Торік власники житла Білоцерківського регіону перерахували майже 17 млн. гривень податку. Для місцевих бюджетів — це не зайвий ресурс на соціальні виплати, розвиток інфраструктури, освітні та культурні програми.
У 2017 році українці також будуть сплачувати податок на нерухомість, хоча і не всі. Податок сплачується за кожний квадратний метр понад встановлену норму, а саме база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів.
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, утому числі їх часток), на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
При цьому, відповідно до пп. 266.4.3 Податкового кодексу, найбільше доведеться сплатити в казну за житлову та нежитлову нерухомість, що використовується власниками з метою одержання доходів (здається в оренду, лізинг, позичку, використовується у підприємницькій діяльності). Власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 - для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн.
Не потрапляє під податок нерухомість в зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло. Крім того, не обкладається податком майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Також не потрібно платити податок з дитячих садків, комунальних будівель, храмів.
Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує у 2016 році 3% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування (пп. 266.5.1 ПКУ) та 1,5% у 2017 році.
Податкове повідомлення-рішення із сумами податку контролюючий орган надішле фізичним особам платникам податків до 1 липня. Сплата нарахованих сум здійснюється протягом 60 днів з дня вручення рішення.
У разі, якщо рішення про сплату податку надійшло на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж якщо взагалі не надійшло, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).