КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, 20 ГРУДНЯ 2021
Спеціалісти ДТЕК Київські регіональні електромережі встановили штучну платформу для захисту гнізда лелек від обвалення у селі Велика Офірна Фастівського району. У цьому році встановлено 56 платформ для гнізд лелек в Київській області. Установка конструкцій — частина масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, який запустив ДТЕК Мережі у 2021 році. Головна його мета — допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки та привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та захисту довкілля.
Спеціальні металеві конструкції захищають гнізда лелек від сповзання на лінії електропередачі та мінімізують ризики аварійних відключень електроенергії через такі випадки. Платформа являє собою міцний кошик з металевих прутів. Вона підіймає гніздо над лінією електропередачі на висоту більше метра і витримує вагу і гнізда, і птахів. Важкі гнізда, вага яких іноді досягає 500 кг, не сповзають на проводи. Птахи захищені від удару струмом, а лінії від замикань і аварійних відключень.
Як розповіла місцева жителька Людмила, сім’я лелек поселилася у с. Велика Офірна давно. Однак минулого року під час буревію береза пошкодила гніздо лелек. Одне з пташенят загинуло. Птахи довго кружляли над гніздом і оселилися неподалік. Для свого гнізда птахи обрали опору лінії електропередачі. А це сусідство небезпечно як для птахів, так і для енергооб’єктів. Фахівці компанії перемістили гніздо на спеціальну конструкцію та закріпили її на опорі.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Нова платформа в селі Велика Офірна — ще один крок щодо збереження біорізноманіття. У цьому році в рамках проєкту #Лелеченьки ми встановили рекордну кількість платформ для гнізд лелек — 56. За підрахунками екологів за два роки така ініціатива дозволить врятувати майже 700 птахів, 400 з яких — пташенята»— розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Білі лелеки занесені до Бернської Конвенціїпро охорону дикої флори і фауни та вважаються близькими до зникнення. Завдяки таким проєктам, як #Лелеченьки, компанія допомагає зберегти популяцію цих птахів і привертає увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та необхідності захисту навколишнього середовища.
Крім платформ для лелек в рамках програми орнітологічної безпеки спеціалісти ДТЕК Київські регіональні електромережі встановили штучні гніздівлідля вухатої сови та совки у Дендрологічному парку «Олександрія» Національної академії наук України, що у м. Біла Церква Київської області.
Коротке відео, як встановлюють платформу для гнізд лелек у селі Велика Офірна, можна переглянути за посиланням.
Коротке відео, як встановлюють дерев’яні будиночки для гніздування вухатої сови та совки у Дендрологічному парку «Олександрія» Національної академії наук України, можна переглянути за посиланням.
ДОВІДКА
ДТЕК– лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCMLimited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.