвестиційного доходу;

 - іноземного доходу;

 - та в інших, передбачених Податковим кодексом України, випадках.

 Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

 - від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

 - виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

 - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

 - у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Окрім того, звертаємо увагу, що декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».     

Практичне навчання  для платників на Білоцерківщині

Нещодавнов приміщенні Центру обслуговування платників відбувся семінар-практикум за участю фахівців Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

В ході практикуму працівники детально зупинились на порядку подання звітності в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, а також звітності по ЄСВ з урахуванням змін у податковому законодавстві. Ознайомили присутніх із основними електронними сервісами ДФС України. 

Наостанок наголосили про початок кампанії декларування доходів, отриманих громадянами у 2017 році, змінах до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та термінах її подання.

Присутні активно долучилися до обговорення порушених питань. Проведена зустріч вкотре підтвердила, що практична допомога платникам дозволяє ефективно вирішувати проблемні питання щодо використання електронних сервісів ДФС України. 

Більше 2 млрд. гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць Білоцерківського регіону

Це на 461 млн. гривень більше минулорічних надходжень, про що на черговій прес-конференції зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко. Основним джерелом значного приросту став податок на доходи фізичних осіб, якого  з початку року надійшло 1,4 млрд. гривень, що на 417 млн. гривень більше надходжень відповідного періоду 2016 року. Питома вага даного податку в загальних надходженнях складає 66 відсотків.

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – сума надходжень 359 млн. гривень, що на 91 млн. гривень більше, ніж у минулому році; земельний податок – 214,7 млн. гривень, що на 27 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

«Завдяки сумлінності платників та активній співпраці з місцевими органами виконавчої влади надходження до місцевих скарбниць залишаються сталими та стабільними», -  наголосив Ігор Орленко.

 

З 1 січня 2018року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 31 грудня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Граничні строки подання податкової декларації:

 - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній деньподання декларації за 2017 рік – 09.02.2018 року;

 - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

 - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 року (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 

У разі необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

 

До уваги платників спрощеної системи оподаткування!

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників даної категорії, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (стаття 293 Податкового кодексу України).

Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 гривні. Прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 гривні.

Враховуючи, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад,  вони не можуть перевищувати для першої групи 10%  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а для другої групи - 20% МЗП.

Таким чином, максимальні ставки єдиного податку складають:

– для першої групи – 176,20 грн;

– для другої групи  – 744,60 грн.

 

Ставки податку для третьої  групи не змінились (5%  або  3%+ПДВ). 

 

До уваги платників!

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників, що інформацію з питань адміністрування податків і зборів з юридичних осіб ви можете отримати у відділі податків і зборів з юридичних осіб Білоцерківського відділення за телефоном (0456) 39-10-29, з питань погашення боргу - за телефоном (0456) 39-19-18, з питань адміністрування податків і зборів з фізичних осіб  - за телефоном (0456) 39-13-91 або за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Спартаківська, 15.

Сервісне обслуговування та надання адміністративних послуг, як і раніше, здійснюються в  Центрах обслуговування платників за адресою місцезнаходження платників.

 

Увага! В Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ відновлено видачу електронного цифрового підпису

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з 26.12.2017 року відновив свою роботу пункт реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС у м. Біла Церква.

 

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФC України acskidd.gov.ua у розділі „Реєстрація користувачів”. 

 

Надходження з податку на доходи фізичних осіб у Білоцерківському регіоні стабільно зростають

 

Надходження з податку на доходи фізичних осіб з початку 2017 року склали 1,2 млрд. гривень У порівнянні з аналогічним періодом минулого року бюджет додатково отримав понад 373 млн. гривень. Лише за  листопад  поточного року надійшло 131 млн. гривень податку.

Як і раніше, ПДФО залишається основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів і складає від 60 до 65 % його доходної частини.

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, позитивна динаміка надходжень стала можливою насамперед за рахунок підвищення рівня податкової культури та якості податкового супроводження платників податків.

 

Надходження плати за землю склали понад 196 млн. гривень 

 

Плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності. Зазначений платіж у повному обсязі надходить до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону. Так, з початку 2017 року землевласники та землекористувачі сплатили до бюджету 196,4 млн. гривень плати за землю, що на 23 млн. гривень або 13,3% перевищує минулорічний показник.

Завдяки свідомості та порядності платників податків, органи місцевого самоврядування мають значний ресурс для благоустрою краю та вирішення територіальних соціально-економічних питань.

 

Правом на податкову знижку можна скористатись до кінця 2017 року

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 Податкового кодексу України.

Згідно з пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно з законом (підпункт 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Податок підлягає поверненню протягом  60 календарних днів з дня подання декларації.

Що стосується фізичних осіб-підприємців, то право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

 

У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

 

Від бізнесу та громадян Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже 2 млрд. гривень податків

 

За 11 місяців поточного року представники бізнесу регіону перерахували до місцевого бюджету понад 1,9 млрд. гривень податків та зборів, що на 419 млн. гривень більше, ніж минулорічні надходження. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 1,2 млрд. гривень, єдиного податку – 338,6 млн. гривень, орендної плати за користування землею та земельного податку – 196,4 млн. гривень, податку на нерухоме майно – 25,5 млн. гривень.

 Акцизний збір з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів поповнив місцеві бюджети майже на 69 млн. гривень.

„Подальший розвиток економіки та вирішення соціально-економічних питань регіону можливі лише за рахунок стабільного наповнення бюджету та створення комфортних умов для ведення бізнесу”, - зазначив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко.

 

На потреби місцевих громад – понад 338 млн. гривень від сплати єдиного податку

 

За 11 місяців 2017 року платники Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 338,6 млн. гривень єдиного податку. Даний податок є другим за розміром бюджетоформуючим платежем місцевої скарбниці, який за сумою відрахувань поступається лише податку на доходи фізичних осіб.

Сплачена сума в порівнянні з минулорічною зросла на 35 відсотків. А це означає, що громади Білоцерківського регіону отримали на свої потреби на 89 млн. більше, ніж торік.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що для переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2018 року необхідно подати заяву щодо переходу до 15 грудня 2017 включно.

Щодо оподаткування подарунків

Прийшла зима, незабаром настануть новорічно-різдвяні свята. Більшість вже обмірковують ідеї новорічних подарунків. Проте думати потрібно не лише про подарунки, а й про їх оподаткування.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 165.1.39 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 гривень).

Вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, роботодавець (інша особа, що надає дитячі подарунки) відображає у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

 

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платнику податків, перевищує у 2017 році 800 гривень, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18% та відображається роботодавцем (особою, що надає дитячі подарунки) у формі №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Крім того, із суми такого перевищення слід сплатити 1,5%  військового збору. 

 

Власники елітних автівок Білоцерківського регіону поповнили місцеві бюджети на 7,6 млн. гривень

Це на 4,6 млн. гривень, або на 39 відсотків перевищує надходження аналогічного періоду 2016 року.

Зокрема, юридичні особи перерахували до місцевих бюджетів регіону майже 6,6 млн. гривень транспортного податку, власники елітних авто-фізичні особи –  майже1 млн. гривень.

Слід зазначити, що у 2017 році транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів з датою випуску не більше 5 років та вартістю понад 375 мінімальних заробітних плат, тобто 1200000 гривень, незалежно від об'єму двигуна. Ставка транспортного податку у 2017 році становить 25 тис. гривень.   

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що у разі неотримання фізичною особою повідомлення-рішення, доцільно звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

Паспортнового зразка (ID-картка) : вносимо у звітність без помилок

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників на зміни в порядку заповнення  повідомлення про прийняття працівника на роботу та звітів страхувальників (роботодавців) щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, які мають відмітку в паспорті про правоздійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта та мають паспортнового зразка (ID-картка).

З січня 2016 року Міграційна служба України розпочала запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (ID-картка)

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 745) номер паспорта у вигляді картки містить дев’ять цифр.

Державна фіскальна служба разом з Пенсійним фондом України вжили заходів щодо доопрацювання електронних форматів (без збільшення версії) зазначеної звітності в частині забезпечення внесення номеру паспорта із 9 цифр для таких осіб.

 Зокрема, в Повідомленні про прийняття працівника на роботу та розрахунку форми №1-ДФ вноситься номер паспорта (ID-картка) з 9 цифр, а в звіті ЄСВ номер паспорта вноситься з константою П+9 цифр. Тобто лише в звіті ЄСВ в поле „ Податковий номер (серія та номер паспорта)” вноситься -  П123456789, в решті звітах - 123456789. 

 

  167 млн. гривень плати за землю надійшло до місцевої казни Білоцерківського регіону

 

Це на 7,9 млн. гривень або 9,5 % більше, ніж за відповідний період 2016 року. Зокрема, 120 млн. гривень перераховано  юридичними особами та 46,5 млн. гривень -  фізичними особами.

Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Звертаємо увагу жителів Білоцерківського регіону на своєчасну сплату своїх податкових зобов’язань. Адже боржників чекають штрафні санкції. При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

 

Послугами Центрів обслуговування платників скористалися майже 315 тисяч громадян

З початку року Центрами обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень скористались 314,9 тис. платників податків, яким надано 59,1 тис. адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Усього з початку року надано майже 21 тис. таких послуг, що складає  35,2% загальної кількості наданих послуг.

Другими за популярністю є послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. За січень-жовтень надано майже 15 тис. таких послуг.

Не втрачають актуальності послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 4,8 тис., реєстрація платника єдиного податку – 3,5 тис., реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 3,3 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку -   3,1 тис. та інші. 

Нагадуємо, Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють за єдиним стандартом і надають весь комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. З інформацією стосовно діяльності, режиму роботи  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ можна детально ознайомитись на субсайті територіальних органів  ДФС у Київській області у відповідному банері.

 

Про застосування РРО платниками єдиного податку

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що згідно із п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп, у яких обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. Якщо ж у календарному році обсяг доходу перевищить 1 млн. гривень, то застосування РРО для такого платника є обов’язковим.

Застосування РРО платником єдиного податку розпочинається з першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Водночас, якщо такий платник здійснює розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) винятково у безготівковій формі, РРО він не застосовує

Ці норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Такі платники проводять розрахунки готівкою лише через РРО.

 

Набув чинності новий порядок надання узагальнюючих податкових консультацій

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що 03.11.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.09.2017 № 811 «Про затвердження Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за № 1266/31134.

Порядок розроблений відповідно до підпункту 192.1.5 пункту 192.1  статті 192 розділу I та пункту 52.6 статті 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України та визначає процедуру надання Міністерством фінансів України узагальнюючих податкових консультацій.

Зокрема, Порядком визначено, що узагальнюючі податкові консультації надаються:

 - за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

 - у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Довідково: Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Мінфіну України та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну України протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

Узагальнюючі податкові консультації не є нормативно-правовими актами.

 

З текстом Наказу №811 можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua) або в бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.11.2017 № 86.

 

Понад 288 млн. гривень  єдиного податку сплатили  суб’єкти господарювання Білоцерківського регіону за 10 місяців 2017 року

Це майже на 68 млн. гривень більше минулорічних надходжень. При цьому юридичними особами сплачено 127 млн. гривень, фізичні особи-підприємці поповнили місцеві бюджети на майже 162 млн. гривень.

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, спрощену систему оподаткування в переважній більшості використовують фізичні особи-підприємці. Так, кількість фізичних осіб – платників єдиного податку Білоцерківської ОДПІ становить 16531 особа. Це на 847 осіб більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У розрізі відділень інспекції кількість підприємців - «спрощенців» розподіляється наступним чином: Білоцерківська ОДПІ (м. Біла Церква та Білоцерківський район) - 9731 особа; Кагарлицьке відділення - 1109 осіб; Богуславське відділення - 968 осіб;  Миронівське відділення - 940 осіб; Тетіївське відділення - 891 особа; Сквирське відділення - 764 особи; Таращанське відділення - 502 особи; Рокитнянське відділення - 718 осіб; Ставищенське відділення - 512 осіб; Володарське відділення - 396 осіб.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодокількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності. Заява про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2018 року та розрахунок доходу за попередній календарний рік (крім новозареєстрованих) подається не пізнішеніж за 15 календарних  днів до початку нового року.

З початку року надходження до місцевих бюджетів у Білоцерківському регіоні суттєво зросли

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону з початку року отримали майже 1,6 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження склали понад 218 млн. гривень. Зокрема, лише у жовтні 2017 року  надходження склали 70 млн. гривень.

 За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, домінуючим у формуванні місцевого бюджету протягом 2017 року залишається податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 975 млн. гривень, що становить 62% загальної суми надходжень. Цей податок є найбільшим за обсягом джерелом наповнення дохідної частини місцевого бюджету, надходження від якого є фінансово вагомими для розвитку місцевої громади та держави в цілому.

 Крім того, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбнички більш як на 288 млн. гривень. Це на 68 млн. гривень перевищує минулорічні надходження. У порівнянні з минулим роком більш як на 8 млн. гривень збільшились надходження з плати за землю і за поточний рік склали майже 167 млн. гривень. 

У Білоцерківській ОДПІ привітали ветеранів податкової служби

Вже стало доброю традицією наприкінці жовтня вшановувати ветеранів та пенсіонерів податкової служби. З цієї  нагоди до Білоцерківської ОДПІ завітали члени осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України».

Зі словами вдячності з нагоди Дня ветеранів та пенсіонерів податкової служби у режимі селекторного зв’язку  звернувся до колишніх колег Олексій Кавилін – керівник фіскальної служби Київської області. „Для людей, які не один рік життя віддали податковій службі, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку, наші двері завжди відкриті, і нинішнє керівництво зі свого боку буде робити все можливе для підтримки та допомоги ветеранській організації” , - зазначив  головний податківець  Київщини.

В свою чергу, в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко зазначив, що наші сьогоднішні успіхи ґрунтуються на міцному фундаменті напрацювань попередніх поколінь професійних, порядних, патріотичних фахівців. Ветеранами було докладено надзвичайних зусиль, аби податкова, а нині фіскальна служба, була здатна виконувати поставлені державою завдання.

Наприкінці урочистостей Ігор Орленко вручив гостям  подарунки  з нагоди свята та побажав усім присутнім здоров’я та довголіття, добробуту і впевненості у майбутньому. 

 

Вимоги щодо застосування РРО приватним підприємцем в господарській одиниці

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані дотримуватись певних вимог. Зокрема:

- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії;

       -  видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

- друкувати Х-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;

- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.

 

Щодо єдиного соціального внеску у разі припинення підприємницької діяльності

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця (ч. 8 ст. 4 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), а, отже,  позбавляється статусу платника єдиного внеску.

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435 із змінами, внесеними наказами від 11.04.2016 №441 та від 07.09.2016 №813).

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою –підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

 

Казна Білоцерківського регіону отримала майже 235 млн. гривень єдиного податку

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ за 9 місяців 2017 року спостерігається тенденція щодо збільшення надходжень єдиного податку. Так, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в цілому надходження зросли на 67,2 млн. гривень і склали 234,9 млн. гривень. При цьому платниками 1-3 групи сплачено 174 млн. гривень, суб’єкти господарювання аграрного сектору економіки поповнили місцеві бюджети майже на 61 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ нагадує платникам єдиного податку, що 5 травня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. № 369, яким внесено зміни до форм податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затверджених наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 578.

Згідно з п.46.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 

Отже, керуючись нормами ПКУ та з огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, а для платників першої та другої груп – календарний рік, то оновлені форми  декларацій   платники єдиного податку третьої групи використовують з 01.10.2017 р., а платники першої та другої груп для складання звітності за 2017 рік – з 01.01.2018 р.

Ознайомитись із оновленими формами податкової декларації платника єдиного податку для фізичних та юридичних осіб можна, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua). 

Оновлено довідники податкових пільг

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники пільг станом на 01.10.2017 року:

- Довідник №84/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №84/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток, ПДВ, плати на землю, акцизного податку, місцевих податків та зборів, оподаткування неприбуткових установ і організацій, а також початок та кінець дії пільг.

Нагадаємо, що зазначений документ застосовується при заповненні Звіту про суми податкових пільг (додаток до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233).

Детальніше про коди пільг можна дізнатися на веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/.

Від бізнесу Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже  1,5 млрд. гривень податків

 Як проінформував під час брифінгу в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ  Ігор Орленко, це на 322 млн. гривень більше минулорічних надходжень.

Загалом, у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, найбільше надходжень забезпечено Білоцерківською ОДПІ – понад 571,5 млн. гривень; на другому місці відділення у м. Миронівка – більше 166,7 млн. гривень; третє місце – відділення у м. Кагарлик  – понад 106 млн. гривень.

„Першість у наповненні місцевих бюджетів належить податку на доходи фізичних осіб – майже 1 млрд. гривень. Зокрема, тільки у вересні доходи склали  126 млн. гривень”, -  зауважив очільник.

Фактичні надходження від плати за землю складають 160 млн. гривень. У порівнянні з минулорічними показниками відбулося зростання сплати на 16 млн. гривень. Надходження з єдиного податку від суб'єктів малого і середнього підприємництва складають майже 235 млн.  гривень, а це на 67 млн. гривень більше, ніж торік.

Наостанок Ігор Орленко зазначив, що надходження коштів до місцевих бюджетів регіону сприятимуть підвищенню його соціально-економічного розвитку, рівня зайнятості, зростанню якості послуг, що надаються громадянам, розв’язанню невідкладних соціальних проблем.

 

Видача картки платника податків - лідер з надання адміністративних послуг

З початку року фахівцями  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень надано понад 55 тис. адміністративних послуг.    

Традиційним лідером є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Зазначену послугу отримали понад 19 тис. громадян.

Друге місце за популярністю займають послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Таких послуг надано понад 14 тисяч.

Замикають трійку лідерів послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Станом на 01.10.2017 року їх надано понад 4 тисячі.

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено дані про суб’єкта, що надає адміністративну послугу; нормативно-правові акти, які регламентують її надання та умови її отримання. Як відзначають відвідувачі Центрів обслуговування платників, це дуже зручно, адже з інформаційної картки можна дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання тієї чи іншої довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі та варіанти отримання результату (електронною поштою або в паперовому вигляді) тощо.

 

Інформація для роботодавців

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» внесено зміни до ч.3 ст.24 КЗпП «Укладання трудового договору». Змінами визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Слід зазначити, що подання повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою не передбачено.

 

 

Платники Білоцерківського регіону сплатили 19 млн. гривень податку на нерухоме майно

 

Власники нерухомого майна – юридичні та фізичні особи впродовж 2017 року сплатили до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону 19 млн. гривень податку на нерухоме майно. Це на 7,5 млн. гривень або на 65% перевищує минулорічні показники.

Більшу частину відрахувань забезпечили юридичні особи –  78 відсотків, сплативши майже 15 млн. гривень. Фізичні особи поповнили бюджети на 4 млн. гривень.

Податок на нерухомість для фізичних осіб нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

-                            для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

-                            для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

-                            для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Білоцерківська ОДПІ інформує, що у разі неотримання фізичною особою повідомлення-рішення доцільно звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.

Плата за землю: відповідальність фізичної особи  за несвоєчасну сплату

Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Фіскальні органи надсилають (вручають) податкове повідомлення-рішення про внесення податку платникові за місцем його реєстрації. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі якщо платник податків не сплачує суму грошового зобов’язання протягом встановлених строків, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

• при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

• при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Білоцерківська ОДПІ наголошує, що, разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

 

Дії  ПДВшників під час розблокування податкових накладних

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податку на додану вартість, що при поновленні реєстрації ПН/РК після зупинення, необхідно користуватись вимогами пп. «в» пп.201.16.1, пп.201.16.2 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567.

Отже, першим кроком при одержанні квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК необхідно заповнити та надіслати в електронному вигляді Таблицю даних платника податків ( п.4 Критеріїв оцінки ризиків).

Пояснення надається у вигляді повідомлення  за формою J (F) 1312602, з назви якого випливає, що платник підтверджує реальність здійснення операції щодо зупинених ПН/РК. Його варто сформувати стосовно кожної окремої ПН/РК, за якою отримано квитанцію про зупинення.

Копії документів подаються у вигляді окремих додатків за формою J(F) 1360102. Звертаємо увагу, що розмір кожного файлу додатку у форматі pdf не повинен перевищувати 2 МБ.

Під час формування пакета документів — додатків до Повідомлення першочергову увагу слід приділити тим документам, які посвідчують факт операції (постачання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції), складським документам, інвентаризаційним описам, актам приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, документам підтвердження відповідності продукції тощо.

Дублювання реєстрації ПН/РК (формування повторних податкових накладних з іншим номером і датою) — хибний крок і не вирішує проблеми.

Надходження першої квитанції підтвердить: Таблицю даних отримано. Протягом п’яти робочих днів комісія ДФС України опрацьовує її зміст. Результат розгляду надсилається у другій квитанції, в якій зазначається врахована надана платником інформація чи ні.

Допоки не надійшла друга квитанція, повторно надсилати Таблицю даних не потрібно.

 

31 тисячу адміністративних послуг надано в Білоцерківському регіоні

 

На сьогодні на території Білоцерківського регіону працює сім Центрів обслуговування платників, якими за вісім місяців поточного року надано 31 тис. адміністративних послуг, що на 1 тис. більше відповідного періоду минулого року.

Серед наданих адміністративних послуг найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Зокрема, з початку поточного року мешканцям надано майже 15 тис. таких послуг.

З вичерпним переліком адміністративних послуг та інформацією про години роботи Центрів можна ознайомитись на сайті Головного управління ДФС у Київській області за посиланням http://kyivobl.sfs.gov.ua

Основними завданнями Центрів обслуговування платників є своєчасне забезпечення платників якісними послугами, спрощення та оптимізація процедур надання адміністративних послуг, забезпечення повної обізнаності щодо змін у чинному законодавстві. Покращення якості надання послуг платникам є однією із запорук ефективного наповнення бюджетів усіх рівнів.

 

Майже 142млн. гривень сплатили платники Білоцерківського регіону за користування землею

За вісім місяців 2017 року власники земельних ділянок і землекористувачі Білоцерківського регіону збагатили місцевий бюджет на 142 млн. гривень, а це на 13 млн. гривень більше ніж за січень-серпень 2016 року.

Земельний податок є одним із основних бюджетоутворюючих податків місцевого бюджету. Тому, тільки за умови своєчасного розрахунку із бюджетом та за рахунок його стабільного наповнення можливий подальший розвиток економіки та вирішення соціально-економічних питань району.

Нагадаємо, що 29 вересня закінчується строк сплати плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень.

 

Білоцерківська ОДПІ запрошує платників скористатися зручним сервісом

 

З метою забезпечення належного сервісного обслуговування платників податків на веб-порталі ДФС України функціонує сервіс «Електронний кабінет платника». Даний сервіс надає можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу та забезпечує захист персональних даних.

Модернізований «Електронний кабінет платника» складається з двох частин – відкритої (загальнодоступної) та приватної (особистий кабінет).

Усі користувачі мають доступ до відкритої частини Електронного кабінету та можуть скористатися інформацією із загальнодоступних реєстрів, а саме: про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності; про контакти та адреси центрів обслуговування платників; ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України та іншою корисною інформацією.

Вхід до приватної частини здійснюється шляхом проходження користувачем електронної ідентифікації  з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Платнику надається можливість скористатися індивідуальним податковим календарем; переглянути та перевірити свої облікові дані; створити запит для отримання інформації; переглянути стан розрахунків з бюджетом; зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних тощо.

Більш детально про роботу сервісу можна дізнатися на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua.

 

Частину сплачених коштів за навчання можна повернути у вигляді податкової знижки

 

Громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2016 році платили за своє навчання або члена сім'ї першого ступеня споріднення (який не одержує заробітної плати), мають право на податкову знижку за навчання (ст.166 Податкового кодексу України).Для цього достатньо подати до податкового органу за місцем податкової адреси (реєстрації) декларацію про майновий стан і доходи та копії підтверджуючих документів.

Перелік документів, які необхідно мати при заповненні декларації:

договір (контракт) з вищим або професійно-технічним закладом;

документи, що підтверджують оплату за навчання;

паспорт та ідентифікаційного код платника податку;

паспорт та ідентифікаційного коду члена сім’ї першого ступеня споріднення платника податків (у разі якщо право на податкову знижку заявляє така особа)

свідоцтво про народження або свідоцтва про шлюб платника податків (у разі якщо право на податкову знижку заявляє член сім’ї першого ступеня споріднення платника податків);

довідка з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, якщо до кінця 2017 року не скористатись правом на податкову знижку за навчання у 2016 році, таке право на наступні роки не переноситься.

 

Білоцерківська ОДПІ: місцеві скарбниці отримали 1,3 млрд. гривень

 

За 8 місяців поточного року платники податків Білоцерківського регіону сплатили до місцевих бюджетів 1,3 млрд. гривень, що на 285 млн. гривень більше відповідного періоду 2016 року.

Загалом, у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, найбільш вагомий внесок в  надходженнях забезпечено платниками Білоцерківщини – 511 млн. гривень, Миронівщини – майже 150 млн. гривень, Кагарличчини – 92 млн. гривень та Сквирщини - 86,6  млн. гривень.

Решта 460,4 млн. гривень надійшло від платників Таращанщини, Рокитнянщини, Тетіївщини Володарщини, Богуславщини та Ставищенщини.

Завдяки збільшенню надходжень до місцевих скарбниць, вирішується низка найактуальніших соціально-економічних проблем, створюються нові робочі місця та збільшується добробут рідного краю. 

Податок на доходи з фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів

 

Вагому частку в надходженнях до місцевих бюджетів Білоцерківського краю займає податок з доходів фізичних осіб.

З початку 2017 року  платники податків сплатили майже 850 млн. гривень ПДФО. Зазначена сума на 42,6% або на 252 млн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

В тому числі активно наповнювали скарбницю міських та селищних бюджетів платники єдиного податку - 214 млн. грн. та платники плати за землю, надходження якого склало 142 млн. грн.

Перевиконання показників минулорічного періоду стабільно фіксується протягом кожного місяця. Слід зауважити, що позитивна динаміка надходжень - результат сумлінного оформлення трудових відносин з найманими працівниками – гарантії їх соціальної захищеності, а сплата податку з доходів фізичних осіб – внесок у розвиток місцевої громади.

Спрощенці сплатили до бюджету більше 214 млн. гривень

 

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігоря Орленка, саме таку  суму єдиного податку перерахували платники Білоцерківського регіону, які працюють на спрощеній системі оподаткування, впродовж 2017 року. Порівняно з відповідним періодом  2016 роком надходження зросли майже на 65,2 млн. гривень.

Переважну більшість сплаченої суми (64,8%) складають надходження від фізичних осіб-підприємців. Від цієї категорії платників бюджет отримав 139,1 млн. гривень, що на 49,2 млн. гривень більше минулорічного показника. Зростання становить 54 відсотка.

Від діяльності юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування надійшло 75 млн. гривень. Порівняно з 2016 роком надходження збільшились майже на 16 млн. гривень. Зростання – 27 відсотків.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що для переходу на сплату єдиного податку з IV кварталу 2017 року заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік потрібно подати до 15 вересня.

 

По заблокованих податкових накладних проконсультуйтесь в ЦОП

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з серпня 2017 року запроваджено надання роз’яснень для платників щодо запровадженням системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Для отримання відповіді на питання з даної тематики звертайтесь в Центр обслуговування платників за адресою м. Біла Церква, бул Олександрійський, 12.

Щоденно (у робочі дні) з понеділка по четвер з 17:00 до 18:00 години, у п'ятницю з 15:45 до 16:45 години фахівці території обслуговування Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надають інформаційну допомогу платникам Білоцерківського регіону у разі зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Реальність операцій по зупинених податкових накладних підтверджується лише в електронному вигляді

Відповідно до змін внесених наказом Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567" від 21.07.2017 №654 передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних виключно в електронному вигляді.

Змінами також передбачено і додатковий контроль за операціями з нульовою ставкою та тими операціями, які звільнені від оподаткування. Це, у свою чергу, дозволить зупинити подальше використання схем фіктивного кредиту з ПДВ.

Відповідний наказ Міністерства фінансів опублікованого в газеті "Урядовий кур’єр" за 12 серпня 2017 року №150.

 

Про електронні сервіси ДФС під час тренінгу на Сквирщині

У Білоцерківській ОДПІ та її відділеннях  створено максимально комфортні умови для подання звітності в електронному вигляді, і це позитивно позначається на розвитку партнерських стосунків з бізнесом. Щотижня  працівниками інспекції проводяться  безоплатні технічні навчання для платників по поданню звітності в режимі он-лайн.

Днями такий практикум-тренінг було проведено у Сквирському відділенні Білоцерківської ОДПІ. Платники мали можливість детально ознайомитись з електронними сервісами, які функціонують на офіційному веб-порталі ДФС України, отримали роз’яснення щодо надання Акредитованим центром сертифікації ключів послуг електронного цифрового підпису, користування програмним забезпеченням, формування та подання податкових декларацій та звітності з ЄСВ засобами телекомунікаційного зв’язку. Усім присутнім на практиці було продемонстровано можливості Електронного кабінету платника та принципи його роботи.

Подібні заходи користуються неабиякою популярністю у платників, адже в ході їх проведення вони не лише отримують відповіді на найбільш актуальні питання, а й практичну допомогу у використанні того чи іншого сервісу.

Надходження з податку на нерухомість від платників Білоцерківського регіону збагатили місцеві скарбниці майже на 15 млн. гривень

Це на 5,3 млн. гривень більше, ніж за січень-липень 2016 року. Юридичними особами сплачено 13,8 млн. гривень. Внесок фізичних осіб складає 1,1 млн. гривень.

Зокрема, до місцевого бюджету Білоцерківщини надійшло 8,7 млн. гривень, Миронівщини – 1,5 млн. гривень, Рокитнянщини - 886,9 тис. гривень, Кагарличчини – 815,9 тис. гривень, Богуславщини – 720,8 тис. гривень, Таращанщини – 641,2 тис. гривень, Тетіївщини – 605,7 тис. гривень, Сквирщини – 405,5 тис. гривень, Ставищенщини – 363,6 тис. гривень, Володарщини – 251,6 тис. гривень.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки встановлюються за рішенням міської, сільської, селищної рад.

Зміни в електронному адмініструванні податку на додану вартість

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що 22.07.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 №536. Даною Постановою  внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок №569).

Змінами Порядок №569 приведено у відповідність із нормами Податкового кодексу України, що діють з початку 2017 року, зокрема:

- виключено положення, пов’язані з відкриттям додаткових електронних рахунків сільгосппідприємствам, які застосовували спеціальний режим оподаткування ПДВ;

- врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми (∑Накл) платника ПДВ, що реорганізується;

- передбачено можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань за уточнюючими розрахунками через електронні рахунки у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Окрім того, визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 25.01.2012 №73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію».

Довідково: Постанова №536 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 22.07.2017 №135.

Електронні сервіси ДФС на допомогу платникам податків

Білоцерківська ОДПІ нагадує платникам, що чимало корисної та потрібної інформації можна почерпнути, відвідавши офіційний веб-портал ДФС України(www.sfs.gov.ua) та скориставшись електронними сервісами ДФС. Завдяки електронним сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до органів ДФС податкову звітність; дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом; дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. ДФС України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, головною метою створення яких є забезпечення платників наданням якісних та актуальних послуг.

Так, взаємодія органів ДФС та платників  в режимі реального часу здійснюється за допомогою «Електронного кабінету платника» (https://cabinet.sfs.gov.ua) . Даний сервіс сприяє правильному i зручному обчисленню та своєчасній сплаті податків i зборів (обов’язкових платежів). Перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету можна за допомогою сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»(http://sfs.gov.ua/businesspartner). Запитання-відповіді з Бази знань, нормативні та інформаційні документи, письмові консультації, коментарі та пропозиції, актуальні запитання можна отримати, скориставшись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом (http://zir.sfs.gov.ua/). Антикорупційний сервіс «Пульс» (http://sfs.gov.ua/others/puls-) дає можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. Для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» функціонує спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення «Електронна звітність».  (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/).

Окрім того, на веб-порталі розміщено сервіси «Інформація з реєстрів»,   «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця» та інші.

Як свідчить практика, на сьогодні електронні сервіси стали нормою та перетворили процес декларування податків в швидку та комфортну процедуру, а, отже, дають змогу економити час та кошти платників. Отже, шановні платники податків Білоцерківського регіону, не зволікайте, користуйтесь сервісами ДФС – це зручно та надійно!

Бюджети територіальних громад Білоцерківського регіону отримали  понад 262 млн. гривень додаткових надходжень

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що протягом січня-липня 2017 року до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону спрямовано 1,1 млрд. гривень податків і зборів. Темп росту до минулорічного показника становить 130,4%.

Домінуючою складовою у наповненні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло за звітний період в сумі майже 733 млн. гривень. Друге місце за вагомістю наповнення скарбниць місцевої спільноти займає єдиний податок. Так, з початку  року надходження з нього склали 181,5 млн. гривень. Суттєво поповнила місцеві бюджети плата за землю, якої мобілізовано в сумі майже 115 млн. гривень. 

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, забезпечення бюджетної самодостатності – основний пріоритет місцевих громад. «Для вирішення першочергових завдань місцевим громадам необхідне достатнє фінансування, яке забезпечується за рахунок сплати податків представниками бізнесу. Тому  лише злагоджена робота всіх державних та комерційних структур дасть позитивний результат», - зауважив він.

Майже 115 млн.  гривень плати за землю надійшло до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону

З початку 2017  року надходження плати за землю від платників, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та відділеннях, склали 114,9 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 9,2 млн. гривень. Юридичними особами сплачено 89 млн. гривень. Від фізичних осіб  надійшло майже 26 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що плата за землю є однією зі складових податку на майно. Вона у повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів. Тож від своєчасності її перерахування залежить розвиток місцевих громад та вирішення їх соціально-економічних питань.

 

Понад 148 млн. гривень єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів

платники Білоцерківського регіону

 

За І півріччя  2017 року від платників Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, надійшло 148,4 млн. гривень єдиного податку. Це майже на 50 млн. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Аналізуючи перерахування, слід відмітити, що суттєві надходження отримані від фізичних осіб – підприємців, а саме – 96,3 млн. гривень. Решта сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками – 35,2 млн. гривень та  юридичними особами – спрощенцями  - 16,9 млн. гривень.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарювання безпосередньо до місцевих бюджетів. Відповідно, своєчасна сплата у повному обсязі платниками податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, – це стале забезпечення потреб у функціонуванні та розвитку місцевих громад.

 

Що нового у податковому  законодавстві?

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області доводить до відома платників, що з 1 липня 2017 року вступили в дію такі норми Податкового кодексу (далі – ПК):

–                             реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, РК, ЄРПН) може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для її зупинення (далі – критерії) (п. 201.16 ПК). Критерії та вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття такого рішення, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 567. Підстави для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації визначено постановою КМУ від 29.03.17 р. № 190, а порядок роботи цієї комісії – наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 566. Крім того, на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua) оприлюднено для обговорення до 21 липня проект постанови КМУ про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

–                             ПН та/або РК, складені та зареєстровані в ЄРПН після 1 липня 2017 року платником податку, який постачає товари/послуги, є для покупця достатньою підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту без будь-якого додаткового підтвердження (абзац третій п. 201.10 ПК);

–                             виключено абзац двадцять п’ятий п. 201.10 ПК, згідно з яким ПН з помилками в реквізитах, визначених п. 201.1 (крім коду товару за УКТЗЕД), що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту. Зауважимо, що з огляду на зміст абзаців третього та одинадцятого п. 201.10 ПК таке виключення не вплине негативно на платників ПДВ;

– неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність з нормами п. 133.4 ПК, після 1 липня виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 35 підрозд. 4 розд. ХХ ПК). 

Майже  мільярд гривень податкових платежів

  надійшло до місцевих скарбниць  Білоцерківського регіону

 До місцевих бюджетів Білоцерківського регіону у I півріччі 2017 року надійшло 941,2 млн. гривень податкових платежів, що на 244,6 млн. гривень більше  ніж у відповідному періоді 2016 року.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 66 відсотків. З початку року цього податку до місцевого бюджету надійшло 618,9 млн. гривень, що більше на 214,9 млн. грн. ніж за відповідний період 2016 року.

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – 148,4 млн. гривень, якого надійшло на 49,9 млн. гривень більше ніж в І півріччі минулого року, земельний податок – 94,7 млн. гривень, що на 7,3 млн. гривень більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Надходження екологічного податку за січень-червень поточного року склали 6,5 млн. гривень, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 38 млн. гривень.

За користування лісом, надрами й водою суб’єкти господарювання   заплатили до бюджету майже 5,2 млн. гривень. Зокрема, частка рентної плати за використання надр найбільша – 2,3 млн. гривень. За використання лісових ресурсів місцеві бюджети отримали 1,8 млн. гривень та за спеціальне використання води 1,1 млн. гривень.

До бюджетів усіх рівнів спрямовано 825,2 мільйонів гривень ПДФО

У першому півріччі 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ, спрямували до бюджетів усіх рівнів 825,2 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб. Зазначену суму розподілено між бюджетами таким чином: 206,3 млн. гривень надійшло до державного бюджету, а 618,9 млн. гривень – до місцевого бюджету.

Від усієї зібраної суми податку 49,5% сплатили жителі, бізнесмени та роботодавці Білої Церкви та Білоцерківського району. Питома вага районних відділень у загальній сумі надходжень податку на доходи фізичних осіб по Білоцерківській ОДПІ складає: Миронівське відділення – 14,3%, Кагарлицьке та Сквирське відділення – майже по 6,3%, Рокитнянське відділення – 4,8%, Богуславське відділення – 4,4%, Тетіївське відділення - 4%, Володарське і Ставищенське відділення – майже по 3,4%.

Слід зазначити, що податок на доходи фізичних осіб є бюджетоформуючим для кошиків місцевих бюджетів. Зокрема, по Білоцерківській ОДПІ у загальній сумі податкових надходжень до місцевого бюджету дві третини або 66% належить саме цьому податку. Тож розвиток територіальної громади залежить від податкових внесків кожного її мешканця.

З початку року платниками Білоцерківського регіону сплачено майже 1,7 млрд. гривень податків і зборів

Протягом січня-червня 2017 року платниками Білоцерківської ОДПІ та відділень сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,7 млрд. гривень, що майже на 459 млн. гривень більше минулорічних надходжень.

До загального фонду державного бюджету надійшло 758,3 млн. гривень, в тому числі податку на прибуток  - 103,6 млн. гривень, податку на додану вартість – 369,4 млн. гривень. 

До місцевих бюджетів надійшло 941,2 млн. гривень, в тому числі до бюджету Білоцерківщини сплачено 472,5 млн. гривень, Миронівщини – 110,1 млн. гривень, Кагарличчини – 65,8 млн. гривень, Сквирщини – майже 61 млн. гривень, Богуславщини – 45,6 млн. гривень, Рокитнянщини – 43,5 млн. гривень, Тетіївщини – 42,2 млн. гривень, Таращанщини – 36,6 млн. гривень, Ставищенщини – 32,1 млн. гривень та Володарщини – 31,8 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих скарбничок складає податок на доходи з фізичних осіб – майже 619 млн. гривень, єдиний податок – 148,1 млн. гривень та плата за землю – 94,7 млн. гривень. 

Окрім того, за півріччя  2017 року платниками Білоцерківської ОДПІ сплачено до бюджету 761,7 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та майже 59 млн. грн військового збору на підтримку Української армії.

 

Зустріч із ЗМІ : Наповнення бюджетів та затвердження ставок

 

Нещодавно в ході прес-конференції в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко повідомив, що в умовах соціально-економічної нестабільності платники Білоцерківського регіону продовжують виконувати свої зобов’язання зі сплати податків і зборів.

Так, за підсумками січня – червня поточного року платниками податків регіону до Зведеного бюджету перераховано майже 1,7 млрд. гривень податків і зборів. Із них до державного бюджету сплачено 758,3 млн. гривень, до місцевого - 941,2 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження до бюджетів склали майже 215 млн. гривень. та  понад 244 млн. гривень відповідно.

Як відмітив Ігор Орленко, важливим чинником своєчасного наповнення бюджетів усіх рівнів є терміни прийняття та затвердження ставок податків місцевими органами самоврядування. Зокрема, п. 12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України визначено, що рішення про встановлення місцевих податків  та зборів офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.

 

Додаткові надходження до бюджету за рахунок діяльності оперативного управління Білоцерківської ОДПІ склали понад 3.4 млн. гривень

 

Працівниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області за січень-червень поточного року припинено діяльність 2 конвертаційних центрів, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України, з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. Проконвертована сума грошових коштів склала понад 440 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ – 73,4 млн. гривень.

Крім того, співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Київській області протягом І півріччя 2017 року здійснено заходи щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів. За результатами проведених заходів вилучено спирт, паливо-мастильні матеріали та лікеро-горілчані вироби на суму 334,5 тис. гривень.

В цілому, за 6 місяців 2017 відшкодовано збитків по кримінальному провадженню в сумі 2 ,7 млн. гривень та забезпечено надходження коштів до державного бюджету по відпрацюванню вигодонабувачів, викритого в минулому році «конвертаційного центру», на суму 778 тис. грн.

Внесені зміни до форм податкових декларацій платників спрощеної системи оподаткування

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області доводить до відома платників, що 05.05.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.04.2017 за №478/30346. З метою приведення декларацій платників, які застосовують спрощену систему оподаткування, у відповідність до норм Податкового кодексу України наказом №369 внесені зміни до форм:

 - податкової декларації платника єдиного податку –  фізичної особи – підприємця;

 - податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);

 - податкової декларації платника  єдиного податку четвертої групи.

Звітувати за новими формами декларацій платники-спрощенці повинні з ІІІ кварталу 2017 року.

Ознайомитись з вищезазначеним наказом можна у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщено на веб-порталі ДФС України за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua, або в бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.05.2017 № 36.

З початку року в Білоцерківській ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали  понад 12 тисяч громадян

За шість місяців 2017 року в Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділеннях 12415 громадян отримали реєстраційний номер облікової картки платника податків. Ця послуга є найбільш запитуваною з усіх адміністративних послуг, які надаються в Центрі обслуговування платників. Зокрема, у червні реєстраційний номер отримали 2029 громадян.

Варто нагадати, що для того, щоб вперше отримати реєстраційний номер громадянин особисто (або через представника) подає до органу фіскальної служби заяву за формою № 1ДР - Облікову картку фізичної особи – платника податків та пред'являє документ, що посвідчує особу, зокрема, громадяни України – паспорт громадянина України.

Для отримання номера облікової картки неповнолітнім дітям достатньо одному із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта заповнити зазначену заяву.

Якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів №779 від 10.12.2013 року. В такому випадку до паспорта громадянина вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Адже право платників на відмову від ідентифікаційного номера збережено у Податковому кодексі України.

Понад 46 млн. гривень військового збору – від Білоцерківського регіону

Військовий збір – це внесок кожного працюючого українця на підтримку та реформу збройних сил нашої держави, для поліпшення фінансування армії. В Україні військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, подарунки, спадщина (крім об’єктів спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення), виграші в лотерею, плата за надання майна в оренду та інші.

В кінці 2014 року Верховна Рада України  вирішила зробити цей податок фактично безстроковим, продовживши його дію до кінця реформування збройних сил України. Зрозуміло, ніхто не знає, наскільки довгою може бути ця реформа.

За січень - травень 2017 року завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати надходження до  державного бюджету з військового збору склали 46,3 млн. гривень, які у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшились на 9,2 млн. гривень або 25% (у 2016 році надійшло  37,1 млн. гривень).

Учасники АТО звільняються від сплати земельного податку

Незважаючи на існуючі пільги та гарантії для учасників АТО, найбільшою популярністю користується право на виділення земельної ділянки у власність. Це й не дивно, враховуючи те, що з усіх варіантів отримання такою собою «компенсації» за витрачені час та здоров’я під час захисту Батьківщини, цей варіант можна розглядати як найбільш вартісний.

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Водночас згідно з п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон 3551-ХІІ).

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону 3551-ХІІ).

 При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Для звільнення від сплати земельного податку, особа яка   має  підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій». І,  безумовно, першочергове завдання контролюючого органу -  забезпечити усіляку підтримку і допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, які звертаються за допомогою. 

Майже 149 тисяч громадян звернулися до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ з початку року

Про це повідомили в управлінні обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Платникам податків надано понад 19 тисяч адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За січень-травень надано понад 8 тисяч таких послуг. Другими за популярністю є послуги з перереєстрації установи (організації) в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. У 2017 році таких послуг надано 1,7 тисяч. Не втрачають актуальності надання витягу з реєстру платників єдиного податку (1,5 тисячі), реєстрація платника єдиного податку (1,4 тисячі), реєстрація книг обліку розрахункових операцій (понад 1,3 тисячі), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку (понад 1,2 тисяч) та інші.

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ, створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва, надання кваліфікованої консультативної допомоги, налагодження партнерських відносин між фіскальними органами та платниками є одним з пріоритетних завдань в діяльності інспекції та Центрів обслуговування платників, зокрема. В свою чергу, покращення якості надання послуг платникам є однією із запорук ефективного наповнення бюджетів усіх рівнів.

Нагадаємо, що Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 до 18-00 години, у п’ятницю з 09-00 до 16-45 години, у суботу – з 09-00 до 13-00 години, неділя – вихідний.

 

Сервіси ДФС України – це зручно:  Електронний кабінет платника податків

Найчастіше при проведенні сеансів телефонного зв’язку „гаряча лінія” та практикумів-тренінгів платники податків порушують питання щодо використання в своїй роботі електронних сервісів ДФС України.

З метою популяризації спілкування з органами ДФС в режимі он-лайн, Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області розпочинає серію публікацій „Сервіси ДФС України – це зручно”. Розпочнемо із доступу до одного із найпопулярніших електронних сервісів ДФС - Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», яка розміщена на веб-порталі Державної фіскальної служби  http://sfs.gov.ua.

Для забезпечення подання звітності в електронному вигляді, крім комп’ютера з відповідною операційною системою Windows та доступу до мережі Інтернет, слід отримати електронні ключі цифрових підписів для фізичної особи – підприємця або посадових осіб юридичної особи.

На інформаційному ресурсі www.acskidd.gov.ua Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС України) в розділі «Реєстрація користувачів» вказано пакет документів та зразки для заповнення, які необхідно підготувати та особисто надати до АЦСК ІДД ДФС України з метою отримання послуг електронного цифрового підпису( далі ЕЦП).

Після отримання послуг ЕЦП здійснити вхід до «Електронного кабінету платника податків», задавши в адресне поле обраного браузера (можна використовувати web-браузери InternetExplorer, MozillaFirefox, OperaiGoogleChrome) URL-адресу http://kpp.sfs.gov.ua, або по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на офіційному веб-порталі  http://sfs.gov.ua. Після цього на екрані з’явиться головна сторінка сервісу.

Для подальшої роботи в «Електронному кабінеті платника податків» користувачу необхідно ознайомитись з Інструкцією по роботі з системою, натиснувши відповідне гіперпосилання на головній сторінці сервісу. Після цього потрібно натиснути на вкладку «Вхід у кабінет платника».

Для формування та подання платниками податкової звітності в електронному вигляді в «Електронному кабінеті платника податків» необхідно в лівому верхньому куті головної сторінки натиснути режим «Звітність».

Для створення нового звіту потрібно натиснути вкладку «Створити», обрати необхідний звітний період і шаблон документа з його додатками (будь-який додаток можна додати або видалити під час редагування документа) та натиснути «Створити». Після цього відкриваються обрані форми звітності для введення даних. Звертаємо вашу увагу, що в першу чергу заповнюються додатки документа. Поля декларації, значення яких мають переноситися з додатків, заповняться автоматично, після заповнення відповідних показників додатків. Для виявлення можливих помилок у повністю заповненій декларації потрібно у верхньому меню натиснути кнопку «Перевірити».

У верхньому меню в полі «ДПІ» необхідно обрати потрібний орган ДПІ, натиснути на кнопку «Надіслати до ДПІ» та ввести в діалогове вікно особистий ключ та пароль однієї з посадових осіб платника податків та печатки (за наявності). Після підписання документа на екрані з’явиться повідомлення про отримання документа, а в режимі перегляду звітів – поданий звіт з квитанцією №2. Проте, використання даного режиму можливе після укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі.

Якщо звітний документ формується в бухгалтерській програмі, для направлення його до ДПІ засобами «Електронного кабінету платника податків» потрібно в режимі «Звітність» натиснути вкладку «Імпорт». Якщо потрібно імпортувати пакет документа або частину пакета, потрібно обрати головний документ (декларацію, звіт) та здійснити імпорт, натиснувши кнопку «ОК». Зімпортований документ (пакет документів) відкривається на екрані.

Зокрема, в режимі перегляду звітів подані документи відображаються зеленим кольором, створені і не відправлені до ДПІ, тобто чернетки, - чорним. Створені і не відправлені звіти доступні для редагування. Для перегляду поданої звітності, необхідно курсором виділити окрему форму звіту та натиснути копку «Відкрити». Для перегляду квитанції про прийняття документа потрібно натиснути кнопку «Перегляд квитанції».

Наголошуємо, що переваги подання звітності саме в такий спосіб очевидні – економія часу при складанні (адже файл формується автоматично в спеціальній програмі) і при поданні (не потрібно вистоювати чергу і відволікатися на поїздки до органу ДФС). Тим більше ДФС України створені всі умови для платників, значно розширено перелік електронних сервісів.

Про додаткові можливості сервісу “Електронний кабінет платника податків» ми розповімо наступного разу.       

Надходження до бюджету по ПДФО від платників Білоцерківського регіону

В структурі надходжень до місцевих бюджетів найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб. Наразі його частка становить 24,5%.

За  5 місяців 2017 року надходження по податку на доходи фізичних осіб від платників Білоцерківського регіону склали 156,2 млн. гривень. Перевиконання показників минулорічного періоду стабільно фіксується протягом кожного місяця. Так, у січні цього року порівняно з першим місяцем минулого року зростання було на рівні 42,4%, у лютому – на 44,4%, у березні – на 44,3%, у квітні – на 41,4%, у травні - на 43,8% Про це повідомив  виконуючий обов’язки начальника  Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігор Орленко.

„Сумлінне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарантії їх соціальної захищеності, а сплата ПДФО – внесок у розвиток місцевої громади, зокрема, та України в цілому”-  зауважив Ігор Орленко.

Повідомлення про сплату податку на нерухоме майно надійдуть фізичним особам до 1 липня

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що в поточному році фізичні особи сплачують податок на власне нерухоме майно за 2016 рік. Статтею 266 Податкового кодексу України визначено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні реквізити для сплати будуть надіслані платникам податку за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня.

Звертаємо увагу власників об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., або різними типами об’єктів житлової нерухомості понад 180 кв.м., що у разі неотримання податкових повідомлень – рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку не погодиться з розрахунком податку або виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість в Центр обслуговування платників за місцем реєстрації.

Платники Білоцерківського регіону сплатили до  бюджетів всіх рівнів понад 1,3 млрд. гривень

За п’ять місяців  2017 року  до бюджетів всіх рівнів від платників податків Білоцерківського регіону надійшло 1,3 млрд. гривень. З них до Державного бюджету надійшло 638 млн. гривень, до місцевих бюджетів – 755 млн. гривень.

«Варто зазначити, що у порівнянні із аналогічним періодом минулого року загальна сума сплати зросла на 357 млн. гривень. Завдяки сумлінному виконанню обов’язків зі своєчасної та стабільної сплати податків зберігається позитивна динаміка у зростанні надходжень до бюджету країни та регіону, зокрема», ­– повідомив журналістам під час брифінгу в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігор Орленко.

З початку року платниками Білоцерківського регіону сплачено до місцевих бюджетів  більше 755 млн. гривень

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина.

Значну увагу в фіскальній службі Білоцерківщини приділяють наповненню місцевих бюджетів. Як наслідок, за січень-травень 2017 року місцеві громади отримали 755 млн.  гривень. Це на 178 млн. гривень більше показника 2016 року.

Найбільших надходжень досягли платники міста Біла Церква та Білоцерківського району. Ними сплачено 383,4 млн. гривень.

По відділенням за 5 місяців поточного року надходження склали: Миронівка  - 72,2 млн. гривень, Кагарлик - 55 млн. гривень, Сквира - 50,2 млн. гривень, Богуслав - 39 млн. гривень, Тетіїв - 35,4 млн. гривень, Рокитне  - 36,5 млн. гривень, Ставище - 26,9 млн. гривень, Тараща - 30 млн. гривень, Володарка - 26,4 млн. гривень.

Лише місяць залишився до закінчення формування нового реєстру неприбуткових організацій

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 1 липня 2017 року закінчується термін формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З метою включення до нового Реєстру неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та надати копії документів контролюючому органу за місцем основної реєстрації .

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 195 встановлено, що неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 липня 2017 року, а релігійні організації – після 1 січня 2018 року.

Зарплата в «конвертах»- актуальна тема сьогодення

Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються найважливішими напрямами роботи фіскальної служби, адже, працюючи легально, працівники отримують не тільки заробітну плату, а й соціальні гарантії.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок (ЄВ).

Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.Якщо працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує із його зарплати ЄВ, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника.

Білоцерківська ОДПІ наголошує, що кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, інакше це сприятиме розвиткові тіньових схем ухилення від сплати роботодавцями податків, і в результаті – відсутність  стабільних надходжень до бюджету та соціальна незахищеність  працівників.

Частину грошей за навчання допоможе повернути податкова знижка

Сьогодні кожен другий студент навчається на контрактній основі. Вартість навчання зростає чи не щороку, тому студентам та їхнім батькам доводиться викладати за освіту щораз більше грошей. Утім певну суму коштів, витрачених на навчання, держава може відшкодувати. 

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Відповідно до пп.166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. Наприклад, платник податку у звітному податковому році сплатив вищому навчальному закладу суму коштів за навчальний рік. Водночас частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина – на наступний. У такому випадку сума коштів, яка сплачена у звітному році за періоди навчання наступного календарного року, не включається до податкової знижки платника за наслідками звітного року.

Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом. Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також порядок нарахування податкової знижки визначені статтею 166 Податкового кодексу.

Надходження  ПДВ зросли на  155 млн. гривень

За 4 місяці поточного року платники Білоцерківського регіону сплатили 262 млн. гривень податку на додану вартість з вироблених на Україні товарів. Це на  155 млн. гривень більше ніж торік.

«Перехід на європейські стандарти в адмініструванні бюджетоутворюючого податку та ретельний контроль можливих ризиків щодо несплати податку чи використання сумнівного податкового кредиту, дозволяє застерегти сумлінний бізнес від фінансових операцій з підприємствами групи ризику, а представників підприємства, котрі йдуть на порушення, переконати свідомо відмовитися від схем мінімізації», - зазначив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігор Орленко.

Білоцерківська ОДПІ  долучилася до флешмобу на честь Дня вишиванки

Сьогодні працівники Білоцерківської ОДПІ  ГУ ДФС у Київській області, підтримуючи Всеукраїнську акцію «День вишиванки», прийшли на роботу у вишиванках.Споконвіків саме це національне вбрання вважається візитною карткою нашого народу, а кожен візерунок на ньому наділений особливими змістом. Популяризація етнічного національного вбрання, на думку державних службовців, у сьогоднішніх умовах покликана зайвий раз продемонструвати єдність держави, українського народу та переконання в тому, що вишиванка – органічна частина нашого життя, культури, світосприйняття. 

Це свято, як і українська вишиванка, є абсолютно самобутнім. Воно не передбачає якихось обов’язкових заходів, але, разом з тим, така дія має глибокий зміст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, нашу духовну свідомість.

Білоцерківська ОДПІ: перші підсумки кампанії декларування

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує, що 3 травня 2017 року завершилась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2016 році.

Як повідомив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко, станом на 5 травня поточного року громадянами подано 5264 декларації про майновий стан і доходи. 4627 декларантів самостійно нарахували зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 20,2 млн. гривень та військового збору в сумі 4,5 млн. гривень. 637 осіб скористались правом на отримання податкової знижки на загальну суму  понад 1 млн.гривень.

Не зважаючи на те, що кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2016 року, завершилась, подати декларацію про майновий стан та доходи можна, сплативши відповідні фінансові санкції, які передбачено у зв’язку з несвоєчасним поданням такої декларації.

Звертаємо увагу громадян Білоцерківського регіону, що скористатись правом на отримання податкової знижки можливо до закінчення поточного року, подавши відповідну декларацію до контролюючого органу за місцем свого проживання.

Понад 9 млн. гривень податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць  Білоцерківського регіону

Протягом січня – квітня поточного року від платників податків Білоцерківської ОДПІ до місцевих скарбниць надійшло більше 9 млн. гривень податку на нерухоме майно. З них юридичні особи сплатили 8,6 млн. гривень, фізичні особи – 0,5 млн. гривень.

 Нагадаємо, що цього року громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2016 році.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України).

В 2017 році пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб залишаються на рівні минулого року. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток     (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), на 180 кв. метрів.

Юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, а громадян про нарахований податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості, шляхом вручення власникам майна повідомлення – рішення на сплату податку.

596 млн. гривень надходжень до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу

За чотири місяці поточного року платниками Білоцерківського регіону – юридичними та фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, сплачено до місцевих бюджетів відповідних територій 109,3 млн. гривень єдиного податку. У порівнянні з минулим роком надходження цього податку збільшились на 48 млн. гривень. Зокрема, фізичними особами сплачено 67,9 млн. гривень, юридичними особами – 11,8 млн. гривень.

На сьогодні на спрощеній системі оподаткування перебуває 18187 суб’єктів господарювання, а це  51% загальної кількості платників, які знаходяться на обліку в інспекції (із них юридичних осіб - 1687,  фізичних осіб – 16500) . Так, з 16500 фізичних осіб – підприємців –«спрощенців» І групу використовують 4059 платників, ІІ групу – 7959, ІІІ групу – 4482 платників.

Позитивна динаміка сплати єдиного податку до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу і сумлінно платити податки.

Порядок оподаткування спадщини змінено

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 25 березня 2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Так, спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба, дід та онуки).

Спадкоємці першого і другого ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5 відсотків.

Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.

З оновленим текстом Кодексу можна ознайомитись, скориставшись розділом “Нормативні та інформаційні документи” Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням http://zir.sfs.gov.ua      .

З початку року платники Білоцерківського регіону сплатили до Зведеного бюджету понад мільярд гривень податків

У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження збільшились на 396,5 млн. гривень або на 156 %. До державного бюджету надійшло 503,3 млн. гривень. Порівняно з минулорічним показником надходження зросли на 195,5 млн. гривень або 163 %. Серед податків, що сплачуються до скарбниці держави, фаворитами є  податок на додану вартість (262 млн. гривень), податок на прибуток (70,6 млн. гривень) та військовий збір (36 млн. гривень).

 Місцеві бюджети за січень – квітень цього року отримали 596 млн. гривень, що на 200 млн. гривень більше минулорічного показника. У повному обсязі забезпечено надходження з податку на доходи фізичних осіб (365,3 млн. гривень), плати за землю (62,7 млн. гривень), єдиного податку (109,3 млн. гривень).

Фахівці Білоцерківської ОДПІ докладають максимум зусиль задля збереження динамічних темпів наповнення бюджетів усіх рівнів, що є передумовою виконання соціальних програм міст, районів та держави в цілому.

До уваги платників екологічного податку

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області нагадує платникам екологічного податку про те, що Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, ставки екологічного податку викладені у нових розмірах і порівняно з діючими у 2016 році збільшені на 12 відсотків. Збільшені ставки повинні застосовуватися при обрахуванні податкових зобов'язань, що виникли з 1 січня 2017 року.

  Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з екологічного податку вважаються за:

  I квартал ц. р.: 10 травня та 19 травня 2017 року відповідно;

  II квартал ц. р.: 9 серпня та 18 серпня 2017 року відповідно;

  III квартал ц. р.: 9 листопада та 17 листопада 2017 року відповідно;

  IV квартал ц. р.: 9 лютого та 19 лютого 2018 року відповідно.

  Окрім того, нагадуємо про необхідність отримання в установленому законодавством порядку дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб’єктами господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин  стаціонарними джерелами забруднення. 

Якщо платник екологічного податку не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом 2017 року, то такий платник повинен повідомити про це податкову інспекцію за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати декларації відповідно до вимог Кодексу.

На Білоцерківщині  зібрано майже 209 млн. гривень  ПДВ

Упродовж трьох місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ, сплатили майже 209 млн. гривень податку на додану вартість, що на 101 млн. гривень, або на 93 відсотка більше, ніж торік.

 Позитивна динаміка безпосередньо пов'язана із запровадженням електронної системи адміністрування ПДВ, яка дала можливість відповідальному бізнесу подавати звіти до ДФС у режимі on-line,  а податківцям – своєчасно виявляти  потенційні ризики та протидіяти спробам  мінімізації податкових зобов’язань якомога швидше. Як наслідок, шляхом підвищення ефективності контролю за операціями з ПДВ з боку фахівців ДФС конкурентні умови для сумлінного бізнесу стають більш сприятливими. Тим часом, держбюджет отримує суттєво більше надходжень.  Електронна система адміністрування ПДВ дає можливість  розгорнутого аналізу діяльності платників податків у розрізі їх взаємовідносин з контрагентами. Це  сучасний сервіс, який допомагає забезпечити якісний податковий супровід сумлінного бізнесу та завжди мати аргументи для спілкування з тими, хто формує сумнівний податковий кредит.

Затверджено нову форму податкової декларації з плати за землю

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує, що завдяки ефективним заходам з детінізації економіки фіксується стабільна тенденція зростання сплати податків і зборів до бюджетів всіх рівнів. Зокрема, протягом першого кварталу 2017 року в регіоні зібрано 46 млн. гривень плати за землю, що на 9 відсотків більше проти аналогічного показника минулого року.

Додатково повідомляємо, що 21 березня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23 січня 2017 року № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)»( опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21 березня 2017 року № 23), який вніс зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Зокрема, наказом передбачено відображення в декларації:

- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;

- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), які діяли до такого визначення.

На Білоцерківщині виявлено підпільний цех незаконного виробництва спиртовмісної рідини

Днями співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ спільно з  оперативним управлінням та слідчим управлінням фінансових розслідувань  ГУ ДФС у Київській області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом організації незаконного виготовлення з метою збуту підакцизних товарів – алкогольних напоїв, проведено слідчі дії (обшуки) на території м. Біла Церква та району.

В результаті проведених обшуків виявлено підпільний цех по незаконному виробництву спиртовмісної рідини.

Із незаконного обігу вилучено 100 літрівспиртовмісної рідини в кількості  10 дал орієнтовною вартістю 15 тис. гривень, 190 літрів лікеро-горілчаних виробів в кількості 19 дал орієнтовною  вартістю  26,6  тис. гривень, а також шланг, бочки, лійки, спиртометр. Орієнтовна загальна вартість вилучених підакцизних товарів становить 41,6 тис. гривень.

Досудове розслідування по даному кримінальному провадженню триває.

 

Оперативним управлінням Білоцерківської ОДПІ припинена діяльність “конвертаційного центру”з обігом понад 240 млн. гривень

 

Нещодавно співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ліквідовано «конвертаційний центр»,який з 2016 року надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів в готівку для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки, штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей створили, зареєстрували та придбали корпоративні права ряду транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності.

Податковий кредит транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався переважно за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання реального сектору економіки та підприємств, що здійснюють свою діяльність на ринку паливно-мастильних матеріалів.

Безготівкові грошові кошти суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі 10-12%.

Загалом за період з 2016 року по теперішній час підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру», проконвертували понад 240 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ склала 40 млн. гривень.

У межах проведення заходів створено мобільні слідчо-оперативні групи, якими проведено 19 обшуків. За результатами проведених обшуків вилучено грошові кошти в розмірі 4,3 тис. доларів США та 312,0 тис. гривень, 34 мобільні телефони, які безпосередньо використовувались організаторами та учасниками у незаконній діяльності,  14 ноутбуків, 43 жорстких диски, 16 електронних носіїв інформації, 4 планшети та 1 засіб електронного зв’язку «AppleWatch», первинні фінансово-господарські документи та різноманітні чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність та 21 печатку суб’єктів господарської діяльності. 

На даний час проводяться заходи по  встановленню місцезнаходження директорів «фіктивних» підприємств, задіяних у схемі конвертації.

 

У Білоцерківському регіоні понад 190 громадян задекларували отримання спадщини

З початку року мешканці Білоцерківського регіону задекларували 18,2 млн. гривень доходів, отриманих у вигляді спадку. Їм нараховано 886 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 263,2 тис. гривень військового збору, які вони мають сплатити до 1 серпня цього року.

Загалом, станом на 1 березня подано 698 декларацій про майновий стан і доходи на загальну суму 41,6 млн. гривень. Сума податків до сплати складає майже 1,6 млн. гривень.

Нагадуємо, декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік за вибором громадянина слід подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, не пізніше 3 травня 2017 року. 

Задекларуйте дохід від здачі в оренду квартири!

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що отриманий у 2016 році дохід від здачі в оренду квартири фізичній особі, незареєстрованій як самозайнята особа, необхідно оподаткувати ПДФО за ставкою 18% та військовим збором (1,5 %) та задекларувати.

Отриманий дохід відображається у колонці 3 рядка 10.3 розділу II Декларації про майновий стан і доходи. Податкове зобов'язання з ПДФО відображається у колонці 6 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету. Податкове зобов’язання з військового збору  відображається у колонці 7 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету.

Крім того, слід проставити позначку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначаємо категорію об’єкта (для квартир – 3), адресу та інше.

Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017 р.

За необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та відділень інспекції.

 

З 1 квітня змінюються правила надання податкових консультацій

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області  доводить до відома платників податків, що з 01.04.2017 року набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України. Зазначені зміни передбачені пунктом 22 розділу I Закону №1797 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» у новій редакції викладено статті 52 і 53, які стосуються порядку надання податкових консультацій.

Зокрема, скорочено термін надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Також, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників. З 1 квітня звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі  повинно містити:

  1. найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
  2. код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
  3. зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
  4. підпис платника податків;
  5. дату підписання звернення.

 

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надаватиметься, йому надсилатиметься відповідь у порядку та строки, передбачені Законом "Про звернення громадян".

 

Форма заяви про реєстрацію платника ПДВ значно спрощена

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що Міністерством фінансів України видано наказ від 21.12.2016  №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №42/29910. Зазначений наказ набирає чинності з 19.03.2017.

Змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130), вдосконалено та спрощено форму «Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість» за формою №1-ПДВ (далі – Заява).

У новій формі Заяви виключено відомості щодо:

·найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;

·місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання);

·контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб);

·кількості працюючих тощо.

Новою формою Заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність управителів майна. Додаток до Заяви до контролюючих органів не подається.

 

Надаєте репетиторські послуги – задекларуйте  доходи!

 

Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу). 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 3 травня 2017 року.  Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати електронний ключ та мати та відповідне програмне забезпечення.

 Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року. Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Тож чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників податків. за місцем свого проживання, де можна отримати безкоштовну консультацію щодо порядку заповнення декларацій та практичну допомогу при її заповненні.

Платниками Білоцерківського регіону сплачено понад 16 мільйонів гривень військового збору

Упродовж січня-лютого 2017 року платники податків, які перебувають на обліку у Білоцерківській ОДПІ, (це платники Білої Церкви, Богуслава, Володарки, Кагарлика, Миронівки, Рокитного, Сквири, Ставища, Таращі та Тетієва) перерахували для підтримки української армії 16,75 млн. гривень військового збору. Це на 2,65 млн. гривень більше, ніж було сплачено за аналогічний період минулого року. Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили 8,5 млн. гривень, Кагарлика, Миронівки, Сквири, Рокитного –понад 1 млн. гривень з кожного регіону, Тетієва – 836 тис. гривень.

Нагадуємо, що військовий збір сплачують податкові агенти - юридичні та фізичні особи за ставкою 1,5% із всіх доходів фізичних осіб, які оподатковуються податком на доходи, та підприємці (за винятком тих, що обрали спрощену систему оподаткування).

 

 

Зміни до податкової декларації екологічного податку

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з початку 2017 року надходження екологічного податку до зведеного бюджету Білоцерківського регіону склали 4,2 млн. гривень.  Це на 2,6 млн. гривень більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

 Звертаємо увагу платників екологічного податку, що 21 лютого 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2016 №1177, яким внесені зміни до форми податкової декларації екологічного податку, зокрема,  викладено у новій редакції додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені») до Декларації.

Також з 1 січня 2017 року збільшено ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені), за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензійний строк. Ставки повинні застосовуватися платниками податку при обрахуванні податкових зобов'язань за перелічені вище об'єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2017 року.

 

В Білоцерківській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

 

В Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на запитання платників щодо проблемних питань при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладнихвідповідала начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Леся Кравченко.

Більшість платників цікавило питання форми податкових накладних. Тому  звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення внесені наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137 (далі – наказ №276). 

 Відповідно до пункту 5 наказу № 276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Враховуючи те, що наказ №276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 1 березня 2017 року. 

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації. 

Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року.

До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом №276).

До державного бюджету Білоцерківського регіону надійшло майже 285 млн. гривень

 

За січень-лютий 2017 року до державного бюджету Білоцерківського регіону  надійшло 284,8 млн. гривень податків і зборів, що на 145,3 млн. гривень більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. 

У розрізі основних платежів  державний бюджет отримав 57 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 17,6 млн. гривень більше, ніж за січень-лютий 2016 року. Податку на додану вартість надійшло 163,2 млн. гривень, що на 97,7 млн. гривень більше, ніж за відповідний період минулого року. Надходження податку на прибуток підприємств склали 38,6 млн. гривень.  На підтримку української армії платники податків спрямували 16,7 млн. гривень військового збору.

Водночас, слід відзначити високу податкову культуру громадян Білоцерківського регіону, які розуміють, що сплачуючи податки у повному обсязі, вони допомагають підвищити економічний розвиток та соціальне благополуччя як свого регіону, так і країни, зокрема.

Друга хвиля е-декларування

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу державних службовців, які підлягають Е – декларуванню, що на сьогоднішній день відсутня законодавча норма щодо отримання довідки про доходи із органів Державної фіскальної служби.

Слід зазначити, що відомості щодо суми отриманих доходів за минулий рік заповнюються на підставі  довідок про нараховану заробітну плату, отриманих за місцем працевлаштування.

При наявності електронного цифрового підпису фізичної особи одержати відомості про отримані доходи можливо скористатись електронним сервісом ДФС України – „Електронний кабінет платника”, обравши  режим «Запит на отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків”.  

 

Надходження до бюджету від «спрощенців»

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з початку 2017 року надходження єдиного податку склали 30,6 млн. гривень, що на 11,2 млн. гривень більше, ніж минулого року. Надходження від фізичних осіб склали майже 24 млн. гривень, що на 9,3 млн. гривень більше аналогічного періоду минулого року.  Надходження від юридичних осіб склали понад 4,6 млн. гривень, що залишились на рівні минулого року. Понад 2 млн. гривень склали надходження від платників єдиного податку 4 групи.

Згідно чинного законодавства України єдиний податок спрямовується до місцевих бюджетів та використовується на фінансування організацій, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, а також заходів щодо соціального захисту населення.

Нагадуємо, що згідно статті 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Платники третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Платники четвертої групи сплачують єдиний податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового(звітного) кварталу, у таких розмірах:

-          у І кварталі   - 10 відсотків;

-          у ІІ кварталі  - 10 відсотків;

-          у ІІІ кварталі - 50 відсотків;

-          у ІV кварталі – 30 відсотків.

Оперативним управлінням Білоцерківської ОДПІ припинено діяльність «конвертаційного» центру

Нещодавно співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ліквідовано «конвертаційний центр»,який з 2015 року надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.

Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів в готівку для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки, штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей створили, зареєстрували та придбали корпоративні права ряду транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності.

Податковий кредит транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався переважно за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання реального сектору економіки та підприємств, що здійснюють свою діяльність на ринку паливно-мастильних матеріалів.

Безготівкові грошові кошти суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі 10-12%.

Проконвертована сума грошових коштів склала понад 200 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ – 33,4 млн. гривень.

На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного» центру з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків, зокрема, накладено 50 арештів на банківські розрахункові рахунки ФСПД, що входили до складу «конвертаційного центру».

Актуальні питання по декларуванню доходів, отриманих у 2016 році,

які надійшли на «гарячу лінію»

 Днями на Білоцерківщині відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: „Декларування доходів отриманих у 2016 році”. На запитання платників відповідав виконуючий обов’язки начальника інспекції Ігор Орленко. За його словами, інформаційно-роз’яснювальна робота по доведенню норм податкового та митного законодавства до платників є запорукою своєчасного наповнення бюджетів усіх рівнів.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію» :

1. Отримано дохід у вигляді спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою. Чи потрібно фізичній особі – платнику податку, подавати річну податкову декларацію?

Відповідь: Згідно з пунктом 174.3 статті 174 Кодексу особами, відповідальними за сплату податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Водночас, пунктом 179.2 статті 179 Кодексу визначено, що відповідно до розділу IV Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді лише об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.

2. Власний легковий автомобіль надається в оренду. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

Відповідь: У разі надання громадянами у 2016 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем свого проживання, та задекларувати отримані доходи.

Отриманий дохід від надання рухомого майна в оренду (суборенду) зазначається фізичною особою – платником податків у рядку 10.3 «Дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)» розділу II декларації. Також у цьому рядку – графах 6 і 7 відображаються податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Крім цього, у разі отримання таких доходів заповнюється графа 7 Розділу відомостей про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду) декларації. У зазначеному розділі декларації громадянин повинен відобразити відомості про все рухоме майно, що перебуває у його власності станом на кінець звітного 2016 року відповідно до категорії об’єкта рухомого майна.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

Відмітка про надання майна в оренду (суборенду) здійснюється шляхом зазначення позначки «Х».

3. Коли у платника виникає обов’язок щодо подання декларації про майновий стан та доходи?

Відповідь: Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

при отриманні іноземних доходів;

та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

4. Чи передбачено випадки, коли платник звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи?

Відповідь: Згідно з п. 179.4 ст. 179 Кодексу платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV Кодексу. Зокрема у випадках коли обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним ( п. 179.2 ст. 179 Кодексу)

У Білоцерківському регіоні 119 громадян задекларували свої доходи

Про це повідомив  в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко. Так, за січень місяць до Білоцерківської ОДПІ та відділень інспекції подано 119 декларацій від громадян, які у 2016 році отримали доходи, що підлягають обов’язковому декларуванню.

Громадяни Білоцерківського регіону задекларували доходів на суму понад 9 млн. гривень, сума до сплати склала 136,6 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 35,3 тис. гривень військового збору. Про свої статки найбільше звітують ті, хто протягом минулого року отримував доходи у вигляді спадщини – 19 декларацій, від продажу транспорту і нерухомості – 11 декларацій та від надання майна в оренду – 10 декларацій відповідно.

У Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ для громадян створено всі необхідні умови: безкоштовні бланки декларацій та допомога у їх заповненні, консультації щодо сплати податку чи отримання податкової знижки. Нагадуємо, що для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року.

Крім того, декларацію про майновий стан і доходи можна надати і в електронній формі за допомогою електронного сервісу «Декларування громадян» .

Виїжджаючим за кордон на ПМЖ слід подати декларацію

Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до фіскального органу декларацію про майновий стан і доходи. Податкова декларація подається не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження декларації перевіряє визначене податкове зобов'язання та сплату належної суми податку. У разі відсутності податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб видається довідка. Цей документ подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Форму довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11 грудня 2013 року №795, зареєстрованим у Мінюсті 9 січня 2014 року за №8/24785.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено пунктом 179.3 статті 179 Податкового кодексу України.

Майже 8 млн. гривень військового збору

сплачено платниками Білоцерківського регіону

Упродовж січня 2017 року платники податків, які перебувають на обліку у Білоцерківській ОДПІ (це платники Миронівки, Богуслава, Володарки, Кагарлика, Рокитного, Сквири, Ставища, Таращі, Тетієва) перерахували для підтримки української армії 7,6 млн. грн. військового збору. Це на 3,5 тис. гривень більше, ніж було сплачено за аналогічний період минулого року.

Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили 3,6 млн. гривень, Сквирщини – понад 583 тис. гривень, Рокитнянщини - 632,9 тис. гривень, Кагарличчини – 488,1 тис. гривень, Володарщини – 473,1 тис. гривень, Миронівщини – 464 тис. гривень, Тетіївщини - 419,2 тис. гривень, Богуславщини - 383,4 тис. гривень, Ставищанщини - 243,3 тис. гривень, Таращанщини - 270,7 тис. гривень.

Нагадуємо, військовий збір сплачують податкові агенти - юридичні та фізичні особи - за ставкою 1,5% із усіх доходів фізичних осіб, які оподатковуються податком на доходи, та підприємці (за винятком тих, що обрали спрощену систему оподаткування).

Декларування доходів за 2016 рік фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2016 році, здійснюється за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479).

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та отримують дохід виключно від незалежної професійної діяльності, у рядку 8 розділу І Декларації вказують категорію платника, проставляючи позначку «Х» у клітинці «особа, яка провадить незалежну професійну діяльність».

Для розрахунку оподатковуваного доходу з декларацією подається розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф2). Відповідно до п.п.178.3 статті 178 Податкового кодексу України оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими  витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. Але, у разі неотримання довідки про взяття на облік у контролюючих органах особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Граничний термін подання Декларації за 2016 рік для платників податку вищевказаної категорії - 3 травня 2017 рокуа термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 31 липня 2017 року.

 

Порядок припинення діяльності фізособи - підприємця

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що якщо підприємець вирішив припинити свою діяльність, йому необхідно пройти кілька процедур. Наведена інформація допоможе зорієнтуватися у порядку закриття власної справи.

1.      Подання заяви держреєстратору.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від фізичної особи-підприємця реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Форма картки затверджена наказом Мінюсту від 18.11.2016 №3268/5 "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

2.      Держреєстратор того ж дня інформує фіскальну службу.

Орган державної реєстрації у день державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця передає фіскальному органу відповідне повідомлення, де зазначається номер та дата внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру. На цій підставі фіскальні органи здійснюють зняття з обліку фізичних осіб-підприємців.

Важливо знати, що навіть після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у фіскальних органах як фізична особа-платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. При цьому підприємець має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Адже у статті 177 Податкового кодексу України визначено, що фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності за їх рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Отже, підприємці можуть бути зняті з обліку у фіскальному органі у разі відсутності податкової заборгованості перед бюджетом.

Крім цього, контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України, тобто 1095 днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Це регламентовано статтею 78 ПКУ.

3.      Звіт з єдиного соціального внеску.

Фізособи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Це визначено у пункті 8 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435.

При цьому до дати подання Звіту необхідно сплатити ЄСВ "за себе".

Далі до реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником фіскального органу та закриття карток особових рахунків.

4. Якщо у підприємця залишилися відкритими банківські рахунки, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку.

Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.

5.      Внесення даних до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

Дані про зняття з обліку фізичної особи-підприємця передаються фіскальним органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.

 

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону отримали майже 150 млн. гривень податкових платежів

 

Доходи місцевих бюджетів Білоцерківського регіону за січень 2017 року склали майже 150 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень на 89,5 млн.  гривень.

В скарбницю  м. Біла Церква та району надійшло 82 млн. гривень, м. Миронівка та району  - майже 12 млн. гривень, м. Кагарлик  та району - 11 млн. гривень, м. Сквира та району – 9 млн. гривень,  смт. Рокитне та району - 8 млн. гривень, м. Тетіїв та району -  7 млн. гривень, м. Богуслав  та району 7 млн. гривень,  смт. Володарка та району  - 5 млн. гривень, м. Тараща та району -  5 млн. гривень, м. Ставище та району - 4 млн. гривень.

Зокрема, надходження податку з доходів громадян  склали 75,6 млн. гривень, єдиного податку   - 39,1 млн. гривень, акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів   - 14,3 млн. гривень, плати за землю - 12,2 млн. гривень. 

У Білоцерківському регіоні зібрано понад 314 млн. гривень податків

Впродовж січня 2017 року платниками Білоцерківського регіону сплачено до бюджетів усіх рівнів 314,4 млн. гривень, що на  125% або на 174,9 млн. гривень більше  у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Державний бюджет отримав 164,8 млн. гривень. Основними платежами є: податок на додану вартість - 123,8 млн. гривень, податок на доходи фізичних осіб - 25,2 млн. гривень, податок на прибуток –  4,5млн.гривень та військовий збір - 7,6 млн. гривень. До місцевої казни мобілізовано 149,6 млн. гривень. Найбільшу питому вагу  склали: податок на доходи фізичних осіб - 75,6 млн. гривень, єдиний податок - 39,1 млн. гривень, плата за землю - 12,2 млн. гривень та акцизний податок - 14,3 млн. гривень. 

Щодо пріоритетів в роботі податківців у наступному році, важливим питанням й надалі залишається питання детінізації економіки. Це легалізація найманої праці, ринку підакцизної продукції та  повнота сплати всіх податкових платежів. 

На Білоцерківщині за «круглим столом» обговорили зміни до Податкового кодексу

Нещодавно в приміщенні Білоцерківської ОДПІ відбулась зустріч за «круглим столом» першого заступника начальника інспекції Оксани Чустіль з сільськогосподарськими товаровиробниками. Приводом стало обговорення Закону України від 20 грудня 2016 року №1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» в частині врегулювання окремих питань, пов'язаних із скасуванням спецрежиму.

Так, згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з 1 січня 2017 року втрачає чинність стаття 209 ПКУ, що передбачає:

1. Скасування реєстрації суб'єктів спецрежиму та переведення їх з 01.01.2017 року на загальну систему оподаткування; 

2. Закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ), які додатково відкриті відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 ПКУ сільськогосподарським виробникам. Додаткові електронні рахунки будуть закриті після проведення розрахунків з бюджетом за деклараціями з ПДВ із позначками 0121 - 0123, за результатами останнього звітного періоду 2016 року, а саме для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують місячний податковий період, - починаючи з 31 січня 2017 року; для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують квартальний податковий період, - починаючи з 20 лютого 2017 року. Починаючи із зазначених дат усі розрахунки з бюджетом за результатами поданої податкової звітності сільгоспвиробниками здійснюються із застосуванням виключно основного електронного рахунка в СЕА ПДВ;

3. Обмеження терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму. Податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, у яких дата складання до 31.12.2016 року включно, можуть бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно.

Зустріч пройшла в жвавому обговоренні нововведень. Аграрії висловили свої думки та пропозиції щодо змін у законодавстві, озвучили ряд проблемних питань, які виникають під час ведення господарської діяльності, а також змогли отримати фахові відповіді-консультації щодо практичного застосування норм Податкового кодексу.

 

У 2016 році працівниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ забезпечені надходження до державного бюджету в сумі понад  5 млн. гривень

З початку 2016 року за матеріалами оперативного управління Білоцерківської ОДПІ внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 19 кримінальних провадження. З них 5 -  за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; 1 – за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів; 11 - за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів); 1 – за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом та 1 –  за випуск або реалізацію недоброякісної продукції.

Крім того оперативним управлінням ліквідовано 3 «конвертаційних центри» із загальним обсягом реалізації послуг суб’єктами господарювання, залученими до діяльності конвертаційно - транзитної групи, на суму 135 млн. гривень.

В рамках операцій «Акциз-2016» та «Нафтопродукт-2016» ліквідовано 3 підпільних цехи по виробництву підакцизних товарів. Протягом року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 2 млн. гривень.

 

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Білоцерківської ОДПІ у 2016 році розпочато 65 кримінальних проваджень. За результатами проведення слідчих дій 32 кримінальних провадження закрито та 20 кримінальних проваджень направлено для проведення досудового розслідування.

 

З 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у звітному 2016 році

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що  звіт про отримані у 2016 році доходи фізичні особи повинні подавати за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу МФУ від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479.

За вибором платника податків Декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Граничні строки подання декларації:

для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017;

для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017.

У разі необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

 

У 2016 році платники Білоцерківського регіону  перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 3  млрд. гривень платежів

Це на  2,6 млрд. гривень або 17,8% більше, ніж за відповідний період минулого року. До державного бюджету надійшло 1,5 млрд. гривень, в т.ч. майже 341 млн. гривень ПДФО,   189,3 млн. гривень податку на прибуток, 855 млн. гривень податку на додану вартість, 108,1 млн. гривень військового збору  та 6,3 млн. гривень  інших платежів.

Місцеві бюджети отримали 1,6 млрд. гривень. У порівнянні з минулим роком додаткові надходження склали 556,1 млн. гривень. Першість у наповненні місцевих бюджетів залишається за податком на доходи фізичних осіб – 992,5 млн. гривень. Крім того акумульовано 267,2 млн. гривень єдиного податку, майже 188 млн. гривень плати за землю та 155 млн. гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

«Наповнення державного та місцевого бюджетів – один з безумовних пріоритетів у нашій роботі з платниками, адже саме від цього залежіть виконання всіх соціальних гарантій держави, -  зазначив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко. - Податківці постійно вдосконалюють рівень надання адміністративних послугаби через доступні та зручні сервіси створити комфортні умови для ведення бізнесу».

 

ІІ група найбільш популярна серед платників єдиного податку Білоцерківського регіону

 

Станом на 31 грудня 2016 року у Білоцерківському регіоні рахується  15147 суб’єктів господарювання -  фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування. З них  -  52% суб’єктів господарювання застосовують IІ групу, 28% обрали ІІІ групу і 19%  обрали І групу платників єдиного податку.

За 2016 рік надходження від платників єдиного податку – фізичних осіб склали 267,2 млн. гривень, що на 90 млн. гривень більше, ніж за січень-грудень 2015 року.

                    Платники податків Білоцерківської ОДПІ спрямували до бюджету майже

3 млрд. гривень податкових платежів

 

Як проінформувала начальник управління моніторингу доходів та  обліково-звітних систем Білоцерківської ОДПІ Світлана Вовк, з початку 2016 року бюджети усіх рівнів отримали   від платників податків 2,8 млрд. гривень.

Надходження до державного бюджету склали понад 1,3 млрд. гривень, що на 119,9 млн. гривень перевищує показник відповідного періоду минулого року. У розрізі податків сплачено: податку на додану вартість – 749,9 млн. гривень,  податку на прибуток – 168,3 млн. гривень, податку на доходи фізичних осіб – понад 290,2 млн. гривень. До бюджету сплачено також майже 96 млн. гривень військового збору.

Місцевий бюджет з початку року поповнився на  1,5 млрд. гривень, що на 497,8 млн. гривень перевищує показник відповідного періоду минулого року. З них податок з доходів громадян склав понад 871 млн. гривень, податок на майно – майже 15,1 млн. гривень, єдиний податок  - майже 249,8 млн. гривень, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 143,1 млн. гривень, екологічний податок – 11,6 млн. гривень.

Позитивних результатів по наповненню як державного, так і місцевого бюджетів, підтримання належного рівня сплати  податків вдалось досягти за рахунок налагодження співпраці з платниками податків, якій приділяється підвищена увага під час проведення зустрічей керівництва служби з бізнесом регіону. 

 

Білоцерківською ОДПІ забезпечені надходження роздрібного акцизу в сумі понад 129 млн. гривень

 

Про це повідомила перший заступник начальника Білоцерківської ОДПІ Оксана Чустіль. Зокрема, в розрізі відділень інспекції надходження складають:

м. Біла Церква та район – 75,7 млн. гривень;

Кагарлицьке відділення Білоцерківської ОДПІ – 9,7 млн. гривень;

Миронівське відділення Білоцерківської ОДПІ – 9,6 млн. гривень;

Ставищенське відділення Білоцерківської ОДПІ – майже 6 млн. гривень;

Богуславське відділення Білоцерківської ОДПІ – 5,3 млн. гривень;

Рокитнянське відділення Білоцерківської ОДПІ – 5,2 млн. гривень;

Сквирське відділення Білоцерківської ОДПІ – 5,2 млн. гривень;

Тетіївське відділення Білоцерківської ОДПІ – 4,9 млн. гривень;

Таращанське відділення Білоцерківської ОДПІ – 4,3 млн. гривень;

Володарське відділення Білоцерківської ОДПІ – 3,3 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що статтею 16 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали, передбачені цим Законом ліцензії, подають до органів ДФС щомісячно до 10 числа звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом. Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, який набрав чинності 22 квітня поточного року, затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок їх заповнення.

 

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону отримали майже 159 млн. гривень плати за землю

 

Саме таку суму надходжень забезпечено Білоцерківською ОДПІ впродовж січня-жовтня поточного року. Виконання прогнозного показника забезпечено на 114,6%. При цьому юридичними особами сплачено майже 117 млн. гривень, надходження від фізичних осіб склали понад 42 млн. гривень.

Нагадуємо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. У загальній структурі надходжень до місцевих бюджетів вказаний платіж займає 4 місце і складає майже 12% всіх надходжень.

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до скарбничок місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань.

 

За забруднення довкілля платниками Білоцерківського регіону сплачено понад 10 млн. гривень екологічного податку

 

За 10 місяців 2016 року із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону надійшло 8,6 млн. гривень, до державного бюджету – 2,1 млн. гривень.

На даний час на обліку в регіоні  перебуває майже  тисяча юридичних та фізичних осіб -  платників екологічного податку, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу, воду чи розміщують відходи тощо. Найбільша сума екоподатку надійшла від платників Білоцерківщини –7,3 млн. гривень, в т.ч. до місцевого бюджету - 5,8 млн. гривень; Сквирщини – 0.4 млн. гривень, в т.ч. до місцевого бюджету - 0.3 млн. гривень та   Богуславщини - 0.4 млн. гривень,  в т.ч. до місцевого бюджету – 0,3 млн. гривень.

Варто зазначити, що сумлінна сплата екологічного податку є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.

 

Платники Білоцерківського регіону стабільно збільшують відрахування ЄСВ до бюджету

 

За словами заступника начальника Білоцерківської ОДПІ Василя Зеленського жовтневі надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 101,2 млн. гривень, що складає 112% запланованого індикативного показника. Всього з початку року платниками єдиного соціального внеску було перераховано до бюджету понад 927 млн. гривень. Виконання становить 102%.

Найбільше надходжень забезпечили: м. Біла Церква – 422,5 млн. гривень; Білоцерківський район – понад 79 млн. гривень; м. Сквира – 68,1 млн. гривень; смт. Рокитне – понад 62 млн. гривень. Що стосується інших районів, надходження розподіляються наступним чином: м. Миронівка – 59,1 млн. гривень; м. Кагарлик – 50,5 млн. гривень; м. Богуслав – 42,4 млн. гривень; м. Тетіїв – 40,7 млн. гривень; м. Тараща – 34,3 млн. гривень; смт. Ставище – 29,1 млн. гривень; смт. Володарка – майже 28 млн. гривень; м. Ржищів – 11,3 млн. гривень.

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить до 1 грудня 2016 року 36250 гривень, з 1 грудня 2016 року – 40 000 гривень. Мінімальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить до 1 грудня 2016 року 1450 гривень, з 1 грудня 2016 року – 1600 гривень. Розмір мінімального страхового внеску становить до 1 грудня 2016 року 319 гривень, з 1 грудня 2016 року – 352 гривні. 

Бюджет Білоцерківщини отримав 100,7 млн. грн від продажу підакцизних товарів

Білоцерківською ОДПІ за січень-серпень 2016 року забезпечено стабільне наповнення надходжень до місцевого бюджету акцизного податку  з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі майже 100,7 млн.грн, або 106,2% прогнозного показника, зокрема, в серпні цього податку надійшло майже 14,8 млн. грн.

Варто зазначити, що платниками акцизного податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, в тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також здійснюють реалізацію нафтопродуктів.

Сплачується податок до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України.Зауважимо, що декларації з акцизного податку подаються до податкового органу, щомісяця не пізніше 20 числа. Кількість декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Понад два мільйони гривень транспортного податку отримали місцеві громади

З початку року до місцевих бюджетів Білоцерківщини від  власників елітних автомобілів надійшло понад 2,5 млн. грн транспортного податку.

Довідково: Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» передбачено: об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати , встановленої законом станом на  1 січня податкового (звітного) року.

 

 

 

Надходження до Зведеного бюджету перевищили 1 млрд. гривень

Білоцерківською ОДПІ протягом січня – липня 2016 року забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів в сумі 1490,4 млн. гривень. Найвагоміший внесок платників м. Біла Церква  - 586,8 млн. гривень та Білоцерківського району – 167,1 млн. гривень. Надходження по відділеннях Білоцерківської ОДПІ становлять:

Миронівське відділення – 153,5 млн. гривень;

Кагарлицьке відділення – 105,2 млн. гривень;

Сквирське відділення – 91,9 млн. гривень;

Богуславське відділеня – 79,6 млн. гривень;

Рокитнянське відділення – 78,4 млн. гривень;

Ставищенське відділення – 65,2  млн. гривень;

Тетіївське відділення – 62,5 млн. гривень;.

Таращанське відділення – 52,1 млн. гривень;

Володарське відділення – 48,1 млн. гривень.

Зокрема, у липні поточного року до Зведеного бюджету мобілізовано 248,1 млн. гривень. 

До загального фонду державного бюджету надійшло  629,4 млн. гривень (в .т.ч у липні 85,9 млн. гривень). Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів, склали 861 млн. гривень ( в т.ч. у липні 162,2 млн. гривень). .

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 381,2 млн. гривень податку на додану вартість.

           Основними бюджетоформуючими платежами в структурі місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб (501,3 млн. гривень), єдиний податок (124,6 млн. гривень), плата за землю (105,8 млн. гривень), акцизний податок з реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів (85,7 млн.. гривень).

 

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ, завдяки заходам з детінізації, вдосконаленню системи адміністрування податків, створенню сприятливих умов ведення бізнесу, впровадженню нових електронних послуг і сервісів ДФС та удосконаленню вже існуючих простежується позитивна динаміка у наповненні державного та місцевого бюджетів. А представники бізнесу, в свою чергу, мають змогу вести успішну, законну та прибуткову господарську діяльність. 

 

Білоцерківською ОДПІ забезпечено надходження єдиного соціального внеску в сумі понад 647 млн. гривень

Так, протягом січня – липня  2016 року  надходження  єдиного соціального внеску склали 647,4 млн. гривень. У липні поточного року до бюджету  надійшло 95,3 млн. гривень ЄСВ. Зокрема, платниками м. Біла Церква сплачено 43,7 млн. гривень; Білоцерківського району – майже 8 млн. гривень; смт. Рокитне – 6,2 млн. гривень; м. Тараща – майже 3,8 млн. гривень; м. Богуслав – 4,4 млн. гривень; м. Кагарлик – 5,2 млн. гривень; м. Миронівка – 5,8 млн. гривень; м. Ржищів – 1,3 млн. гривень; м. Сквира – 6,6 млн. гривень; смт. Ставище – 2,8 млн. гривень; м. Тетіїв – 4,2 млн. гривень; смт. Володарка – 3,3 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року відмінено класи професійного ризику, а загальну ставку нарахування єдиного соціального внеску знижено до 22%. Спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів залишилися без змін.

За словами фахівців Білоцерківської ОДПІ від стабільного надходження до бюджету єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування залежить фінансування соціальних виплат для населення.

 

Затверджено порядок контролю за обсягом доходу підприємців - платників єдиного податку II і III груп, досягнення якого (понад 1 млн грн.) вимагає застосування РРО

   

 Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України 13.07.2016 року затверджено постанову "Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України".

Постановою визначено механізм здійснення фіскальними органами заходів податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами) обсягу доходу понад 1 млн. грн., що зобов’язує їх застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків.

Для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Для здійснення податкового контролю використовується податкова інформація, зібрана та/або отримана контролюючими органами, та яка зберігається з урахуванням результатів її опрацювання в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами таких органів.

Для отримання податкової інформації контролюючі органи можуть:

- звертатися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації;

- проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання стосовно платників єдиного податку.

З метою здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу контролюючий орган може проводити документальну позапланову перевірку та фактичну перевірку.

Постанова КМУ від 13.07.2016 року № 439 "Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України" опублікована в «Офіційному віснику України» від 26.07.2016 №56.   

 

Платникам Білоцерківської  ОДПІ розповіли про електронні сервіси ДФС.

         Нещодавно в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбувся семінар-практикум, під час якого начальник управління обслуговування платників Тамара Єнтіс розповіла про електронні сервіси ДФС України, якими платники податків мають можливість скористатися.

          ДФС України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, головною метою створення яких є забезпечення платників наданням якісних та актуальних послуг. Так, для комфортного звітування на веб-порталі відомства (sfs.gov.ua) розміщені сервіси “Електронна звітність” та “Електронний кабінет платника податків”. Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Також працюють сервіси: “Дані Реєстру платників ПДВ”, “Анульована реєстрація платників ПДВ”, “Реєстр платників єдиного податку”, “Акредитований центр сертифікації ключів”, “Інформація про РРО, книги ОРО”, “Митна статистика” .

Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”. Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою “Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу” (ЗІР).

          На завершення практикуму, Тамара Анатоліївна відповіла на запитання платників та нагадала, що  платники податків також можуть скористатися електронним сервісом -  «Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

 

            На зміцнення обороноздатності країни  платники податків Білоцерківщини сплатили більше 46 млн. грн. військового збору

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що за  січень-червень 2016 року платники податків Білоцерківщини спрямували на потреби Збройних Сил України 46,2 мільйона гривень військового збору. Зокрема, протягом червня 2016 року до державного бюджету сплачено 9,2 млн. грн. даного збору.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; податкові агенти (для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні). Ставка військового збору в 2016 році не змінилася і становить 1,5 відсотки.

Відтак, відповідно до норм Податкового кодексу оподатковується заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Військовий збір також стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).

            Власники нерухомості повинні сплатити податок на нерухоме майно

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Зокрема, по місту Біла Церква згідно рішення Білоцерківської міської ради від 29.01.15 № 1404-71-VIставка податку для об’єктів житлової нерухомості становить 0,5 % від мінімальної зарплати, яка діяла станом на 01.01.2015 р., тобто 6,09 грн. за 1 квадратний метр бази оподаткування. При цьому пільгові розміри майна на  одного власника, до  яких не застосовується ставка податку, складають:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв.метрів.

Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості (готелі, офіси, магазини і т.п.) згідно вищезазначеного рішення міськради  складає 0,3 % від мінімальної зарплати - 3,65 грн. за 1 кв.м. При цьому ніяких пільг з оподаткування таких об’єктів нерухомості немає.

Державною фіскальною службою до 1 липня 2016 року надсилалися фізичнимособам-власникам нерухомості, яка підпадає під оподаткування, повідомлення-рішення про сплату податку. Законодавчо встановлено, що власник з моменту отримання платіжки протягом двох місяців має цей податок сплатити, інакше за затримку платежу до 30 днів до нього застосовуватимуться штрафні санкції – 10% від нарахованої суми, а якщо термін перевищує 30 днів – 20% нарахованого податку.

У разі неотримання до 1 липня 2016 року повідомлень-рішень про сплату податку та перевищення пільгового розміру майна рекомендуємо білоцерківцям звернутись до Білоцерківської ОДПІ для уточнення розміру податку (каб.305, тел.39-11-53).

 

 

 

З початку року на Білоцерківщині зібрано 1 млрд. 241 млн. грн. податків і зборів

У січні - червні 2016 року Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 1241,2 млрд. грн. Так, до Державного бюджетунадійшло 543,5 млн. грн., з них  247,7 млн.грн. податку на додану вартість, 93,9 млн.грн. податку на прибуток та 134,7 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Значну увагу в фіскальній службі Білоцерківщини приділяють наповненню місцевих бюджетів.

Так, за шість місяців цього рокудо місцевих бюджетів надійшло 697,7 млн. грн. податків та зборів.

Основними податками, що наповнили скарбниці місцевих громад, є:

податок з доходів громадян – 404,0  млн.грн.;

єдиний податок – 98,5 млн.грн;

земельний податок та орендна плата – 87,5 млн.грн. 

Крім того, платниками податків, які знаходяться на податковому обліку у відділеннях Білоцерківської ОДПІ, з початку року сплачено до місцевих бюджетів 250 млн. грн. Найбільш вагомий внесок із них забезпечили платники:

- Миронівського відділення – 64,4млн.грн.

- Рокитнянського відділення – 36,5 млн. грн.

- Тетіївського відділення - 30,7 млн. грн.

- Ставищенського відділення -27,6 млн. грн.

- Таращанського відділення - 27,2 млн. грн.

Забезпечення своєчасного наповнення місцевих бюджетів є пріоритетним завданням, адже саме ці кошти безпосереднє джерело видатків на потреби громади.

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області дякує сумлінним платникам податків Білоцерківщини за плідну співпрацю та добровільну сплату податків до бюджетів усіх рівнів.

 

Результати роботи оперативного управління Білоцерківської ОДПІ

ГУ ДФС у Київській області за І півріччя 2016 року

 

Протягом І-го півріччя 2016 року за матеріалами оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 14 кримінальних проваджень, в т.ч. 3 з них – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; 1 - за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів;

1 – за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; 8 – за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);  1 – за випуск та реалізацію недоброякісної продукції.

Крім того, протягом І-го півріччя 2016 року оперативним управлінням Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ліквідовано 2  «конвертаційних центри» та 2 підпільних цехи по виробництву підакцизних товарів. Загальний обсяг реалізації послуг суб’єктами господарювання, залученими до діяльність конвертаційно-транзитної групи, складає 63млн. гривень.

  Під час проведення оперативних заходів вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму майже 1,5 млн. гривень:

паливно-мастильні матеріали – 21,3 т на суму 305,045 тис. гривень;

лікеро-горілчані вироби – 385,6 дал на суму 424,440 тис. гривень;

спирт – 366 дал на суму 365,74 тис. гривень;

транспортні засоби – 2 шт. на суму 400,0 тис. гривень.

За січень-червень 2016 року працівниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ забезпечено надходження коштів до державного бюджету на суму 1 млн. 611,3 тис. гривень, в т.ч.:

 - по перевірках, проведених за ініціативою оперативного управління Білоцерківської ОДПІ –  694,6 тис. гривень;

- відпрацювання вигодонабувачів в рамках викритого в минулому році «конвертаційного центру» - 916,7 тис. гривень. 

 
архів Опитування
Де Ви пропонуєте розмістити в Кагарлику Алею слави Героїв, які загинули під час російсько-української війни:
біля пам’ятника Героям Небесної Сотні
41 (9.43 %)
біля головної адмінбудівлі міської ради на місці існуючих стендів
284 (65.29 %)
у Кагарлицькому парку вздовж алеї, що веде від фонтану до Меморіалу Слави
100 (22.99 %)
маю власний варіант
10 (2.3 %)
архів Анонси подій

29.08.2023 року  з 10.00 до 12.00  у Кагарлику здійснюватиме прийом громадян  начальник Обухівської РВА Микола Миколайович КРАВЧУК.

Прийом відбуватиметься в приміщенні міської ради (вул.Героїв Небесної Сотні,1). Попередній запис за телефонами:  6-09-81 (Кагарлицька міська рада);  (04572)5-09-16 (Обухівська районна військова адміністрація).

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні  04573-6-12-10,

04573-6-09-81 

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

     ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

     тел.  04573-6-09-83   

Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити ремонтні роботи  у мережах Кагарлицької та Ржищівської громад. У зв’язку з виконанням цих робіт буде відключення електроенергії  в таких населених пунктах:

Публікуємо графік "ПРЯМИХ ЗВ'ЯЗКІВ" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ:

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ВОЛОНТЕРІВ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА БІЖЕНЦІВ УКРАЇНИ звертається з проханням долучитися до ініціативи «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ВОЛОНТЕРІВ УКРАЇНИ Міжнародної асоціації волонтерів, переселенців та біженців України».  

БФ «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF, Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України:

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим» для спеціалістів та спеціалісток, які надають правову, психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.

До 32-ї річниці Незалежності України  організовується проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код Нації». Конкурс відбуватиметься з 10 липня по 30 вересня 2023 року та має такі етапи:

Публікуємо витяг із наказу  "ПРО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ":

У зв’язку з проведенням робіт із метою забезпечення виконання вимог до дизайну офіційних вебсайтів органів виконавчої влади, затверджених Наказом Міністерства Цифрової трансформації України від 23 червня 2022 року №57,  ТИМЧАСОВО доступ до матеріалів сайту може бути обмеженим!

Просимо вибачити за тимчасові незручності! 

Актуальні новини публікуються на офіційній сторінці громади у Facebook 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070883606005

Шановні жителі села Стави!

   Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що з 12.06.2023 року буде відновлено автобусний маршрут

о 06.45  «Стави - Кагарлик»  щоденно (крім суботи).

Для безперебійного руху автобусного маршруту просимо провести роз’яснювальну роботу серед жителів для збільшення кількості пасажирів.

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на  серпень  2023 року:

У зв’язку з випадками отруєння дітей  Миронівська філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» проводить дослідження води з  індивідуальних колодязів (безкоштовно), що використовується для споживання дітьми  віком до 3-х років:

Національна програма «ВідНОВА:UA» націлена на активну, драйвову молодь віком від 18 до 35 років, та людей, які бажають дізнатися більше про свою країну,  які вже відвідали багато місць в Україні й на тих, хто тільки мріє про подорожі:

Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» на постійну роботу потрібні працівники благоустрою міста.

Основна вимога: уміння працювати з бензоінструментами.

Оплата праці – згідно зі штатним розписом.

Тел. для довідок  5-23-81.

Адміністрація КП КМР «Міськрембудсервіс»

Науково-освітній центр професійного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пропонує програму підвищення кваліфікації «Військовий облік на підприємствах, в установах, організаціях, державних органах та органах місцевого самоврядування».

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

З 01 квітня 2023 року змінено адресу для листування (поштову адресу):

08001, Київська область, смт Макарів, вул. Варшавська (Пушкіна), 3Б.

Просимо всю просту, цінну, рекомендовану кореспонденцію направляти за новою адресою.

Юридична адреса: 08500, Київська область, м.Фастів, вул. Саєнка Андрія, 10.

В умовах воєнного стану вкрай важливо дбати не лише про особисту безпеку, а й безпеку та недоторканість оселі. Найшвидший та найнадійніший спосіб захистити свій дім – це встановлення сигналізації.  Таку послугу надає спеціалізований підрозділ МВС – поліція охорони. Наряди швидкого реагування працюють цілодобово і мають право виїжджати під час комендантської години:

З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів  проводиться  Всеукраїнський літературний  конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»:

У зв’язку з активністю нового молодіжного руху «Редан», який є російською інформаційно-психологічною операцією з використанням підлітків для внутрішньої дестабілізації,  Служба у справах дітей та сім’ї  звертається:

Публікуємо звіт післяпроєктного моніторингу довкілля «Реконструкція діючого свинокомплексу по вул. Журавлівка, 1Б в с. Новосілки»

Команда BOOSTYLABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.

Оголошуємо про початок конкурсу на грант, у розмірі 20000 гривень.

Міжнародна  гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»): у нас  безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером нашого телефону Довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Публікуємо графік руху маршрутки на Кагарлик-2, який діє з 13.03.2023 р.:

ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі"  пропонує для ознайомлення ГРАФІК СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.

Застосовується тільки у разі,  якщо у НЕК "Укренерго" виникне потреба збалансувати енергосистему

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Цінність людського життя - не предмет торгівлі людьми! Торгівля людьми - порушення основоположних прав і свобод

людини і громадянина!  Якщо стосовно Вас або членів Вашої родини вчиняли такі дії:

Жителі Київщини!
    У Київській обласній військовій адміністрації працює телефон «Гарячої лінії».  Якщо вам необхідна консультація щодо роботи структурних підрозділів ОВА, допомога, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території Київської області, звертайтеся за телефоном: (044) 363 07 34.
? «Гаряча лінія» працює в робочі дні - понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00.

Повідомляємо, що  Кагарлицька ДПІ  здійснює прийом громадян  за адресою: м. Кагарлик, вул. Незалежності, 1,  (колишнє  Управління соціального захисту),  1 поверх, у приміщенні   магазину  "Оріфлейм" біля перукарні "Вікторія"

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

До уваги споживачів електроенергії публікуємо  ГРАФІК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

КП КМР «ЖЕО» нагадує, що користуватися газовими балонами у квартирах багатоквартирних будинків заборонено!

Газовий балон – це є джерело підвищеної небезпеки.

Обігрівати приміщення за допомогою газових плит/балонів заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки, порушення правил може коштувати життя.

Будьте обережними та відповідальними.

                                                                            Адміністрація КП КМР «ЖЕО»

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

В Україні діє державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до російської федерації:

Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку, та щодо зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020р. №783 утворено Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області як територіальний орган Національної соціальної сервісної служби України:

До уваги багатодітних родин, які виховують від 4-х і більше дітей віком від 4 до 9 років:

 

У Центрі Товариства Червоного Хреста України (м. Кагарлик, вул. Паркова, 10 – колишня чорнобильська аптека, магазин «Оптика») наявні розвивальні рюкзачки:

     Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» з 1986 року надає безоплатну медичну допомогу населенню всіх регіонів України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Долучайтеся до безкоштовної гарячої лінії Благодійного фонду "ПРАВО НА ЗАХИСТ"!

Розмовний клуб "УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ" при Центральній бібліотеці   запрошує: 

Український  державний  інститут  культурної спадщини розробив  спеціальний Telegram чат-бот (https://t.me/ZhuynovanaSpadshchyna_Bot), за допомогою якого збираються свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України:

Із  16.05.2022 року відновлює прийом громадян державний нотаріус. Графік роботи:  понеділок – п’ятниця з 08.00 до 13.00. Державний нотаріус працює за  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 2 (каб №3 - другий поверх приміщення Центральної аптеки). Тел. для довідок 098 914 30 14 – Грачова Лілія Ігорівна.

Публікуємо тарифи на послуги з дослідження  щодо безпечності питної води, які надає Центральна випробувальна державна лабораторія Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві:

Зацікавлені можуть звертатися за адресою: м.Кагарлик, вул.Паркова, 14а або за номером телефону 6-10-02, 5-17-33.

ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ! На прохідний ТОВ "Борошномельна компанія "ТЕВІ" за адресою м.Кагарлик, вул.Свято-Троїцька здійснюється продаж борошна (товар фасовано по 10 кг та 50 кг) ЗА ЦІНОЮ ВИРОБНИКА.

Служба у справах дітей  та сім’ї Кагарлицької міської ради  просить родини з дітьми (до18 років), які у зв’язку з воєнними діями  на території України переїхали до нашого міста, звернутися до ССДС для реєстрації місця тимчасового перебування!

Місцезнаходження ССДС:  Кагарлицький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей".

У  межах  програми  "єПідтримка"  мешканці  Київщини,  які  втратили  роботу,  можуть  отримати  допомогу  від  держави    в    розмірі  6500  грн.   

Публікуємо адреси і телефони ВІДДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ:

Просимо терміново відгукнутися тим, хто може допомогти з житлом біженцям із зони бойових дій  – прихистити в себе або здати в оренду кімнату, квартиру чи  хату. Телефонуйте в міську раду: (04573)6-09-81.

Завантажте собі додаток  у Google Play Market (https://bit.ly/35kDDkz) та AppStore (https://apple.co/3K6v9fD) або підпишіться на телеграм-канал Київської обласної військової адміністрації https://t.me/kyivoda - і ви матимете інформацію про оголошення і відбій тривоги.

У Кагарлику в приміщенні міського Будинку культури (вул. Незалежності, 12) працює пункт збору гуманітарної допомоги для наших воїнів, жителів громади, які опинилися в складних життєвих обставинах,  та переселенців:

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

Повідомляємо, що у зв’язку зі службовою необхідністю змінено адресу  електронної поштової скриньки (Rvk-kagarlik@ukr.net  - ця скринька була видалена, надіслані листи прийматися не будуть). У подальшому листи слід надсилати на поштову скриньку  kagarlik@post.mil.gov.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Офіційні сайти та місцеві ЗМІ