Вам надається чудова можливість проходження військової служби, майже не покидаючи своїх домівок, родин та звичних справ.
Службу у військовому резерві в Збройних Силах України впроваджено з 2006 року. Одним із важливих завдань, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву.
З метою підвищення якості комплектування військ (сил) резервістами передбачається укладання контрактів із військовозобов’язаними на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України в добровільному порядку (далі – контракт) згідно з вимогами Указу Президента України від 29.10.2012 №618/2012 “Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України”.
Контракт гарантує призов резервістів на навчальні збори виключно до тієї військової частини, з якою він уклав контракт. Резервісти забезпечуються усіма існуючими та перспективними грошовими виплатами, соціальними пільгами та гарантіями, які передбачені для резервістів, є можливість здійснення кар’єрного росту під час служби в резерві, зокрема отримання чергових військових звань резерву тощо. Генеральним штабом ЗСУ вже підготовлено законопроект, що передбачає забезпечення резервістів соцпакетом, аналогічним тому, який мають військовослужбовці за контрактом, а саме: безкоштовне медичне забезпечення у військово-медичних установах, пільгове отримання вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії. Крім цього, громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.
ВІСІМ ЗАПИТАНЬ ТА ВІДПОВІДЕЙ ПРО СЛУЖБУ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ
1. Яка мета служби у військовому резерві ?
Планомірна підготовка резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю.
2. Хто такі резервісти ?
Це громадяни України, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.
3. Яка категорія громадян має право проходити службу у військовому резерві ?
Громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Службу у військовому резерві проходять громадяни України незалежно від статі, придатні до військової служби за станом здоров’я, професійними та моральними якостями, та які не досягли граничного віку перебування у запасі другого розряду (60 років — для рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, 65 років — для вищого офіцерського складу), а також проживають поблизу місця дислокації військової частини.
4. Якщо безробітний укладе контракт на проходження служби у військовому резерві, чи не втратить він статус безробітного?
Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.
5. Яка різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі ?
Резервісти проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку. Резервісти за успішне виконання програми підготовки на рік отримують грошову винагороду.
Резервісти прибувають до військової частини за викликом її командира протягом 24 годин, тоді як строк прибуття військовозобов’язаних складає від 2 до 29 діб.
6. Як здійснюється підготовка резервістів ?
Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, з метою залучення до активних практичних заходів підготовки (навчання, тренування, бойові стрільби) своїх підрозділів.
7. Скільки і що отримує резервіст під час проходження служби у військовому резерві ?
За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.
Резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.
Резервістам на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюються грошові виплати із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць. (норма Закону України набрала чинності з 01.01.2015).
Крім того, звертаю увагу на те, що розміри фінансових виплат резервістам перевищують майже в три рази відповідні виплати для військовозобов’язаних.
8. Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві?
За ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов’язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.
Прийми рішення про проходження служби у військовому резерві.
Підпиши контракт.
За додатковою інформацією звертайтесь до Кагарлицького РВК, м.Кагарлик, вул. 97 Стрілецької дивізії 5.
Військовий комісар
Кагарлицького районного військового комісаріату
підполковник В.В.ХАРЧЕВСЬКИЙ