ІНФОРМАЦІЯ
про результати діяльності Кагарлицької місцевої прокуратури
за 2016 рік на території Кагарлицького району
(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)
Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 131-1 та п. 9 Перехідних положень Конституції України, Кагарлицькою місцевою прокуратурою протягом 2016 року вживалися заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів на території Кагарлицького району, поновлення прав громадян і інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення відшкодування спричиненої злочинами або іншими правопорушеннями шкоди.
Найбільш актуальні питання прокурорсько-слідчої діяльності обговорено на 48 оперативних нарадах, проведених за участю працівників та керівників місцевої прокуратури, а також територіальних органів Національної поліції.
З метою узгодження зусиль правоохоронних та інших державних органів у зміцненні законності і правопорядку місцевою прокуратурою організовано та проведено 3 координаційні наради керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності, розкриття і розслідування злочинів, на яких, серед інших питань, обговорювалися проблемні питання стану забезпечення законності у кримінальному провадженні.
Порядок взаємодії правоохоронних органів під час розслідування кримінальних проваджень врегульовано спільним наказом.
З метою проведення узгоджених заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, зокрема умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень,утворено міжвідомчу робочу групу з питань координації заходів, спрямованих на розкриття злочинів даної категорії.
Окрім цього, створено міжвідомчу робочу групу з питань виявлення, розкриття та розслідування кримінальних проваджень у сфері незаконного видобутку піску, використання лісових ресурсів, незаконного будівництва багатоквартирних житлових будинків, а також кримінальних проваджень, пов’язаних з розкраданням і нецільовим використанням коштів у сфері газо-, водо-, теплопостачання, в тому числі шляхом вчинення фіктивного підприємництва
Організаційно-розпорядчимидокументами керівника Кагарлицької місцевої прокуратури регламентовано окремі питання особистого прийому громадян, порядку розгляду звернень, що надходять до місцевої прокуратури.
I. Загальна характеристика злочинності
За 2016 рік Кагарлицьким ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 790 кримінальних правопорушень, обліковано кримінальних проваджень 681 (проти 581 – у 2015 році), ріст злочинності 23,8 %.
З них тяжкі складають – 290та особливо тяжкі - 137 правопорушень (незаконне заволодіння транспортним засобом поєднане з насильством, умисне вбивство та замах на умисне вбивство двох і більше людей):
- ріст з 9 до 15 особливо тяжких злочинів;
- ріст з 257 до 356 тяжких злочинів.
Спостерігається зростання кількості злочинів, вчинених неповнолітніми (2015 рік – 7, 2016 рік – 8), а також злочинів, вчинених групою осіб (2015 рік – 10, 2016 рік – 14).
У 65 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру,кримінальні правопорушення щодо них скеровано з обвинувальними актами до суду для розгляду по суті.
За нереабілітуючими підставами закрито 259кримінальних правопорушень від загальної кількості зареєстрованих.
Обліковано 251 кримінальне правопорушення проти життя та здоров’я, у тому числі 2 очевидних умисних вбивств та замахів, 4 умисних тяжких тілесних ушкоджень.
До суду скеровано 4 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях проти життя та здоров’я особи, у тому числі 1 клопотання про застосування заходів медичного характеру – за фактом умисного вбивства.
У структурі злочинності більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності(455 від 681).
У 47 кримінальних правопорушенняхпроти власності особам повідомлено про підозру та до суду скеровано 47 обвинувальних актів за такими кримінальними правопорушеннями.
Обліковано 7 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 7 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.
За 2016 рік зареєстровано 10 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності.
Нагальною проблемою є розкриття злочинів минулих років. Залишається нерозкритим на території району 4очевидних умисних вбивств та замахів.
Найбільше злочинів зареєстровано на території м. Кагарлик, Стайківської, Переселенської, Черняхівської та Леонівської сільських радах.
II. Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження
При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Кагарлицької місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб Національної поліції до дисциплінарної відповідальності.
Так, упродовж 2016 року прокурорами місцевої прокуратури виявлено та самостійно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 13 раніше не облікованих працівниками Національної поліції кримінальних правопорушень.
Скасовано постанови про закриття у 20 провадженнях.
В ході прокурорських перевірок вивчено 39 оперативно-розшукових справ. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян. За результатами скасовано 2 незаконні постанови про заведення оперативно-розшукових справ.
З метою активізації оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження та виявлення злочинів і розшуку осіб, прокурорами надано 11 письмових вказівок.
На усунення виявлених порушень закону внесено 4 документи реагування, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 3 службові особи територіальних органів Національної поліції.
Загалом, за 2016 ріку провадженні слідчого відділення Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції ГУ НП в Київській області перебувало 1727 кримінальних проваджень, з яких закінчено 385.
У залишку перебуває 1289 кримінальних проваджень.
За закінченими кримінальними провадженнями установлено збитків на суму 333 тис. грн., з яких відшкодовано 109 тис. грн.
III. Стан протидії корупції адміністративно-правовими засобами
Протягом 2016 року Кагарлицькою місцевою прокуратурою до суду скеровано 7 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, які судом розглянуто та до відповідальності притягнуто 5 осіб на яких накладено штраф у розмірі 17 тис. Вказані протоколи складено за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, які вчинені депутатами відповідних рад та посадовою особою юридичної особи публічного права.
Апаратом прокуратури внесено одне подання начальнику Державної фінансової інспекції в Київській області в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», яке розглянуто та задоволено.
Підсумовуючи роботу щодо протидії адміністративній корупції, необхідно зазначити, у зв’язку із змінами в законодавстві з вересня 2016 року органи прокуратури не складають протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, однак продовжують бути органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо протидії цьому негативному явищу.
IV. Стан організації участі у кримінальному провадженні в суді
Упродовж 2016 року з числа направлених до суду розглянуто 29 кримінальних провадження, із них з ухваленням вироку – 29, з них: 15 – крадіжок, 2 - грабежі, 7 – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, 2 – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом, 1 – умисне тяжке тілесне ушкодження, 1- розбещення неповнолітніх, 1 ухилення від призову на строкову військову службу.
Випадків незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності не допущено.
У 2016 році прокуратурою внесено 6 апеляційних скарг, з яких 3 – задоволено.
V. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні заходів примусового характеру
Вжиття ряду організаційно-практичних заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходіві принциповому реагуванню на такі порушення.
За результатами розгляду 36 документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 26 посадових осіб, із штрафних приміщень установ виконання покарань незаконно утримуванні особи не звільнялися.
Результати наглядової діяльності загалом позитивно вплинули на стан додержання законів щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення ув’язнених і засуджених у місцях попереднього ув’язнення та виправних установах регіону.
Так, в ізоляторах тимчасового тримання не зафіксовано жодного випадку вчинення самогубств тавтеч з-під варти.
Не зафіксовано випадків несвоєчасної виплати заробітної плати як засудженим, так і працівникам пенітенціарної служби. Кримінальні провадження за фактами умисного неперерахування службовими особами до бюджету утриманого із заробітної плати засуджених податку з доходів фізичних осіб не реєструвалися.
У 2016 році фактів вчинення кримінальних правопорушень працівниками пенітенціарної служби не допущено.
Проведено результативні перевірки з питань стягнення штрафів, як основного виду кримінального покарання. За їх результатами розпочато 1 кримінальне провадження за невиконання таких вироків.
Приділено увагу нагляду за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. З цих питань внесено 13 документів реагування.
VI. Стан представництва інтересів громадян або держави в суді
Упродовж 2016 року Кагарлицькою місцевою прокуратурою до суду заявлено29 позовів на загальну суму 11,2 млн. грн., з яких на даний час судами задоволено 6 позовів на суму 14,6 млн. грн.
Активізовано роботу у сфері земельних відносин. Заявлено 26 позовів на суму 9,5 млн. грн. Задоволено 1 позов на суму 11,6 млн. грн., щодо повернення земельної ділянки площею 477 га. Виконано судових рішень такої категорії на суму 12,4 млн. грн., площа повернутих земель 621 га.
З питань державної та комунальної власності заявлено 4 позови на суму понад 2,8 млн. грн., з яких 1 задоволено на суму 1,1 млн. грн. щодо передачі у комунальну власність гуртожитку площею 949 кв. м.
За результатами здійснення функції представництва розпочато 6 кримінальних проваджень(4 з питань земельних відносин, 2 у природоохоронній сфері).
За наслідками вивчення у органах ДВС виконавчих проваджень, відкритих за виконавчими документами, які видані у справах за позовами органів прокуратури, в порядку ст. ст. 82, 83 Закону України «Про виконавче провадження» подано 6 скарг на дії державних виконавців, які розглянуто.
VII. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей
Упродовж 2016 року прокуратурою пред’явлено 3позовні заяви у сфері охорони дитинства, з них 2 – на захист житлових прав дітей, та 1 – на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства, які судами розглянуто з винесенням кінцевих рішень.
За результатами вивчення стану представницької діяльності розпочато 1 кримінальне провадження у сфері охорони дитинства, з приводу незаконного відчуження службовими особами земель, які належать навчальному закладу.
На захист прав дітей забезпечено участь у розгляді судами 1 справи.
Протягом 2016 року у провадженні слідчих перебувало 8 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які закінчено та направлено до суду з обвинувальними актами ( з них: крадіжок - 6, грабіж – 1, розбій – 1).
VIII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури
Органами прокуратури здійснено значний обсяг роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян.
Упродовж 2016 року надійшло 793, розглянуто 500 звернень, за належністю до інших відомств для вирішення направлено 263 звернення, іншим прокурорам направлено 10.
Серед вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 255, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 18, з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 5. Більшість із скарг з питань досудового розслідування надійшло на дії та рішення слідчих Національної поліції– 176.
Упродовж 2016 року прокурорами та керівниками прокуратури на особистому прийомі прийнято 175 громадян.
Більшість із звернень, поданих на особистому прийомі стосувалися питань додержання вимог КПК України під час проведення досудового розслідування.
Також, Кагарлицькою місцевою прокуратурою вжито низку заходів, спрямованих на забезпечення належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Упродовж 2016 року прокуратурою розглянуто 9 запитів на надання інформації, яку надано у передбачені законодавством строки. Більшість запитів стосувалися досудового слідства і кримінальних правопорушень.
Упродовж 2016 року вживалися заходи щодо забезпечення належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.
Упродовж 2016 року здійснено 244 виступи щодо результатів службової діяльності прокуратури у засобах масової інформації, з яких 146 виступів про результати прокурорської діяльності у друкованих засобах інформації; у електронних ЗМІ - 8 виступів; у Інтернет-виданнях - 90 виступів, до територіальних органів місцевого самоврядування та державної влади надано 34 інформації про результати діяльності місцевої прокуратури.
Керівник
Кагарлицької місцевої прокуратури
старший радник юстиції М. Римар