У березні 2014 року Кагарлицька міжрайонна прокуратура провела перевірку в діяльності Л. сільської ради Кагарлицького району щодо дотримання вимог земельного законодавства при прийнятті рішень про відведення громадянам та юридичним особам земельних ділянок у власність чи користування.
У ході проведення перевірки встановлено, що громадянин К., головазазначеної сільської ради Кагарлицького району, будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в порушення вимог статті 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» - «Урегулювання конфлікту інтересів», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив сесію сільської ради про наявність конфлікту інтересів, який виник під час його безпосередньої участі в розгляді сесією сільської ради заяви громадянки Л., яка є його близькою особою – дружиною, про надання в оренду 4 земельних ділянок, що знаходяться на території сільської ради Кагарлицького району, терміном на 1 рік, чим учинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)– «Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів».
За результатами проведеної перевірки 31.03.2013 року стосовно громадянина К. складено та направлено до Кагарлицького районного суду протокол про вчинення останнім адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
Під час судового розгляду громадянин К. повністю визнав свою вину у вчиненні вищезазначеного правопорушення.
10.04.2014 року постановою Кагарлицького районного суду Київської області громадянина К. визнано винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн., який порушником сплачено.
З огляду на викладене, Кагарлицька міжрайонна прокуратура звертається до посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування щодо суворого дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» та іншого законодавства.
Водночас рекомендує керівникам провести наради (семінари-навчання) щодо опрацювання та доведення до відома підлеглих працівників антикорупційного законодавства.
Поруч із зазначеним, з метою запобігання та недопущення порушень вимог антикорупційного законодавства Ви маєте право звернутись до органів адвокатури, або спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, зокрема органів прокуратури та безпосередньо Кагарлицької міжрайонної прокуратури, для отримання роз’яснень та консультацій щодо вимог діючого законодавства із зазначених питань.