5 жовтня 2024 року, субота, 16:40
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Проєкт регуляторного акта рішення Кагарлицької міської ради «Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м.Кагарлик»

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Кагарлицької міської ради«Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик»  

 

На виконання статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», на підставі Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, статей 759-786, 793-797 Цивільного кодексу України та статей 230-232, 283-291 Господарського кодексу України виконавчий комітет Кагарлицької міської радивиносить на розгляд сесії Кагарлицькоїміської ради проєкт рішення «Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик».

 Рішення приймається  в зв’язку з набуттям чинності Закону України від 03.10.2019 року № № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» та з метою врегулювання правових і фінансових відносин між підприємствами, організаціями, установами, закладами та фізичними і юридичними особами, які виникають під час передачі в оренду  комунального майна територіальної громади міста Бровари.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань щодо проєкту регуляторного акта приймаються розробником - управлінням з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області, в письмовій формі, протягом місяця з дня опублікування проєкту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу за адресою: 09201, м. Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1, т. 6-09-75.

Проєкт рішення та аналіз регуляторного впливу розміщено на офіційному сайті Кагарлицької міської ради Київської області в мережі Інтернет.

 

ПРОЄКТ    

УКРАЇНА

КАГАРЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА

( ___сесія VІІ скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Про проект рішення «Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик»

 

Керуючись ст.ст.26, 59, 60Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи пропозиції постійної комісію з питань будівництва, транспорту, зв′язку, житлово-комунального господарства, торгівлі, побутових послуг та надзвичайних ситуацій, Кагарлицька міська радаВИРІШИЛА:

1. Схвалити та взяти до відома проект рішення Кагарлицької міської ради «Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик», що додається.

 

2. Оприлюднити проект рішення «Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик»в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб.

 

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань будівництва, транспорту, зв′язку, житлово-комунального господарства, торгівлі, побутових послуг та надзвичайних ситуацій.

 

 

 

         Міський голова                                                                О.О.Панюта

 

м. Кагарлик

№    -- VІІ                                              

від 24.09.2020 р.

Погоджено:

Секретар ради                                                        Л.Є.Коваль

 

Голова комісії                                                        В.С.Мясніков

 

І заст.міського голови                                           О.А.Пурій

 

Нач.юр.відділу                                                       С.М.Лисова

 

 

                                                                                                                ПРОЄКТ

УКРАЇНА

КАГАРЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА

(   сесія  VІІ скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м.Кагарлика

 

 

З метою підвищення ефективності використання комунального майна територіальної громади міста Кагарлик,відповідно до статей 142, 143 Конституції України, статей 759 - 763 Цивільного кодексу України, статей 283 - 289, 291 Господарського кодексу України, пункту 31 статті 26, частини 5 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв′язку, житлово-комунального господарства, торгівлі, побутових послуг та надзвичайних ситуацій, Кагарлицькаміська рада В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громади м.Кагарлик, згідно з додатком1.

2. Делегувати виконавчому комітету Кагарлицької міської ради повноваження щодо прийняття рішень стосовно оренди комунального майна.

3. Доручити виконавчому комітетуКагарлицькоїміської ради укласти договір з електронним майданчиком щодо розміщення інформації стосовно оренди комунального майна територіальної громади м. Кагарлик.

4. Визнати таким, що втратило чинність рішення Кагарлицькоїміської ради від 11.02.2005№ 319-XXIII-IV«Про порядок передачі в оренду комунального майна».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови, відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

 

 

         Міський голова                                                               О.О.Панюта

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проєкту рішення Кагарлицькоїміської ради«Про затвердження Порядку передачі в орендукомунального майна

територіальної громади м. Кагарлик»

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою приведення регуляторних актів у відповідність до норм чинного законодавства, а також обґрунтування відповідності проекту рішення принципам державної регуляторної політики, одержання зауважень та пропозицій від зацікавлених осіб.

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання.

Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», одним із принципів державної регуляторної політики є ефективність і збалансованість, що передбачають забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акту максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб’єктів господарювання, громадян та держави та забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про орендудержавного та комунального майна» (далі – Закон) № 157-ІХ від 03.10.2019року. Частиною другої статті 2 Закону визначено, що передача в оренду майна,що перебуває у комунальній власності, здійснюється органами місцевогосамоврядування.З огляду на зазначене, а також на виконання пункту 2 Прикінцевих таперехідних положень Закону, постала потреба в розробленні відповідногонормативного акта. Юридичним відділом виконавчого комітету Кагарлицької міської ради (далі – відділом) розробленопроєкт рішення Кагарлицькоїміської ради «Про затвердженняПорядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади м.Кагарлик» (далі – проєкт рішення). Даним рішенням визначатимуться: процедурапередачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик шляхом проведення аукціону та без проведення аукціону, продовженнядоговору оренди та внесення змін до нього, передача комунального майна всуборенду, здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна тапроцедурарозірвання договору оренди.

 

Основні групи, на які проблема справляє вплив:

 

Групи

Так

Ні

Громадяни

 

ні

Територіальна громадам. Кагарлик

Так

 

Суб’єкти господарювання, у тому числі

суб’єкти малого підприємництва

Так

 

 

2.Цілі державного регулювання.

Основними цілями прийняття пропонованого регуляторного акта є:

-приведення у відповідність орендних відносин комунального майнатериторіальної громади м. Кагарликдо Закону України від 03 жовтня 2019 року№ 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» встановленнянового порядку передачі в оренду комунального майна, - прискоренняпроцедури передачі в оренду комунального майна територіальної громади м.Кагарлик;

- зацікавлення більшої кількості потенційних орендарів через розширеннядоступу доінформації про об’єкти, які можуть бути передані в оренду, шляхомрозміщення перелікуоб’єктів в електронній торговій системі.

 

3.Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей.

 

 3.1. Визначення альтернативних способів

Вид альтернативи

Опис альтернативи

 

Альтернатива 1

Залишити чинний регуляторний акт

Невідповідність вимогам Закону України від 03жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про орендудержавного і комунального майна».

Альтернатива єнедоцільною.

Альтернатива 2

Прийняття даного регуляторного акта

Відповідність вимогам Закону України від 03

жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду

державного та комунального майна».

Найбільш доцільна альтернатива.

 

3.2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Прийняття регуляторного акта надає можливість передавати в оренду  комунальне майно територіальної громади м. Кагарликшляхом проведенняторгів (аукціону), заактуальними для сьогодення цінами, що в свою чергупризведе до поповнення місцевогобюджету.

 

3.2.1 Оцінка впливу на сферу інтересів громади

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

 

Альтернатива 1

Відсутні

Невідповідність вимогам

Закону України від 03

жовтня 2019 року №157-ІХ «Про орендудержавного і

комунального майна».

Альтернатива 2

Забезпечить виконання Закону

України від 03 жовтня 2019

року №157-ІХ «Про оренду державного ікомунального майна», у відношеннідо орендарів.

 

Відсутні

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

Визначення кількості суб’єктів господарювання, що підпадають під регулювання

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

 

Кількість суб’єктів

господарювання, що підпадаютьпід дію регулювання, одиниць

 

0

11

19

67

97

Питома вага групи у загальнійкількості, відсотків

0

11,34

19,59

69,07

100

*- в тому числі установи, які фінансуються за рахунок державного або місцевого бюджетів тагромадські організації, які не здійснюють підприємницьку діяльність.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

 

Альтернатива 1

Відсутні

 

Діючий Порядок передачі воренду комунального майнатериторіальної громади м.Кагарликне відповідатимеЗакону України від 03 жовтня2019 року № 157-ІХ «Прооренду державного ікомунального майна».

 

Альтернатива 2

Забезпечує виконання Закону

України від 03 жовтня 2019року№ 157-ІХ «Про орендудержавного і коммунальногомайна» та створення чіткої іпрозорої системи передачі воренду комунального майна

 

-

 

Витрати на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва,які виникають в наслідок дії регуляторного акта

Розрахунок вартості 1 людино-години:

Для розрахунку використовується розмір мінімальної заробітної платистаном на01.01.2020 року – 4723,00 грн. У погодинному визначенні розмірстановить 28,31 грн. (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на2020 рік»).

п/п

 

 

Витрати

За перший рік

За п’ятьроків

 

1

Витрати на придбання основнихфондів, обладнання таприладів,сервісне обслуговування,навчання/підвищеннякваліфікаціїперсоналу тощо, гривень

-

-

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів,виникненнянеобхідності у сплаті податків/збоів),

гривень

-

-

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку,підготовкою таподанням звітностідержавним органам, гривень

12 год. х 28,31

грн. = 339,72

 

1698,60

 

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходівдержавного нагляду (контролю) (перевірок, штрафнихсанкцій,виконання рішень/ приписів тощо),гривень

-

-

5

Витрати на отримання адміністративних послуг(дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень

-

-

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярськітовари тощо), гривень

Незначні

витрати

-

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу,гривень

-

-

8

Інше (уточнити), гривень

-

-

9

РАЗОМ(сума рядків: 1+3 + 4 + 5 + 6 + + 7 + 8), гривень

339,72

1698,60

10

Кількість суб’єктів, на яких буде поширено регулювання, одиниць

97

97

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання

підприємництва, на виконання регулювання (вартістьрегулювання) (рядок 9 х рядок 10),гривень

32952,84

164764,2

 

* витрати наступних років можуть змінюватись в залежності від розміру мінімальної заробітної плати та кількості суб’єктів господарювання.

 

4.Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягненняцілей.

Рейтинг

результативності

(Досягнення цілей під

час вирішення проблем)

 

Бал результативності

(за чотирибальною

системою оцінки

 

Коментарі щодо присвоєння

відповідного бала

 

Альтернатива 1

0

Відсутні

Альтернатива 2

4

Є найбільш прийнятним та

ефективним способом, який

дозволить отримати чіткий та

прозорий механізм розрахунку

орендної плати.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг

результативності

 

Вигоди

(підсумок)

 

Витрати

(підсумок)

 

Обгрунтування відповідногомісця альтернативи у

рейтингу

 

Альтернатива 1

0

0

Проблема продовжує існувати

Альтернатива 2

4

0

Проблема вирішена

 

Рейтинг

Аргументи щодо перевагиобраної альтернативи/причини відмови відвибраної альтернативи

Оцінка ризику зовнішніхчинників на діюзапропонованогорегуляторного акта

Альтернатива 1

Існування проблеми

-

Альтернатива 2

Вирішення проблеми

-

5. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми.

Статтею 2 Закону України «Про оренду державного та коммунальногомайна» передбачено, що передача в оренду комунального майна здійснюєтьсяорганами місцевого самоврядування відповідно до вимог Закону.

Оскільки порядок передачі в оренду комунального майна територіальноїгромади м. Кагарликпринципово відрізняється від порядку передачі в орендукомунального майна прописаного в Законі України від 03 жовтня 2019 року№ 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» прийняття данногорегуляторного акта є обов’язковим.

Передача в оренду комунального майна буде здійснюватись шляхомпроведення аукціону в електронній торговій системі або без проведенняаукціону, для деякої категоріїорендарів, із забезпеченням абсолютноїпрозорості процесу, що в свою чергу сприятиме посиленню громадськогоконтролю.

Певні категорії орендарів, матимуть право на укладання договору орендибез проведення аукціону, але через електронну торгову систему. Текст договоруоренди, після підписання, також висвітлюватиметься в електронній торговійсистемі.

За рахунок спрощення доступу до аукціонів з передачі майна в оренду, атакож рівного доступу для всіх зацікавлених інвесторів до інформації про такемайно може бути підвищена конкуренція між потенційними орендарями.

 

6. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.

Спеціалісти органу місцевого самоврядування несуть витрати пов’язані зрозробкою регуляторного акта, контролем за його виконанням, проведенняманалізу та заходів по відстеженню результативності.

Строк, який займають усі етапи прийняття регуляторного акта (розробка, оприлюднення, аналіз та інші регуляторні процедури) відповідно до плану діяльності Кагарлицької міської ради та її виконавчого комітету, становить 6 місяців. При витраті 1 повного робочого дня в тиждень накожний етап, за весь термін матимемо – 24 години на регуляторні процедури.

Заробітна плата розробника регуляторного акта за 1 год. становить 75,00 грн.

Загальна сума витрат на прийняття 1 регуляторного акта органу місцевогосамоврядування складає 1800,00 грн.

Заходи по відстеженню надходження коштів від оренди до місцевого бюджету у спеціаліста відповідної категорії займає 0,5 год. в місяць, за рік 6,0 год. Сума витрат складатиме 225,00 грн.

Реалізація регуляторного акта не передбачає нових витрат, пов’язаних ізздійсненням органом виконавчої влади контрольних функцій (здійснюютьсяспеціалістами у межах службових повноважень). Передбачаються можливівитрати органу державної влади через збільшення часових витрат на здійсненняпевних дій з надання консультацій та роз’яснень (усних, письмових) суб’єктамгосподарювання – учасникам договірних відносин (тривалість – 1 рік).

 

Процедура регулювання суб’єктів

малого

підприємництва

(розрахунок на одного

типового суб’єкта

господарювання

малого

підприємництва)

 

Планові витрати часу

на процедуру

 

 

Вартість часу

співробітника

органудержавної

влади(заробітнаплата)

 

Оцінка кількості

процедур за

рік, що

припадають

на одного

суб’єкта

 

Оцінка кількості

суб’єктів, що

підпадають

під дію

процедури

регулювання

 

Витрати на адміністрування

регулювання (за рік),

гривень

 

 

1.Облік суб’єктагосподарювання, щоперебуває усферірегулювання

0,3

22,50

1

97

2182,50

 

2.Поточний контроль

за суб’єктомгосподарювання, що

перебуває у сферірегулювання

-

-

-

-

-

3.Підготовка,затвердження та

опрацювання,реалізація одногоокремого акта пропорушення вимогорегулювання

-

-

-

-

-

4.Оскарження одногоокремого рішеннясуб’єктамигосподарювання

-

-

-

-

-

5. Підготовка звітностіза результатамирегулювання

1,0

75,0

4

97

29100,00

 

6.Інші адміністративні

процедури (уточнити)

-

-

-

-

-

Разом за рік

-

-

-

-

31282,50

Сумарно за п’ятьроків

-

-

-

-

156412,50

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малогопідприємництва

 

№ п/п

Назва державного органу (органу

місцевого самоврядування)

 

Витрати на

адміністрування

регулювання за рік,

гривень

 

Сумарні витрати на

адміністрування

регулювання за п’ять

років, гривень

 

1.

Юридичний відділ виконавчого комітету Кагарлицької міської ради

3637,50

18187,5

Сумарно бюджетні витрати наадмініструваннярегулювання суб’єктів малого підприємництва

3637,50

 

18187,5

 

7. Обгрунтування строку дії регуляторного акта.

Термін дії регуляторного акта встановлюється на необмежений термін ізалежить від економічної стабільності у країні. Зміни та доповнення можутьбути внесені післявнесення відповідних змін до чинного законодавства Українита у разі потреби – за підсумками аналізу відстеження його результативності.

 

8. Визначення показників результативності дії регуляторного акта.

Для відстеження результативності дії регуляторного акта визначено такіпоказники:

- розмір надходжень коштів до місцевого бюджету у зв’язку збезпосередньою дією регуляторного акта (гривень);

- кількість договорів оренди комунального майна територіальноїгромади м.Кагарлик укладених на підставі проведення аукціону;

- кількість договорів оренди комунального майна територіальноїгромади м. Кагарлик укладених без проведення аукціону;

- заборгованість з орендної плати.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеженнярезультативності дії регуляторного акта.

Базове відстеження результативності дії вказаного регуляторного актабуде здійснюватись через шість місяців з набрання ним чинності.Повторне відстеження регуляторного акта буде проведено через рік з днянабрання чинності, але не пізніше двох років за результатами якого можливоздійснити порівняння показників базового та повторного відстеження.

Періодичні відстеження планується здійснювати один раз на три рокипочинаючи з днявиконання заходів з повторного відстеження результативностіцього акта.Відстеження результативності буде проведено за допомого статистичногометоду.Після виконаннявідповідних заходів готуються звіти прорезультативність регуляторного акта.

 

 

Тест малого підприємництва (М-тест)

 

1. Консультації з представниками малого та середнього підприємництващодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання насуб’єктів малого підприємництва не проводилися, оскільки процедури, пов’язані ізреалізацією контрольних функцій, для всіх типів суб’єктів господарювання єоднаковими.

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів підприємництва (великі,середні, малі та мікро):

Кількість суб’єктів підприємництва, на яких поширюється регулювання: всього97(одиниць), у тому числі: великого – 0 (одиниць), середнього – 11 (одиниць), малого- 19(одиниць); мікро - 67(одиниць).

Питома вага всіх суб’єктів малого+мікропідприємництва у загальній кількостісуб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 89(відсотка) (відповіднодо таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання”).

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого та мікро підприємництва навиконання вимог регулювання

 

Порядковий номер

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік провадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за п’ять років*

Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1.

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

0

0

0

2.

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

0

0

0

 

3.

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

0

0

0

 

4.

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

0

0

0

 

5.

Інші процедури (уточнити)

0

Х

Х

 

6.

Разом, гривень

0

0

0

 

7.

Сумарно, гривень

Формула: (відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

0

0

0

 

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

Розрахунок вартості 1 людино-години: Для розрахунку використовують розмір мінімальної заробітної плати станом на  01.01.2020   року – 4723 грн. У погодинному визначенні розмір становить    28,31 грн.   (ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 року № 24-ІХ).

 

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

32,5

0

162,5

 

10

Процедури організації виконання вимог регулювання: Внесення змін до внутрішніх процедур обліку та звітності

260

0

1300

 

11

Процедури офіційного звітування

0

0

0

 

12

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

0

0

0

 

13

Інші процедури

Х

Х

Х

 

14

Разом, гривень

292,5

Х

1460,0

 

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

86

 

16

Сумарно, гривень

25155,0

Х

125560,0

 

                   

 

БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ

 на адміністрування регулювання для суб’єктів малого і мікропідприємництва

Процедура

регулювання

суб’єктів малого

підприємництва

(розрахунок на

одного типового

суб’єкта

господарювання

малого

підприємництва

- за потреби

окремо для

суб’єктів малого

та мікро-підприємництв)

Планові

витрати

часу на

процедуру

Вартість часу

співробітник

а органу

державної

влади

відповідної

категорії

(заробітна

плата)

грн./год.

Оцінка

кількості

процедур за

рік, що

припадають

на одного

суб’єкта

Оцінка кількості 

суб’єктів, що

підпадають під

дію процедури

регулювання

Витрати на

адміністрування

регулювання*

(за рік), гривень

1.Облік суб’єкта

господарювання, що перебуває у

сфері

регулювання

0,5 год

75,00

(середня

заробітна

плата

спеціаліста

відповідної

категорії)

1

97

3637,50

(середня

заробітна

плата Х на

кількість

витрат часу на

процедуру Х

кількість

суб’єктів

господарювання, що

підпадають під

дію

регулювання)

2. Поточний

контроль за

суб’єктом

господарювання,

що перебуває у

сфері

регулювання, у

тому числі:

камеральні й

виїзні перевірки

-

-

-

-

-

3. Підготовка,

затвердження та

опрацювання

одного окремого

акта про

порушення

вимог

регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація

одного окремого

рішення щодо

порушення

вимог

регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження

одного окремого

рішення

суб’єктами

господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка

звітності за

результатами

регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші

адміністративні

процедури

(уточнити):

0

0

0

0

0

Разом на рік

х

х

х

х

3637,50

Сумарно за

п’ять років

х

х

х

х

18187,5

 

 

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Показник

Перший рік регулювання (стартовий), гривень

За п’ять років, гривень

1

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

0

0

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

25155,0

125560,0

3

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання

25155,0

125560,0

4

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

3637,50

18187,5

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

53947,5

269307,5

 

 

5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

При впровадженні даного регуляторного акту пом’якшувальні заходи відсутні.

 

 

                                                                                                                            Додаток

до рішення Кагарлицької міської ради

__________ № ___________

 

Порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громадим. Кагарлик

 

1. Загальні положення

  1. Положення про порядок передачі в оренду комунального майнатериторіальної громади м. Кагарлик(далі - Положення) розроблене на підставіКонституції України,Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України,законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного такомунального майна» (далі – Закон), «Про оцінку майна, майнових прав та професійнуоціночнудіяльність в Україні»; та інших нормативно-правових актів і регулює: організаційнорозпорядчі відносини, пов’язані з передачею в оренду об’єктів права комунальноївласності територіальної громади м. Кагарлик; правові відносини між орендодавцем таорендарем щодо використання комунального майна; порядок укладання, продовження таприпиненнядоговорів оренди комунального майна, передачі його в суборенду.

Процедура передачі в оренду цілісних майнових комплексів та пам’яток культурноїспадщини здійснюється відповідно до Закону України «Про оренду державного такомунального майна» та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна», затвердженогоПостановоюКабінету Міністрів Украни від03.06.2020 р.  № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»(далі – Постанова).

  1. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

орендодавець - виконавчий комітет Кагарлицької міської ради (надалі виконавчий комітет Кагарлицької міської ради) та/або балансоутримувач;

комісія з оренди комунального майна територіальнрї громади м. Кагарлик (далі – Комісія)– постійно діючий колегіальний орган, склад якого затверджується виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради, утворений з метою розгляду питань, пов’язаних з передачею в оренду комунального майна територіальної громади м. Кагарлик.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі та Постанові.

1.3. Об’єктами оренди є:

- нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окремеіндивідуально визначене комунальне майно.

1.4. Орендарями комунального майна територіальної громади м. Кагарлик (далі - майна) можуть бути:

- фізичні та юридичні особи, у тому числі фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

1.5. Не можуть бути орендарями:

- фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції», а також пов’язані з ними особи;

- юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита в порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»;

- фізичні та юридичні особи, зареєстровані в державах, включених FATFдо списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, а також юридичні особи, 50 і більше відсотків статутного капіталу яких належать прямо або опосередковано таким особам;

- фізичні та юридичні особи, які перебувають у процедурах банкрутства(неплатоспроможності) або у процесі припинення;

- працівники орендодавця - щодо майна, яке надається в оренду такимиорендодавцями;

- працівники уповноважених органів управління та балансоутримувачів – щодомайна, оренда якого погоджується такими уповноваженими органами управління абояке знаходиться на балансі таких балансоутримувачів.

1.6. Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна комунальної власності з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладання договору зобов'язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.

1.7. У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкта від oрганізацій/установ, передбачених абзацами третім, п'ятим та шостим частини другої статі 15 Закону, а саме державні та комунальні підприємства, установи, організації у сфері культури і мистецтв чи громадські організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки або їх члени під творчі майстерні), громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційших установ для ветеранів; реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розмішення таких реабілітаційних установ (крім державних та комунальних підприємств, установ, організацій, а також членів національних творчих спілок під іх творчі майстерні), договіpоренди укладається з організацією/установою за результатами оцінки таких організацій/установ за критеріями та у спосіб, визначений пунктом 1.8. цього Порядку.

У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкта від кількох членів національних творчих спілок договір укладається з потенційним Орендарем, який першим подав заяву, якщо інший порядок не передбачено рішенням Кагарлицької міської ради.

У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкга від кількох депутатів міської ради, договір укладаеться з особою, визначеною рішенням Кагарлицької міської ради.

У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкта від кількох народних депутатів України, договір укладається з особою,яка першою подала заяву.

У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об"єкта від кількох осіб, договір укладається з потенційним Орендарем, що є комунальним підприємством, установою, організацією, якщо заяви подано шодо майна комунальної власності відповідно. У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкта від кількох комунальних niдприемств, установ, організацій, то договір оренди укладається з такою особою, що раніше подала заяву.

У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об'єкта у випадках,не передбачених цим пунктом, договір оренди укладається з особою, яка першою подала заяву.

1.8. Потенційні Орендарі, передбачені абзацом першим п.1.7 Порядку разом із заявою на оренду об'єкта оренди. вклоченого до Переліку другого типу, подаюють документи, що підтверджують кількісні показники за кожним із критеріїв оцінки, передбачених додатком 3 цього Порядку.

Орендодавець на підставі даних, викладених у зазначених документах, розраховуєбали потенційних Орендарів за кожним і критеріїв оцінки. Нараховані кожному потенційному Орендарю за кожним із критеріїв бали підсумовуються. Потенційний Орендар,сума балів за критеріями оцінки якого найвища,отримуєправо на укладення договору оренди відповідного об’єктабез проведення аукціону.

Сума балів за всіма критеріями оцінки нараховується потенційним Орендарям, які подали заявн на оренду об’єктаоренди, включеного до Переліку другого типу, за такоо формулою:

           m       ___Kj__

Ni=  Е   (      n          ) xWj),

            j-1         EKj

                         j-1

 

де Ni— сума балів відповідного потенційного Орендаря за всіма критеріями;

Kj— кількісний показник вілповідного критерию потенційного Орендаря;

Е — сума кількісних показників відповідного критерію всіх потенційних Орендарів;

Wj - питома вага відповідного критерію оцінки;

n– кількість всіх потенційних Орендарів, які подали зави на оренду об’єкта оренди, включеного до Переліку другого типу;

m–кількість усіх критеріїв.

Кількість балів за кожним критерієм оцінки зазначається в додатку 3 до цього Порядку.

У разі, коли два або більше потенційних Орендарів отримали рівну кількість балів, право на укладення договору оренди має той потенційний Орендар, який подав заяву на оренду об’єкта раніше.

1.9.Орендар зобов'язаний укласти відповідні договори з балансоутримувачем приміщення на відшкодування витрат на утримания орендованого приміщення; з об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку (у разі, якщо майно, що надасться в оренду, розташоване в будинку, де існус ОСБ). або управителем на здійснення витрат на управліния багатоквартирним будинком з комунальними службами на надання відповідних комунальних послуг.

1.10. Протягом дії договору оренди Орендар зобов'язаний забезпечити безперешкодний доступ працівникам виконавчого комітету,балансоутримувача для огляду, перевірки утримання і використання майна за призначенням.

1.11. При використанні Орендарем майна не за призначенням,невикористанні майна протягом року,якщо Орендар не уклав відповідні договори,передбачені цимПорядку,та маєнеобгрунтовану заборгованість по ним, а також встановлених відповідними органами державного нагляду (контролю) порушень Орендарем здійснения господарської діяльності,та в інших випадках порушення ним умов договору, Орендодавець маєправо на дострокове розірвання договору оренди в порядку, встановленому законом.

1.12. Не допускасться передача в оренду нежитлових приміщень в житлових будинках, якщо в цих приміщеннях за технологією виробництва Орендареві буде потрібно встановити устаткування, що створоє шум, вібрацію, електромагнітні поля, які впливають на мікроклімат житлових приміщень.

1.13. Про дострокове припинения використання приміщення Орендар не пізніше, ніж за один місяць, письмово повідомляє Орендодавця та балансоутримувача і за актом прийому- nередачі повертaє майно, що орендується.

1.14.При залишенні Орендарем приміщення (будівлі, споруди) без письмового попередження про відмову від оренди, а також без складания акту про повeрнення приміщения, Орендар несе повну матеріальну відповідальність за заподіяний збиток. При цьому Орендар не звільняється від внесення орендної плати до здачі нежитлового приміщення по акту.

 

2.Функціонування електронної торгової системи

2.1. Формування протоколів про результати електронних аукціонів здійснюється велектронній торговій системі автоматично в день завершення електронного аукціону, а вразіколи для участі в аукціоні не подано жодної заяви на участь в аукціоні або подано таку заявкувід одного орендаря, — в день закінчення кінцевого строку подання заяв на участь велектронному аукціоні за формою, оприлюдненою на офіційному веб-сайті адміністратораелектронної торгової системи.

Особливості функціонування електронної торгової системи для підготовки тапроведення електронних аукціонів визначаються адміністратором у регламенті роботиелектронної торгової системи.

2.2. Доступ до електронної торгової системи здійснюється виключно через сервіси, щонадаються операторами електронних майданчиків, відповідно до цього Порядку.

2.3. Доступ до інформації, що розміщується в електронній торговій системі,забезпечується за допомогою прикладного програмного інтерфейсу.

2.4. Інформація в електронній торговій системі розміщується українською мовою та увипадках, коли використання букв українського алфавіту (символів) призводить доспотворення такої інформації, — англійською або іншими мовами. Використаннялатинськихта інших символів під час написання слів кирилицею не допускається.

2.5. Потенційний орендар та орендодавець отримують доступ до електронної торговоїсистеми через сервіси, які надаються оператором електронного майданчика. Дляучасті велектронному аукціоні оператор електронного майданчика забезпечує учасника унікальнимгіперпосиланням, за яким надається тимчасовий прямий доступ до інтерфейсу модуляелектронного аукціону в електронній торговій системі.

2.6. Адміністратор забезпечує цілодобове функціонування електронної торгової системи,крім проміжку часу, протягом якого здійснюватиметься модернізація електронної торговоїсистеми (регламентні роботи) та доступ до електронної торгової системи буде тимчасовозупинено, та технічну можливість доступу до електронного аукціону, в тому числі доінформації про його проведення. Електронна торгова системапрацює за київськими датою тачасом. Форматом позначення дати в електронній торговій системі є рік, місяць, день.Електронна торгова система забезпечує можливістьвстановлення початку проведенняелектронного аукціону протягом робочого часу (понеділок — п’ятниця з 9до 18години).

2.7. Форматами позначення часу є години; години та хвилини; хвилини, секунди імілісекунди (час зазначається в 24-годинному форматі).

2.8. Будь-яка дія, вчинена в електронній торговій системі з особистого кабінетупотенційного орендаря, учасника та орендодавця, балансоутримувача та уповноваженогооргану управління вважається такою, що вчинена відповідною особою.

2.9. Учасники подають запитання в електронній торговій системі через інтерфейселектронного майданчика в текстовому вигляді без можливості приєднання файлів.

2.10. Учасники подають запитання щодо електронного аукціону до завершення дня, щопередує дню проведення електронного аукціону.Усі запитання зберігаються в електронній торговій системі.

2.11. Інформація про учасників, що подали запитання, розкривається лише після моментузакінчення електронного аукціону.

 

3. Порядок включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу

3.1. Включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу здійснюється шляхом прийняття виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради відповідного рішення про включення об’єкту до Переліку першого або другого типу. Рішення про включення об’єкту до відповідного типу та/або рішення про намір передачі майна в оренду приймається за умови відсутності інших підстав для відмови у включенні об’єкта до Переліку відповідного типу.

3.2. Якщо станом на дату прийняття рішення про включення об’єкта до Переліку відповідного типу право власності територіальної громади на об’єкт оренди, що є нерухомим майном і має балансову вартість не зареєстровано, Орендодавець вживає заходів для здійснення такої реєстрації.

3.3. У разі прийняття рішщення про зміну або скасування рішення про включення об’єкта  до Переліку відповідного типу або про відмову у включенні об’ єкта до Переліку відповідного типу орган, який прийняв таке рішення, надсилаю його копію Орендодавцю майна, який оприлюднює його в електронній торговій системі протягом трьох робочих днів з дати отримання відповідного рішення.

3.4. Потенційний орендар, зацікавлений в одержанні в оренду нерухомого абоіндивідуально-визначеного майна, через електронну торгову систему звертається довиконавчого комітетуіз заявою про включення цього майна до Переліку відповідного типузгідно з Порядком передачі майна в оренду.

Порядок реєстрації потенційного орендаря для подання ним заяви про включеннямайна до переліку відповідного типу визначається згідно з правилами функціонуванняелектронного майданчика,через який орендар подає заяву.

Заява про включення майна до переліку відповідного типу подається шляхомзаповнення електронної форми через особистий кабінет в електронній торговій системіі завантаження електронних копій документів, відповідно до Пункту 3.5.цьогоПорядку.

3.5. У заяві потенційний орендар зазначає такі відомості:

- відому йому інформацію про потенційний об’єкт оренди, яка дозволяє йогоідентифікувати;

- бажаний розмір площі об’єкта в разі, якщо заява подається лише щодо частиниоб’єкта;

- цільове призначення, за яким об’єкт оренди планується використовувати;

- бажаний строк оренди, а якщо об’єкт планується використовувати погодинно -бажаний графік використання обєкта;

- тип Переліку, до якого пропонується включити об’єкт оренди;

- обґрунтування доцільності включення майна до Переліку другого типу, якщо заява подається щодо включення майна до такого Переліку;

- контактні дані заявника (поштова адреса, номер телефону, адреса електронноїпошти), а для юридичних осіб - також ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

3.6.Орендодавець протягом десяти робочих днів з дати отримання відповідної заяви погоджує її у балансоутримувача такого майна, крім випадків коли орендодавець та балансоутримувач одна особа.

Інші орендодавці комунального майна територіальної громади м. Кагарлик заяву, з погодженням балансоутримувача, передають до виконавчого комітету Кагарлицької міської ради із супровідним листом.

3.7. Балансоутримувач повинен погодити передачу в оренду майна або відмовити увключенні об’єкта до відповідного Переліку в разі наявності однієї з підстав,передбачених даним Порядком.

3.8. Якщо ініціатором передачі в оренду об’єкта оренди є орендодавець, вінзвертається до Балансоутримувача для погодження передачі в оренду даного об’єкта.

3.9. Якщо ініціатором передачі в оренду майна є балансоутримувач то він уписьмовій формі звертається до виконавчого комітету Кагарлицької міської радиз пропозицією щодо передачі даногомайна в оренду. Пропозиція від балансоутримувача про передачу в оренду об’єктавважається його погодженням заяви орендаря на передачу даного об’єкта в оренду.До звернення від балансоутримувача додається інформація про потенційнийоб’єкт оренди, необхідна для розміщення в електронній торговій системі.

3.10. Орендодавець на підставі заяви від орендаря, листів від балансоутримувачів таінших орендодавців формує перелік об’єктів, що пропонуються до передачі в оренду тавиносить його на розгляд Комісії з оренди комунального майна територіальної громадим. Кагарлик.

3.11. Комісія розглядає перелік об’єктів, в разі потреби вносить свої доповнення та рекомендує винести перелік об’єктів, що пропонуються до передачі в оренду на розгляд виконавчого комітету Кагарлицької міської ради

3.12. Рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради приймаються на підставі рекомендацій Комісії.

3.13. Виконавчим комітетом Кагарлциькоїміської ради можутьбути прийняті наступні рішення:

- рішення про намір передачі майна в оренду та включення об’єкта до відповідногоПереліку;

- рішення про відмову у передачі майна в оренду та у включенні об’єкта довідповідного Переліку в разі наявності однієї з підстав, передбачених даним Порядком.

Під час прийняття рішення про передачу майна в оренду на аукціонізатверджуються умови передачі майна в оренду, додаткові умови (в разі наявності).

3.14. Відсутність рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про погодження або відмову у погодженні включення об’єкта до одного з переліків протягом 40 робочих днів з дати отримання заяви потенційного орендаря вважається погодженням передачі майна в оренду.

3.15. Про прийняте рішення апарат виконавчого комітету повідомляє заявника протягом трьох робочих днів з дати його прийняття. У разі включення об’єкта до відповідного Переліку за заявою іншої особи, якаподана раніше, апарат виконавчого комітетуінформує заявника про таке включення протягом трьохробочих днів.

3.16. У разі якщо ініціатором оренди майна є Кагарлицька міська рада, то рішення про доцільність передачімайна в оренду, вже є погодженням передачі майна в оренду. Комісія повинна протягом 10 робочих днів з дати отримання рішення про доцільність передачі майна воренду погодити його у Балансоутримувача.

3.17. Після прийняття виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради рішення про намір передачі майна в оренду та включення об’єкту до одного з переліків апарат виконавчого комітету вносить інформацію про потенційний об’єкт оренди до ЕТС в порядку, обсязі та строки, передбачені даним Порядком, та включає об’єкт до одного з Переліків;

3.18. Рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про намір передачі майна в оренду та включення об’єктів до Переліку другого типу, а також додаткові критерії включення до одного з Переліків, у випадку їх визначення, підлягають опублікуванню на офіційному вебсайті Кагарлицької міської ради не пізніше 10 календарних днів з дня їх прийняття та/або визначення.

3.19. Рішення про намір передачі майна в оренду та включення об’єкта до одного з Переліків або про відмову у передачі майна в оренду та включенні до одного з Переліків може бути скасовано або змінено рішенням виконавчого комітету Кагарлицької міської ради.

3.20. Переліки оприлюднюються в ЕТС та на офіційному вебсайті Кагарлицької  міської ради.

3.21. Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради Київської області можеприйняти рішення про недоцільність включення об’єкту оренди до Переліку другоготипу у випадку наявності поданої заяви про включення об’єкту оренди до перелікуПершого типу або подання такої заяви орендодавцем, балансоутримувачем протягом 5робочих днів з дня отримання виконавчим комітетомзаяви про включення об’єкта оренди доПереліку другого типу, якщо такий об’єкт є комерційно привабогивим та єнедоцільним для включення до Переліку другого типу. У такому разі орендодавецьпропонує заявнику подати заяву щодо включення іншого об’єкта до Переліку другоготипу або подати заяву на оренду щодо майна вже включеного до Переліку другоготипу.

3.22. У разі відмови у включенні майна до переліку відповідного типу з підставпередбачених пунктами 4.1.3 і 4.1.7 цього Порядку Комісія протягом 5робочихднів з дати прийняття такого рішення надсилає ініціатору оренди копію рішення, щомає містити підстави та причини такої відмови. У такому рішенні надаютьсярекомендації ініціатору оренди для усунення недоліків, зокрема, щодо змінизазначеного в заяві цільового призначення, якщо конкретний об’єкт оренди може бутивикористаний лише за визначеним цільовим призначенням, або щодо зміни площі(частини) об’єкта оренди, а також, якщо ініціатором був потенційний орендар,надається інформація щодо інших об’єктів, які можуть бути або вже включені довідповідних Переліків.

Ініціатор оренди усуває недоліки заяви протягом 15 робочих днів з датиотримання рішення про відмову у включенні майна до переліку та подає уточненузаяву. Якщо ініціатором оренди був потенційний орендар, він подає уточнену заявувиконавчому комітету. Виконавчий комітет Кагарлциькоїміської ради Київської області протягом10 робочих днів приймає рішення про включення об’єкта до Переліку відповідноготипу.

Рішення про включення об’єкта до переліку відповідного типу та рішення пронамір передачі майна в оренду приймається за умови відсутності підстав для відмови увключенні об’єкта до відповідного Переліку.

3.23. Якщо станом на дату прийняття рішення про включення об’єкта до перелікувідповідного типу право власності територіальної громади на об’єкт оренди, що єнерухомим майном і має балансову вартість, не зареєстровано виконавчий комітет вживає заходів для здійснення такої реєстрації.

3.24. У випадку прийняття рішення про зміну або скасування рішення провключення об’єкта до одного з переліків або про відмову у включенні об’єкта до одногоз переліків, виконавчий комітетоприлюднює його в електронній торговій системі протягом 3робочих днів з дати отримання відповідного рішення.

 

4. Підстави для відмови у включенні майна до Переліків

4.1. Підставами для відмови у включенні майна до одного з Переліків або виключення майна із одного з Переліків є:

4.1.1. неможливість передачі в оренду майна, яке не може бути об’єктом оренди відповідно до цього Порядку та відноситься до об’єктів визначених Законом як такі, що не можуть бути об’єктами оренди;

4.1.2. обґрунтовані власні потреби виконавчого комітету, Кагарлциької міської ради та/або балансоутримувача, або потреби іншої бюджетної установи, що розміщена в будівлі, споруді, їх окремій частині;

4.1.3. неможливість використання об’єкта за цільовим призначенням, яке заявлено потенційним орендарем, у разі якщо орендар не має права використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням згідно з випадками і з урахуванням обмежень, встановлених Порядком передачі майна в оренду;

4.1.4. встановлена рішенням Комісії, виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, орендодавця або балансоутримувача невідповідність заявника вимогам до орендаря, якому майно може бути передано в оренду без проведення аукціону, або подання недостовірної чи неповної інформації щодо діяльності заявника, який звернувся із заявою про оренду об’єкта без проведення аукціону, або недоцільність включення майна до Переліку другого типу, визначена згідно з Порядком передачі майна в оренду;

4.1.5. скасування рішення про включення об’єкта до відповідного Переліку;

4.1.6. наявність об’єкта в переліку об’єктів, що підлягають приватизації;

4.1.7. подання заяви лише щодо частини об’єкта, якщо відповідно до рішення Комісії, виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, балансоутримувача або орендодавця передача в оренду частини об’єкта видається недоцільною;

4.1.8. рішення щодо об’єкта про доцільність концесії.

4.2. У разі відмови у включенні майна до Переліку з причин, зазначених у пунктах 4.1.3 і 4.1.7. цього Порядку, орендодавець повідомляє ініціатора оренди щодо підстав та причин такої відмови, та у випадку усунення ініціатором оренди таких підстав, подає клопотання про внесення об’єкта до Переліку відповідно до Порядку передачі майна в оренду.

4.3. Рішення про виключення майна з Переліків може бути прийнято не пізніше:

- дня, що передує дню проведення аукціону, якщо майно включено до Переліку першого типу;

- дня, що передує дню укладення договору оренди, якщо майно включено до Переліку другого типу.

 

 

5.Визначення вартості об’єкта оренди

5.1. Вартістю об’єкта оренди для цілей визначення стартової орендної плати є його балансова вартість станом на останнє число місяця, який передує даті визначення стартової орендної плати.

5.2. Забороняється передавати комунальне майно в безоплатне користування або позичку.

5.3. Переоцінка такого об’єкта обов’язково здійснюється у разі, якщо:

- у об’єкта оренди відсутня балансова вартість;

- залишкова балансова вартість об’єкта оренди дорівнює нулю;

- залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10 відсотків його первісної балансової вартості (балансової вартості за результатами останньої переоцінки).

5.4. Переоцінка здійснюється до розміщення оголошення про передачу майна в оренду. Після переоцінки потенційного об’єкта оренди балансоутримувачі зобов’язані збільшити балансову вартість відповідного майна згідно з результатами оцінки відповідно до правил бухгалтерського обліку.

5.5. Вартість об’єкта оренди встановлюється на рівні його ринкової (оціночної) вартості, за умови наявності однієї з таких підстав:

- об’єкт оренди пропонується для передачі в оренду без проведення аукціону;

- об’єкт оренди використовується на підставі договору оренди, укладеного без проведення аукціону або конкурсу, і орендар бажає продовжити договір оренди на новий строк.

5.6. Ринкова (оціночна) вартість об’єкта оренди для цілей оренди визначається на замовлення орендодавця, крім випадку продовження договору оренди без проведення аукціону. Орендар, визначений за результатами аукціону, або орендар, якому було передано в оренду об’єкт без аукціону, зобов’язаний відшкодувати балансоутримувачу вартість проведення оцінки об’єкта оренди.

5.7. Ринкова (оціночна) вартість об’єкта, який перебуває в оренді на підставі договору, який орендар бажає продовжити на новий строк без проведення аукціону у випадках, передбачених цим Порядком, визначається на замовлення орендаря як особи, у якої орендоване майно перебуває на законних підставах, без доручення орендодавця.

5.8. Ринкова (оціночна) вартість об’єкта оренди визначається відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

5.9. Звіт про незалежну оцінку рецензується і за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність такого звіту вимогам нормативно- правових актів з питань проведення оцінки. Висновок про вартість майна затверджується виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради.

5.10. Рецензія звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) та затвердження висновку про вартість об’єкта оренди здійснюються відповідно до вимог законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні протягом 10 робочих днів з дати отримання рецензентом звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) - для нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна.

 

6. Особливості передачі в оренду єдиних майнових комплексів

6.1. У разі прийняття рішення про доцільніеть передачі єдиного майнового комплексу в оренду виконавчий комітет Кагарлицької міської ради готус проєкт рішення мiської ради про передачу відповідного майнового комплексу і вклочення єдиного майнового комплексу до Переліку відповідного типу та подає його на розгляд чергової сесії Кагарлицької міської ради. Прийняте рішення оприлюдноється ним в електронній торговій системі протягом трьох робочих днів з дати його оприлюднення.

6.2. Протягом трьох місяців з дати прийняття рішення кагарлицької міської ради про передачу в оренду єдиного майнового комплексу комунального підприємства Орендодавець публікує в ЕТCоголошення про передачу в оренду єдиного майнового комплексу з урахуванням особливостей, визначених Порядком, умови оренди єдиного майнового комплексу розробляються виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради та затверджуються відповідним рішенням Кагарлицької міської ради. 

 

7.Внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до ЕТС

7.1. Внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до електронної торговоїсистеми здійснюється уповноваженою посадовою особою орендодавця через особистий кабінет, на підставі листів відбалансоутримувачів майна та інших орендодавців, протягом 10 робочих днів з датиприйняття рішення виконавчого комітету Кагарлицькоюміської радипро намір передачі майна в оренду та включення його до одного з Переліків

7.2. Інформація про потенційний об’єкт оренди включає в себе такі відомості:

7.2.1. загальна інформація:

- тип Переліку, до якого включено об’єкт оренди;

- залишкова балансова вартість та первісна балансова вартість об’єкта, якщооб’єкт включено до Переліку першого типу;

- тип об’єкта;

- пропонований строк оренди;

- посилання на пункт Методики розрахунку орендної плати, яким встановлена оренднаставка для запропонованого цільового призначення, у випадках якщо об’єктпропонується до включення до Переліку другого типу;

- інформація про наявність рішень про проведення інвестиційного конкурсу абопро включення об’єкту до переліку майна, що підлягає приватизації;

- рішення виконавчого комітету Кагарлциькоїміської ради пронамір передати майно в оренду та про включення до одного з Переліків;

- фотографічне зображення майна (відеоматеріали за наявності)

7.2.2. якщо об’єкт є нерухомим майном додатково зазначається:

- місцезнаходження об’єкта;

- загальна і корисна площа об’єкта;

- характеристика об’єкта оренди (будівля в цілому або частина будівлі, із зазначенням місця розташування об’єкта в будівлі (надземний, цокольний, підвал, напівпідвал, технічний або мансардний поверх, номер поверху або поверхів);

- технічний стан об’єкта, інформацію про потужність електромережі і забезпечення об’єкта комунікаціями;

- поверховий план об’єкта;

- якщо пропонований строк оренди становить більше п’яти років одночасно зазначається інформація про стан реєстрації права власності територіальної громади м. Кагарлик на об’єкт оренди у державному реєстрі прав власності на нерухоме майно;

- інформація про цільове призначення об’єкта оренди у випадках неможливості використання об’єкта за будь-яким цільовим призначенням, крім випадку коли виконавчим комітетом Кагарлицькоїміської рад прийнято рішенняпро використання об’єкта за конкретним цільовим призначенням, та у випадкахвключення об’єкта до Переліку другого типу;

- інформація про наявність окремих особових рахунків на об’єкт оренди,відкритих постачальниками комунальних послуг, або інформація про порядок участіорендаря у компенсації балансоутримувачу витрат на оплату комунальних послуг,якщо об’єкт оренди не має окремих особових рахунків, відкритих для ньоговідповідними постачальниками комунальних послуг;

7.2.3. якщо об’єктом є транспортний засіб додатково зазначається:

- марка;

- модель;

- рік випуску;

- об’єм двигуна;

- вид пального;

- пробіг;

- комплектація;

- потреба у ремонті;

- колір;

7.2.4. якщо об’єктом є інше окреме індивідуально визначене майно додатковозазначається:

- найменування об’єкта оренди

- його характеристики та параметри (розмір, об’єм, кількість тощо) за можливостійого визначити

- інша інформація, яка дозволяє ідентифікувати майно.

7.3. Якщо об’єкт пропонується включити до Переліку другого типу, до інформації додатково долучаються заява та документи, подані потенційним орендарем.

7.4. В інформації про потенційний об’єкт оренди можуть зазначатись інші відомості, визначені балансоутримувачем або орендодавцем.

7.5. У разі, якщо балансоутримувач/орендодавець звертається до виконавчого комітету Кагарлицької міської радиіз клопотанням про включення потенційного об’єкта оренди до одного з Переліків, такеклопотання складається в довільній формі і включає такі відомості:

- цільове призначення, за яким об’єкт використовувався перед тим як він ставвакантним;

- період часу протягом якого об’єкт не використовується;

- інформацію про особу, яка використовувала об’єкт перед тим як він став вакантним (якщо такою особою був балансоутримувач, зазначається «об’єкт використовувався балансоутримувачем»);

- контактні дані балансоутримувача (поштова адреса, номер телефону, адресаелектронної пошти).

7.6. Клопотання балансоутримувача/орендодавця про включення потенційного об’єкта оренди до одного з Переліків надсилається виконавчому комітету одночасно з надсиланням інформації про потенційний об’єкт оренди.

7.7. Не можуть бути використані за будь-яким цільовим призначенням такіоб’єкти оренди:

- майно закладів охорони здоров’я;

- майно закладів освіти;

- соціально-культурного призначення (майно закладів культури, фізичноїкультури і спорту);

- нерухоме майно, в якому розміщені органи державної влади або органимісцевого самоврядування, Збройних Сил, Служби безпеки, Державної прикордонноїслужби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації,правоохоронних органів і органів доходів і зборів;

- майно, що було закріплене на праві господарського відання за Національнимбанком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальнувласність або закріплене на праві господарського відання за Національним банком зцільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національногобанку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового грошовогообігу;

- майно, щодо якого виконавчим комітетом Кагарлциькоїміської ради прийнятерішення про його використання за конкретним цільовим призначенням.Такі об’єкти оренди можуть використовуватись лише для розміщення відповідних закладів або лише зі збереженням профілю діяльності, за конкретним цільовим призначенням, встановленим рішенням виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, крім випадків, що передбачають використання частини такого майна з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо вказаними закладами, пов’язаних із забезпеченням чи обслуговуванням діяльності таких закладів, їх працівників та відвідувачів. Зазначені об’єкти можуть також використовуватися дляпроведення науково-практичних культурних мистецьких громадських суспільних таполітичних заходів.

Обмеження по використанню майна закладів освіти, охорони здоров’я, соціально- культурного призначення (майна закладів культури, об’єктів спортивної інфраструктури) не поширюються на оренду будівель, споруд, окремих приміщень та їхніх частин, іншого нерухомого майна, що перебуває в аварійному стані, не використовується у діяльності таких закладів та об’єктів протягом 3 років (для об’єктів площею менше за 500 м 2) або 5 років (для об’єктів площею рівною або більшою за 500 м 2), якщо це не погіршує соціально-побутових умов осіб, які навчаються або працюють у такому закладі або об’єкті, та крім закладів фізичної культури і спорту, баз олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, лікувальних (лікувально-фізкультурних) і лікувально-профілактичних закладів.

Не можуть також використовуватись за будь-яким цільовим призначеннямоб’єкти оренди, щодо яких укладено договір оренди до набрання чинності Законом тавідповідно до якого встановлено обов’язок орендаря використовувати майно завизначеним цільовим призначенням.

 

8. Підготовка до передачі об’єкту оренди на аукціоні

8.1. Оператор електронного майданчика забезпечує функціонування електронного майданчика, цілісність даних, що передаються до електронної торгової системи або приймаються від електронної торгової системи, коректне та своєчасне відображення в електронній торговій системі даних та можливість вчинення орендодавцем, потенційними орендарями, учасниками дій в електронній торговій системі через сервіси, які надаються оператором електронного майданчика відповідно до цього Порядку.

Оператор електронного майданчика розміщує на веб-сайті електронного майданчика інструкції з детальною інформацією про користування ним, описом умов реєстрації та механізму завантаження документів для подання заяв на оренду та для участі в електронному аукціоні та забезпечує антивірусну та технічну перевірку інформації та матеріалів перед їх передачею до електронної торгової системи та/або збереженням.

8.2. Доступ до електронної торгової системи надається після проходження процедури реєстрації на веб-сайті електронного майданчика. Особа, що реєструється, зобов’язана забезпечити збереження авторизаційних даних, свого імені (логіну) та пароля, необхідних для роботи в електронній торговій системі.

8.4. Отримання оператором електронного майданчика згоди на збирання, обробку (реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміну, поновлення), використання і поширення (розповсюдження, реалізацію, передачу третім особам), знеособлення, публікацію, знищення персональних даних фізичної особи відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”, а при реєстрації особи для участі в електронному аукціоні - також попередньої згоди на очікування з метою підготовки і проведення електронного аукціону є обов’язковим під час реєстрації для участі в електронному аукціоні фізичної особи, яка має намір взяти участь у ньому.

8.5. Потенційний орендар через свій особистий кабінет в електронній торговій системі подає заяву на оренду об’єкта оренди включеного до Переліку першого типу, шляхом заповнення електронної форми.

Така заява подається щодо об’єкта оренди, якщо об’єкт оренди було включено до Переліку першого типу не за заявою потенційного орендаря або у випадку, якщо потенційний орендар бажає надати свої пропозиції щодо строку оренди такого об’єкта.

Для подання заяви на оренду об’єкта оренди потенційний орендар обирає з Переліку першого типу відповідний об’єкт та зазначає в заяві бажаний строк оренди, а якщо потенційний орендар бажає орендувати об’єкт погодинного - також графік погодинного використання об’єкта.

Контактні дані потенційного орендаря вносяться шляхом заповнення електронної форми. Інформація про потенційного орендаря розкривається після моменту закінчення електронного аукціону.

8.6. Орендодавець через свій особистий кабінет оприлюднює в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду на аукціоні у випадках та у строки:

- протягом 20 робочих днів з дати включення об’єкта оренди до Переліку першого типу, якщо включення такого об’єкта до Переліку відбулося за заявою потенційного орендаря;

- у будь-який час після включення об’єкта оренди до Переліку першого типу, якщо включення такого об’єкта до Переліку відбулося за власною ініціативою (ініціативою балансоутримувача, Кагарлицької міської ради, виконавчого комітету Кагарлицької міської ради або орендодавця).

8.7. Умови оренди майна включають розмір стартової орендно лати об’єкта оренди для аукціонів, передбачених ч. 2, 11,13 ст. 13 Закону та строк оренди, визначений згідно з пунктом 8.9. цього Порядку.

8.8. Проект договору оренди, що розміщується в оголошенні про передачу майна в оренду на аукціоні, має містити всю заповнену інформацію, передбачену примірним договором оренди, який є додатком 2 до цього Порядку, крім інформації про особу орендаря та орендну плату.

8.9. Строк оренди має становити 5 років.

Менш тривалий строк може бути встановлений, коли:

- об’єкт оренди пропонується для використання, що має сезонний характер;

- об’єкт оренди пропонується для добового або погодинного використання;

- менший строк заявлений потенційним орендарем.

Більш тривалий строк може бути встановлений у випадку визначення такої додаткової умови договору оренди майна.

Строк оренди визначається при затверджені умов оренди майна.

З моменту включення об’єкта оренди до переліку Першого типу та до моменту оприлюднення оголошення про передачу майна в оренду потенційні орендарі можуть подати орендодавцю заяву через ЕТС, із зазначенням бажаного строку оренди такого об’єкта.

8.10. Додаткові умови оренди майна розробляються Орендодавцем на підставі пропозицій балансоутримувача або балансоутримувачем, у разі коди він є орендодавцем.

Можуть бути визначені такі додаткові умови оренди майна:

- більш тривалий строк оренди, ніж передбачено пунктом 9.9. цього Порядку;

- здійснення певних видів ремонтних робіт (поточного та/або капітального ремонту), реконструкції або реставрації об’єкта оренди в певній сумі протягом певного строку, чи виконання інших інвестиційних зобов’язань в межах, передбачених законодавством;

- вимоги щодо наявності досвіду роботи особи у відповідній сфері для закладів освіти, охорони здоров’я, соціально-культурного призначення (закладів культури, фізичної культури і спорту) та додаткові документи, які має надати потенційний орендар на підтвердження наявності такого досвіду, передбачені цим пунктом;

- вимоги щодо особливостей використання об’єкта оренди, що є майном закладів освіти, охорони здоров’я, соціально-культурного призначення (закладів культури, фізичної культури і спорту)

- інші умови, передбачені законодавством або рішенням виконавчого комітету Кагарлицької міської ради.

8.11. В оголошенні про передачу майна в оренду зазначаються:

1) повне найменування і адреса орендодавця та/або балансоутримувача;

2) інформація про об’єкт оренди, що міститься в Переліку першого типу;

3) проект договору оренди;

4) умови оренди майна та додаткові умови оренди майна (в разі наявності):

- стартова орендна плата для усіх видів аукціонів;

- строк оренди, а у разі якщо об’єкт оренди пропонується для погодинного використання - інформація про графік використання об’єкта оренди;

- рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про затвердження додаткових умов оренди;

- наявність згоди на здійснення поточного та/або капітального ремонту орендованого майна при встановленні додаткової умови оренди щодо здійснення певних видів ремонтних робіт (поточного та/або капітального ремонту), реконструкції або реставрації об’єкта оренди із зазначенням суми і строку;

5) інформація про те, що об’єкт може бути використаний переможцем аукціону за будь-яким цільовим призначенням або про цільове призначення об’єкта оренди у випадках неможливості використання об’єкта за будь-яким цільовим призначенням, або про перелік обмежень, за якими не допускається використання об’єкта оренди, у випадку встановлення додатковими умовами оренди майна обмеження щодо використання майна для розміщення об’єктів;

6) інформація про необхідність відповідності орендаря вимогам до суб’єктів орендних відносин та можливість орендаря укладати договір суборенди лише з особами, які можуть бути орендарями комунального майна територіальної громади м. Кагарлик згідно зі ст. 4 Закону;

7) копія згоди на укладення майбутнім орендарем договору суборенди;

8) контактні дані (номер телефону і адреса електронної пошти) працівника балансоутримувача/орендодавця, відповідального за ознайомлення зацікавлених осіб із об’єктом оренди, із зазначенням адреси, на яку протягом робочого часу зацікавленні особи можуть звертатися із заявами про ознайомлення з об’єктом, час і місце проведення огляду об’єкта;

9) інформація про аукціон:

- спосіб та дата проведення аукціону, що визначається з урахуванням вимог, встановлених цим Порядком;

- кінцевий термін подання заяви на участь в аукціоні, що визначається з урахуванням вимог, встановлених цим Порядком;

10) інформація про умови, на яких проводиться аукціон:

- розмір мінімального кроку підвищення стартової орендної плати під час аукціону;

- розмір гарантійного внеску;

- розмір реєстраційного внеску;

- кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної

плати та подальшого подання цінових пропозицій;

11) додаткова інформація:

- реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними орендарями гарантійних та реєстраційних внесків (зазначаються в оголошенні шляхом розміщення посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків);

- найменування установи (банку, казначейства), її місцезнаходження та номери рахунків у національній та іноземній валюті, відкритих для внесення операторами електронних майданчиків реєстраційних внесків потенційних орендарів та проведення переможцями аукціонів розрахунків за орендовані об’єкти;

12) технічні реквізити оголошення:

- період між аукціоном та аукціоном із зниженням стартової ціни, аукціоном із зниженням стартової ціни та аукціоном за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій (20-35 календарний день від дати оприлюднення оголошення електронною торговою системою про передачу майна в оренду);

- єдине посилання на веб-сторінку адміністратора, на якій є посилання на веб-сторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір.

13) інша додаткова інформація, визначена орендодавцем.

Оголошення не повинно містити положень, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

8.12. Комісія (уповноважена особа Орендодавця) може виправити технічні помилки (описки) в оголошенні, оприлюдненому в електронній торговій системі, протягом двох робочих днів з моменту здійснення такого оприлюднення в електронній торговій системі.

Після завершення періоду, визначеного абзацом першим цього пункту, електронна торгова система автоматично встановлює окремо для кожного електронного аукціону час його проведення, інформація про який розміщується в оголошенні про передачу майна в оренду.

 

9. Організація та порядок проведення електронного аукціону та

електронного аукціону із зниженням стартової ціни

 

9.1. Об’єкти комунальної власності територіальної громади м. Кагарлик передаються в оренду за результатами проведення аукціону виключно в ЕТС, у тому числі аукціону, предметом якого є право на продовження договору оренди об’єкта.

9.2. Електронний аукціон є процедурою визначення переможця електронного аукціону, в ході якої учасники мають можливість поетапного збільшення своїх цінових пропозицій протягом трьох раундів, що проводяться за однаковими правилами, визначеними цим Порядком.

Оголосити електронний аукціон має право виключно Орендодавець шляхом оприлюднення відповідного оголошення в електронній торговій системі.

Для оголошення електронного аукціону обираються об’єкти оренди з Переліку першого типу.

9.3. Електронний аукціон із зниженням стартової ціни автоматично оголошується в електронній торговій системі на підставі затверджених умов оренди майна відповідно до цього Порядку.

9.4. Управління може відмінити електронний аукціон до дня його проведення лише у разі порушення встановленого порядку його підготовки, в тому числі у разі виникнення технічного збою, та/або наявності судових рішень або інших факторів, які можуть суттєво вплинути на лот (стартову ціну, чи зміну суттєвих характеристик об’єкта оренди, в тому числі знищення об’єкта оренди або значне пошкодження об’єкту оренди); до дня завершення строку встановленого для затвердження ним протоколу про результати аукціону у разі виникнення технічного збою, підтвердженого адміністратором електронної тогової системи.

Про технічний збій адміністратор електронної торгової системи повідомляє шляхом публікації відповідного повідомлення на своєму офіційному веб-сайті, а оператори електронних майданчиків повідомляють орендодавців та учасників аукціонів відповідно до опублікованого адміністратором повідомлення. Якщо технічний збій тягне за собою необхідність відміни електронного аукціону, адміністратор надає Управлінню підтвердження про те, що відбувся такий збій, протягом одного робочого дня з моменту виникнення технічного збою.

Орендодавець відміняє електронний аукціон до дня його проведення у разі:

1) скасування рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про включення об’єкта оренди до Переліку першого типу;

2) прийняття рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про виключення майна з Переліку першого типу;

3) зміни рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради Київської області про включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу, що тягне за собою необхідність відміни аукціону.

Рішення про відміну електронного аукціону, рішення про скасування або зміну рішення про включення об’єкта оренди до Переліку першого типу, що тягне за собою необхідність відміни аукціону, рішення про виключення майна з Переліку першого типу оприлюднюється в електронній торговій системі не пізніше робочого дня, наступного за днем його прийняття, та обов’язково має містити підстави та обґрунтування прийняття такого рішення згідно вимог цього пункту Порядку.

У разі відміни електронного аукціону його статус змінюється в електронній торговій системі на статус “Аукціон відмінено” із збереженням всієї інформації, раніше введеної потенційним орендарем, учасником або орендодавцем.

9.5. Потенційний орендар, який має намір взяти участь в електронному аукціоні, через свій особистий кабінет подає заяву на участь в електронному аукціоні шляхом заповнення електронної форми, вимоги до якої встановлюються адміністратором електронної торгової системи, і завантажує електронні копії документів передбачені пунктом 9.6. цього Порядку та умовами оренди майна, оприлюдненими в оголошенні про передачу майна в оренду (в разі їх наявності). Заява на участь в електронному аукціоні повинна містити закриту цінову пропозицію та подається протягом всього часу з моменту оприлюднення відповідного оголошення в електронній торговій системі до закінчення кінцевого терміну подання заяв на участь в електронному аукціоні.

9.6. До заяви додаються наступні документи:

1) для потенційних орендарів - фізичних осіб - громадян України - копія паспорта громадянина України;

2) для потенційних орендарів - іноземних громадян та осіб без громадянства - копія документа, що посвідчує особу;

3) для потенційних орендарів - юридичних осіб:

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів;

- документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, - для юридичних осіб - нерезидентів; - інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і причина його відсутності;

4) документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску, а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску на рахунок оператора електронного майданчика.

Потенційний орендар має відповідати вимогам до орендарів комунального майна територіальної громади м. Кагарлик.

Оператор електронного майданчика проводить перевірку відповідності ідентифікаційної інформації (для громадян України - реквізити паспорту; для іноземців та осіб без громадянства - реквізити документа, що посвідчує особу; для юридичних осіб - резидентів, фізичних осіб-підприємців - дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; для юридичних осіб - нерезидентів - дані документа про реєстрацію у державі місцезнаходження), наданої особою, яка має намір взяти участь в електронному аукціоні, даним, які зазначаються такою особою в заяві на участь в електронному аукціоні. Невідповідність наданої інформації є підставою для відмови такій особі у доступі до участі в електронному аукціоні.

Орендодавець не має права вимагати від потенційного орендаря інші документи і відомості, ніж опубліковані в оголошенні про проведення відповідного аукціону.

9.7. Кінцевий термін подання заяви на участь в електронному аукціоні та електронному аукціоні зі зниженням стартової встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19 години 30 хвилин до 20 години 30 хвилин дня, що передує дню проведення електронного аукціону.

До закінчення кінцевого терміну подання заяв на участь в електронному аукціоні учасники мають право анулювати або внести до них зміни. Всі зміни після їх оприлюднення зберігаються в електронній торговій системі протягом 10 років з дати внесення такої інформації до електронної торгової системи або потягом більшого строку. У разі коли договір оренди укладено більш як на 10 років, такі зміни зберігаються протягом строку, на який укладено договір.

Анулювання закритої цінової пропозиції може бути здійснено виключно відповідним учасником в його особистому кабінеті до моменту закінчення кінцевого терміну подання заяв на участь в електронному аукціоні. Після анулювання закритої цінової пропозиції гарантійний та реєстраційний внески повертаються такому учаснику.

9.8. Будь-яка інформація про кожного учасника є закритою (анонімною) до закінчення електронного аукціону, крім інформації про номери учасників та їх кількість. Закриті цінові пропозиції учасників є недоступними для перегляду до початку електронного аукціону для всіх осіб, крім учасника, який подав таку закриту цінову пропозицію.

Оператор електронного майданчика зобов’язаний не розголошувати інформацію про розмір закритих цінових пропозицій учасників та кількість учасників, які подали заяви на участь в електронному аукціоні, до моменту початку електронного аукціону, а найменування та/або прізвище, ім’я, по батькові, та іншу інформацію про таких учасників до моменту завершення електронного аукціону.

9.9. Якщо в момент закінчення кінцевого терміну подання заяв на участь в аукціоні не подано жодної заяви, електронна торгова система автоматично присвоює аукціону статус “Аукціон не відбувся”.

Якщо за результатами аукціону жоден учасник не зробив крок аукціону, в тому числі в розмірі його закритої цінової пропозиції, електронна торгова система автоматично присвоює аукціону статус “Аукціон не відбувся”, крім випадку, передбаченого пунктом 10.1. цього Порядку.

Якщо подано більше однієї заяви, що містить закриту цінову пропозицію, електронна торгова система активує модуль електронного аукціону (торгів). У випадку, якщо після оголошення аукціону було подано заяву на участь в аукціоні лише від одного учасника, договір оренди укладається з таким учасником за запропонованою ним орендною платою, за умови, якщо така орендна плата дорівнює або перевищує стартову орендну плату.

9.10. Аукціон проводиться відповідно до договору, що укладається між Виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради та оператором електронного майданчика.

9.11. Аукціони з передачі майна в оренду проводяться не раніше ніж через 20 днів, але не пізніше ніж через 35 днів після публікації в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду.

9.12. Оператори електронних майданчиків забезпечують доступ учасників до електронного аукціону. Для кожного учасника адміністратор створює індивідуальну веб-сторінку електронного аукціону. Оператор електронного майданчика передає до особистого кабінету учасника унікальне гіперпосилання на індивідуальну веб-сторінку електронного аукціону, що є достатньою умовою для участі в ньому, та інформує учасника про цю дію електронною поштою.

Доставка унікального гіперпосилання до особистого кабінету відповідного учасника здійснюється оператором електронного майданчика протягом 30 хвилин з моменту генерації такого гіперпосилання адміністратором, але не пізніше ніж за одну годину до початку електронного аукціону.

9.13. У ході електронного аукціону учасникам надається можливість подавати свої цінові пропозиції відповідно до цього Порядку. Учасник може протягом одного раунду електронного аукціону один раз підвищити свою закриту цінову пропозицію/цінову пропозицію не менше, ніж на розмір мінімального кроку аукціону (зробити крок аукціону).

Розмір мінімального кроку аукціону встановлюється на рівні 1 відсотка стартової орендної плати об’єкта оренди.

9.14. У момент старту модуля електронного аукціону на індивідуальній веб-сторінці учасника відображається така інформація:

- номер електронного аукціону;

- стислий опис лота;

- номер учасника в електронному аукціоні;

- кількість учасників;

- розмір цінових пропозицій, поданих учасниками, які до їх розкриття були закритими ціновими пропозиціями;

- час до початку електронного аукціону та/або ходу подання цінової пропозиції учасника.

Після моменту старту електронного аукціону електронна торгова система робить паузу п’ять хвилин і оголошує раунд.

Учасник за допомогою інтерфейсу електронного майданчика отримує в особистому кабінеті індивідуальну адресу веб-сторінки електронного аукціону.

Оператор електронного майданчика повинен забезпечити конфіденційність цього посилання, яке є єдиним ідентифікатором учасника.

Електронний аукціон починається автоматично в час та дату, які визначені в оголошенні про проведення аукціону в електронній торговій системі.

Подана учасником закрита цінова пропозиція може містити крок аукціону відповідно до цього Порядку.

9.15. У кожному раунді кожен учасник протягом трьох хвилин у порядку від менших до більших цінових пропозицій, а у разі їх співпадіння від тих, що подані пізніше, до тих, що подані раніше, має право зробити крок аукціону в порядку, передбаченому пунктом 9.13 цього Порядку. У разі відсутності цінової пропозиції від учасника протягом трьох хвилин цінова пропозиція такого учасника у поточному раунді вважається такою, що здійснена в розмірі його закритої цінової пропозиції для першого раунду або його попередньої цінової пропозиції для другого та третього раундів.

Якщо учасник зробив цінову пропозицію раніше закінчення відведеного часу на внесення такої цінової пропозиції, електронна торгова система надає йому можливість внести зміни до цінової пропозиції щодо її збільшення або зменшення, але не нижче попередньої цінової пропозиції цього учасника, до завершення відведеного часу. Якщо учасник не вносив та/або не змінював цінової пропозиції протягом трьох хвилин, після закінченню цього часу електронна торгова система приймає його попередню цінову пропозицію і передає хід наступному учаснику.

Після завершення раунду електронна торгова система робить паузу три хвилини і оголошує наступний раунд.

За умови відміни електронного аукціону згідно з пунктом 9.4. цього Порядку його статус змінюється в електронній торговій системі на статус «Аукціон відмінено» із збереженням всієї інформації, раніше введеної потенційним орендарем, учасником або Управлінням.

9.16. Протокол про результати аукціону формується та оприлюднюється ЕТС автоматично в день завершення аукціону в електронній формі, у тому числі у випадку, якщо подано заяву лише від одного заявника та запропонована ним орендна плата дорівнює або перевищує стартову орендну плату.

9.17. У разі відмови переможця аукціону або орендодавця від підписання (затвердження) протоколу аукціону або від укладення договору оренди, що підтверджується відповідним актом, ЕТС автоматично формує та оприлюднює новий протокол аукціону з визначенням переможцем електронного аукціону учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією.

Переможець аукціону, який відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди, до участі в повторному аукціоні на право оренди того самого об’єкта не допускається.

9.18. Управління не затверджує протокол аукціону та не укладає договір оренди за результатами аукціону з потенційним орендарем, який:

1) не може бути орендарем комунального майна текриторіальної громади м. Кагарлик відповідно до цього Порядку;

2) не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено цим Порядком;

3) подав неправдиві відомості про себе;

4) відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди за результатами аукціону на право оренди того самого об’єкта.

9.19. Не можуть бути підставою для прийняття рішення про відмову у затвердженні протоколу аукціону та подальшому укладенні договору оренди неформальні (несуттєві) помилки в оформленні заяви або в документах та інформації, що подаються разом із такою заявою, які не впливають на зміст заяви, документів та інформації, зокрема технічні помилки та описки.

Рішення Орендодавця про відмову у затвердженні протоколу аукціону або рішення орендодавців про відмову від укладення договору оренди має містити вичерпний перелік підстав для його прийняття і приймається після закінчення електронного аукціону на підставі перевірки заяви на участь переможця аукціону і доданих до неї документів та інформації.

Переможець аукціону може оскаржити таке рішення до суду протягом одного місяця з дати отримання його копії, але не пізніше трьох місяців з дати опублікування цього рішення в ЕТС.

9.20. Після закінчення аукціону сплачений потенційними орендарями гарантійний внесок повертається потенційним орендарям, які не стали переможцями аукціону, протягом 10 робочих днів з дня затвердження протоколу аукціону, крім випадків, визначених Порядком передачі майна в оренду.

9.21. У разі якщо об’єкт не було передано в оренду за результатами аукціону, протягом п’яти робочих днів з дати формування протоколу про визнання аукціону таким, що не відбувся, публікується оголошення про проведення повторного аукціону із зниженням стартової орендної плати на 50 відсотків.

9.22. Всі учасники процесу організації та проведення електронних аукціонів (торгів) мають право подавати скарги та пропозиції, розгляд яких здійснює Комісія з розгляду скарг та пропозицій.

9.23. Розгляд скарг та пропозицій щодо організації та проведення електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів) здійснюється Комісією з розгляду скарг та пропозицій. Рішення даної Комісії є обов’язковими до виконання, а її діяльність Комісії є відкритою та прозорою.

Порядок подання та розгляду скарг та пропозицій, формування, функціонування та повноваження Комісії з розгляду скарг та пропозицій затверджуються Кабінетом Міністрів України за пропозицією центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів) або прав на нього на конкурентних засадах у формі аукціонів, у тому числі електронних аукціонів, а також здійснює контроль за її реалізацією.

 

10. Визначення переможця електронного аукціону та електронного

аукціону із зниженням стартової ціни

10.1. Переможець електронного аукціону визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників після завершення останнього раунду електронного аукціону та формування протоколу про результати електронного аукціону, крім випадків використання переважного права чинним орендарем при проведенні аукціону на продовження договору оренди.

У разі якщо для участі в аукціоні подано заяву на участь в аукціоні від одного учасника, такий учасник вважається таким, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, а договір оренди укладається з таким учасником за запропонованою ним орендною платою, за умови, якщо така орендна плата дорівнює або перевищує стартову орендну плату.

10.2. Переможець електронного аукціону:

- підписує протокол про результати електронного аукціону та надає його оператору електронного майданчика, через якого ним подано цінову пропозицію, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою;

- укладає договір оренди об’єкта оренди та підписує акт приймання-передачі з орендодавцем протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.

10.3. Переможцем електронного аукціону вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, у разі, коли ним зроблений щонайменше один крок аукціону (крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 10.1. цього Порядку), а у випадках, передбачених пунктом 10.4. цього Порядку, учасник з наступною за величиною ціновою пропозицією за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі однакових цінових пропозицій - учасник, що подав її раніше, за умови відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті.

Оператор електронного майданчика зобов’язаний проінформувати учасника з наступною за величиною після переможця електронного аукціону ціновою пропозицією, а у разі однакових цінових пропозицій - учасника, що подав її раніше, про зміну його статусу протягом двох годин з моменту отримання належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування або натискання ним відповідної кнопки в особистому кабінеті.

10.4. У разі коли переможець електронного аукціону не може бути орендарем комунального майна територіальної громади м. Кагарлик, не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено Порядком, подав неправдиві відомості про себе, відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди за результатами аукціону, апарат виконавчого комітету завантажує рішення про відмову у затвердженні протоколу про результати електронного аукціону або про відмову від укладення договору оренди в електронну торгову систему.

Якщо переможець електронного аукціону відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору оренди чи не підписав такий протокол або договір у встановлені строки, Орендодавець складає та завантажує відповідний акт в електронну торгову систему.

У такому випадку в електронній торговій системі автоматично формується новий протокол про результати електронного аукціону з визначенням переможцем електронного аукціону учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, а у разі однакових цінових пропозицій - учасника, що подав її раніше, за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, та у разі відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника щодо повернення йому гарантійного внеску та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті.

Переможець електронного аукціону, який відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору оренди, позбавляється права на участь у подальших аукціонах з передачі в оренду того самого об’єкта.

10.5. Переможець електронного аукціону підписує протокол про результати електронного аукціону в порядку та строки, встановлені пунктом 10.2. цього Порядку.

Разом з наданням підписаного протоколу, переможець електронного аукціону, якщо він є юридичною особою, надає інформацію про особу, уповноважену підписувати договір оренди, та копію документу, який надає повноваження на підписання договору.

Оператор електронного майданчика, через якого переможець електронного аукціону набув право на участь в електронному аукціоні, підписує протокол про результати електронного аукціону та надсилає його Орендодавцю протягом чотирьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування (у разі, коли електронний аукціон відбувся).

Протокол може бути підписаний (затверджений) з використанням кваліфікованого електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

10.6. Після отримання від оператора електронного майданчика, через який подано найвищу цінову пропозицію, підписаного переможцем електронного аукціону та таким оператором протоколу про результати електронного аукціону Комісія затверджує та оприлюднює протокол через особистий кабінет протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем його формування в електронній торговій системі, та натискає електронну кнопку “Протокол затверджено” в інтерфейсі особистого кабінету, після чого електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Очікується підписання договору”. Вказаний строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для оприлюднення протоколу.

У межах строку, встановленого для оприлюднення протоколу про результати електронного аукціону, Комісія перевіряє заяву на участь в електронному аукціоні, подану шляхом заповнення електронної форми, та електронні копії документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Закону.

10.7. У випадках, коли переможець електронного аукціону не може бути орендарем комунального майна, не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено Порядком, подав неправдиві відомості про себе, відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди за результатами аукціону, для учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією/учасника, що подав її раніше, електронна торгова система автоматично формує новий протокол про результати електронного аукціону та присвоює електронному аукціону статус “Аукціон не відбувся”.

10.8. Протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону між орендодавцем, балансоутримувачем та переможцем електронного аукціону укладається договір оренди об’єкта оренди за результатами проведення електронного аукціону, який в межах цього строку оприлюднюється орендодавцем в електронній торговій системі через особистий кабінет.

Акт приймання-передачі підписується та оприлюднюється одночасно з  укладенням договору оренди об’єкта оренди. Вказаний строк закінчується о 18 годині 00 хвилин останнього дня строку, встановленого для укладення та оприлюднення договору. Даний обов’язок виникає в Орендодавця виключно за умови відсутності рішення про відміну (скасування) електронного аукціону.

10.9. У межах строку, встановленого для укладення договору оренди та підписання акта-приймання передачі, Комісіяу разі потреби перевіряє оригінали доданих документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Закону.

У такому разі, оператор електронного майданчика надає Орендодавцю оригінали відповідних документів переможця електронного аукціону для здійснення їхньої перевірки.

10.10. Після оприлюднення укладеного між орендодавцем, балансоутримувачем і переможцем електронного аукціону договору оренди та підписаного акту приймання-передачі і натискання електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету, електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Аукціон завершено. Договір підписано”.

Після припинення договору оренди об’єкта, включеного до Переліку першого типу, статус об’єкта в Переліку першого типу зазначається як “Вільний” (у разі, якщо щодо об’єкта не було прийнято рішення про виключення такого майна з Переліку першого типу, або якщо орендоване приміщення необхідне для власних потреб балансоутримувача, які обґрунтовані у письмовому зверненні балансоутримувача до Орендодавця).

 

11. Організація проведення електронного аукціону за методом

покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій

11.1. Організація проведення електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій здійснюється згідно з цим Порядком.

Електронний аукціон розпочинається з автоматичного покрокового зниження стартової орендної плати за лот. Протягом цього етапу учасник має право зробити ставку, що відповідає поточній орендній платі за лот, та зупинити автоматичне покрокове зниження стартової орендної плати, після чого інші учасники (за наявності) мають право подати свої закриті цінові пропозиції, а учасник, що зробив ставку, - підвищити її після того, як іншими учасниками зроблено свої цінові пропозиції. Право на внесення такої цінової пропозиції надається учаснику, що зробив ставку, протягом періоду, встановленого цим Порядком.

Розмір закритої цінової пропозиції не може бути меншим за ставку (поточну орендну плату за лот в момент зупинки автоматичного покрокового зниження стартової ціни). Право на внесення закритої цінової пропозиції надається учасникам протягом періоду, встановленого цим Порядком.

11.2. Електронний аукціон за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій автоматично оголошується в електронній торговій системі на підставі затверджених умов оренди майна в порядку, якщо об’єкт не було передано в оренду за результатами аукціону та повторного аукціону із зниженням стартової ціни. Стартова орендна плата для такого аукціону встановлюється на рівні 50% від стартової ціни для проведення аукціону.

11.3. Електронний аукціон за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій розпочинається не раніше 9 години 30 хвилин у робочий день (понеділок - п’ятниця).

Етапами проведення електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій є:

1) автоматичне покрокове зниження орендної плати за лот;

2) подання цінових пропозицій:

закритих цінових пропозицій;

цінової пропозиції.

Електронна торгова система автоматично розпочинає кожний наступний етап електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій залежно від часу початку та завершення попереднього етапу.

11.4. Потенційні орендарі на будь-якому електронному майданчику мають можливість знайти і переглянути інформацію про оголошений електронний аукціон. Сервіс пошуку та перегляду електронних аукціонів надає електронний майданчик через електронну торгову систему.

11.5. Для участі в електронному аукціоні особа, яка має намір взяти участь у ньому, через свій особистий кабінет здійснює подання заяви на участь в електронному аукціоні шляхом заповнення електронної форми і завантаження електронних копій документів та сплачує реєстраційний та гарантійний внески.

Усі зміни зберігаються в електронній торговій системі протягом 10 років або протягом більшого строку, якщо договір оренди укладено на строк більше 10 років, з дати внесення такої інформації до електронної торгової системи.

Заява на участь в електронному аукціоні подається протягом всього часу з моменту оприлюднення відповідного оголошення до закінчення кінцевого терміну подання заяв.

Кінцевий термін подання заяви на участь в електронному аукціоні за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо з 16 години 15 хвилин до 16 години 45 хвилин дня проведення електронного аукціону.

11.6. Доставка унікального гіперпосилання до особистого кабінету учасника електронного майданчика здійснюється оператором електронного майданчика протягом п’яти хвилин з моменту створення такого гіперпосилання адміністратором.

11.7. Найменування та/або прізвище, ім’я, по батькові учасника є анонімним (закритим) до моменту завершення електронного аукціону. Розмір закритих цінових пропозицій та кількість учасників оприлюднюються після завершення етапу подання закритих цінових пропозицій.

Оператор електронного майданчика зобов’язаний не розголошувати кількість учасників, які подали заяви на участь в електронному аукціоні, та розмір закритих цінових пропозицій до моменту завершення етапу подання закритих цінових пропозицій, а також найменування та/або прізвище, ім’я, по батькові, та іншу інформацію про учасників до моменту завершення електронного аукціону.

11.8. Електронна торгова система активує модуль електронного аукціону з 9 години 30 хвилин до 10 години в період, визначений в оголошенні.

Протягом періоду проведення електронного аукціону на веб-сторінці електронного аукціону відображається така інформація:

- номер лота та електронного аукціону;

- стислий опис лота;

- період проведення електронного аукціону;

- хід проведення електронного аукціону в інтерактивному режимі реального часу;

- стартова орендна плата за лот;

- поточна орендна плата за лот ;

- загальна кількість кроків, на які знижується стартова орендна плата за лот;

- розмір мінімального кроку електронного аукціону;

- відлік часу до наступного/останнього кроку електронного аукціону.

Розмір кроку аукціону, на який здійснюється автоматичне покрокове зниження стартової орендної плати, визначається як 1 відсоток стартової орендної плати за лот на такому аукціоні.

11.9. Під час проведення електронного аукціону на будь-якому етапі до моменту його завершення учасник має право зробити ставку, що відповідає поточній ціні лота.

За умови відсутності ставки після завершення строку, встановленого для її подання, електронна торгова система автоматично покроково знижує ціну лота до моменту автоматичного здійснення останнього кроку.

11.10. Загальна кількість кроків, на які знижується стартова ціна лота, становить 99 кроків, якщо інше не визначено умовами оренди комунального майна.

Якщо під час проведення електронного аукціону на будь-якому етапі до моменту його завершення учасник зробив ставку, електронна торгова система зупиняє процес автоматичного покрокового зниження орендної плати за лот та активує етап подання цінових пропозицій.

Протягом періоду подання закритих цінових пропозицій кожному учаснику, крім того, що зробив ставку, надається можливість однократно зробити закриту цінову пропозицію.

Протягом періоду подання цінової пропозиції учасник, який зробив ставку, має право однократно зробити цінову пропозицію, яка повинна перевищувати найбільшу закриту цінову пропозицію не менше ніж на розмір мінімального кроку аукціону (зробити крок аукціону).

Розмір мінімального кроку аукціону встановлюється на рівні 1 відсотка стартової ціни лота на такому аукціоні.

Якщо на момент завершення періоду проведення електронного аукціону не зроблено ставки, електронна торгова система автоматично присвоює електронному аукціону статус “Аукціон не відбувся”.

Фіксація часу здійснення ставки, яка зупиняє процес автоматичного покрокового зниження ціни лота, здійснюється згідно з порядком обліку часу, за яким діє електронна торгова система.

11.11. Управління може відмінити електронний аукціон за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій:

- до дня його проведення лише у разі порушення встановленого порядку його підготовки, в тому числі у разі виникнення технічного збою, та/або наявності судових рішень або інших факторів, які можуть суттєво вплинути на лот (стартову ціну, чи зміну суттєвих характеристик об’єкта оренди, в тому числі знищення об’єкта оренди або значне пошкодження об’єкту оренди);

- до дня затвердження ним протоколу аукціону у разі виникнення технічного збою, підтвердженого адміністратором електронної торгової системи.

Про технічний збій адміністратор електронної торгової системи повідомляє шляхом публікації відповідного повідомлення на своєму офіційному вебсайті, а оператори електронних майданчиків повідомляють орендодавців та учасників аукціонів відповідно до опублікованого адміністратором повідомлення. Якщо технічний збій тягне за собою необхідність відміни електронного аукціону, адміністратор надає орендодавцю підтвердження про те, що відбувся такий збій, протягом одного робочого дня з моменту виникнення технічного збою.

Комісія відміняє електронний аукціон до дня його проведення у разі:

- скасування рішення про включення об’єкта оренди до Переліку першого типу;

- прийняття рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про виключення майна з Переліку першого типу;

- зміни рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради про включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу, що тягне за собою необхідність відміни аукціону.

Рішення про відміну електронного аукціону, рішення про скасування або зміну рішення про включення об’єкта оренди до Переліку першого типу, що тягне за собою необхідність відміни аукціону, рішення про виключення майна з Переліку першого типу приймається виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради та оприлюднюється в електронній торговій системі не пізніше робочого дня, наступного за днем його прийняття, та обов’язково має містити підстави та обґрунтування прийняття такого рішення..

У разі відміни електронного аукціону його статус змінюється в електронній торговій системі на статус “Аукціон відмінено” із збереженням всієї інформації, раніше введеної потенційним орендарем, учасником або Комісією.

 

12. Визначення переможця електронного аукціону за методом

покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій

12.1. За умови відсутності закритих цінових пропозицій від інших учасників протягом періоду їх подання учасник, що зробив ставку, вважається переможцем електронного аукціону.

12.2. Після завершення етапу подання цінових пропозицій учасник, що подав найвищу цінову пропозицію, що перевищує найвищу закриту цінову пропозицію не менше ніж на один крок або закриту цінову пропозицію, а у разі наявності однакових за розміром закритих цінових пропозицій кількох учасників - той, хто подав її раніше згідно з порядком обліку часу, за яким діє електронна торгова система, вважається переможцем, після чого автоматично формується протокол про результати електронного аукціону.

12.3. Переможець електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій:

- підписує протокол про результати електронного аукціону та надає його оператору електронного майданчика, через якого ним подано цінову пропозицію/найбільшу закриту цінову пропозицію/ставку, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою;

- укладає договір оренди об’єкта оренди та підписує акт приймання-передачі з орендодавцем, та балансоутримувачем, якщо орендодавцем є виконавчий комітет Кагарлицької міської ради, протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.

12.4. У разі коли переможець електронного аукціону не може бути орендарем комунального майна територіальної громади м. Кагарлик, не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено Порядком, подав неправдиві відомості про себе, відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди за результатами аукціону, уповноважена особа Орендодавця завантажує рішення про відмову у затвердженні протоколу про результати електронного аукціону або про відмову в укладенні договору оренди в електронній торговій системі. Якщо переможець електронного аукціону відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору оренди чи не підписав такий протокол або договір у встановлені строки, орендодавець складає відповідний акт. Уповноважена особа Орендодавця завантажує акт в електронну торгову систему.

У такому випадку автоматично формується новий протокол про результати електронного аукціону, в якому переможцем визначається учасник з наступною за величиною закритою ціновою пропозицією, а у разі однакових закритих цінових пропозицій кількох учасників - той, що подав її раніше згідно з порядком обліку часу, за яким діє електронна торгова система, або учасник, який зробив ставку за умови відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування або натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті. У разі відсутності такого учасника електронна торгова система змінює статус електронного аукціону на “Аукціон не відбувся”.

У випадках, передбачених абзацом першим цього пункту, для учасника з наступною за величиною закритою ціновою пропозицією/учасника, що подав її раніше/учасника, який зробив ставку, електронна торгова система автоматично формує новий протокол про результати електронного аукціону та присвоює електронному аукціону статус “Аукціон не відбувся”.

Переможець електронного аукціону, який відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору оренди, позбавляється права на участь у подальших аукціонах з передачі в оренду того самого об’єкта.

12.5. Оператор електронного майданчика зобов’язаний проінформувати учасника з наступною за величиною закритою ціновою пропозицією, а у разі однакових закритих цінових пропозицій кількох учасників - того, що подав її раніше згідно з порядком обліку часу, за яким діє електронна торгова система, або учасника, який зробив ставку, про зміну його статусу протягом двох годин з моменту отримання належним чином оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування та натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті.

12.6. Переможець електронного аукціону підписує протокол про результати електронного аукціону в порядку, встановленого пунктом 12.3. цього Порядку. Разом з наданням підписаного протоколу, переможець електронного аукціону, якщо він є юридичною особою, надає інформацію про особу, уповноважену підписувати договір оренди, та копію документу, який надає повноваження на підписання договору.

Оператор електронного майданчика, через якого переможець електронного аукціону набув право на участь в електронному аукціоні, підписує протокол про результати електронного аукціону та надсилає його Управлінню протягом чотирьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування (у разі, коли електронний аукціон відбувся). Після отримання від оператора електронного майданчика, через якого переможець електронного аукціону набув право на участь в електронному аукціоні, підписаного переможцем електронного аукціону та таким оператором протоколу про результати електронного аукціону Комісіязатверджує та оприлюднює такий протокол через особистий кабінет протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем його формування в електронній торговій системі, та натискає електронну кнопку “Протокол затверджено” в інтерфейсі особистого кабінету. Вказаний строк закінчується о 18 годині 00 хвилин останнього дня строку, встановленого для оприлюднення протоколу.

Протокол може бути підписаний (затверджений) з використанням кваліфікованого електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

12.7. У межах строку, встановленого для оприлюднення протоколу про результати електронного аукціону, Комісія перевіряє заяву на участь в електронному аукціоні, подану шляхом заповнення електронної форми, та електронні копії документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Порядку.

Після вчинення таких дій електронному аукціону електронна торгова система автоматично присвоює статус “Очікується підписання договору”.

12.8. До укладення договору оренди або в день підписання цього договору переможець електронного аукціону зобов’язаний сплатити на рахунок, вказаний орендодавцем авансовий внесок та забезпечувальний депозит у розмірах та порядку, передбаченому проектом договору оренди майна, опублікованому в оголошенні про передачу майна в оренду, а у разі проведення електронного аукціону на продовження договору оренди - також вартість невід’ємних поліпшень, у випадку їх здійснення чинним орендарем, у сумі, зазначеній в оголошенні про продовження договору оренди.

Орендодавець зараховує авансовий внесок в рахунок майбутніх платежів орендаря з орендної плати.

12.9. Протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону між орендодавцем, балансоутримувачем та переможцем електронного аукціону укладається договір оренди об’єкта оренди за результатами проведення електронного аукціону, який в межах цього строку оприлюднюється уповноваженою особою Орендодавця в електронній торговій системі через особистий кабінет.

Акт приймання-передачі підписується та оприлюднюється одночасно з укладенням договору оренди об’єкта оренди. Вказаний строк закінчується о 18 годині 00 хвилин останнього дня строку, встановленого для укладення та оприлюднення договору.

12.10. У межах строку, встановленого для укладення договору оренди та підписання акта-приймання передачі, Комісія у разі потреби перевіряє оригінали доданих документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Закону.

У такому разі, оператор електронного майданчика надає Орендодавцю оригіналивідповідних документів переможця електронного аукціону для здійснення їхньої перевірки.

12.11. Після оприлюднення укладеного договору оренди та підписаного акту приймання-передачі і натискання електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету, електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Аукціон завершено. Договір підписано”.

12.12. Після припинення договору оренди об’єкта, включеного до Переліку першого типу, статус об’єкта в Переліку першого типу зазначається як “Вільний” (у разі, якщо щодо об’єкта не було прийнято рішення про виключення такого майна з Переліку першого типу або у разі відмови в продовженні договору оренди в зв’язку з тим, що орендоване приміщення необхідне для власних потреб балансоутримувача, які обґрунтовані у письмовому зверненні балансоутримувача, поданому ним орендарю).

 

13. Передача майна в оренду без проведення аукціону

13.1. Право на отримання в оренду комунального майна без проведення аукціону мають:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, інші установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів;

- релігійні організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній;

- Пенсійний фонд України та його територіальні органи;

- дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних міжурядових організацій в Україні для виконання функцій дипломатичного представництва, консульських і статутних функцій міжнародних міжурядових організацій.

13.2. Право на отримання в оренду комунального майна, що не міститься в Переліку першого типу, без проведення аукціону також мають:

- музеї;

- державні та комунальні підприємства, установи, організації у сфері культури і мистецтв чи громадські організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки або їх члени під творчі майстерні);

- заклади освіти всіх форм власності, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності;

- громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів;

- реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ;

- державні та комунальні спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України «Про соціальні послуги»;

- державні видавництва і підприємства книгорозповсюдження;

- вітчизняні видавництва та підприємства книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру);

- народні депутати України і депутати місцевих рад для розміщення громадської приймальні;

- потенційні орендарі для організації та проведення науково-практичних,

культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії (без права продовження договору оренди);

- потенційні орендарі для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує 30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є державне або комунальне підприємство, установа, організація, що здійснює діяльність з організації конгресів і торговельних виставок (без права продовження договору оренди).

Протягом 20 робочих днів з дати включення обєкта оренди до Переліку другого типу або визначення статусу об’єкта оренди як «вільне» у Переліку другого типу ( в разі, коли щодо об’єкта не було прийнято рішення про виключення таого майна з Переліку другого типу, або у разі відмови в продовженні договору оренди відповідно до абзацу третього частини першої ст. 19 Закону) Орендодавець повинен розробити, затвердити та опублікувати в електронній в ЕТС умови та додаткові умови (у разі наявності) орени майна.

Умови передачі майна в оренду обов’язково включають розмір орендної плати та строк оренди.

Розмір орендної плати визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати, яка є додатком  1 до цього Порядку.

Строк оренди визначається орендодавцем. Орендодавцем може бути врахований бажаний строк оренди, зазначений потенційним Орендарем у поданій ним заяві.

Додаткові умови оренди майна, у разі необхідності, розробляються орендодавцем на підставі пропозиції балансоутримувача.

13.3. Проект договору оренди майна без проведення аукціону повинен містити всю інформацію, передбачену примірним договором оренди, який є додатком 2 до цього Порядку.

13.4. У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об’єкта, договір оренди укладається з особою, яка першою подала заяву та необхідний пакет документів.

13.5. Для подання заяви на оренду об'скта оренди потенційний Орендар обираєз Переліку другого типу відповідний об'єкт.

У заяві на оренду об'єкта оренди потенційний Орендар зазначас бажаний строк оренди та надаєзгоду сплачувати орендну плату, розмір якої визначасться відповідно до Методики розрахунку орендної плати, зrідно з додатком 1 до цього Порядку.

Будь-яка інформація про потенційного Орендаря та інформація, що міститься в заявах на оренду об'єкта оренди, додатках до неї,розкривається після моменту закінчення строку на подання потенційними Орендарями заяв на оренду об'єкта оренди.

До заяви додаються:

для фізичних оcіб: громадян України - копія довідки про присвосния ресстраційного номера облікової картки платника податків, а для осіб, які через свої релігійні або інші nереконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті копія паспорта громалянина України (у випадку наявності паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактиий електронний носій, до заяви на оренду додається копія такого паспорта або копія довідки про присвоєння ресстраційного номера облікової картки платника податків за вибором особи); для іноземців та осіб без громадянства – копія документа, що посвідчує особу;

для юридичних осіб - копія виписки із Єдиного державного ресстру оридичних осіб, фізичних осіб—підприємців та громадських формувань;

 документи, передбачені додатком 4 до цього Порядку.

 

 

 

14. Укладення договору оренди та внесення змін до договору оренди

14.1. Договір оренди формується на підставі примірного договору оренди, що є додатком 2 цього Порядку.

Договір оренди може відрізнятися від примірного договору оренди, якщо об’єкт оренди передається в оренду з додатковими умовами. Рішенням виконавчого комітету Кагарлицької міської ради можуть бути передбачені особливості договору оренди майна, що передається в оренду з додатковими умовами.

14.2. Орендар, що уклав договір оренди майна за результатами аукціону, має право використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням, крім випадків і з урахуванням обмежень, передбачених цим Порядком.

14.3. Договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню, якщо строк, на який укладається цей договір, перевищує п’ять років. Особливості визначення умов передачі майна в оренду,в тому числі пам'яток архітектури та містобудування, укладення договорів оренди встановлюоться цим Порядком. Порядком встановлюються особливості внесення змін до умов договорів оренди та підстав для внесення таких змін, зокрема щодо:

- зміни площі орендованого приміщення;

-зміни графіка використанняприміщення,якеперебуваєу погодинній оренді;

- зміни строку оренди, у разі якщо договір був укладений на строк,менший ніж мінімальний строк оренди;

-зміни цільового призначення, за яким Орендар повинен використовувати об'єкт оренди,у разі якщо Орендар не маєправа використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням;

-тощо.

14.4. Hе допускається внесення змін до договору оренди в частині зменшення суми oрендної плати (призупинения її нарахувания тошо) протягом строку його дії, крім:

- зміна площі здійсносться у зв'язку з уточненням площі за наслідками технічної інвентаризації приміщення. При цьому різниця між зміненою плошею приміщення і площею приміщения, передбаченою первісним договором. протягом усього строку дії договору становить не більше 50 кв. метрів та не перевищуе 10 відсотків площі примішення, передбаченої первісним договором;

- зміна площі відбувасться внаслідок відмови Орендаря віа частини орендованого приміщення за умови, що частина приміщення, від якої Орендар відмовляється, може бути самостійним об'єктом оренди, що має окремий вхід і може користуватися попитом та бути переданим в оренду іншим особам. У такому разі Орендодавець одночасно звертається до балансоутримувача із заявою про включення до Переліку першого типу частини приміщення, від якоївідмовився Орендар;

- зміна площі відбувається шляхом приєднання до обєкта оренди додаткового приміщення, яке не має окремого входу і доступ до якого неможливий без доступу до об'єкта оренди, за умови, що площо такого приміщения не перевищус 100 відсотків площі об'єкта оренди і що таке приєднання відбувається лише один раз протягом строку дії договору.

- випадку, коли можливість користування майном істотно зменшилася через обставини, за які Орендар не підповідае (істотного пошкодження об'єкта оренди внаслідок дії обстани непереборної сили, які настали після підписанням сторонами акта приймання-передачіобєкта, за умови, що відновлення обєкта до того стану, якому вінперебував до настання таких обставин, потребуватиме капітального ремонту обєкта оренди). У такому випадку зменшення орендної плати або тимчасове (на період здійснення капітального ремонту) звільнення Орендаря від сплати орендної плати здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

14.5. Внесения змін до договору оренди в частині збільшення суми орендної плати протягом строку його діїдопускається за згодою сторін.

14.6. Зміни і доповнення до договору оренди оприлюднюються орендодавцем в електронній торговій системі протягом трьох робочих диіа з дати внесення до договору таких змін і доповнень.

 

15. Порядок розподілу орендної плати для об’єктів, що перебувають у комунальній власності

15.1. Орендна плата за користування індивідуально визначеним майномміської комунальної власності зараховується в повному обсязі балансоутримувачу, а за користування цілісних майнових комплексів – до міського бюджету.

15.2. Ставки та порядок розрахунку орендної плати за користування нежитловими приміщеннями (будівлями, спорудами) міської комунальної власності встановлюються Методикою розрахунку орендної плати, згідно з додатком 1 до цього Порядку.

15.3. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та Орендарем.

15.4. Розмір орендної плати підлягає зміні відповідно до індексу інфляції, який встановлюсться Державним комітетом статистики України, щомісяця.

15.5. Плата за передане в суборенду майно зараховується на рахунок Орендаря з подальшим перерахуванням до місцевого боджету. Якщо Орендарю встановлена пільгова орендна плата, то на площі,передані в суборенду, пільга не застосовується. Якщо розмір плати за суборенду перевищус розмір oрендної плати,то різниця підлягаєперерахуваннюдо місцевого боджету.

 

16. Перядок продовжсния договору оренди

16.1. Продовження договорів оренди злійснюється виключно за результатами проведения аукціону, крім договорів, які:

- укладені та продовжуються вперше, за умови, якщо строк оренди за такими договорами становить п'ять років або менше;

- укладені без проведення аукціону з установами, організаціями, (органи державної влади та органи місцевого самоврядуванна, інші установи iорганізації, дiяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетв; реліпійні організації для забезпечения проведения релiriйних обрядів та церемоній; Пeнсійний фонд України та його органи; дипломатичні представництва міжнародних міжурядових організацій в Україні для виконання функцій дипломатичного представництва, консульських і статутних функцй міжнародних міжурядових організацій);

- укладені з підприємствами, установами, організаціями, шо надають соціально важиві послуги населенню, перелік яких визначається Кабінетом Мiнiстрів України, додатковий перелік яких може бути встановлений рішенням Кагарлицької міської ради.

16.2. У разі подачі Орендарем заявина продовження договору орендинежитлового примішения міської комунальної власності без проведения аукціону,Орендар зобовязаний додатково надати орендодавцю наступнї документи:

- які підтверджують відсутність заборгованості по сплаті відшкодування витрат балансоутримувача на утримания орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю;

- пiдтверджують вілсутність заборгованості по зобов'язанням із сплати витрат на управління багатоквартирним будинком.

16.3. Piшення про продовження договору оренди комунального майна без проведения аукціону або рішення про відмову у продовженні такого договору приймається виконавчим комітетом Кагарлицькоїміської ради на підставі документів,поданих Орендарем з урахуванины пропозицій балансоутримувача.

 

 

 

17. Порядок здійсненняремонту та невід'ємних поліпшень

17.1. Оpендар маєправо за письмовою згодою балансоутримувача майна за рахунок власних коштів здійснювати поточний та/або капітальний ремонт орендованого майна.

17.2. Якщо орендоване майно неможливо використовувати за призначенням внаслідок його незадовільного стану Орендар маєправо на зарахування витрат на здійснення капітального ремонту в рахунок орендної плати один раз протягом строку оренди.

17.3. Якщо орендоване майно неможливо використовувати за призначенням внаслідок його незадовільного стану, Орендар має право на зарахування витрат на здійснення капітального ремонту в рахунок орендної плати один раз протягом строку оренди. Дляздійснення такого ремонту Орендар звертається до Орендодавця із клопотанням прозарахування витрат Орендаря в рахунок орендної плати.

До клопотання додаються такі документи:

- опис передбачуваних робіт;

- кошторис витрат на їх проведення;

- графік виконання робіт.

17.4. Контроль за здійсненням невід'ємних поліпшень орендованого майна здійснюється орендодавцем та балансоутримувачем. У разі коли орендодавцем майна єбалансоутримувач, то додатково контроль за здійсненням невідємних поліпшень орендованого майнаразом з балансоутримувачем здійснює Комісія.

17.5. Після здійснення невідємних поліпшень Орендар надає Орендодавцю інформацію про завершення виконання робіт та копії підписаних замовником і підрядником актів приймання виконаних робіт. Якщо об'єктом оренди є единий майновий комплекс або нерухоме майно, плоша якого перевищус 150 кв.м.., Орендар також надає документи,що підтверджують оплату виконаних робіт.

17.6. Вартість невід'ємних поліпшень орендованого майна,зроблених Орендарем без додатково контролюза здійсненням невід'ємних поліпшень,отримання згоди компенсації не підлягас.

 

18. Порядок передачі майна в суборенду

18.1. Орендар маєправо за письмовою згодою Орендодавця передати в суборенду орендоване ним майно.

Письмова эгода на передачу майна в суборенду надається орендодавцем одночасно із розміщенням оголошення про передачу майна в оренду. Орендодавець у такій письмовій згоді зазначає, що вонанадаєтьсяпереможцюелектронного аукціону з передачі майна в оренду.

Наявність эгоди на суборенду обов'язково зазначаеться в оголошенні про передачу майна в оренду та договорі оренди.

Орендар, який отримав майно воренду на такому аукціоні, вважається таким, шо отримавписьмову згоду орендодавця на суборенду. Такий Орендар протягом трьох робочих днів з моменту укладання договору суборенди зобов"язаний подати Орендодавцю один примірник договору суборенди та інформацію про суборендаря.

18.2. Передача в суборенду майна, отриманого Орендарем без проведення аукціону або конкурсу не допускається, якщо iнше не передбачено договором оренди,укладеним до набрання чинності Законом.

18.3. Передача в суборенду єдиних майнових комплексів не допускається.

18.4. Надання Орендарем майна в суборенду не звільнає йоговід виконання умов договору оренди.

18.5. Розмір плати за суборенду встановлюсться за згодою сторін договору суборенди.

18.6. Плата за суборенду майна у частині, що перевищуєплату за договором оренди майна, шо передається в суборенду, спрямовується Орендарем до місцевого бюджету,крім випадків, коли Орендар отримав в оренду майно,яке може бути використане за будь-яким uільовим призначенням, у результaтi nеремоги в аукцiоні. Орендар, що єпереможцем такого aукціону, маєправо використовувати таку різницю на власний розсуд.

18.7. Контроль за перерахуванням різниці, шо спрямовується Орендарем до місневого бюджету, здійєнюється Орендодавцем.

 

19.Порядок страхувания орендованого майна

19.1. Орендар протягом десяти календарних днівз дати укладення договору оренди обов'язаний застрахувати орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно на користь балансоутримувача, а єдиний майновий комплекс на користь Орендодавця майна на період строку дії договору оренди на суму:

- вартості майна відповідно до висновку про ринкову вартість (акта оцінки),визначеного відповідно до законодавства про оцінку майна, під час передачі такого майна в оренду- якщо така оцінка майна здійснювалася;

- або балансової вартості майна, але не менше ніж добуток місячної орендної плати за орендоване майно за договором оренди, помножений на 100,якщо оцінка ринкової вартості такого майна не здійснювалася.

Орендар зобов'язаний постійно поновлювати договір страхувания так, щоб протягом строку дії договору оренди майно було застрахованим.

19.2. Орендар протягом десяти календарних днів здати укладення договору страхування надає балансоутримувачу та орендодавцюзавірені належнимчином копії договору страхування (договорів страхування) і платіжного доручення (платіжних доручень) про сплату страхового платежу (сетрахових платежів).

19.3. Контроль своєчасності укладания договору страхування покладаеться на Орендодавця.

19.4. Орендодавці контролюють своєчасність укладення договорівстрахування орендованого майна та у разі порушення Орендарем обов'язку шодо укладення договору страхування повідомляють Орендаря про розірвання договору оренди.

 

20. Порядок здійснення котролю за внкористанням майна, переданого в оренду

20.1. Контроль за використанням нерухомого та рухомого майна покладається на балансоутримувачів.

 

 

Секретар міської ради                                                              Л.Є.Коваль

 

 

 

Додаток1

до Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громадим. Кагарлик, затвердженого рішенням Кагарлицької міської ради

від __________ № ___________

 

 

МЕТОДИКА

розрахункуорендної плати

 

1. Це Методика розробленаз метою підвищения ефективності використвнна майна, що знаходиться у власності територіальної громади м. Кагарлик, та створення єдиного організаційно-економічного механізму стягнення орендной плати.

2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між Орендодавцем та Орендарем. У разі проведения аукціонуна право оренди в ЕТС Prozorrо.Продажі орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як початкова, аїїрозмір може бути збільшено за результатами аукціону.

Орендодавець/балансоутримувачзамовляєзвіт про проведення незалежноїонінки майна для здійснення розрахунку орендної плати за цією Методикою для оголошення аукціону на право оренди в ЕTC Prozorro.Продажі.

3. Орендна плата за цією Методикою розраховується в такій послідовності:

  • визначається розмір річної орендної плати;
  • на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди;
  • з урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.

У разі оренди захисних споруд цивільного захисту під час розрахунку розміру орендної плати за базовий місяць застосовується коефіцієнт 0,9.

У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 10 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

 

Опл = (Вп х Сор) / 100,

 

де Опл  -   розмір річної орендної плати, грн.;

Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

Сор -   орендна ставка, визначена згідно з додатком 2 цієї Методики (у разі укладання договору з орендарем відповідно до статті 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» або для договорів оренди, строк дії яких продовжується відповідно до абзацу четвертого частини сьомої статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»).

 

Розмір орендної плати за базовий місяць оренди визначається за формулою:

 

Опл.міс = Опл / 12

 

де О пл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.

У разі якщо між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акта приймання-передачі майна минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за перший місяць оренди на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.

 

У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

 

Розмір добової орендної плати розраховується за формулою:

 

Опл.доб = Опл.міс / 30,

 

де         Опл.доб – розмір добової орендної плати, грн.;

Опл.міс – розмір орендної плати за місяць, грн.

 

Розмір погодинної орендної плати розраховується за формулою:

 

Опл.пог = Опл.доб / 24,

 

де         Опл.пог – розмір погодинної орендної плати, грн.;

Опл.доб – розмір добової орендної плати, грн.

 

Розрахунок орендної плати за базовий місяць затверджується орендодавцем.

4. Розмір річної орендної плати за єдиний майновий комплекс комунального підприємства (його відокремленого структурного підрозділу) визначається за формулою:

 

Опл = ((Воз + Внм) х Сор.ц) / 100,

 

де Опл  -   розмір річної орендної плати, грн.;

Воз - вартість основних засобів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, грн.;

Внм – вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, грн.;

Сор.ц - орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств (їх відокремлених структурних підрозділів), визначена згідно з додатком 1 до цієї Методики.

Розмір орендної плати за базовий місяць оренди за єдині майнові комплекси, їхні відокремлені структурні підрозділи визначається за формулою:

 

Опл.міс = Опл / 12

 

де О пл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.

 

5. Перед розрахунком орендної плати за перший місяць оренди чи після перегляду розміру орендної плати визначається розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою:

 

Опл.міс = Опл./12 х Ід.о х Ім,

 

де Опл.міс – розмір орендної плати за базовий місяць, грн.;

     Опл – розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.;

      Ід.о – індекс інфляції за період з дати проведення незалежної оцінки або стандартизованої оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати;

       Ім – індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.

 

Розмір орендної плати за перший місяць оренди  визначається шляхом  коригування розміру орендної  плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за  базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди.

6. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

7. Незалежна оцінка об'єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами.

8. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 12 місяців від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.

9. У разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об’єкта від осіб, передбачених абзацами четвертим, дев’ятим частини другої статті 15 Закону, крім тих, що є державними або комунальними підприємствами, установами, організаціями, договір оренди укладається з особою, яка запропонувала найвищий розмір орендної плати. Потенційні орендарі подають свої закриті цінові пропозиції згідно з Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483.

10. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна та індивідуально визначеного майна 1 гривня встановлюється таким орендарям:

закладам, установам, організаціям, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів;

комунальним закладам та некомерційним підприємствам охорони здоров’я;

державним та комунальним телерадіоорганізаціям;

редакціям державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань;

підприємствам зв’язку – за площу нежитлових приміщень, які безпосередньо задіяні для розповсюдження вищезазначених періодичних видань;

Товариству Червоного Хреста України та його місцевим організаціям;

структурним підрозділам апарату Міністерства оборони, Служби безпеки України, судів, судової охорони, прокуратури; 

асоціаціям органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;

організаціям та спортивним школам, які фінансуються або отримують фінансову підтримку з місцевого бюджету;

організаціям Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих;

громадським організаціям, засновниками яких є учасники бойових дій та зареєстровані на території міста Суми не менше трьох років;

Пенсійному фонду України та його органам;

Державній казначейській службі України та її територіальним органам;

народним депутатам України і депутатам місцевих рад для розміщення громадської приймальні – за площу до 30 кв.м включно.

 

АТ «УКРПОШТА» для здійснення господарської діяльності, передбаченої статтею 6 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (зі змінами), надається площа у розмірі 1/5 частини від загальної площі приміщення, за оренду якого встановлюється орендна плата в розмірі 1 гривня на рік. За решту 4/5 частини орендованої площі, що використовується АТ «УКРПОШТА» для здійснення інших видів статутної діяльності, при визначенні орендної плати застосовується орендна ставка, зазначена у пункті 12 додатку 2 цієї Методики.

Перед розрахунком орендної плати для АТ «УКРПОШТА» за перший місяць оренди чи після перегляду розміру орендної плати визначається розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою:

 

Опл. міс. = (1 + ((Вп – Вп/5) х Сор./100))/12 х Ід.о х Ім,

 

де  Опл.міс. - розмір орендної плати за базовий місяць оренди, грн.;

 Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

 Сор - орендна ставка, визначена згідно з додатком 2;

      Ід.о - індекс інфляції за період з дати проведення незалежної або стандартизованої оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати;

      Ім - індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.

 

Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за  період з першого числа наступного за базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди.

Розмір місячної орендної плати для розміщення антен стільникового зв’язку, СDMA зв’язку, мобільного зв’язку, становить 13 000,00 грн. Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом  коригування розміру орендної  плати на індекс інфляції за період з моменту набрання чинності цього рішення до останнього числа першого місяця оренди.

Рішенням Кагарлицької міської ради для орендарів може встановлюватися інший розмір орендної плати, ніж передбачений цією Методикою. Звернення щодо встановлення окремо визначеного розміру орендної плати на наступний бюджетний рік орендарями подаються на ім’я міського голови, як правило, до першого серпня поточного року.

11. Розмір річної орендної плати в разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів, розмір орендної плати за якими визначається згідно з Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483), встановлюється на рівні 12 відсотків від вартості об’єкта оренди, з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

У разі якщо інше окреме індивідуально визначене майно передається в оренду за результатами проведення аукціону, орендна плата, розрахована відповідно до цього пункту Методики, застосовується як стартова на першому аукціоні.

12. Якщо орендна плата визначена на підставі цієї Методики (крім пункту 11 Методики) або абзацу четвертого частини сьомої статті 18 Закону (орендна плата за базовий місяць), і при цьому між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акту приймання-передавання минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.

13. Якщо орендна плата визначена відповідно до пункту 11 цієї Методики або за наслідками проведення аукціону, орендна плата за січень-грудень року оренди, наступного за роком, на який припадає перший місяць оренди, визначається шляхом коригування орендної плати за перший місяць оренди на річний індекс інфляції року, на який припадає перший місяць оренди. Орендна плата за січень-грудень третього і кожного наступного календарного року оренди визначається шляхом коригування місячної орендної плати, що сплачувалась у попередньому році, на середньорічний індекс інфляції такого року.

14. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.

15. Платіжні документи на перерахування до бюджету або орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.

16. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-тиденний термін від дня одержання його письмової заяви.

17. У разі, коли орендодавцем майна є виконавчий комітет Кагарлицької міської ради, орендна плата 100-відсотково спрямовується до міського бюджету.

18. У разі, коли орендодавцем майна є комунальне підприємство Кагарлицької міської ради, кошти, отримані підприємством від оренди комунального майна, мають спрямовуватися на його відновлення та утримання в належному технічному стані.

19. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.

У разі суборенди частини нежитлових приміщень орендна плата за таку частину визначається з урахуванням частки її вартості у загальній вартості орендованого приміщення.

Плата за суборенду майна у частині, що не перевищує орендної плати орендаря за майно, що передається в суборенду, сплачується орендарю, який передає в суборенду орендоване майно.

У разі якщо плата за суборенду майна перевищує розмір орендної плати орендаря за це майно, то різниця плати за суборенду майна у частині, що перевищує орендну плату за майно, що передається в суборенду, спрямовується суборендарем на рахунок міського бюджету.

Різниця між нарахованою платою за кожний наступний місяць суборенди і тією її частиною, що отримує орендар, визначається шляхом коригування різниці за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

У разі, якщо передача майна в суборенду призводить до зменшення розміру орендної плати, перерахунок орендної плати не проводиться.

20. Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради уповноважений надавати роз’яснення з питань застосування цієї Методики.

 

 

 

 

 

 

    Секретар міської ради                                                                                     Л.Є.Коваль

 

 

 

 

 

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Методики розрахунку орендної плати

 

 

Орендні ставки за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств (їх структурних підрозділів)

 

з/п

Найменування

Орендна ставка, відсотків

1

Цілісні майнові комплекси комунальних підприємств (їх структурних підрозділів):

 

1.1

житлово-комунального господарства

5

1.2

кінотеатри

4

1.3

теплоенергетики

10

1.4

торгівлі

15

2

Інше

10

 

 

 

 

 

 

    Секретар міської ради                                                                                     Л.Є.Коваль

 

 

Додаток 2

до Методики розрахунку орендної плати

 

Орендні ставки за використання нерухомого майна, що перебуває

у власності територіальної громади м. Кагарлик

з/п

Використання орендарем нерухомого майна

за цільовим призначенням

Орендна ставка, відсотків

1

Розміщення:

-

1.1

казино, інших гральних закладів, гральних автоматів, банкоматів

100

1.2

пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти

100

2

Розміщення:

-

2.1

комунікаційного обладнання базових станцій стільникового зв’язку, СDMA зв’язку, мобільного зв’язку, терміналів систем миттєвих платежів

100

2.2

аптечних кіосків, пунктів у закладах охорони здоров’я

100

 

3

Розміщення операторів телекомунікацій, які надають послуги з стаціонарного зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернет

50

4

Розміщення:

-

4.1

банків, інших фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості)

40

4.2

суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів

40

 

4.3

торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї

20

4.4

аптек, аптечних кіосків, пунктів (крім тих, які розміщуються в закладах охорони здоров’я)

40

4.5

ресторанів з нічним режимом роботи

40

4.6

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики у медичних закладах

40

5

Розміщення:

-

5.1

торгівельних автоматів, що відпускають продовольчі товари

30

5.2

автоматів з реалізації бахіл

30

6

Розміщення:

-

6.1

суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги

3

6.2

виробників реклами

30

6.3

салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів

30

6.4

ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів

7

6.5

організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності

25

6.6

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з ремонту об’єктів нерухомості

20

6.7

клірингових установ

20

6.8

майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів

20

6.9

майстерень з ремонту ювелірних виробів

22

6.10

науково-дослідних установ, крім бюджетних

20

 

6.11

суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно-конструкторські роботи

10

6.12

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування

20

6.13

редакцій засобів масової інформації:

-

6.13.1

- рекламного та еротичного характеру

20

 

6.13.2

- тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства

20

 

6.13.3

- тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації

20

 

6.13.4

- тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення

20

6.14

видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що друкуються іноземними мовами

20

6.15

редакцій засобів масової інформації, крім зазначених у пункті 8 цієї Методики та пункті 6.13 цього додатку

20

6.16

крамниць-складів, магазинів-складів

18

6.17

турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків

18

6.18

торговельних об’єктів з продажу:

-

6.18.1

- продовольчих товарів, у тому числі алкогольних та тютюнових виробів

18

6.18.2

- промислових товарів, що були у використанні

18

6.18.3

- автомобілів, автотоварів

18

6.18.4

- відео- та аудіопродукції

18

6.18.5

- окулярів, лінз, скелець

20

 

6.18.6

- поліграфічної продукції та канцтоварів, ліцензованої відео- та аудіопродукції, що призначається для навчальних закладів

6

6.19

транспортних підприємств з перевезення пасажирів та вантажів

15

6.20

суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей (крім банків)

15

 

6.21

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень (кур’єрська служба)

7

6.22

ветеринарних аптек

10

6.23

ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини

15

6.24

суб’єктів господарювання, що надають послуги з утримання домашніх тварин

13

6.25

рибних господарств

10

6.26

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль

15

6.27

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів

13

6.28

закладів ресторанного господарства з постачання страв, приготовлених централізовано для споживання в інших місцях

13

6.29

комп’ютерних клубів та інтернет-кафе

10

6.30

приватних навчальних закладів

10

6.31

проведення навчальних та освітніх занять суб’єктами підприємницької діяльності

5

6.32

шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів

10

6.33

торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих іноземними мовами

10

6.34

проведення виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі

10

7

Розміщення:

-

7.1

ресторанів, кафе, барів, закусочних, кафетеріїв

25

7.2

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи

25

7.3

торговельних об’єктів з продажу непродовольчих товарів

25

7.4

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики

20

7.5

офісних приміщень

20

7.6

складів

18

8

Розміщення:

-

8.1

магазинів, що здійснюють торгівлю промисловими та продовольчими товарами вітчизняних підприємств-товаровиробників

8

8.2

спеціалізованих спортивних організацій, проведення фізично-оздоровчої та спортивної роботи

17

8.3

їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних та медичних закладах, в адміністративних будівлях

6

9

Розміщення:

-

9.1

орендарів для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої компанії

15

9.2

державних банків, інших державних фінансових установ

15

9.3

громадських організацій, які здійснюють діяльність у сфері права

15

10

Розміщення:

-

 

10.1

 

орендарів – вітчизняних юридичних і фізичних осіб, що є суб’єктами малого підприємництва, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах (крім офісів)

10

10.2

місцевих редакцій засобів масової інформації

5

10.3

підсобні приміщення (у тому числі кладові) та гаражі

3

10.4

студії з виробництва кіно-, відеофільмів та телевізійних програм, крім тих, що містять матеріали еротичного характеру

10

11

Розміщення:

-

11.1

торговельних об’єктів з продажу ортопедичних виробів

7

11.2

проведення виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні

7

 

12

Розміщення об’єктів поштового зв’язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв’язку

6

13

Розміщення:

-

13.1

службових приміщень та офісів комунальних підприємств Кагарлицької міської ради

5

13.2

оздоровчих закладів для дітей та молоді

5

13.3

санаторно-курортних закладів для дітей

5

13.4

суб’єктів господарювання, що надають побутові послуги населенню, а саме: перукарень, майстерень з ремонту взуття, ательє з пошиття та ремонту одягу, майстерні з ремонту годинників, ремонту побутових приладів, ремонту парасольок, майстерень з ремонту касових апаратів; пралень

5

13.5

майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею не більше 50 кв.м.

-

13.6

громадської приймальні народних депутатів України і депутатів місцевих рад

-

13.7

суб’єктів господарювання, що надають послуги по управлінню, утриманню будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду; розміщення диспетчерів суб’єктів господарювання, які надають послуги з диспетчеризації ліфтового господарства

-

14

Розміщення льохів, топкових, приміщень з евакуаційним виходом, овочесховищ, вбиралень, коридорів

4

15

Розміщення:

-

 

15.1

державних організацій (установ, закладів), що частково фінансуються здержавного та обласного бюджетів, крім вказаних у пункті 10

3

15.2

державних організацій (установ, закладів), які фінансуються з державного бюджету, крім вказаних у пункті 10

3

15.3

територіальних відділень та структурних підрозділів Головного управління юстиції

3

15.4

державних та комунальних підприємств, установ, організацій у сфері культури і мистецтв чи громадських організацій у сфері культури і мистецтв (у тому числі національних творчих спілок або їх членів під творчі майстерні)

3

16

Розміщення:

-

16.1

бібліотек, архівів

2

16.2

музеїв

2

16.3

дитячих молочних кухонь

2

16.4

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян

2

16.5

спортивних організацій, що проводять заняття з дітьми та молоддю

2

16.6

дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що проводять заняття з дітьми та молоддю, які не фінансуються з  місцевого бюджету

2

16.7

приватних закладів освіти для провадження освітньої діяльності

2

 

17

Розміщення громадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності  і становить:

-

17.1

 за площу (до/включно) 50 кв.м

3

17.2

 якщо площа більша 50 кв.м, то за решту

7

18

Розміщення громадських організацій ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів

-

18.1

 за площу (до/включно) 100 кв.м

1

18.2

 якщо площа більша 100 кв.м, то за решту

7

19

Розміщення реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ:

-

19.1

 за площу (до/включно) 100 кв.м

4

19.2

 якщо площа більша 100 кв.м, то за решту

7

20

Розміщення  організацій, що надають послуги з нагляду за особами з фізичними чи розумовими вадами, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів соціально-психологічної допомоги, центрів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, усіх форм власності

1

21

Розміщення громадських організацій осіб з інвалідністю на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить:

-

21.1

                  за площу (до/включно) 100 кв.м

1

21.2

                  якщо площа більша 100 кв.м, то за решту

7

22

Інше використання нерухомого майна

15

 

 

 

 

 

    Секретар міської ради                                                                                     Л.Є.Коваль

 

Додаток 2

до Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної  громади м. Кагарлик, затвердженого рішенням Кагарлицької міської ради від ________ № _________

 

ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР

оренди нежитлового приміщення (будівлі, споруди)територіальної громади міста Кагарлик

 

місто Кагарлик                                                                                    ____________ 20__ року

 

_________________________________________________________________________-___,

                                           (повне найменування орендодавця)

надалі - ОРЕНДОДАВЕЦЬ, в особі

_____________________________________________________________________________,

                                                   (посада, прізвище, ім’я, по батькові)

який діє на підставі

____________________________________________________________________________,

                        (посилання на документ, який надає повноваження на підписанняДоговору)

з однієї сторони,та

____________________________________________________________________________,

                                               (повне найменування орендаря)

надалі - ОРЕНДАР, в особі

____________________________________________________________________________,

                                                     (посада, прізвище, ім’я, по батькові)

____________________________________________________________________________,

який діє на підставі

_____________________________________________________________________________,

                 (посилання на документ, який надає повноваження на підписанняДоговору)

з другої сторони, а разом іменуються - Сторони, уклали цей договір пронижченаведене:

 

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

 

1.1. На підставі _______________

(процедура,внаслідок якої майно отримано в оренду (обрати потрібне):аукціон без аукціону, продовження – за наслідками проведення аукціону,продовження – без проведення аукціону, а також вказати посилання насторінку в ЕТС, на якій розміщено інформаці я про об’єкт оренди відповіднодо оголошення про передачу майна в оренду)Орендодавецьпередає, а Орендарприймає у строкове платне користування ________________________________________________________________

            (нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення); окремеіндивідуально визначене майно),

що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кагарлик,далі –об’єкт оренди, який знаходиться заадресою:____________________________________________, буд. _____, корп. ______,

       (вулиця, бульвар, провулок, площа)

загальною площею ___________ кв. м, в т. ч. на ___ поверсі _____ кв. м, у напівпідвалі _____ кв. м, підвалі ______ кв. м, інше ______ кв. м, для_____________________________________________________________

(цільове призначення, у випадку надання об’єкта оренди з різним цільовимпризначенням вказується площа по кожному виду цільового призначенняокремо; якщо майно передано в оренду на аукціоні без додаткових умов; якщомайно передано в оренду на аукціоні і додатковим и умовами аукціонувизначені групи цільових призначень, за якими забороняєтьсявикористовувати майно – перерахувати заборонені цільові призначення)

Вартість Майна (залишити одне з трьох альтернативних формуваньпункту 1.2.)

 

  1. 1.2. Ринкова (оціночна), визначена на підставі звіту про незалежнуоцінку майна (в разі передачі майна без проведення аукціону абопродовження договору оренди укладеного без проведення аукціону абоконкурсу) (відповідно до ч.4 ст.8 Закону та Порядку передачі в орендукомунального майна територіальної громади м. Кагарлик), становить_______________ (сума грн., без ПДВ).

 

Оцінювач:

 

Дата оцінки: « » 20 р.

 

Дата затвердження висновку про вартість Майна: « » 20__р.

 

Рецензент:

 

Дата рецензії «___»____20__р.

 

(2)1.2. Балансова залишкова вартість, визначена на підставіфінансової звітності Балансоутримувача - _____________________ (сума (грн),без ПДВ ________

Станом на останню дату місяця, що передувала даті оприлюдненняоголошення абовключення Майна до Переліку другого типу « » 20__р.(зазначити дату)

 

АБО

 1.3. Балансова вартість, переоцінена в обліку Балансоутримувача___________________ (сума (грн), без ПДВ _________________

Станом на останню дату місяця, що передувала даті оприлюдненняоголошення або включення Майна до Переліку другого типу (зазначити дату).

1.4. Страхова вартість: сума, яка дорівнює визначеній у пункті 1.3.___________________сума (грн), без ПДВ

1.5. Витрати Орендодавця/Балансоутримувача, пов’язані із проведенням оцінки Майна__________________сума (грн)

 

2. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ОРЕНДОВАНОГО МАЙНА ОРЕНДАРЮ

 

2.1.Вступ Орендаря у строкове платне володіння та користування приміщенням (будівлею, спорудою) здійснюється на підставі договору оренди комунального майна з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі вказаного нерухомого майна.

2.2. Передача приміщення (будівлі, споруди) в оренду не дає Орендарю права власності на це майно. 

Акт приймання-передачі підписується між Орендодавцем, Орендарем іБалансоутримувачем одночасно із підписанням цього Договору.

 

АБО*:

Акт приймання-передачі підписується протягом 10 робочих днів з датиприпинення договору з попереднім орендарем відповідно до Порядку передачі воренду комунального майна територіальної громади м. Бровари.

2.2. Передача Майна в оренду здійснюється за його страховоювартістю, визначеною у пункті 1.4. цього Договору.

 

3. ОБОВЯЗКИ СТОРІН

3.1. Орендодавець зобов'язаний:

a) в 10-денний термін після укладания договору оренди передати приміщення (будівлю, споруду) Орендаро згідно акту прийому-передачі;

6) виступати з інішіативою відносно внесення змін у договір оренди або його розірвання у випадку невиконания вимог договору;

в) контроловати виконания Орендарем умов договору:

3.2. Орендар зобов'язаннй:

а) прийняти за актом прийому-передачі нежитлове примішення (будівлю. споруду) у 10-денний термін після укладання договору оренди;

6) щомісячно і в повному обсязі вносити орендну плату;

в) нести витрати, пов'язані з виготовленням технічного паспорту на приміщеиия (будівлю, споруду). що орендується;

г) використовувати приміщения (будівлю, споруду) виключно за цільовим призначенням, вказаним у п.1 договору;

д) утримувати орендоване приміщення (будівлю,споруду) у належному стані. Забезпечувати збереження та нести відповідальність за цілісність прийнятого майна. Запобігати йoго пошкодженню та знишенню. Дотримуватися санітарних та протипожежних, екологічних та інших норм у процесі володіння та користування орендованим Майном;

e) за свій рахунок виконувати поточний,а також капітальний ремонт орендованого примішения (будівлі, споруди). Після проведения перепланування чи реконструкції,згідно встановленого порядку, що потягнуло зміни конструктивних елементів приміщення (будівлі, споруди), замовитиза власний рахунок технічний паспорт на це приміщения (будівлю, споруду) та не пізніше 3 мIсяців після закінчения ремонтних робіт надати його Орендодавцю з метою внесення змін до договору оренди. Ця вимога договору не розглядається як дозвіл на здійснення покращення орендованого майна та не несе за собою обов'язків Орендодавця щодо компенсування витрат на поліпшення;

є) проводити поліпшення орендованого майна або роботи з реконструкції за власний рахунок тільки за письмової згоди Орендодавця;

з) не передавати повноваження Ореидаря за договором третім особам. Передавати частину орендованого приміщення у суборенду тільки за письмовою згодою Орендодавця та не більше, ніж 50% від загальної площі орендованого приміщення;

и) за бажанням розірвати договірні відносини у процесі терміну їх дії, письмово за один місяць повідомити про це Орендодавця;

i) нести відповідальність за ризик випадковоі загибелі орендованого нежитлового приміщення (будівлі, споруди), якщо загибель майна була пов'язана з його провиною;

ї) у випадку припинення дії цього договору повернути об'єкт оренди Орендодавця, niдписавши у 7- денний строк акт прийому-передачі;

й) застрахувати орендоване приміщения (будівлю, споруду), обладнанията  iнвентар від знищення та пошкодження після укладання договору оренди, протягом одного місяця. Копію договору страхування у 10-денний термін надати Орепдодавцо;

к) протягом місяця з дати підписання цього договору укласти відповідні договори з балансоутримувачем примішення на відшкодування витрат на утримания орендованого приміщення;з об'єднанням співвласників баrатоквартирного будинку (у разі, якщо майно,що надається в оренду, розташоване в будинку,де існус ОСББ),або управителем на здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком; з комунальними службами на надання відповідних комунальних послуг. Коniїзазначених договорів надати Орендодавцо в 10-денний строк з дати укладення;

л) ефективно використовувати приміщения, не допускатн простою орендованого майна без використання більше року;

м) здійснювати плату за користування земельною ділянкою згідно чинного  законодавства;

н) надавати без перешкод доступ представникам Орендодавця та балансоутримувача до орендованого приміщення (будівлі, споруди) з метою контролю за виконанням вимог договору оренди;

о) забезпечити можливість доступу представникам організацій, що здійсноють обслуговування інженерних комунікацій, до комунікацій. які знаходяться орендованих примішеннях (будівлях. спорудах), або до яких доступ можливий тільки через орендоване приміщення (будівлю, споруду). у випадку виникнення аварійної ситуації або можливостіїї виникнения;

п) у випадку реорганізації, приватизації, ліквідації Орендаря або порушення проваджения про банкрутство в суді письмово повідомити про це Орендодавця у 10-денний строк з моменту виникнення проваждження вказаних фактів та надати копії установчих документів, які враховують реорганізаційні процеси, а також інформацію про правонаступництво;

р) не допускати зберігания та використання в орендованому примішений балонів стислого та зрідженого газу;

с) письмово повідомити Орендодавця про зміну поштових, розрахунково-платіжних та інших реквізитів Орендаря

т) звільнити орендоване примішення та підписати акти прийому-передачі в 10- денний термін з моменту підписання протоколу про кваліфікацію переможця вукиіону на право оренди в ЕТCРrozorro.Продажі.

 

4. ПЛАТЕЖІ ТА РОЗРАХУНКИ

4.1. Розмір орендної плати визначасться на підставі____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 4.2. За вказане у п.1 договору приміщення (будівло,споруду)встановлений розмір орендної __________________________________________________(згідно плати додатку).

Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійсносться у порядку,визначеному чинним законодавством України.

4.3. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначасться шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

Оплата проводиться щомісячно, не пізніше останнього дня місяця, настуного за звітним. Рахунки на оплату видаються Орендарю з 1 по 19 число кожного місяця. При отриманні. рахунку необхідно мати копію платіжного документу про сплату за оренду примішення (будівлі, споруди) за попередиій період.

4.4. Розмір орендної плати може бути змінено в односторонньому порядку Орендодавцем у зв'язку зі зміною методики її розрахунку, у випадках, передбачених законодавством України та pішеннями органів місиевого самоврядування. Перегляд розміру орендної плати набирае чинності з моменту прийняття рішення про це Кагарлицькою міською радою.

4.5.У випадку самовільного залишення Орендарем нежитлового приміщения (будівлі,споруди) без укладания акту прийому-передачі,Орендарю нараховусться оплата у розмірі місячної орендної плати до дати припинения дії договору оренди.

 

5. АМОРТИЗЛЦЙНІ ВІДРАХУВАННЯ

5.1.Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване майно нараховуються Орендарем в першочерговому порядку використовуються ним відновлення орендованих основних фондів. Поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, євласністю територіальної громади м. Кагарлика вособіКагарлицькоїміської ради.

 

6. ВІДПОВДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

6.1.За невиконання або неналежне виконания обов"язків згідно договору оренди Сторони несуть відовілальність, передбачену законодавством України.

6.2.Суперечки, які винкли під час виконаня умов договору оренди, або у зв’язку тлумаченням розділів договору оренди вирішуються за згодоюСторін. У разі, якщо згоди не досягнуто, то суперечки передаються на розгляд судових органів у порядку, встановленому чинним законодлвством України.

6.3. У разі порушення терміну внесення орендної плати з Орендаря стягується пеня у розмірі двох облікових ставок Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочения, включаючи день оплати. Нарахуванна штрафних санкцій за прострочення внесення орендної плати припинясться з того дня. коли зобов'язания виконані у повному обсязі.

6.4.За невнконання Орендарем своїх обов'язків, передбачених п.п. 1) п.3.1. цього договору Орендар сплачуєОрендодавцю неустойку у розмірі подвійної орендної плати за використання об'єкту оренди за час прострочення.

6.5. При встановленні факту здавання Орендарем майна повністюабо частково в суборенду без відповідного дозволу Орендодавця він зобов'язаний сплатити до міського бюджету шпраф у п'ятикратному розмірі розрахованої орендної плати за місяць, в якому встановлено порушення.

 

7. ТЕРМІН ДІї, УМОВИ ЗМІНИ ТА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ

7.1. Цей договір набуваєчинності з моменту його підписання Сторонами і діє

з «___»____________20___р. до «____» _____________ 20___р.

7.2.3міни та доповнення до договору можуть мати місце за згодою Сторін, окрім випадків, передбачених п.4.4. цього договору. Зміни та доповнення до договору. які вносяться однією Стороною, розглядаються Стороною у місячний термін. У випадку ненадання відповіді у місячний термін за результати розгляду, наведені зміни та доповнення вважаються прийнятими.

7.3.Дострокове розірваннядоговору допускається за згодою Сторін, яке оформлюється втій самiй формі, що сам договір оренди.

Орендодавець маєправо на дострокове розіраания договору, якщо Орендар не вносить орендну плату протягом трьох місяцівпоспіль, не використовуємайно більше року, передаворендоване майно в суборенду без згоди Орендодавця, не уклав договори, передбачені п.п.к) п.3.2 щого Договору, та маєнеобрунтовану заборгованість по ним,не виконує п.п. т) 3.2 даного договору, або іншим чином порушуєсуттеві умови договору.

Також договір може бути розірваний за ініціативою однієї із Сторінза рішенням суду,у випадку невнконання іншою Стороною обов'язків та інших пілстав, акі передбачені чинним законодавством,

7.4.У внпадку розірвання договору оренди, поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів з дозволу Орендодавця, які неможливо відокремити без збитків для майна, визнаються власністю територіальної громади м. Кагарлика.

7.5.У випадку відсутності заяви однієі iз Сторін про розірвання або зміну договору протягом місяця після закінчення його терміну, він ваажається продовженим до моменту підписания протоколу про кваліфікацію переможця аукціону на право оренди в ЕТС Prozorro. Продажі.

7.6.Реopганізація Орендодавця не с підставою для зміни умовабо припинення цьогодоговору.

7.7. Дія договору припинясться у випадку:

а) закінчення терміну дії договору оренди, на який він був укладений;

6) загибелі об"єкта оренди;

в) розiрвання договору у порядку, передбаченому чинним законодавством та цим договором;

г) банкрутства Орендаря;

д) приватизації об'єкта оренди Орендарем (за участо Орендаря);

 e) ліквідації Орендаря. У випадку розірвания цього договору за рішенням суду право оренди вважається припиненим із дня набуття законної сили таким рішенням.

7.8. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим договором, регламентуються чинним законодавством.

8. ВИТРАТИ

8.1. Усі витрати, пов’язані з укладанням цього договору та його виконанням, бере на себе Орендар.

9. ІНШІ УМОВИ

9.1. До вимог з виконання умов цього договору та стягнення пені і неустойки застосовується позовна давність терміном у 10 років.

9.2. Цей договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами.

Зміст ст.ст. 229, 230, 231, 233, 234, 235, 762,764 ЦК України Сторонам роз’яснено.

 

10. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

 

“ОРЕНДОДАВЕЦЬ”                                                                              “ОРЕНДАР”

 

Адреса електронної пошти Орендаря, на яку надсилаються офіційніповідомленням за цим Договором.

 

М.П.                                                                                                       М.П.

 

 

 

Додатки:

Додатки до цього Договору додаються і є його невід’ємною складовою частиною.

1) розрахунок розміру орендної плати;

2) акт прийому-передачі майна;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             

 

 

Додаток 1 до Договору

 

РОЗРАХУНОК

розміру плати за оренду нежитлового приміщення (будівлі, споруди)

 

 

 

Назва Орендаря ___________________________________________________________

Адреса приміщення (будівлі, споруди), що орендується _________________________

_________________________________________________________________________

Площа ___________ кв.м.

 

  1. Дані для розрахунку
  2. площа _________кв.м. (за експертною оцінкою)
  3. Експертна оцінка обєка станом на _______________  грн..
  1. Орендна ставка у відсотках до вартості нерухомого майна за напрямком профільної діяльності Орендаря ________________%

 

 

  1. Розрахунок розміру плати за оренду нежитлового приміщення (буділі, споруди) за базовий місяць, що передаєьться в оренду, визначається за формулою, станом на: ____________________

 

 

Індекс інфляції застосований з дати проведення експертної оцінки станом на __________р.

 

Розрахунок орендної плати                                    Розрахунок орендної плати

станом на _________ р. виконав:                                      станом на _________ р. отримав:

 

Спеціаліст   ______________                                          Орендар   ____________________

 

 

Секретар міської ради                                                        Л.Є.Коваль

 

 

 

Додаток3

до Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громадим. Кагарлик, затвердженого рішенням Кагарлицької міської ради

від __________ № ___________

 

 

ПЕРЕЛІК

критеріїв оцінювання організацій/установ, які мають право

на отримання майна в оренду без проведення аукціону

 

 

Критерій оцінки

Кількість

балів

 

1. Розмір благодійних внесків (пожертв), залученихорганізацією/установою(враховуються благодійні внески (пожертви), які залучені організацією за період не більше ніж три останніх роки і відображені у фінансовій звітності організації/установи)

 

15

 

2. Кількість осіб, що сплатили благодійні внески (пожертви) за період небільше ніж три останніх роки, які відображені у фінансовій звітності організаціїабо установи

 

15

 

3. Розмір членських внесків, сплачених членами організації/ установи(засновниками установи)

15

 

4. Кількість осіб, що сплатили членські внески

15

 

5. Розмір міжнародної технічної допомоги, залученоїорганізацією/установоюза період не більше ніж три останніх роки

 

10

 

6. Розмір фінансування та/або підтримки, наданих за рахунок коштівдержавного або місцевих бюджетів

 

10

 

7. Кількість громадських, благодійних, інших заходів, проведених за участюорганізації/установи за напрямами її статутної діяльності, за умови, що про такізаходи на веб-сайті організації оприлюднено відповідний звіт

 

10

 

8. Кількість працівників організації/установи, які перебувають у трудовихвідносинах з організацією, за умови, що такі працівники переважно залучені доздійснення громадських, благодійних, інших заходів, проведених за участюорганізації/установи за напрямами її статутної діяльності

 

5

 

9. Строк фактичного здійснення організацією/установою своїх заходів/іншоїдіяльності

 

5

 

    Секретар міської ради                                                                                     Л.Є.Коваль

 

 

 

Додаток4

до Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громадим. Кагарлик, затвердженого рішенням Кагарлицької міської ради

від __________ № ___________

 

 

ПЕРЕЛІК

документів, що подаються потенційними орендарями,

які звернулися із заявою про включення об’єкта оренди до

Переліку другого типу або заявою про оренду об’єкта з Переліку другого типу

Потенційний орендар

Перелік документів

1. Орган державної влади,орган місцевогосамоврядування, інші установи і організації,діяльність яких фінансується за рахунок

державного або місцевих бюджетів, у томучислі Пенсійний фонд України та його органи,державні та комунальні підприємства, установи,організації у сфері культури і мистецтв

інформація про реєстрацію згідно звимогами законодавства та її внесенняорганами державної податкової служби в

установленому порядку до Реєструнеприбуткових організацій та установ (крімдержавних та комунальних підприємств усфері культури і мистецтв)

2. Релігійна організація

статут (положення) релігійної організації тадокументи, щопідтверджують її реєстраціюв порядку, передбаченому

статтею 14 Закону України “Про свободусовісті та релігійні організації”

3. Дипломатичне представництво,консульська

установа іноземних держав, представництво

міжнародних міжурядових організацій в Україні

для виконання функцій дипломатичного

представництва, консульських і статутних

функцій міжнародних міжурядових організацій

документ, що посвідчує статус відповідногопредставництва, установи чи організації

4. Музей

установчий документ музею, а такождокументи, які підтверджують виконаннязасновниками музею вимог, передбаченихчастиною третьою статті 7 Закону України“Про музеї та музейну справу”. Документищодо матеріальної бази та її оснащенняподаються в разі їх наявності

5. Заклад освіти будь-якої форми власності, щомає ліцензію напровадження освітньої

діяльності

- установчий документ юридичної особи, якаотримала ліцензію на провадження освітньоїдіяльності, та документ, що підтверджуєнаявність ліцензії на право провадженнявідповідного виду освітньої діяльності (копіявиписки з Єдиного державного реєструюридичних осіб, фізичних осіб —підприємців та громадських формувань)

6. Громадська організація (об’єднання)ветеранів для розміщення реабілітаційних

установ для ветеранів

- установчий документ,

- витяг з Реєстру неприбуткових установ та рганізацій, що підтверджує перебування в ньому організації/установи не менше 12 місяців до дати подання заяви баланс і звіт про використання доходів (прибутків) за останній повний рік; перелік членів та/або засновників з інформацією про загальну суму сплачених ними внесків за останній звітний рік для фінансування її статутної діяльності (за наявності — також і за останні два роки)

- інформація про суми благодійних внесків (пожертв), залучених за останній звітний рік (за наявності — також і за останні два роки) за наявності

 - інформація про суму міжнародної технічної допомоги, отриманої від іноземної держави, уряду, уповноваженої урядом іноземної держави органу або організації, іноземного муніципального органу або міжнародної організації, що надають міжнародну технічну допомогу відповідно до міжнародних договорів України, за поточний рік (за наявності — також і за останні два роки) за наявності — інформація про фінансування та/або підтримку за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

біографічна довідка про всіх членів керівних органів, що містить прізвище, ім’я і по батькові, дату народження, освіту,

- інформацію про місце роботи за останні десять років та інформацію про членство в інших громадських, та/або благодійних об’єднаннях станом на дату складення довідки інформація про поточних членів, керівників та засновників організації, що включає їх прізвище, ім’я і по батькові

- інформація про майнову базуорганізації/установи, зокрема проприміщення, в яких організація/установапровадить діяльність станом на датузвернення, із зазначенням правових підставвикористання відповідного майна (в межах

відповідного населенногопункту/територіальної громади)звіт за попередній рік про статутнудіяльність, який повинен містити:

- інформацію про громадські, благодійні,інші заходи, проведеніорганізацією/установою та/або за її участю,за напрямами статутної діяльності такоїорганізації/установи, що включає темузаходу, мету його проведення, кількістьлюдей, що відвідали заходи, із розміщеннямфотозвіту заходів, дати і точні адреси їхпроведення

- інформацію про реалізовані проектилист за підписом керівника прооприлюднення копій документів, зазначених

у абзацах третьому —одинадцятому цьогопункту, на веб-сайті (сторінці чи профілі всоціальній мережі) організації із наведеннямадреси веб-сайту або гіперпосилання насторінку чи профіль у соціальній мережіобґрунтування потреби в оренді об’єкта,щодо якого подана заява

- докази перебування професійних лікарівта/або психологів у трудових відносинах зорганізацією (дипломи, копії трудовихкнижок, інших документів, які свідчать пронаявність трудових відносин)

7. Громадська організація (об’єднання) у сфері

культури і мистецтв

документи, передбачені абзацами першим— тринадцятим пункту 6 цього додаткадокази перебування представників творчихпрофесій у трудових відносинах зорганізацією (дипломи, копії трудовихкнижок, інших документів, щопідтверджують наявність трудових відносин)

8. Національні творчі спілки або їх члени під

творчі майстерні

- статут (положення) творчої спілки,зареєстрований в порядку, передбаченомустаттею 10 Закону України “Про

професійних творчих працівників і творчіспілки”

- витяг з Реєстру неприбуткових установ таорганізацій

- баланс і звіт про використання доходів(прибутків) неприбуткової організації заостанній повний рікперелік членів творчої спілки (у кількості неменше 100 для національних творчихспілок), складений на дату звернення

лист за підписом керівника організації прооприлюднення копій документів, зазначениху абзацах першому — четвертому цьогопункту, на веб-сайті спілки із наведенням

гіперпосилання на веб-сайт, де оприлюдненівідповідні документидокумент, який підтверджує членствозаявника у відповідній національній творчійспілці (подається у разі індивідуальногозвернення члена такої спілки)

9. Реабілітаційна установа для осіб зінвалідністю та дітей з інвалідністю длярозміщення таких реабілітаційних установ

державна або комунальна установа подаєустановчий документ реабілітаційноїустанови та документ, що підтверджуєнаявність ліцензії на право провадженнявідповідного виду діяльності (копія випискиз Єдиного державного реєстру юридичнихосіб, фізичних осіб — підприємців тагромадських формувань)

громадське об’єднання додатково подаєдокументи, передбачені абзацами першим —тринадцятим пункту 6 цього додатка

10. Державне або комунальне спеціалізоване

підприємство, установа або заклад соціального

обслуговування, що надає соціальні послуги

відповідно до Закону України “Про соціальні

послуги”

державне або комунальне спеціалізованепідприємство, установа або закладсоціального обслуговування, що надаєсоціальні послуги державної абокомунальної форми власності, подаєустановчий документ юридичної особи тавитяг з Реєстру надавачів та отримувачівсоціальних послуг

громадське об’єднання додатково подаєдокументи, передбачені абзацами першим —тринадцятим пункту 6 цього додатка, а якщопідприємство, установа або заклад єгосподарським товариством — документи,передбачені абзацами першим, третім,четвертим, шостим — тринадцятим пункту 6цього додатка

11. Державні видавництва і підприємства

книгорозповсюдження, вітчизняне видавництво

та підприємство книгорозповсюдження, що

забезпечує підготовку, випуск та (або)

розповсюдження не менш як 50 відсотків

книжкової продукції державною мовою (за

винятком видань рекламного та еротичного

характеру)

установчий документ юридичної особи

довідка про випуск та/або розповсюдженняне менш як 50 відсотків книжкової продукціїдержавною мовою, надана у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (крім державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження)

 

12. Народний депутат України

посвідчення народного депутата України,

заява народного депутата України пронадання приміщення для громадськоїприймальні на строк здійсненнядепутатських повноважень, у якійзазначається відсутність у депутата іншихприймалень

Якщо народний депутат України обраний поодномандатному виборчому округу, то усвоїй заяві він зазначає номер відповідногоокругу

13. Депутат місцевої ради для розміщення

громадської приймальні такого депутата

копія посвідчення депутата місцевої ради тазаява депутата місцевої ради про наданняприміщення для громадської приймальні настрок здійснення депутатських повноважень

інші документи, передбачені рішеннямвідповідного представницького органумісцевого самоврядування

14. Потенційний орендар для організації та

проведення науково-практичних, культурних,

мистецьких, громадських, суспільних та

політичних заходів

установчий документ юридичної особи

документ, що підтверджує проведеннявідповідного заходу, у якому зазначено датута строк його проведення

15. Суб’єкт виборчого процесу з метою

проведення публічних заходів (зборів, дебатів,

дискусій) під час та на період виборчої кампанії

установчий документ юридичної особи

документ, що підтверджує проведеннявідповідного заходу, в якому зазначено датута строк його проведення

 

 

Установчий документ (статут) подається потенційним орендарем лише у разі, коли відповідний установчий документ (статут) не оприлюднено на порталі електронних сервісів, відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб —підприємців та громадських формувань”.

_________

* Подається оригінал або належним чином завірена копія документа

 

 

Секретар міської ради                                                        Л.Є.Коваль

 

 

 

 

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                             

 
архів Опитування
Де Ви пропонуєте розмістити в Кагарлику Алею слави Героїв, які загинули під час російсько-української війни:
біля пам’ятника Героям Небесної Сотні
41 (9.38 %)
біля головної адмінбудівлі міської ради на місці існуючих стендів
284 (64.99 %)
у Кагарлицькому парку вздовж алеї, що веде від фонтану до Меморіалу Слави
101 (23.11 %)
маю власний варіант
11 (2.52 %)
архів Анонси подій

29.08.2023 року  з 10.00 до 12.00  у Кагарлику здійснюватиме прийом громадян  начальник Обухівської РВА Микола Миколайович КРАВЧУК.

Прийом відбуватиметься в приміщенні міської ради (вул.Героїв Небесної Сотні,1). Попередній запис за телефонами:  6-09-81 (Кагарлицька міська рада);  (04572)5-09-16 (Обухівська районна військова адміністрація).

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні  04573-6-12-10,

04573-6-09-81 

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

     ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

     тел.  04573-6-09-83   

Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити ремонтні роботи  у мережах Кагарлицької та Ржищівської громад. У зв’язку з виконанням цих робіт буде відключення електроенергії  в таких населених пунктах:

Публікуємо графік "ПРЯМИХ ЗВ'ЯЗКІВ" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ:

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ВОЛОНТЕРІВ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА БІЖЕНЦІВ УКРАЇНИ звертається з проханням долучитися до ініціативи «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ВОЛОНТЕРІВ УКРАЇНИ Міжнародної асоціації волонтерів, переселенців та біженців України».  

БФ «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF, Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України:

ГО «Вектор прав людини» запрошує до участі у поглибленій тренінговій програмі «Допомога допомагаючим» для спеціалістів та спеціалісток, які надають правову, психологічну та психосоціальну допомогу потерпілим від війни рф проти України.

До 32-ї річниці Незалежності України  організовується проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код Нації». Конкурс відбуватиметься з 10 липня по 30 вересня 2023 року та має такі етапи:

Публікуємо витяг із наказу  "ПРО ПРОВЕДЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ":

У зв’язку з проведенням робіт із метою забезпечення виконання вимог до дизайну офіційних вебсайтів органів виконавчої влади, затверджених Наказом Міністерства Цифрової трансформації України від 23 червня 2022 року №57,  ТИМЧАСОВО доступ до матеріалів сайту може бути обмеженим!

Просимо вибачити за тимчасові незручності! 

Актуальні новини публікуються на офіційній сторінці громади у Facebook 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070883606005

Шановні жителі села Стави!

   Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що з 12.06.2023 року буде відновлено автобусний маршрут

о 06.45  «Стави - Кагарлик»  щоденно (крім суботи).

Для безперебійного руху автобусного маршруту просимо провести роз’яснювальну роботу серед жителів для збільшення кількості пасажирів.

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на  серпень  2023 року:

У зв’язку з випадками отруєння дітей  Миронівська філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» проводить дослідження води з  індивідуальних колодязів (безкоштовно), що використовується для споживання дітьми  віком до 3-х років:

Національна програма «ВідНОВА:UA» націлена на активну, драйвову молодь віком від 18 до 35 років, та людей, які бажають дізнатися більше про свою країну,  які вже відвідали багато місць в Україні й на тих, хто тільки мріє про подорожі:

Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» на постійну роботу потрібні працівники благоустрою міста.

Основна вимога: уміння працювати з бензоінструментами.

Оплата праці – згідно зі штатним розписом.

Тел. для довідок  5-23-81.

Адміністрація КП КМР «Міськрембудсервіс»

Науково-освітній центр професійного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пропонує програму підвищення кваліфікації «Військовий облік на підприємствах, в установах, організаціях, державних органах та органах місцевого самоврядування».

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

З 01 квітня 2023 року змінено адресу для листування (поштову адресу):

08001, Київська область, смт Макарів, вул. Варшавська (Пушкіна), 3Б.

Просимо всю просту, цінну, рекомендовану кореспонденцію направляти за новою адресою.

Юридична адреса: 08500, Київська область, м.Фастів, вул. Саєнка Андрія, 10.

В умовах воєнного стану вкрай важливо дбати не лише про особисту безпеку, а й безпеку та недоторканість оселі. Найшвидший та найнадійніший спосіб захистити свій дім – це встановлення сигналізації.  Таку послугу надає спеціалізований підрозділ МВС – поліція охорони. Наряди швидкого реагування працюють цілодобово і мають право виїжджати під час комендантської години:

З метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів  проводиться  Всеукраїнський літературний  конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»:

У зв’язку з активністю нового молодіжного руху «Редан», який є російською інформаційно-психологічною операцією з використанням підлітків для внутрішньої дестабілізації,  Служба у справах дітей та сім’ї  звертається:

Публікуємо звіт післяпроєктного моніторингу довкілля «Реконструкція діючого свинокомплексу по вул. Журавлівка, 1Б в с. Новосілки»

Команда BOOSTYLABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.

Оголошуємо про початок конкурсу на грант, у розмірі 20000 гривень.

Міжнародна  гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»): у нас  безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером нашого телефону Довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Публікуємо графік руху маршрутки на Кагарлик-2, який діє з 13.03.2023 р.:

ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі"  пропонує для ознайомлення ГРАФІК СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.

Застосовується тільки у разі,  якщо у НЕК "Укренерго" виникне потреба збалансувати енергосистему

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Цінність людського життя - не предмет торгівлі людьми! Торгівля людьми - порушення основоположних прав і свобод

людини і громадянина!  Якщо стосовно Вас або членів Вашої родини вчиняли такі дії:

Жителі Київщини!
    У Київській обласній військовій адміністрації працює телефон «Гарячої лінії».  Якщо вам необхідна консультація щодо роботи структурних підрозділів ОВА, допомога, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території Київської області, звертайтеся за телефоном: (044) 363 07 34.
? «Гаряча лінія» працює в робочі дні - понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00.

Повідомляємо, що  Кагарлицька ДПІ  здійснює прийом громадян  за адресою: м. Кагарлик, вул. Незалежності, 1,  (колишнє  Управління соціального захисту),  1 поверх, у приміщенні   магазину  "Оріфлейм" біля перукарні "Вікторія"

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

До уваги споживачів електроенергії публікуємо  ГРАФІК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

КП КМР «ЖЕО» нагадує, що користуватися газовими балонами у квартирах багатоквартирних будинків заборонено!

Газовий балон – це є джерело підвищеної небезпеки.

Обігрівати приміщення за допомогою газових плит/балонів заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки, порушення правил може коштувати життя.

Будьте обережними та відповідальними.

                                                                            Адміністрація КП КМР «ЖЕО»

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

В Україні діє державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до російської федерації:

Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку, та щодо зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020р. №783 утворено Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області як територіальний орган Національної соціальної сервісної служби України:

До уваги багатодітних родин, які виховують від 4-х і більше дітей віком від 4 до 9 років:

 

У Центрі Товариства Червоного Хреста України (м. Кагарлик, вул. Паркова, 10 – колишня чорнобильська аптека, магазин «Оптика») наявні розвивальні рюкзачки:

     Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» з 1986 року надає безоплатну медичну допомогу населенню всіх регіонів України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Долучайтеся до безкоштовної гарячої лінії Благодійного фонду "ПРАВО НА ЗАХИСТ"!

Розмовний клуб "УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ" при Центральній бібліотеці   запрошує: 

Український  державний  інститут  культурної спадщини розробив  спеціальний Telegram чат-бот (https://t.me/ZhuynovanaSpadshchyna_Bot), за допомогою якого збираються свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України:

Із  16.05.2022 року відновлює прийом громадян державний нотаріус. Графік роботи:  понеділок – п’ятниця з 08.00 до 13.00. Державний нотаріус працює за  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 2 (каб №3 - другий поверх приміщення Центральної аптеки). Тел. для довідок 098 914 30 14 – Грачова Лілія Ігорівна.

Публікуємо тарифи на послуги з дослідження  щодо безпечності питної води, які надає Центральна випробувальна державна лабораторія Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві:

Зацікавлені можуть звертатися за адресою: м.Кагарлик, вул.Паркова, 14а або за номером телефону 6-10-02, 5-17-33.

ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ! На прохідний ТОВ "Борошномельна компанія "ТЕВІ" за адресою м.Кагарлик, вул.Свято-Троїцька здійснюється продаж борошна (товар фасовано по 10 кг та 50 кг) ЗА ЦІНОЮ ВИРОБНИКА.

Служба у справах дітей  та сім’ї Кагарлицької міської ради  просить родини з дітьми (до18 років), які у зв’язку з воєнними діями  на території України переїхали до нашого міста, звернутися до ССДС для реєстрації місця тимчасового перебування!

Місцезнаходження ССДС:  Кагарлицький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей".

У  межах  програми  "єПідтримка"  мешканці  Київщини,  які  втратили  роботу,  можуть  отримати  допомогу  від  держави    в    розмірі  6500  грн.   

Публікуємо адреси і телефони ВІДДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ:

Просимо терміново відгукнутися тим, хто може допомогти з житлом біженцям із зони бойових дій  – прихистити в себе або здати в оренду кімнату, квартиру чи  хату. Телефонуйте в міську раду: (04573)6-09-81.

Завантажте собі додаток  у Google Play Market (https://bit.ly/35kDDkz) та AppStore (https://apple.co/3K6v9fD) або підпишіться на телеграм-канал Київської обласної військової адміністрації https://t.me/kyivoda - і ви матимете інформацію про оголошення і відбій тривоги.

У Кагарлику в приміщенні міського Будинку культури (вул. Незалежності, 12) працює пункт збору гуманітарної допомоги для наших воїнів, жителів громади, які опинилися в складних життєвих обставинах,  та переселенців:

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

Повідомляємо, що у зв’язку зі службовою необхідністю змінено адресу  електронної поштової скриньки (Rvk-kagarlik@ukr.net  - ця скринька була видалена, надіслані листи прийматися не будуть). У подальшому листи слід надсилати на поштову скриньку  kagarlik@post.mil.gov.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Офіційні сайти та місцеві ЗМІ