Кагарлицький міський центр культури і дозвілля
Велика роль у творенні загальнонаціонального культурного простору , примноженні духовної скарбниці українського народу , пошуку нових , відповідних часу і вимогам сучасності форм творчості , організації культурницької справи належать установам культури.
На сьогодні в м. Кагарлику в складі Міського центру культури і дозвілля (МЦКД ) діє міський Будинок культури , міська бібліотека для дорослих, міська бібліотека для дітей. В даних закладах культури напрацьовано досвід проведення загальноміських та районних культурно-мистецьких заходів, стабільною є робота аматорських колективів , зростають бібліотечні фонди. У МБК працюють 4 народних колективи : хоровий, духовий, ансамбль української пісні, драматичний; гуртки: вокальний, вокально-інструментальний, хореографічний, в складі якого 4 вікові групи; студія образотворчого мистецтва; на базі міських бібліотек функціонують клуби «Джерельце», «Сучасник», любительське об’єднання «Умілі ручки».
Для збереження національної культурної спадщини суспільства, подальшого розвитку народної творчості Міським центром культури і дозвілля міста розроблено Програму «Культура та мистецтво».
Дана Програма складається з таких розділів:
- розділ 1 «Збереження та відродження національно-культурних традицій у м. Кагарлику;
- розділ 2 «Залучення підростаючого покоління до активної участі у суспільно-культурному житті міста»;
- розділ 3 «Організація дозвілля та культурного відпочинку населення міста»;
- розділ 4 «Бібліотека – скарбниця всіх багатств людського духу»;
- розділ5 «Матеріально технічне забезпеченнярозвитку культури».
Головними завданнями цих Програм є:
- Збереження й подальший розвиток культурної спадщини українського суспільства, його творчого потенціалу.
- Доступ до культурно-мистецьких цінностей всіх категорій населення та їх участь у культурному житті міста.
- Створення умов для повноцінної реалізації творчих ініціатив населення.
- Виявлення творчих та обдарованих особистостей серед молоді.
- Залучення талановитої молоді до суспільно-культурного життя міста.
- Співпраця МЦКД із загальноосвітніми закладами міста.
- Вивчення та узагальнення досвіду культурно-освітньої роботи на обласних, районних нарадах та семінарах.
- Участь творчих колективів МБК в обласних фестивалях: фольклорно-етнографічному обласному фестивалі «Купальський вінок»; відкритому обласному хоровому конкурсі ім. Стеценка; фестивалі естрадних виконавців «Київщина молода».
- Спільна робота із ЗМІ з метою поширення інформації про проведені заходи.
Ефективність та очікувані результати.
Реалізація Програми якісно поліпшить культурно-мистецьке обслуговування населення міста; створить умови для задоволення його зростаючих духовних потреб, розвитку та підтримки творчих колективів, талановитої молоді, широкого залучення дітей та підлітків до культурних надбань; підвищить рівень виконавської майстерності учасників самодіяльної художньої творчості; сприятиме участі аматорських колективів у культурних заходах міста, району, області; підвищить соціальну захищеність працівників культури, творчої інтелігенції; сприяє вихованню інтересів до народної творчості, її жанрової різноманітності , вихованню почуття гордості за свою країну, її культурну спадщину; відповідальності за збереження та передачу в спадок дорогоцінних перлин народної мудрості; прищеплення любові до літератури та мистецтва нашого народу.