Додаток №1
до рішення Кагарлицької
міської ради від 03.04.2003
№87-ІХ-ХХІУ
ПРАВИЛА
благоустрою території міста Кагарлика, забезпечення
в ньому чистоти та належного санітарного стану
1.Загальні положення
1.1.Правила благоустрою території міста Кагарлика, забезпечення в ньому чистоти та належного санітарного стану ( далі Правила) встановлені на підставі п.44 ч.1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” і є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають, або перебувають на території міста Кагарлика.
1.2. Ці Правила регулюють правовідносини учасників щодо виконання основного комплексу заходів із благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, охорони зелених насаджень і водойм на території міста Кагарлика. Учасниками правовідносин є керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій усіх форм власності і відомчого підпорядкування, підприємці, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за дотриманням ними цих Правил.
2.Обов’язки керівників підприємств, установ,
організацій та громадян
Керівники підприємств, установ, організацій, а також громадяни зобов’язані:
2.1. Здійснювати постійний благоустрій і утримання власних, прилеглих та закріплених територій і об’єктів в належному санітарному стані і зовнішньому вигляді, своєчасно ремонтувати приміщення, фарбувати фасади будівель і споруд, оновлювати написи назв вулиць та номерних знаків на будинках, написи назв підприємств, установ, організацій тощо.
Межі благоустрою та озеленення прилеглих територій встановлюються в граничних межах землекористувачів (землевласників) до прибордюрної частини, включаючи дорогу завширки 50 см від дорожнього борту.
При відсутності з будь-якого боку підприємства, установи, організації чи житлової забудови межі прилеглої території встановлюються на відстані 50 м від огорожі.
Межі прилеглої до малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, магазини) встановлюються на відстані 10 м по периметру споруди.
Закріплення додаткових територій здійснюється виконкомом Кагарлицької міської ради.
Загальноміським санітарним днем встановлюється кожна п’ятниця тижня.
2.2.Укласти договір із спеціалізованим комунальним підприємством на вивезення, розміщення і утилізацію відходів.
2.3. Забезпечити розміщення контейнерів і урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально відведених місцях. Утримувати їх у належному санітарно-технічному стані.
2.4. Проводити планові заходи щодо знищення гризунів та комах у приміщеннях і на прилеглих територіях.
2.5.Систематично і своєчасно знищувати бур’яни та об’єкти рослинного карантину.
2.6.Своєчасно очищувати дахи, водосточні труби, карнизи від снігу і льоду із забезпеченням заходів безпеки і негайним прибиранням скинутого з дахів снігу і льоду.
2.7. У межах прилеглої території здійснювати очищення тротуарів, дорожнього покриття від снігу та льоду, посипку протиожеледним матеріалом.
2.8. При виконанні ремонтно-будівельних робіт забезпечувати належний санітарний порядок і вивезення будівельного сміття. При проведенні робіт, пов’язаних з розкриттям грунту, забезпечити відновлення пошкодженого покриття.
2.9. Вживати заходи щодо запобігання забруднення повітря, засмічення вулично-шляхової мережі сипучими матеріалами тощо внаслідок їх транспортування. Організувати очищення і миття траспортних засобів при виїзді з будівельного майданчика на проїжджу частину вулиць.
2.10. Утримувати в належному санітарному стані прибережні захисні смуги річок, ставків у віданні чи користуванні яких вони перебувають або межують із земельними ділянками фізичних чи юридичних осіб.
2.11. Ринки, підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту зобов’язані утримувати в належному санітарному стані магазини, кіоски, павільйони, лотки, бари, ресторани, готелі, прилеглі до них території, а також додатково закріплені міськвиконкомом території.
2.12.Встановити і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходів для запобігання неконтрольованого виходу худоби та свійської птиці на дорожні об’єкти.
2.13. Утримувати в належному технічному стані під’їзні дороги, виїзди на міські вулиці, тротуари, охоронні зони інженерних комунікацій, автостоянки в граничних межах землекористування (землеволодіння).
3.Дії керівників підприємств, установ, організацій,
а також громадян, що забороняються цими Правилами
Керівникам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:
3.1. Виносити, складувати на проїзну частину дороги, прилеглу до дороги територію сміття, промислові відходи, а також вивозити їх у невизначені для цього місця.
3.2. Спалювати сміття, побутові, промислові та інші відходи на території міста, забруднювати їх хімічними та іншими розчинами.
3.3. Без дозволу виконкому міської ради проводити пересаджування, розчищення, підрізання і зрізання дерев і кущів, у тому числі хворих і засохлих, що ростуть на землях комунальної власності територіальної громади міста Кагарлика.
3.4. Звалювати сміття в річки, ставки, прибережні території, а також у місцях масового відпочинку, лісосмугах, парках, скверах та інших зелених насадженнях.
3.5.Здійснювати миття, ремонт автотранспорту, прання білизни на прибудинкових територіях державного, комунального і відомчого житлового фонду, на дорогах, тротуарах, газонах, біля водоймищ, водорозбірних колонок, підключення до них поливних шлангів.
3.6. Пересування вулицями міста механізмів на гусеничному ходу без трейлерів і відповідних пристосувань до них.
3.7. Розміщувати об’єкти торгівлі, малі архітектурні форми, об’єкти зовнішньої реклами, здійснювати забудову без відповідного на те дозволу виконкому міської ради.
3.8. Виконувати будь-які землерийні роботи, що передбачають заглиблення в грунт більш ніж 30 см на території міста без відповідно оформленого виконком міської ради ордеру на право виконання землерийних робіт.
3.9.Складувати по вулицях, прилеглих до дворів, організацій, підприємств територій будівельні та інші матеріали, розміщувати техніку, обладнання інші засоби для довготривалого зберігання.
3.10. Забруднювати вулиці при перевезенні вантажів, виїзду автотранспорту з полів, городніх ділянок, будівельних майданчиків.
3.11. Здійснювати торгівлю з рук, причепів, транспортних засобів без дозволу у невстановлених місцях.
3.12. Допускати забур’янення земельних ділянок, що знаходяться у власності чи користуванні, а також прилеглих до будинків, споруд та дворів територій.
3.13. Користування на водоймищах міста моторними човнами, катерами незалежно від потужності двигунів.
3.14. Використовувати неохайний і несправний транспорт та здійснювати рух і паркування на тротуарах, газонах, у парках і скверах.
3.15. Розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших, не визначених для цього місцях.
3.16.Виконувати без відповідного дозволу міськвиконкому роботи із прокладання на вулицях, площах, подвір’ях водопровідні, каналізаційні та інші мережі.
3.17. Зберігання біля магазинів, кіосків інших об’єктів торгівлі вільної тари, торгівельної продукції.
3.18 Спалювати сміття у контейнерах та урнах.
3.19. Громадянам забороняється:
- утримувати на балконах, лоджіях тварин, птицю, мити балкони зливанням води;
- витрушувати одяг, килими, інші речі у під’їздах, на сходових площадках;
- викидати з балконів, лоджій і вікон різні предмети, сміття;
- на прибудинкових територіях комунального та відомчого житлового фонду, вулицях, майданчиках, у скверах, парках, у санітарних зонах об’єктів водопостачання висаджувати городні культури, пасти худобу, птицю;
- вигулювати собак без поводків і намордників, відвідувати з собаками магазини, підприємства громадського харчування, об’єкти соціального, культурного та побутового призначення;
- розміщувати на прибудинкових територіях житлового фонду гаражі та інші господарчі споруди;
- розорювати землі у прибережних захисних смугах, влаштувувати сміттєзвалища;
- захаращувати, забруднювати приміщення і місця загального користування, викидати на вулицях, площах, скверах та інших громадських місцях папір, недопалки, тару, ганчір’я, лушпиння від насіння.
4.Відповідальність за порушення Правил
4.1. Порушення, а також недотримання цих Правил тягне за собою адміністративну відповідальність згідно із санкціями статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
4.2. У разі вчинення значного правопорушення із завданням збитків правопорушник несе кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
5.Контроль за дотриманням Правил
5.1. Контроль за дотриманням цих Правил та координацію дій щодо їх виконання здійснює відповідно до статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет Кагарлицької міської ради та уповноважені ним особи.