Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників поліції по радіо, телебаченню і на сторінках преси, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які обкрадають людей, обманом входячи до них у довіру та видурюючи в них останні копійки. З кожним днем махінатори видумують все нові й нові способи та методи шахрайств. Тому, в черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв.
Усі ми, ну, або майже всі, хоч раз у житті купували щось через мережу Інтернет. Багато хто з нас покупки здійснює на дошках оголошень «з рук в руки», на спеціальних сервісах.
Не стоїть на місці і прогрес шахрайських схем. Відповідно кожен раз вигадуються нові й нові схеми обдурити довірливих користувачів.Тут лише деякі приклади схем за якими діють шахраї та номери телефонів взяті з численних чорних списків, помічені як шахрайські.
Схема з двома довірливими продавцями
Схема злочину така: шахрай укладає угоду з одним з покупців, при цьому просить перевести гроші на банківську картку. При цьому він вказує номер картки іншої людини, у якого він щось купує. Таким чином, одна жертва переводить гроші на карту другої, а третя сторона – шахрай, отримує товар, за який заплатив сторонній чоловік.
Реалізація цього злочину може відрізнятися в залежності від ситуації, але, у підсумку, одна людина залишається без грошей, звинувачуючи другого в шахрайстві, тоді як справжній шахрай просто зникає.
Крадіжка сімкартки
Ще більш просунуті шахраї навіть навчилися красти SIM-карти, використовуючи послугу мобільних операторів по відновленню втраченої «сімки». Для цього вони дзвонять жертві з трьох різних номерів, а потім в офісі оператора називають ці три номери, отримуючи SIM-картку з номером жертви, а потім, знаючи телефонний номер і номер банківської карти, знімають гроші з банкоматів, користуючись послугою «Екстрені гроші».
Авто з-за кордону: популярні схеми обману
Враховуючи високі ціни на автомобілі в Україні, шахраї часто ловлять на гачок бажаючих придбати дешеву машину. Стандартна схема обману така – на дошці оголошень розміщується привабливу пропозицію з гарною машиною за низькою ціною. Потенційний покупець зв’язується з продавцем і виявляється, що той перебуває за кордоном. Далі починається процес входження в довіру і виманювання грошей.
Відбувається це приблизно так: щоб жертва не здогадалася про обман, шахрай придумує правдоподібну легенду, надає фотографії або скани документів і пропонує перевести гроші через посередницьку фірму (автосалон, компанія-перевізник, банк тощо).
Оскільки шахрайські схеми кожен день удосконалюються, то якогось певного сценарію не існує. Наприклад, зараз популярна схема, коли продавець з-за кордону пропонує купити вже розмитнений автомобіль, який, щоправда, за певним збігом обставин зараз знаходиться в іншій країні
Шановні жителі! Застерігаємо вас від подібних випадків. Не довіряйте незнайомим вам людям. Якщо до вас прийшли незнайомці, перевіряйте їхні дані, запам’ятовуйте їх. Будьте обачними, не ведіть купівлю-продаж речей через засоби електронного зв’язку. Якщо вам відомо про якісь випадки, пов’язані із шахрайськими діями, негайно повідомляйте поліцію за номером 102. |