КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, 15 ЛИСТОПАДА 2021
ДТЕК Київські регіональні електромережі почав обстежувати лінії електропередачі із застосуванням дронів. Безпілотник обладнаний тепловізором та камерами, фіксує стан обладнання, а IT-система виявляє дефекти, щоби спеціалісти могли виконати превентивний ремонт мереж. Із вересня 2021 року фахівці вже обстежили з повітря 180 кілометрів ліній. Усього до кінця року буде обстежено 400 кілометрів.
Нова технологія майже в 3 рази ефективніша за традиційні піші обходи ремонтних бригад та візуальний огляд ліній для виявлення пошкоджень. Під час польоту дрон фотографує всі елементи мережі, які потім завантажуються до IT-системи. Спеціальне програмне забезпечення, розроблене естонською компанією HEPTA, аналізує отримані дані електромережі та сигналізує про дефекти фахівцям. Завдяки отриманим даним компанія може здійснювати ремонт аварійних ділянок превентивно — на тому етапі, коли пошкодження ще незначне та не призвело до аварійної ситуації. Так, компанія може забезпечити більш якісне електропостачання для клієнтів.
«ДТЕК залучає нові технології в Україну, створюючи інноваційну екосистему. Нова технологія допомагає нам провести огляд у важкодоступних місцях: на заболоченій місцевості, над деревами, водними перешкодами та промисловими районами. Водночас обстеження проводять без відключення клієнтів та залучення додаткової техніки, що значно прискорює процес. Пілотний проєкт із використання безпілотника ми почали з вересня цього року в Бориспільському районі», — розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Час, заощаджений завдяки новим технологіям, може бути використаний співробітниками для аналітики отриманих даних і виконання ремонтних робіт в оптимальний термін. Адже після опрацювання отриманої інформації фахівці компанії матимуть чіткі дані про проблемні ділянки мереж, а також оперативні зображення дефектів, які неможливо побачити з землі. Така інноваційна технологія покращить якість електропостачання для клієнтів компанії.
Для повномасштабного застосування дронів у щоденній роботі енергетиків Київської області потрібно 6 комплектів обладнання з дронами. Така зміна в підходах роботи операторів системи розподілу дозволить скоротити час відключення електроенергії у клієнтів. Можливість системного використання таких інноваційних технологій у роботі операторів системи розподілу розглядатиметься національним регулятором (НКРЕКП) у рамках щорічних інвестиційних програм.
ДОВІДКА
ДТЕК– лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCMLimited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.