16 вересня 2024 року, понеділок, 23:20
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Дайджест основних подій тижня
16 серпня 2022 року 09:02

 

Публікуємо дайджест основних подій останнього  тижня, який підготували в управлінні комунікацій Київської обласної військової адміністрації:

 

ЗМІСТ:

1. Щодо російських спроб перекласти на Україну звинувачення в обстрілах Запорізької АЕС

2. Ініціатива України із заборони шенгенських віз для громадян РФ

3.Знищення російських військових об’єктів на аеродромі Саки

4.Провокаційні звинувачення Amnesty International України у порушенні міжнародного права

5.Відправлення першого каравану з українським збіжжям з Одеси

6.Розслідування обставин масового вбивства військовополонених в Оленівці

7. Головні новини тижня

8. Відвідування Київської області міжнародних делегацій

9. Питання-відповідь

10  Корисна інформація для розповсюдження серед населення

11.  Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

 

1.  Щодо російських спроб перекласти на Україну звинувачення в обстрілах Запорізької АЕС

 

Україна роками відповідально експлуатувала свої об’єкти ядерної промисловості (4 атомні електростанції, наукові атомні реактори), перетворила на безпечний об’єкт Чорнобильську АЕС. АЕС виробляють 25-40% української електроенергії, тому атомна енергетика надзвичайно важлива для України. Запорізька АЕС - найбільша в Україні та в Європі. Повномасштабна російська агресія вперше після 1986 року підвела Європу до грані ядерної катастрофи. Ведення росіянами бойових дій та безвідповідальна окупація ними Чорнобиля та Енергодара створюють загрози, які неможливо контролювати. Росія здійснює небезпечні експерименти з відключення Запорізької АЕС від української електромережі, аби переспрямувати її роботу на окупований Крим. Україна не обстрілює Запорізьку АЕС, навіть знаючи, що Росія розміщує на її території свої військові об’єкти. Російські провокації з обстрілами Запорізької АЕС - елемент ядерного шантажу в умовах очікуваного наступу ЗСУ на півдні України. Україна планує визволити всі окуповані території та не зацікавлена у перетворенні ще однієї своєї АЕС на зону відчуження. Тільки виведення російських окупаційних військ з ядерного об’єкту України гарантуватиме відновлення безпечного контролю над всіма технологічними процесами та доступ фахових міжнародних організацій.

 

2. Ініціатива України із заборони шенгенських віз для громадян РФ

 

Росія роками успішно культивує вороже ставлення своїх громадян до Заходу. Ненависть і

презирство до західних країн поширене навіть серед росіян, які часто відвідують чи

проживають у західних країнах.

Велика кількість російських громадян становить загрозу національній безпеці країн

перебування. Серед них можуть бути пропагандисти, шпигуни, кілери та диверсанти, які

діють в інтересах Кремля.

Більшість росіян жодним чином не бажають вплинути на свій уряд щоб припинити

агресивну війну проти України. Зіткнувшись із санкціями проти РФ, росіяни

намагаються уникнути дискомфорту виїздом за кордон.

Закриття кордонів слугуватиме поштовхом для підвищення протестної активності в

Росії.

Закидаючи Заходу “русофобію” Кремль проводить політику розчленування України та

геноциду українського народу.

Низка сусідніх з РФ країн вже підтримали ініціативу президента Зеленського (Естонія,

Латвія, Фінляндія)

 

3. Знищення російських військових об’єктів на аеродромі Саки

 

Війну в Крим принесли самі росіяни, і це трапилося не в вчора, а в лютому 2014 року. Путінський режим вбиває кримчан, посилаючи їх воювати проти ЗСУ. Частини Чорноморського флоту, авіації, повітряно-десантних військ вже понесли колосальні втрати на війні. Мілітаризація Криму, насичення його військовими базами - ставить під удар населення Криму, перетворює простих людей на заручників путінської авантюри в Україні. Росія не здатна забезпечити безпеку своїх військових об’єктів у Криму, в тому числі носіїв ядерної зброї. Ніщо російське в Криму - не вічне Крим - це міжнародно визнана територія України і він повернеться під контроль України. Добровільна співпраця громадян України на окупованих територіях з ворогом - це кримінальне діяння, за яке передбачена сувора відповідальність.

 

4. Провокаційні звинувачення Amnesty International України у порушенні міжнародного права

 

Українське суспільство обурене провокаційною заявою Amnesty International Репутація цієї організації зазнала втрат. Скандальна доповідь викликала навіть розкол в самій організації: український офіс Amnesty International заявив про незбалансованість тексту доповіді. Висновок Amnesty International ігнорує контекст, намагаючись створити штучний баланс між агресором, який переважає за всіма кількісними параметрами та веде геноцидальну війну, та жертвою, яка бореться за своє фізичне існування. Сумнівні тези Amnesty International були моментально використані російською пропагандою з метою послаблення міжнародної підтримки України у боротьбі за своє виживання. Росія не дотримується законів та звичаїв війни, застосовуючи при наступі тактику випаленої землі, знищуючи цивільну інфраструктуру разом з мирними мешканцями. Агресор має суттєву перевагу в засобах вогневого ураження. Протистояти ворогу за порадами Amnesty International в принципі неможливо. Україна дбає про цивільне населення, організовуючи його евакуацію в тилові райони. Нині відбувається масштабна евакуація мешканців Донеччини. Російська окупація несе для мирного населення не менші загрози, аніж бойові дії. Доведено різаниною в Бучі. Чинячи опір, ЗСУ захищають мирне населення від нових масових вбивств.

 

5. Відправлення першого каравану з українським збіжжям з Одеси

 

Позитивний досвід першого переходу торговим судном Чорного моря “зеленим коридором” 1-2 серпня закріплено спорядженням каравану з трьох балкерів. Незважаючи на всі ризики і підступність Москви, Україна має твердий намір покінчити з російською блокадою морської торгівлі, яка тривала з зими цього року. Україна щиро прагне допомогти країнам, які цього потребують, уникнути продовольчої кризи і бути надійним постачальником, як це було до російської агресії в лютому. Україна потребує міжнародної підтримки для гарантування реалізації “зернової угоди”. Довгострокове вирішення проблеми українського експорту продовольства можливе лише в разі деокупації південних регіонів України.

 

6. Розслідування обставин масового вбивства військовополонених в Оленівці

 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш заявив про готовність запустити місію для з’ясування обставин трагедії в Оленівці для української та російської аудиторій: Масове вбивство в Оленівці - злочин міжнародного масштабу, і він буде розслідуватися на міжнародному рівні, так як і трагедія рейсу MH17. Україна проводить власне розслідування і вже має докази навмисного вбивства військовополонених російською стороною з метою приховання нею страт і катувань. Росія як завжди бреше, фабрикує “докази” і не готова оперативно допустити на місце трагедії незалежних слідчих. Очевидно, Росія "зачищає" місце злочину Криміналізація росіянами полку “Азов” і його звинувачення в тероризмі підтверджує заангажованість Москви в ставленні до цієї категорії військовополонених.

 

 

7. Головні новини тижня

 

МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМАГАЮТЬ У ВІДБУДОВІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

На Київщині міжнародні організації активно долучаються до відновлення об’єктів критичної інфраструктури та соціальної сфери, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.

Наразі в партнерстві з близько 20 міжнародними представництвами та фондами здійснюються ремонти шкіл, дитячих садків, лікарень, амбулаторій, котелень та скважин у різних районах області. Серед партнерів, що вже долучилися до допомоги – Міжнародні фонди «Партнерство за сильну Україну» та «Stabilization Support Services», Угорська екуменічна служба допомоги, Представництво «ПРОЕКТ ХОУП-ЗЕ ПІПЛ-ТУ-ПІПЛ ХЕЛС ФАУНДЕЙШН,ІНК.» в Україні, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та інші.

Крім того, до виконання відновлювальних робіт іноземні організації активно долучають локальний бізнес. Такий підхід дозволяє створювати нові робочі місця та стимулювати економічну активність регіону.

Край важливо залучати до цих процесів саме місцевий бізнес. Через прозорі тендерні процедури міжнародні організації пропонують локальним підприємцям долучитися до робіт із відновлення і тим самим посилити економічний розвиток Київщини.

Якщо ви – представник місцевого бізнесу та хочете зробити свій внесок у відбудову Київщини, проте не знаєте, з чого почати, звертайтеся за контактами: biz@econkoda.gov.ua, +380 (93) 986 29 01.

Наша команда допоможе отримати всю необхідну інформацію щодо проектів, що вже реалізуються міжнародними організаціями в регіоні, та можливості долучитися до них.

НА КИЇВЩИНІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ПРОХОДЖЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

У Київській ОВА відбувся Штаб із питань підготовки і забезпечення сталого функціонування господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Київської області до роботи в осінньо-зимовий період 2022/2023 року під головуванням Миколи Бойка, заступника очільника Київської обласної військової адміністрації.

Серед учасників – директори департаментів охорони здоров’я та житлово-комунального господарства й енергоефективності, очільники військових адміністрацій та територіальних громад.

Під час засідання присутні розглянули нагальні питання щодо сталого проходження опалювального сезону на Київщині. Зокрема, напрацювали першочергові кроки щодо забезпечення готовності до осінньо-зимового періоду 2022/2023 року.

Окремо поспілкувалися щодо підготовки закладів охорони здоров’я до роботи в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема аварійного вимкнення електропостачання, водопостачання, повітряних тривог, воєнних дій тощо.

За результатами наради було доручено у розрізі кожного району розробити та затвердити Комплексні плани реагування у випадку кризових ситуацій під час проходження опалювального сезону.

Також органи місцевого самоврядування та теплопостачальні підприємства мають:

– забезпечити неухильне виконання положень Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378
– провести ревізію та ремонт перемичок між тепловими мережами сусідніх теплоджерел для забезпечення можливого перемикання споживачів;
– провести роботу із забезпечення альтернативними видами палива та енергії;
– забезпечити формування резервів необхідного обладнання та матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт й створення запасу мобільного обладнання, що дозволить оперативно реагувати на виклики для вирішення проблем тепло-, водопостачання та водовідведення.

Окрему увагу необхідно приділити проведенню робіт у сфері утеплення житлових будинків та перевірки внутрішніх електромереж для оцінки їхньої здатності роботи з додатковим навантаженням.

У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАПРАЦЮВАВ ЦЕНТР БЕЗПЕКИ

У Київській області запрацював Центр безпеки. Центр відкрито у с. Студеники Бориспільського району. Він містить в одній будівлі пожежну частину та поліцейський пункт.

За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, щороку в державі реєструють  більше 30 тисяч пожеж, на яких гинуть близько двох тисяч людей. Розбудова мережі Центрів безпеки у громадах забезпечить ефективне реагування на подібні надзвичайні ситуації.  

Начальник ГУ ДСНС України у Київській області Петро Кісільов зазначив: «Центр оснащений системою відеонагляду. Отже, його створення допоможе більш ефективно та комплексно розв’язувати питання щодо захисту населення від небезпек та сприятиме налагодженню тісної взаємодії між рятувальниками, поліцією, медиками та населенням ОТГ».

Користуючись нагодою, рятувальники провели на місці повчально-розважальний захід для місцевих дітлахів із подарунками та конкурсами із залученням підрозділу піротехнічної служби.

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: НЕ ВАРТО ЧЕКАТИ НА ЗАВЕРШЕННЯ ВІЙНИ – ПОСИЛЮЙМО ЕКОНОМІЧНИЙ ФРОНТ ВЖЕ ЗАРАЗ

Станом на сьогодні в Київській області вже відчутне відновлення економічної діяльності. Бізнес все активніше повертається до роботи, з’являються нові підприємства та ФОПи. Про це повідомив у своєму відеозверненні голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

«Кількість нових бізнесів, що зареєструвалися за останні кілька місяців, продовжує зростати. Також з’являються нові підприємства, ФОПи. За нашими показниками, Київщина є одним із найсприятливіших регіонів в умовах війни для стартапів. В області функціонує понад 20 тисяч суб?єктів господарювання малого та середнього бізнесу», – зазначив Олексій Кулеба.

Він наголосив, що жодне з підприємств не було повністю готове до економічних наслідків повномасштабного вторгнення та руйнувань виробничих потужностей. Також порадив бізнесу не чекати на завершення воєнних дій, а вже зараз відновлювати свою діяльність.

«Рекомендуємо всім підприємствам не чекати на завершення війни, а всіма можливими способами посилювати економічний фронт. Тим паче для цього маємо потенціал – сприятливе логістичне розташування області для експорту та постачання сировини, наявність 23 гектарів земель промислового призначення. 100 мільярдів євро на рік – це показник роздрібного товарообігу», – зазначив він.

Крім того, голова Київської ОВА зауважив, що наразі до Київської області вже переміщено 25 підприємств. Також є ряд програм для зменшення відсотків на кредитування підприємницької діяльності. Зокрема, діє державна програма “5-7-9%”. Наразі представники будь-якого бізнесу можуть отримати кредит під 0% або кредит за цієї ініціативою. Київщина займає 6 місце в країні по кількості виданих кредитів для представників бізнесу. Усе для того, аби підтримати підприємницькі ініціативи жителів регіону.

«Міжнародні ринки, ведення онлайн бізнесу, поява нових логістичних маршрутів та наша всебічна підтримка – це те, що зараз дозволить втримати бізнес та розвивати його в подальшому й після перемоги на користь не лише регіону, а й усієї держави», – підсумував Олексій Кулеба.

Нагадуємо, з питань допомоги бізнесу необхідно звертатися до Департаменту економіки та цифровізації: biz@econkoda.gov.ua або Агенції регіонального розвитку Київської області: info@arrko.com.ua або за тел. +380 44 227 1807.

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ОБЛАСНИХ ПРОГРАМ «НОВА ОСЕЛЯ» ТА «ВІДБУДОВА ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ»

Учора, 10 серпня, пройшло перше засідання комісії з питань надання та відновлення житла, зруйнованого через бойові дії на території Київської області. Під час засідання головою комісії обрали першого заступника очільника Київської ОВА Дмитра Назаренка. 

Крім того, учасники обговорили своєчасність та прозорість формування реєстрів сімей, які втратили житло, територіальними громадами. Саме представники територіальних громад визначають черговість та пріоритетність у реєстрах, що подаються до Департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА.

Наразі до реєстру вже внесено список із 288 сімей. Робота з формування реєстрів триває. На наступному засіданні, що заплановане на 16 серпня, комісія почне відпрацьовувати кожен поданий пакет документів окремо.

Довідково.

Викуп/будівництво нових осель за цими програмами буде здійснюватися для осіб, які проживають на деокупованих територіях Київщини та втратили єдине житло. Першочергово мова йде про: 

1) сім’ї загиблих та/або поранених внаслідок збройної агресії російської федерації учасників бойових дій; 

2) багатодітні сім’ї; 

3) сім’ї з дітьми та вагітних жінок;

4) осіб пенсійного віку та людей з інвалідністю, а також осіб, які втратили працездатність.

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: РАЗОМ ІЗ МЕДИКАМИ, СПЕЦІАЛІСТАМИ ДСНС ТА ПОЛІЦІЄЮ НАВЧАЄМО ДІТЕЙ І МОЛОДЬ ПРАВИЛАМ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВІЙНИ

Попри те, що піротехніки працюють у посиленому режимі, левова частина Київщини ще забруднена мінами та снарядами. На територіях, де проводились бойові дії, досі існує небезпека травмуватися. Аби навчити дітей та молодь правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, із червня на Київщині проводяться тренінги. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба. 

«Із початку літа разом із медиками, спеціалістами ДСНС та поліцією навчаємо дітей та молодь правилам безпеки в умовах війни. Такі заходи потрібні, аби маленькі жителі Київщини знали про свої дії в разі, якщо вони натраплять на підозрілий предмет. Також на таких тренінгах дітей навчають надавати першу домедичну допомогу», – зазначив Олексій Кулеба. 

Тренінги проводяться за підтримки Управління молоді та спорту Київської ОВА, організації з гуманітарного розмінування «Halo Trust» в Україні, управління патрульної поліції в Київській області, Збройних Сил України, ГУ Національної поліції в Київській області та ГУ ДСНС в Київській області.

Такі заходи вже провели в Білоцерківській, Таращанській, Вишневій, Обухівській, Фастівській, Миронівській міських територіальних громадах та Коцюбинській селищній територіальній громаді.

Олексій Кулеба також нагадав, як діяти у разі виявлення небезпечного предмета. 

«Нагадую, якщо ви знайшли підозрілий предмет, не чіпайте його, не намагайтеся розібрати чи перемістити. Негайно повідомте про знахідку до Служби порятунку за номером 101. Ми ще довго будемо боротися з наслідками війни, але дотримання простих правил безпеки допоможе зберегти ваше життя», – підсумував Олексій Кулеба.

 

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: НА КИЇВЩИНІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

На Київщині функціонує 1353 освітніх заклади. Із початку липня в районах та територіальних громадах області почали працювати комісії щодо перевірки стану готовності укриттів у закладах освіти. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

«На сьогодні комісії вже завершили перевірку укриттів та бомбосховищ. Рекомендували до використання за призначенням 1016 споруд. Мова йде про укриття як в самих закладах освіти, так і в установах й організаціях, що знаходяться поруч. Переважна більшість з них – це найпростіші укриття», – зазначив Олексій Кулеба.

Олексій Кулеба повідомив, що в підземних спорудах 542 дитячих садків та шкіл зараз проводяться ремонтні роботи. Там облаштовують мережі електро-, водопостачання та водовідведення, вентиляційні системи тощо.

«Ми докладаємо максимум зусиль, аби у сховищах були всі необхідні комунікації — тепло, світло, вентиляція та вода. Це необхідно для того, щоб школярі та педагоги могли перебувати в укриттях навіть під час тривалої повітряної тривоги. Робимо все для того, аби підготувати школи до роботи в очному форматі», – зазначив Олексій Кулеба.

Крім того, голова Київської ОВА наголосив, що облаштованість укриттів та безпека дітей — найголовніше завдання при підготовці освітніх закладів до навчального року.

КИЇВЩИНУ ВІДВІДАЛА В.О. ПОСТІЙНОЇ ПРЕДСТАВНИЦІ ПРООН В УКРАЇНІ ПАНІ МАНАЛ ФОУАНІ

Учора, 9 серпня, в Київській обласній військовій адміністрації відбулась робоча зустріч із представниками ПРООН в Україні на чолі з в.о. постійної представниці в Україні пані Манал Фоуані. Приймали міжнародних партнерів заступники голови Київської ОВА Микола Бойко та Віталій Власюк.

Під час зустрічі обговорили ряд важливих питань щодо відбудови Київської області. Зокрема поспілкувалися про розмінування територій, порушення прав людини під час окупації з боку російських військ, прибирання будівельного сміття та відбудову об’єктів, що були пошкоджені внаслідок ведення бойових дій на території Київщини.

Микола Бойко подякував представникам ПРООН в Україні за увагу до мешканців Київщини та постраждалого регіону в цілому. Він наголосив, що Київщина готова до конструктивного діалогу та предметної роботи.

«Відновлення таких пошкоджень, що зазнав пристоличний регіон, потребує значних зусиль та часу. Багато чого нам вже вдалося реалізувати — це розчищення територій після окупації, відбудова об’єктів критичної та соціальної інфраструктури. Також тривають поточні ремонти в житлових будинках. Ми вдячні міжнародним партнерам і фондам, які допомагають нам та беруть участь у відбудові області. Маємо якнайшвидше повернути людей до комфортного життя», — зазначив Микола Бойко.

Сторони домовились про напрацювання рішень щодо розчищення територій, які цього потребують, та експертну допомогу з питань відновлення.

 

НА КИЇВЩИНІ ЛІКВІДОВАНО 50 397 М² ВИБОЇН НА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРОГАХ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

У Київській області в межах експлуатаційного утримання доріг проводиться ліквідація вибоїн покриття на автошляхах загального користування місцевого значення. Про це повідомили в Департаменті регіонального розвитку Київської ОВА.

Попри обмежений фінансовий ресурс, у пристоличному регіоні фахівці щодня проводять ліквідації вибоїн дорожнього покриття. Наразі вже ліквідовано 50 397 м² вибоїн на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Київській області.

Такі заходи виконуються підрядними організаціями та необхідні для того, аби забезпечити безперешкодне користування дорожньою мережею та дотримання безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Крім того, для дотримання належного санітарного стану на узбіччях доріг підрядники проводять покіс трави та вирізання порослі. Також постійно забезпечується прибирання сміття на зупинках громадського транспорту, що розташовані в межах експлуатаційного утримання доріг.

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: НА КИЇВЩИНІ ТРИВАЄ РОЗБІР ЗАВАЛІВ ТА ВИВІЗ БУДІВЕЛЬНОГО СМІТТЯ

Із перших днів деокупації в області триває розбір завалів та вивіз будівельного сміття. До цього процесу, зокрема, були залучені працівники ДСНС та волонтери. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

«Експертні комісії продовжують обстежувати стан пошкоджених будівель. Ряд будівель вже визначені непридатними для проживання – це понад 5400 об’єктів, що підлягають демонтажу», – зазначив Олексій Кулеба.

Також він повідомив, що з минулого тижня робота з вивезення будівельного сміття триває в найвіддаленіших громадах Вишгородського району. Наприклад, за декілька днів у Кухарях вивезли понад 400 тонн будівельного сміття. Бригади рухаються за маршрутом Кухарі – Підгайне – Тетерівське – Калинове – Заруддя – Слобода-Кухарська.

«Ще раз хочу подякувати всім мешканцям Київщини та волонтерам, які долучаються до допомоги. Роботи дуже багато. Ця війна – жахлива трагедія, і тільки разом ми зможемо розібратися з її наслідками та відновити комфортне життя мешканців Київщини», – підсумував Олексій Кулеба.

ВСЕСВІТНЬОВІДОМА АКТОРКА ДЖЕССІКА ЧЕСТЕЙН ВІДВІДАЛА ІРПІНЬ

7 серпня Київщину відвідала голлівудська зірка Джессіка Честейн. Американська акторка побувала на місці зруйнованого російськими військами житлового комплексу в Ірпені.

 

Крім того, разом із заступником голови Київської ОВА Віталієм Власюком Джессіка Честейн навідалася до однієї з ірпінських сімей, яка втратила житло під час російських обстрілів мирних будинків. Акторка поспілкувалася з дітьми та їхніми батьками. Від свідків жахливих подій вона почула про факти воєнних злочинів окупаційних військ та все, що довелося пережити мирним людям під час воєнних дій у місті.

 

Джессіка Честейн висловила солідарність всьому українському народу та була вражена масштабами руйнувань, що по собі залишила армія росії.

 

«Ми вдячні всім, хто підтримує нас і не залишає наодинці з жахливою трагедією. Дуже важливо, аби правду про війну в Україні, військові злочини росії на Київщині знав увесь світ. І саме всесвітньовідомі діячі культури можуть розповісти про це. Дякуємо Джессіці Честейн за підтримку та рішучість», – підкреслив Віталій Власюк.

 

Під час відвідування України зірка театру та кіно також відвідала Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит», що в Києві. Там вона зустрілася та поспілкувалася з дітьми, які перебувають на лікуванні.

 

8. Відвідування Київської області міжнародних делегацій

Київська область стала місцем воєнних злочинів російської армії проти цивільного населення та людяності загалом. Буча, Гостомель, Ірпінь, Бородянка та інші населені пункти Київщини стали живим доказом воєнних злочинів. І про це повинен знати весь світ. Тому дуже важливо, приділити увагу міжнародної спільноти до цієї проблематики. Це в свою чергу допомагає зміцнювати проукраїнську коаліцію та збільшувати допомогу у відбудові Київської області. 

На цьому тижні Київську область з офіційними візитами відвідали:

  • В.о. Постійної представниці ПРООН в Україні, пані Манал Фоуані
  • Посол Естонії в Україні Каймо Кууск
  • Американський режисер Абель Феррара (Гостомель, ДП "Антонов", зйомки документального фільму про наслідки російської агресії))
  • Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі 

9. Питання-відповідь

Рубрика "Питання — відповіді"

Грантова допомога для бізнесу

 

????Що таке грант?

ГРАНТ – це фінансові чи інші ресурси, що безоплатно надаються для реалізації певних чітко визначених проектів/цілей державними, приватними чи міжнародними організаціями.

 

????Для чого надаються гранти?

Більшість фондів готові профінансувати інновації в галузі економіки та бізнесу, а також екології, демократії, культури, соціального підприємництва.

 

????Хто може отримати грант?

При відборі учасників програми підтримки малого та середнього бізнесу в різних випадках діють різні критерії.

 

?Для закордонного фонду головне – повне цільове використання коштів відповідно до затвердженого бізнес-проекту, дотримання бюджету та термінів. Тому закордонні спонсори охочіше вкладають кошти у представників бізнесу, які раніше вже отримували гранти.

?Якщо іноземці вважають за краще давати гроші досвідченим «гравцям», то держава віддає перевагу новачкам, яким потрібен впевнений старт: випускникам вузів, безробітним, тим, хто потрапив під скорочення, одиноким матерям, людям з інвалідністю, військовим у відставці або внутрішньо переміщеним особам.

 

????Які документи потрібні для отримання гранту?

Зазвичай для отримання гранту варто заповнити заявку за формою, що надає сам грантодавець, але до базового грантового пакету входять ще й:

 

? Опис проекту – назва, мета, цілі, очікувані результати, терміни й етапи реалізації, сталість проекту, його приблизна вартість і основні фінансові показники.

? Кошторис проекту та інколи бізнес-план.

? Установчі документи.

 

????Де шукати грантові пропозиції?

Щомісячний дайджест грантових можливостей зібраний Департаментом економіки та цифровізації Київської ОВА https://bit.ly/3daeYmd

 

10. Корисна інформація для розповсюдження серед населення

ВСТУП-2022: ПЕРЕВІРИТИ ДОСТОВІРНІСТЬ СЕРТИФІКАТА НМТ МОЖНА НА САЙТІ ЄДЕБО

Як повідомляє Міністерство освіти і науки України, на сайті ЄДЕБО з’явилася можливість перевірити достовірність сертифіката національного мультипредметного тесту. Відповідний сервіс доступний за посиланням. Для пошуку треба зазначити номер та рік сертифіката, а також прізвище та ім’я його власника. Доступ до сервісу насамперед дуже важливий для працівників приймальних комісій, адже цього року багато учасників НМТ не мають паперових сертифікатів і в разі подання ними паперових заяв перевірити достовірність сертифіката можна якраз у цьому реєстрі.

Так само кожен вступник може оперативно дізнатися, чи є його сертифікат в ЄДЕБО.

Звертаємо особливу увагу вступників: якщо під час створення електронного кабінету ви обрали позначку «Не маю сертифіката НМТ» і зареєструвалися без нього, то вже в самому кабінеті ОБОВ’ЯЗКОВО треба додати сертифікат. Для цього на основній сторінці перейдіть у поле «Сертифікати НМТ/ЗНО», натисніть кнопку «Додати сертифікат» і зазначте його номер, PIN-код та рік. 

Якщо ви зареєструвалися без сертифіката і не додали його згодом, то в кабінеті НЕ будуть відображатися результати тестування.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ІНФОРМУЄ

Знайшли вибухонебезпечні предмети? Повідомте ДСНС України через чатбот єВорог

Піротехніки щодня знешкоджують міни, снаряди, бомби, які залишили окупанти. Щоб допомогти нашим саперам швидше ліквідувати небезпечні знахідки, Мінцифри розширили функціонал чатбота єВорог і додали нову опцію — повідомити ДСНС про вибухонебезпечні предмети. Тепер ви можете долучитися до розмінування України за кілька кліків, авторизувавшись у чатботі єВорог.

Як повідомити про міни у єВорог?

1. Зайдіть у чатбот @evorog_bot та натисніть Вибухонебезпечні та підозрілі предмети
2. Вкажіть геолокацію небезпечного предмета
3. Додайте фото
4. Опишіть, що ви побачили — стан, кількість та вид предмета
5. Додайте ваші контактні дані та надішліть у чатбот

Не наближайтесь до невідомого предмета, адже навіть мобільний телефон може спровокувати детонацію. Фотографуйте його на безпечній відстані. Дбайте про свою безпеку. Допомагаємо розміновувати країну разом. Послуга реалізована спільно Міністерство цифрової трансформації України з МВС, ДСНС України та Державна IT-компанія ДП Інфотех.

ДЕРЖПОСЛУГИ НА ГІДІ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ, ЯКІ ШУКАЮТЬ РОБОТУ, – МІНЦИФРИ

Міністерство цифрової трансформації України пропонує переселенцям для пошуку роботи скористатись держпослугами на Гіді.

Українці, які переїхали, рятуючись війни також намагаються знайти роботу на новому місці. Саме тому Мінцифри зібрало добірку держпослуг на Гіді, які допоможуть кожному, хто шукає відповіді на питання «На що жити?» та «Що робити далі?»

Підтримка при безробітті:
Статус безробітного
Допомога по безробіттюПрипинення реєстрації безробітного за заявою безробітногоПеререєстрація безробітного в центрі зайнятості

Оформлення ФОП:
Реєстрація ФОППрипинення ФОПВнесення змін про ФОП

Довідки:
Довідка про особливі умови праціДовідки про трудовий та страховий стаж
Довідка про доходи

Мікрогранти:
Грант на власну справуГрант на сад
Грант на теплицю
Грант на переробне підприємство

ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

В умовах воєнного стану, згідно із Законом України «Про зайнятість населення», для отримання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, може звернутися до будь-якого територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, будь-якими доступними їй засобами комунікації, у тому числі електронними, із заявою про надання статусу безробітного.

Внутрішньо переміщені особи (щоб не змінювати своє місце знаходження для майбутнього працевлаштування) мають звертатися із заявою про надання статусу безробітного до центру зайнятості за місцем проживання (п. 17 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою КМУ від 19 вересня 2018 р. № 792)

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації особи у центрі зайнятості, а допомога по безробіттю призначається з першого дня отримання статусу безробітного.

 Особи, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території ведення бойових дій, і не можуть подати заяву через Портал Дія та звернутись до центру зайнятості особисто, для отримання допомоги від держави можуть відправити документи на електронну адресу. Для цього потрібно завантажити і заповнити заяву за визначеною формою та прикріпити додаткові документи, зазначені вище (з урахуванням права подати неповний перелік документів в період воєнного стану). В темі листа потрібно вказати слово «реєстрація» та ПІБ заявника.

 Виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування центру зайнятості безробітним, який перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

? Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також можуть зареєструватися в якості безробітних. Ця норма передбачена лише для внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії.

Для припинення трудових відносин з роботодавцем подайтедо обраного Вами центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Форму заяви можна скачати за посиланням.

Центр зайнятості бере на себе обов’язок повідомити роботодавця про припинення трудових відносин особою в односторонньому порядку, а також повідомляє Пенсійний фонд України та податкову службу. ? Застосовані додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, а саме роботодавцю надається компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

? Вдосконалено програму надання допомоги по частковому безробіттю, яка пошириться на малі підприємства та фізичних осіб-підприємців у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Із початку року:

 3 400 роботодавців подали інформацію про 12 353 вакансії.

315 внутрішньо переміщених осіб  працевлаштовано на 217 підприємств Київщини

 

Середня тривалість укомплектування вакансій по Київській області становить 10 днів.

Середня тривалість пошуку роботи складає 94 дні, що на 21 день менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Середня тривалість безробіття складає 117 днів, що на 39 днів менше у порівнянні з минулорічним показником.  

  За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (22%); оптової та роздрібної торгівлі, сільського, лісового та рибного господарств (по 14%);  в державному управлінні й обороні (10%); в охороні здоров’я (8%); на транспорті та в  освіті  (по 7%).

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості, Чат-бот Київського обласного центру зайнятості

ПОЧАЛА ПРАЦЮВАТИ НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ “ДОКАЗОВО ПРО ВАКЦИНАЦІЮ, ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ТА ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ДО 3 РОКІВ”

Почала працювати Національна гаряча лінія “Доказово про вакцинацію, грудне вигодовування та харчування дітей до 3 років”, створена ЮНІСЕФ та Українським католицьким університетом за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з ГО “Асоціація сімейних медичних сестер”, ГО “Вакцинація”.

З 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю фахівці консультують щодо:

щеплення дітей та дорослих:

  • вакцинації за національним календарем щеплень
  • рекомендованих щеплень
  • екстреної вакцинації (у разі травми чи укусу тварин)
  • вакцинації від COVID-19

 грудного вигодовування та харчування дітей до 3 років:  

  • підтримки та збереження грудного вигодовування
  • питного режиму дитини
  • введення прикорму
  • здорового харчування дітей до 3 років
  • здорового харчування жінок, які годують грудьми

На ваші запитання відповідають: 

  • медичні працівники – експерти з вакцинації
  • консультанти з грудного вигодовування

Номер телефону гарячої лінії “Доказово”: 0800351896.

Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних номерів усіх операторів в Україні.

РОЗРОБЛЕНО ПРОЕКТ МЕТОДИКИ ОЦІНКИ ЗБИТКІВ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ МАЙНО ПІДПРИЄМСТВ, – МІНЕКОНОМІКИ

Міністерство економіки України спільно з Фондом державної майни завершили розробку методики визначення збитків, завданих підприємствам внаслідок агресії рф.

Документ призначений для розрахунку суб’єктів господарювання таких категорій втрат:

  • розміру реальних збитків свою майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;
  • упущеної вигоди, яке підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;
  • розміру витрат, останніх для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії. 

Оцінка проводитися незалежними експертами на підставі вихідних даних (документів підприємства, які відповідають характеристикам майна), результатів огляду постраждалого об’єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

Для підтвердження факту знищення об’єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання суб’єктами господарювання суб’єктів господарювання заяв про компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій. 

Наразі проект методики сприйняття для обговорення на сайті Міністерства економіки України. Ознайомитись з текстом можна  тут .

Якщо ви маєте уточнення або зауваження до документа, подавайте пропозиції в електронному зверненні на нашому сайті.

 

11. Новини Верховної ради України та Кабінету Міністрів України

Уряд виділив чергові 45 млн грн на безповоротні гранти для створення нових переробних підприємств у межах програми єРобота. Також стартував прийом заявок за ще одним напрямом програми — безоплатне навчання на ІТ-спеціальностях. Близько тисячі українців зможуть безкоштовно опанувати нові сучасні та затребувані навички, що допоможуть підтримувати економіку України. Держава зацікавлена, аби бізнес продовжував працювати й розвиватися. Запуск програми єРобота — це один із ключових елементів у цьому напрямку

Більшість законопроєктів, необхідних Україні для вступу до Європейського Союзу, Верховна Рада має намір ухвалити до кінця 2022 року - спікер українського парламенту Руслан Стефанчук. Ми розраховуємо на відкриття переговорів щодо членства в ЄС. Це означає відкриття переговорів щодо кожної з 35 глав. законодавства ЄС – це енергетика, громадське здоров'я, сільське господарство, соціальна політика, фінанси, екологія. Ми напрацювали перелік пріоритетних законопроєктів у сфері євроінтеграції і маємо намір більшу частину з них схвалити вже до кінця поточного року", - заявив спікер.

Кабінет Міністрів України пропонує встановити у Кримінальному кодексі відповідальність за колабораційну діяльність, вчинену виключно на добровільній основі.  Відповідно до запропонованих змін, до колабораційної діяльності належить саме "добровільне провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, зокрема окупаційною адміністрацією держави-агресора, за винятком випадків, передбачених законом".

Верховна Рада України продовжила термін дії воєнного стан в Україні та загальну мобілізацію.

 
архів Опитування
Де Ви пропонуєте розмістити в Кагарлику Алею слави Героїв, які загинули під час російсько-української війни:
біля пам’ятника Героям Небесної Сотні
41 (9.4 %)
біля головної адмінбудівлі міської ради на місці існуючих стендів
284 (65.14 %)
у Кагарлицькому парку вздовж алеї, що веде від фонтану до Меморіалу Слави
100 (22.94 %)
маю власний варіант
11 (2.52 %)
архів Анонси подій

29.08.2023 року  з 10.00 до 12.00  у Кагарлику здійснюватиме прийом громадян  начальник Обухівської РВА Микола Миколайович КРАВЧУК.

Прийом відбуватиметься в приміщенні міської ради (вул.Героїв Небесної Сотні,1). Попередній запис за телефонами:  6-09-81 (Кагарлицька міська рада);  (04572)5-09-16 (Обухівська районна військова адміністрація).

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні  04573-6-12-10,

04573-6-09-81 

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

     ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

     тел.  04573-6-09-83   

Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити ремонтні роботи  у мережах Кагарлицької та Ржищівської громад. У зв’язку з виконанням цих робіт буде відключення електроенергії  в таких населених пунктах:

Публікуємо графік "ПРЯМИХ ЗВ'ЯЗКІВ" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ:

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ВОЛОНТЕРІВ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА БІЖЕНЦІВ УКРАЇНИ звертається з проханням долучитися до ініціативи «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ВОЛОНТЕРІВ УКРАЇНИ Міжнародної асоціації волонтерів, переселенців та біженців України».  

БФ «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF, Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України:

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим» для спеціалістів та спеціалісток, які надають правову, психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.

До 32-ї річниці Незалежності України  організовується проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код Нації». Конкурс відбуватиметься з 10 липня по 30 вересня 2023 року та має такі етапи:

Публікуємо витяг із наказу  "ПРО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ":

У зв’язку з проведенням робіт із метою забезпечення виконання вимог до дизайну офіційних вебсайтів органів виконавчої влади, затверджених Наказом Міністерства Цифрової трансформації України від 23 червня 2022 року №57,  ТИМЧАСОВО доступ до матеріалів сайту може бути обмеженим!

Просимо вибачити за тимчасові незручності! 

Актуальні новини публікуються на офіційній сторінці громади у Facebook 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070883606005

Шановні жителі села Стави!

   Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що з 12.06.2023 року буде відновлено автобусний маршрут

о 06.45  «Стави - Кагарлик»  щоденно (крім суботи).

Для безперебійного руху автобусного маршруту просимо провести роз’яснювальну роботу серед жителів для збільшення кількості пасажирів.

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на  серпень  2023 року:

У зв’язку з випадками отруєння дітей  Миронівська філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» проводить дослідження води з  індивідуальних колодязів (безкоштовно), що використовується для споживання дітьми  віком до 3-х років:

Національна програма «ВідНОВА:UA» націлена на активну, драйвову молодь віком від 18 до 35 років, та людей, які бажають дізнатися більше про свою країну,  які вже відвідали багато місць в Україні й на тих, хто тільки мріє про подорожі:

Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» на постійну роботу потрібні працівники благоустрою міста.

Основна вимога: уміння працювати з бензоінструментами.

Оплата праці – згідно зі штатним розписом.

Тел. для довідок  5-23-81.

Адміністрація КП КМР «Міськрембудсервіс»

Науково-освітній центр професійного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пропонує програму підвищення кваліфікації «Військовий облік на підприємствах, в установах, організаціях, державних органах та органах місцевого самоврядування».

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

З 01 квітня 2023 року змінено адресу для листування (поштову адресу):

08001, Київська область, смт Макарів, вул. Варшавська (Пушкіна), 3Б.

Просимо всю просту, цінну, рекомендовану кореспонденцію направляти за новою адресою.

Юридична адреса: 08500, Київська область, м.Фастів, вул. Саєнка Андрія, 10.

В умовах воєнного стану вкрай важливо дбати не лише про особисту безпеку, а й безпеку та недоторканість оселі. Найшвидший та найнадійніший спосіб захистити свій дім – це встановлення сигналізації.  Таку послугу надає спеціалізований підрозділ МВС – поліція охорони. Наряди швидкого реагування працюють цілодобово і мають право виїжджати під час комендантської години:

З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів  проводиться  Всеукраїнський літературний  конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»:

У зв’язку з активністю нового молодіжного руху «Редан», який є російською інформаційно-психологічною операцією з використанням підлітків для внутрішньої дестабілізації,  Служба у справах дітей та сім’ї  звертається:

Публікуємо звіт післяпроєктного моніторингу довкілля «Реконструкція діючого свинокомплексу по вул. Журавлівка, 1Б в с. Новосілки»

Команда BOOSTYLABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.

Оголошуємо про початок конкурсу на грант, у розмірі 20000 гривень.

Міжнародна  гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»): у нас  безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером нашого телефону Довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Публікуємо графік руху маршрутки на Кагарлик-2, який діє з 13.03.2023 р.:

ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі"  пропонує для ознайомлення ГРАФІК СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.

Застосовується тільки у разі,  якщо у НЕК "Укренерго" виникне потреба збалансувати енергосистему

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Цінність людського життя - не предмет торгівлі людьми! Торгівля людьми - порушення основоположних прав і свобод

людини і громадянина!  Якщо стосовно Вас або членів Вашої родини вчиняли такі дії:

Жителі Київщини!
    У Київській обласній військовій адміністрації працює телефон «Гарячої лінії».  Якщо вам необхідна консультація щодо роботи структурних підрозділів ОВА, допомога, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території Київської області, звертайтеся за телефоном: (044) 363 07 34.
? «Гаряча лінія» працює в робочі дні - понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00.

Повідомляємо, що  Кагарлицька ДПІ  здійснює прийом громадян  за адресою: м. Кагарлик, вул. Незалежності, 1,  (колишнє  Управління соціального захисту),  1 поверх, у приміщенні   магазину  "Оріфлейм" біля перукарні "Вікторія"

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

До уваги споживачів електроенергії публікуємо  ГРАФІК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

КП КМР «ЖЕО» нагадує, що користуватися газовими балонами у квартирах багатоквартирних будинків заборонено!

Газовий балон – це є джерело підвищеної небезпеки.

Обігрівати приміщення за допомогою газових плит/балонів заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки, порушення правил може коштувати життя.

Будьте обережними та відповідальними.

                                                                            Адміністрація КП КМР «ЖЕО»

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

В Україні діє державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до російської федерації:

Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку, та щодо зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020р. №783 утворено Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області як територіальний орган Національної соціальної сервісної служби України:

До уваги багатодітних родин, які виховують від 4-х і більше дітей віком від 4 до 9 років:

 

У Центрі Товариства Червоного Хреста України (м. Кагарлик, вул. Паркова, 10 – колишня чорнобильська аптека, магазин «Оптика») наявні розвивальні рюкзачки:

     Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» з 1986 року надає безоплатну медичну допомогу населенню всіх регіонів України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Долучайтеся до безкоштовної гарячої лінії Благодійного фонду "ПРАВО НА ЗАХИСТ"!

Розмовний клуб "УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ" при Центральній бібліотеці   запрошує: 

Український  державний  інститут  культурної спадщини розробив  спеціальний Telegram чат-бот (https://t.me/ZhuynovanaSpadshchyna_Bot), за допомогою якого збираються свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України:

Із  16.05.2022 року відновлює прийом громадян державний нотаріус. Графік роботи:  понеділок – п’ятниця з 08.00 до 13.00. Державний нотаріус працює за  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 2 (каб №3 - другий поверх приміщення Центральної аптеки). Тел. для довідок 098 914 30 14 – Грачова Лілія Ігорівна.

Публікуємо тарифи на послуги з дослідження  щодо безпечності питної води, які надає Центральна випробувальна державна лабораторія Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві:

Зацікавлені можуть звертатися за адресою: м.Кагарлик, вул.Паркова, 14а або за номером телефону 6-10-02, 5-17-33.

ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ! На прохідний ТОВ "Борошномельна компанія "ТЕВІ" за адресою м.Кагарлик, вул.Свято-Троїцька здійснюється продаж борошна (товар фасовано по 10 кг та 50 кг) ЗА ЦІНОЮ ВИРОБНИКА.

Служба у справах дітей  та сім’ї Кагарлицької міської ради  просить родини з дітьми (до18 років), які у зв’язку з воєнними діями  на території України переїхали до нашого міста, звернутися до ССДС для реєстрації місця тимчасового перебування!

Місцезнаходження ССДС:  Кагарлицький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей".

У  межах  програми  "єПідтримка"  мешканці  Київщини,  які  втратили  роботу,  можуть  отримати  допомогу  від  держави    в    розмірі  6500  грн.   

Публікуємо адреси і телефони ВІДДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ:

Просимо терміново відгукнутися тим, хто може допомогти з житлом біженцям із зони бойових дій  – прихистити в себе або здати в оренду кімнату, квартиру чи  хату. Телефонуйте в міську раду: (04573)6-09-81.

Завантажте собі додаток  у Google Play Market (https://bit.ly/35kDDkz) та AppStore (https://apple.co/3K6v9fD) або підпишіться на телеграм-канал Київської обласної військової адміністрації https://t.me/kyivoda - і ви матимете інформацію про оголошення і відбій тривоги.

У Кагарлику в приміщенні міського Будинку культури (вул. Незалежності, 12) працює пункт збору гуманітарної допомоги для наших воїнів, жителів громади, які опинилися в складних життєвих обставинах,  та переселенців:

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

Повідомляємо, що у зв’язку зі службовою необхідністю змінено адресу  електронної поштової скриньки (Rvk-kagarlik@ukr.net  - ця скринька була видалена, надіслані листи прийматися не будуть). У подальшому листи слід надсилати на поштову скриньку  kagarlik@post.mil.gov.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Офіційні сайти та місцеві ЗМІ