16 вересня 2024 року, понеділок, 22:17
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
ПАМ?ЯТАЙМО, ЩОБ НЕ ПОВТОРИЛОСЯ (До 70- річчя третього радянського голодомору 1946 – 1947рр.)
22 липня 2016 року 14:34

Початок липня 1946 року став знаковим у долі України: все ще лежали в післявоєнних руїнах більшість українських міст і сіл, а населення, що проживало в землянках, погребах і підвалах та отримувало мізерні продуктові пайки за карточками, раптом стало заручником чергової авантюри тодішніх державних керівників, що організували черговий, третій за рахуном, голодомор. Ми і сьогодні сперечаємося, чому був зупинений план Жукова про депортацію українців, тоді як відповідьлежить на поверхні: як ще можна було забезпечити хлібом Росію та ″братні народи″ нових держав та одночасно  ефективно і начебто законно знищити значну кількість ″непокірних″, а по суті добити український народ, який ще не доконали голодомором 32 – 33 рр. та війною…

Ми часто говоримо про тоталітаризм як прояв злочинної антинародної влади, про замовчування фактів геноциду українського народу шляхом  організованих репресій та голодоморів. Ми будуємо величні пам’ятники мільйонам безвинних жертв, виголошуємо палкі промови, а новітні ″національно свідомі″ урапатріоти навіть слідкують (як у свій час агенти НКВС), чи у всіх вікнах запалено до певної дати свічечки пам′яті (добре хоч, що сьогодні їм ще немає куди сигналізувати). Але все це в рамках офіційних кампаній, від дати і до дати. І не більше. За роки незалежності жодного разу я не натрапив на серйозні дослідження самого явища голодоморів, а точніше – використання штучних голодоморів як інструменту політичної боротьби та упокорення народів, зокрема й українського, хоча таких в історії нашого народу досить. Спробуймо сьогодні запитати, старого чи малого, про голодомор в Україні,не наголошуючи на якомусь із них конкретно,і вам шпарко почнуть розповідати про голод 1932-1933 рр., наводити цифри, оперувати  фактами і навіть висувати конкретні звинувачення. Все в межах, визначених сьогодні державою. І не більше. Але спробуйте завести розмову про інші голодомори на території нашої держави – і вони раптом замовкають, губляться, не розуміють, про що розмова. Скільки ж їх було, тих голодоморів, на Україні?

 Уже в травні-червні 1946 року в Україні розпочався третій, не менш  жахливий, ніж попередні, штучно спровокований рукотворний голодомор, що забрав станом на 2 липня 1947 року понад півтора мільйони жителів України, а 1 млн. 154 тис. перетворив на дистрофіків, які також у своїй більшості або померли, або ж стали інвалідами. І це, в основному, селяни-хлібороби та прості робітники (матеріали доповідної записки секретаря ЦК КП(б)У Лазаря Кагановича до Москви). Це офіційно. А насправді? Чому ж мовчать нові урапатріоти  і ″національно свідомі″ про те, що в липні 2016 року виповнюється 70 років від початку тих жахливих подій? І що ті події настали після страхітливої руйнівної війни, що двічі вогнем і кров′ю пройшлася нашою землею, що ці факти зараз замовчуються Росією, а також певними партійними групами в Україні та робляться спроби переконати світову громадськість, ніби українці не воювали взагалі, а були тільки зрадниками, ледарями і що післявоєнний голод в Україні стався тільки ″через незадовільну роботу партійних організацій, радянських органів, голів колгоспів і самих колгоспників, які антибільшовицьки ставилися до політики хлібозаготівель, займалися саботажем, розкраданням і розбазарюванням хліба″ та в інших смертних гріхах? (″Малий словник історії України″, Київ: Либідь, 1997 р.). Чому відсутні будь-які заходи, пов’язані з цією датою? Може, смерть цих мільйонів не менш важлива для нашої історії, ніж попередні?  

Ми з вами забули, що в знекровленій Україні голод 1946 – 1947 рр. убив не тільки тих, кому вдалося вижити після війни, а й наступні, ненароджені покоління? Хтось наводить цифру у 1,5 млн. померлих, а хтось – до 3 млн., інші з урахуванням того, що частина не народилися через смерть тих, що могли б стати їхніми батьками,–до 4 млн. Так чого ж ми сьогодні мовчимо  про трагедію 1946 – 1947 рр.? Не було ″указаній″ згори? Без вседержавноорганізованої кампанії нецікаво, бо не можна лишній раз покрасуватися заміточкою на задану тему в газеті чи виступом перед юрбою, яку тобі організували, адже тільки в такому разі тебе обов’язково помітять, відзначать. Та й коли кричать усі хором – тоді так ясно і зрозуміло, про що потрібно кричати. І безпечніше… 

Трішки відверну вашу увагу, але дуже хотілося б звернутися до таких українолюбів, щоб вони перед тим, як щось робити, наприклад, ламати пам’ятник земляку, перейменовувати вулицю, навчилися спочатку вникати в суть питання, радитися з людьми і думати, а тоді вже щось і робити, щоб не уподобатися ″попереднікам″. Наприклад, я і сьогодні не розумію, чому Карл Маркс, який ніколи не був комуністом, соціалістом, а тим більше більшовиком, бо помер задовго до революції 1917 р. і в ній участі не брав, визнаний світом як найвеличніший економіст, знавець економіки та товарно-грошових капіталістичних відносин (книга ″Капітал″, а не ″Комунізм″!) підпав у Кагарлику під декомунізацію? Тільки тому, що він єдиний раз згадав про привид  Паризької  Комуни і її страхітливе породження, що бродить по Європі? То було попередження, до якого тоді так і не дослухалися. А жаль! Прошу мені пробачити за цей невеликий відступ, але хочу змуситидекого замислитися перед тим, як щось кричати, а тим більше робити. Потрібно вчитися і думати, панове!

 …За радянської влади (з 1917 по 1991р.) Україна пережила аж чотири голодних періоди. Але запитайте про них у наших всезнаючих ″достойників″ – і вам назвуть хіба що три: 1919 – 1921рр. , 1932 – 1933р., 1946 – 1947рр. А був ще і період із грудня 1962  по жовтень 1964 року, до зняття з посади першого секретаря КПРС М.С.Хрущова. Хтось може заперечити, що в 60-х то був не голод, бо хліб, хоч і за карточками, хай  із кукурудзою, але був! І немає ніяких даних, щоб хтось помер голодною смертю, а черги, карточки – то для нас уже так звично… Не буду заперечувати, особливо тим, хто не бачив хворих, які помирали і просили хоч кусник білого хліба, щоб згадати, який він на смак. Хай хтось скаже, що то окремі випадки, але як пояснити феномен появи хлібопродуктів буквально на другий день після Пленуму, що зняв Хрущова? Надав Захід? Та ні! Голодний пайок було використано як інструмент політичної боротьби, щоб народ зрозумів ″правильну″ лінію партії і не сумнівався, за що він мучився майже два роки, а «цапа-відбувайла» тепер  знайдено правильно. Точилася боротьба за владу. І хтось знову насмілиться сказати, що то був неврожай? Чому ж тоді особлива увага приділялася лише Україні? Чому  їй і сьогодні знову, ніби ненароком, все нагадують (але соромливо замовчують, що за Таганрог та величезні простори, що відійшли від неї до Краснодарського краю та Кубані) Хрущов накинув їй аж цілий Крим, саме тоді, коли він потребував значних капіталовкладень, води, електрики, а натомість  знову говорять про як ″подарунок″ Україні, але вже в іншому контексті, загарбавши його з повною інфраструктурою? І все це відбувається за мовчазної згоди…        

Скрутне становище з продовольством в Україні на початку 60-х ще раз доводить штучність попередніх голодовок,  які також були наслідком добре продуманих, попередньо апробованих на народові дій певної групи керівників України і Радянського Союзу.                                                                                                                                                                                   

Голод в Україні 20-х років також був жахливим. Вимирали цілі сім′ї. Цей період мало досліджено, тому він сьогодні потребує значної уваги (згадку про нього знаходимо у творах багатьох літераторів: Малишка, Тичини та ін.).

Про Голодомор 1932-1933 рр. уже сказано дуже багато. На відміну від нього, голод 1946-1947 рр. чітко обумовлений бажанням частини партійних керівників України прославитися, виділитися серед інших. Зокрема, безграмотний Лазар Каганович, не зважаючи на те, що в Україні на вересень 1946р. зібрано всього близько 220 млн. пудів зерна (хоча їй і цього було б цілком досить, щоб пережити зиму і засіяти весною поля, а крім того ще й продати та закупити інші товари), вимагає від України значно більших хлібопоставок,  причому для відправки за межі України, у кількості 340 млн. пудів хліба, але вже в липні вимагає збільшення поставок  до 355 мільйонів, а в серпні 1946 р.- до 362 млн. 750 тис. пудів зерна. До нитки обдирають всю Україну, але особливо жорстоко заготівлю зерна проводять у Сталінській, Ворошиловоградській, Запорізькій, Дніпропетровській та інших східних областях, які ніколи не відзначалися високими врожаями. Смертність тут була чи не найвищою, а українців у наступні роки почали заміняти представниками інших національностей, що ми і пожинаємо сьогодні в цих областях. На вересень 1946 р., хоч колгоспникам на трудодні хліба не видають зовсім, усе віддавалось у державу, але план хлібоздач виконано тільки на 62,4% від трьохсот сорока млн. пудів хліба, запланованих на травень 1946 р., або ж 212,6 млн. пудів зерна, що майже дорівнює кількості фактично (220 млн. пудів) зібраного збіжжя. Незважаючи на це, з 1 жовтня 1946 р. з централізованого постачання за хлібними карточками було знято понад 3 млн. 500 тис. українців, з них близько 2 млн. 900 тис. сільських жителів. З лихом голоду селяни-хлібороби були залишені сам на сам. У цей же час Міністр  заготівель СРСР  Б.А.Двінський повідомляє Кагановича телеграмою від 5 вересня про необхідність додатково вивезти за межі України ще 267 тис. тонн зерна. …Найлютішим голод був узимку та весною 1947 р., перетворившись на голодомор, а вибите з голодуючого українського села зерно текло в інші регіони та за кордон . . .

Згадуючи вже через 70 років причини голодомору 1946-47 рр., ми повинні обов’язково згадати і те, що сталося, що призвело до голодомору, та хто особисто, поіменно (чого вони найбільше бояться) став причиною трагедії українського народу, хто зробив усе для його знищення, хто сьогодні старається замовчувати ті події, а також пригадати і те, що й сьогодні ці злочинці вважаються ″героями-орденоносцями″, які, доживши безбідно до глибокої старості, з пошаною, спочивають на кращих кладовищах країни, залишивши нам, українцям, право ″чубитись″ між собою, наче нерозумним дітям. То ж добре все це пам’ятаймо, щоб подібне не повторилося.

                                                                           Віктор Заїка, місто Кагарлик

 
архів Опитування
Де Ви пропонуєте розмістити в Кагарлику Алею слави Героїв, які загинули під час російсько-української війни:
біля пам’ятника Героям Небесної Сотні
41 (9.4 %)
біля головної адмінбудівлі міської ради на місці існуючих стендів
284 (65.14 %)
у Кагарлицькому парку вздовж алеї, що веде від фонтану до Меморіалу Слави
100 (22.94 %)
маю власний варіант
11 (2.52 %)
архів Анонси подій

29.08.2023 року  з 10.00 до 12.00  у Кагарлику здійснюватиме прийом громадян  начальник Обухівської РВА Микола Миколайович КРАВЧУК.

Прийом відбуватиметься в приміщенні міської ради (вул.Героїв Небесної Сотні,1). Попередній запис за телефонами:  6-09-81 (Кагарлицька міська рада);  (04572)5-09-16 (Обухівська районна військова адміністрація).

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні  04573-6-12-10,

04573-6-09-81 

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

     ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

     тел.  04573-6-09-83   

Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити ремонтні роботи  у мережах Кагарлицької та Ржищівської громад. У зв’язку з виконанням цих робіт буде відключення електроенергії  в таких населених пунктах:

Публікуємо графік "ПРЯМИХ ЗВ'ЯЗКІВ" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ:

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ВОЛОНТЕРІВ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА БІЖЕНЦІВ УКРАЇНИ звертається з проханням долучитися до ініціативи «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ВОЛОНТЕРІВ УКРАЇНИ Міжнародної асоціації волонтерів, переселенців та біженців України».  

БФ «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF, Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України:

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим» для спеціалістів та спеціалісток, які надають правову, психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.

До 32-ї річниці Незалежності України  організовується проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код Нації». Конкурс відбуватиметься з 10 липня по 30 вересня 2023 року та має такі етапи:

Публікуємо витяг із наказу  "ПРО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ":

У зв’язку з проведенням робіт із метою забезпечення виконання вимог до дизайну офіційних вебсайтів органів виконавчої влади, затверджених Наказом Міністерства Цифрової трансформації України від 23 червня 2022 року №57,  ТИМЧАСОВО доступ до матеріалів сайту може бути обмеженим!

Просимо вибачити за тимчасові незручності! 

Актуальні новини публікуються на офіційній сторінці громади у Facebook 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070883606005

Шановні жителі села Стави!

   Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що з 12.06.2023 року буде відновлено автобусний маршрут

о 06.45  «Стави - Кагарлик»  щоденно (крім суботи).

Для безперебійного руху автобусного маршруту просимо провести роз’яснювальну роботу серед жителів для збільшення кількості пасажирів.

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на  серпень  2023 року:

У зв’язку з випадками отруєння дітей  Миронівська філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» проводить дослідження води з  індивідуальних колодязів (безкоштовно), що використовується для споживання дітьми  віком до 3-х років:

Національна програма «ВідНОВА:UA» націлена на активну, драйвову молодь віком від 18 до 35 років, та людей, які бажають дізнатися більше про свою країну,  які вже відвідали багато місць в Україні й на тих, хто тільки мріє про подорожі:

Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» на постійну роботу потрібні працівники благоустрою міста.

Основна вимога: уміння працювати з бензоінструментами.

Оплата праці – згідно зі штатним розписом.

Тел. для довідок  5-23-81.

Адміністрація КП КМР «Міськрембудсервіс»

Науково-освітній центр професійного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пропонує програму підвищення кваліфікації «Військовий облік на підприємствах, в установах, організаціях, державних органах та органах місцевого самоврядування».

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

З 01 квітня 2023 року змінено адресу для листування (поштову адресу):

08001, Київська область, смт Макарів, вул. Варшавська (Пушкіна), 3Б.

Просимо всю просту, цінну, рекомендовану кореспонденцію направляти за новою адресою.

Юридична адреса: 08500, Київська область, м.Фастів, вул. Саєнка Андрія, 10.

В умовах воєнного стану вкрай важливо дбати не лише про особисту безпеку, а й безпеку та недоторканість оселі. Найшвидший та найнадійніший спосіб захистити свій дім – це встановлення сигналізації.  Таку послугу надає спеціалізований підрозділ МВС – поліція охорони. Наряди швидкого реагування працюють цілодобово і мають право виїжджати під час комендантської години:

З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів  проводиться  Всеукраїнський літературний  конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»:

У зв’язку з активністю нового молодіжного руху «Редан», який є російською інформаційно-психологічною операцією з використанням підлітків для внутрішньої дестабілізації,  Служба у справах дітей та сім’ї  звертається:

Публікуємо звіт післяпроєктного моніторингу довкілля «Реконструкція діючого свинокомплексу по вул. Журавлівка, 1Б в с. Новосілки»

Команда BOOSTYLABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.

Оголошуємо про початок конкурсу на грант, у розмірі 20000 гривень.

Міжнародна  гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»): у нас  безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером нашого телефону Довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Публікуємо графік руху маршрутки на Кагарлик-2, який діє з 13.03.2023 р.:

ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі"  пропонує для ознайомлення ГРАФІК СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.

Застосовується тільки у разі,  якщо у НЕК "Укренерго" виникне потреба збалансувати енергосистему

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Цінність людського життя - не предмет торгівлі людьми! Торгівля людьми - порушення основоположних прав і свобод

людини і громадянина!  Якщо стосовно Вас або членів Вашої родини вчиняли такі дії:

Жителі Київщини!
    У Київській обласній військовій адміністрації працює телефон «Гарячої лінії».  Якщо вам необхідна консультація щодо роботи структурних підрозділів ОВА, допомога, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території Київської області, звертайтеся за телефоном: (044) 363 07 34.
? «Гаряча лінія» працює в робочі дні - понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00.

Повідомляємо, що  Кагарлицька ДПІ  здійснює прийом громадян  за адресою: м. Кагарлик, вул. Незалежності, 1,  (колишнє  Управління соціального захисту),  1 поверх, у приміщенні   магазину  "Оріфлейм" біля перукарні "Вікторія"

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

До уваги споживачів електроенергії публікуємо  ГРАФІК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

КП КМР «ЖЕО» нагадує, що користуватися газовими балонами у квартирах багатоквартирних будинків заборонено!

Газовий балон – це є джерело підвищеної небезпеки.

Обігрівати приміщення за допомогою газових плит/балонів заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки, порушення правил може коштувати життя.

Будьте обережними та відповідальними.

                                                                            Адміністрація КП КМР «ЖЕО»

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

В Україні діє державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до російської федерації:

Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку, та щодо зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020р. №783 утворено Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області як територіальний орган Національної соціальної сервісної служби України:

До уваги багатодітних родин, які виховують від 4-х і більше дітей віком від 4 до 9 років:

 

У Центрі Товариства Червоного Хреста України (м. Кагарлик, вул. Паркова, 10 – колишня чорнобильська аптека, магазин «Оптика») наявні розвивальні рюкзачки:

     Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» з 1986 року надає безоплатну медичну допомогу населенню всіх регіонів України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Долучайтеся до безкоштовної гарячої лінії Благодійного фонду "ПРАВО НА ЗАХИСТ"!

Розмовний клуб "УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ" при Центральній бібліотеці   запрошує: 

Український  державний  інститут  культурної спадщини розробив  спеціальний Telegram чат-бот (https://t.me/ZhuynovanaSpadshchyna_Bot), за допомогою якого збираються свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України:

Із  16.05.2022 року відновлює прийом громадян державний нотаріус. Графік роботи:  понеділок – п’ятниця з 08.00 до 13.00. Державний нотаріус працює за  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 2 (каб №3 - другий поверх приміщення Центральної аптеки). Тел. для довідок 098 914 30 14 – Грачова Лілія Ігорівна.

Публікуємо тарифи на послуги з дослідження  щодо безпечності питної води, які надає Центральна випробувальна державна лабораторія Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві:

Зацікавлені можуть звертатися за адресою: м.Кагарлик, вул.Паркова, 14а або за номером телефону 6-10-02, 5-17-33.

ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ! На прохідний ТОВ "Борошномельна компанія "ТЕВІ" за адресою м.Кагарлик, вул.Свято-Троїцька здійснюється продаж борошна (товар фасовано по 10 кг та 50 кг) ЗА ЦІНОЮ ВИРОБНИКА.

Служба у справах дітей  та сім’ї Кагарлицької міської ради  просить родини з дітьми (до18 років), які у зв’язку з воєнними діями  на території України переїхали до нашого міста, звернутися до ССДС для реєстрації місця тимчасового перебування!

Місцезнаходження ССДС:  Кагарлицький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей".

У  межах  програми  "єПідтримка"  мешканці  Київщини,  які  втратили  роботу,  можуть  отримати  допомогу  від  держави    в    розмірі  6500  грн.   

Публікуємо адреси і телефони ВІДДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ:

Просимо терміново відгукнутися тим, хто може допомогти з житлом біженцям із зони бойових дій  – прихистити в себе або здати в оренду кімнату, квартиру чи  хату. Телефонуйте в міську раду: (04573)6-09-81.

Завантажте собі додаток  у Google Play Market (https://bit.ly/35kDDkz) та AppStore (https://apple.co/3K6v9fD) або підпишіться на телеграм-канал Київської обласної військової адміністрації https://t.me/kyivoda - і ви матимете інформацію про оголошення і відбій тривоги.

У Кагарлику в приміщенні міського Будинку культури (вул. Незалежності, 12) працює пункт збору гуманітарної допомоги для наших воїнів, жителів громади, які опинилися в складних життєвих обставинах,  та переселенців:

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

Повідомляємо, що у зв’язку зі службовою необхідністю змінено адресу  електронної поштової скриньки (Rvk-kagarlik@ukr.net  - ця скринька була видалена, надіслані листи прийматися не будуть). У подальшому листи слід надсилати на поштову скриньку  kagarlik@post.mil.gov.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Офіційні сайти та місцеві ЗМІ