Незважаючи на постійні превентивні заходи, які проводять співробітники поліції, громадяни все частіше стають жертвами шахраїв.До найпоширеніших видів шахрайств належать:
1. Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMSпро виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;
2. Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет);
3. Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки).
Декілька порад, як захистити себе від зловмисників:
- не розголошуйте свої персональні дані (дані паспорта чи посвідчення водія) та приховуйте номери кредиток та банківських рахунків;
- ставтеся відповідально до документів
- не погоджуйтесь на підозрілі пропозиції легко заробити
- аналізуйте інформацію про виграші в лотереях, в яких ви не брали участі
- зберігайте спокій, якщо посеред ночі незнайомець по телефону повідомляє погані новини, вимагаючи гроші.
Поліція Київщини закликає громадянбути пильними! Якщо ви, все ж таки, стали жертвою шахраїв, не гайте часуіодразу телефонуйте за номером «102».
Нагадуємо, згідно зі ст.190 КК України за шахрайство передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність. Санкція статті передбачає покарання від штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Стаття 51 КУпАП встановлює стягнення за дрібне викрадення чужого майна, в тому числі здійснене шляхом шахрайства: від штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до адміністративного арешту на строк 10 діб за повторне вчинення такого правопорушення.