Повідомлення
про оприлюднення проєкту рішення
Кагарлицької міської ради
«Про встановлення місцевих податків та зборів
на 2021 рік»
Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у cфері господарської діяльності», Кагарлицька міська рада повідомляє про оприлюднення проєкту рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік».
Представлений проєкт регуляторного акту розроблено структурними підрозділами Кагарлицької міської ради на виконання статей 10, 12, 266-300 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями) та аналізу регуляторного впливу з метою отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб.
Мета прийняття регуляторного акту: встановлення ставок податків та зборів на території Кагарлицької міської ради.
Зміст проєкту: затвердження ставок та пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, єдиного податку, транспортного податку, а також Положень про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельний податок, єдиний податок транспортний податок. Положеннями визначається коло платників податків, об’єкти та база оподаткування, ставки та пільги податків, порядок обчислення сум податків, порядок та терміни їх сплати.
Проєкт регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу розміщено на веб-сайті Кагарлицької міської ради - https://www.kagarlyk-mrada.gov.ua/
Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту слід надавати до Кагарлицької міської ради протягом 30 днів з дня оприлюднення:
- на поштову адресу: 09201, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні,1, Кагарлицька міська рада;
- на електронну адресу: kagarlyk_rada@ukr.net
- по тел. (045) 736-09-75.
Міський голова О.О.Панюта
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проєкту рішення Кагарлицькоїміської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік»
І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 № 280/97-ВР (зі змінами), пункту 12.3.статті 12 Податкового Кодексу України повноваження щодо встановлення розмірів ставок по місцевим податкам і зборам покладається на міську раду. Таким чином, при запровадженні місцевих податків і зборів органам місцевого самоврядування на законодавчому рівні надана можливість запроваджувати максимально ефективну, для окремо взятого міста, систему справляння місцевих податків і зборів.
На виконання п.12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України необхідно встановити розміри ставок місцевих податків і зборів, які будуть діяти в місті Кагарлику в2021 році.
Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів, або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідного рішення застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
У разі відсутності регулювання відповідно до п.12.3.5.ст 12 Податкового кодексу, будуть застосовуватись мінімальні ставки, тобто не сплачуватимуться податки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок платниками 1 та 2 груп.
Недоотримання коштів бюджетом матиме негативний вплив на територіальну громаду, оскільки не забезпечуватиметься в повному обсязі фінансування бюджетної сфери, виплати заробітної плати робітникам, які фінансуються з бюджету міста та соціально важливих місцевих програм.
Кожен місцевий податок є важливою складовою доходів бюджету, оскільки забезпечує внесок у його наповнення.
Виходячи з вищевикладеного, з метою безумовного виконання Податкового кодексу України, недопущення суперечливих ситуацій, забезпечення дохідної частини міського бюджету, виконання програм соціально-економічного розвитку міста, Кагарлицькаміська рада має прийняти рішення:
- Про встановлення місцевих податків тазборів на 2021 рік.
Проблеми, які пропонується розв’язати з прийняттям даного рішення.
У разі неприйняття рішення про встановлення ставок по вищевказаним податкам на 2021 рік, вони будуть справлятися по мінімальним ставкам, що спричинить втрати дохідної частини бюджету. Як наслідок будуть не профінансовані соціальні програми міста.
Важливість проблеми при затвердженні місцевих податків і зборів полягає в необхідності наповнення місцевого бюджету та спрямування отриманих коштів від сплати податків на вирішення соціально-економічних проблем громади, благоустрій населених пунктів, покращення інфраструктури.
а саме:
- утримання закладів дошкільної освіти,
- поточний ремонт доріг
- та інші заходи.
Податковий кодекс чітко регламентує необхідність встановлення міською радою розміру ставок місцевих податків і зборів до початку наступного бюджетного періоду. Рішення «Про встановлення місцевих податків тазборів на 2021 рік» відповідає вимогам ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та потребує процедур, передбачених ст.34 цього Закону, тому зазначену проблему не можна розв’язати за допомогою діючого регуляторного акту - рішення Кагарлицької міської ради від 13.06.2019 №525 -LIV-VІІ«Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік».
Розв’язання даної проблеми за допомогою ринкового механізму неможливе, оскільки податкове законодавство чітко регламентує, що до повноважень саме міських рад належить встановлення ставок місцевих податків і зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом.
Визначення основних груп (підгруп), на які проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні
|
Громадяни |
Впливає на всіх членів територіальної громади, які мають впевненість у можливості забезпечення фінансування соціально важливих міських програм (описані в розділі1) за рахунок отриманих надходжень місцевих податків і зборів у сумі близько 24932,8 тис.грн. від запропонованого регулювання
|
- |
Держава |
До повноважень органів місцевого самоврядування віднесено право встановлювати ставки місцевих податків і зборів. Від запропонованого регулювання прогнозується надходження коштів від сплати місцевих податків і зборів для направлення їх на фінансування соціально важливих міських програм в галузях охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, тощо.
|
- |
Суб’єкти господарювання,
|
Впливає на суб’єктів господарювання, які мають у власності нерухоме майно, є платниками єдиного податку, туристичний збір та сплачують податки в розмірах, встановлених міською радою |
- |
у тому числі суб’єкти малого підприємництва* |
Довідкова інформація щодо основних засад справляння місцевих податків і зборів у місті Кагарлик.
До місцевих податків та зборів належать: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок та земельний податок, туристичний збір, а також єдиний податок.
За 2019 рік до місцевого бюджету м. Кагарликнадійшло місцевих податків і зборів у сумі 12221,73тис.грн., в тому числі: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1 426,02тис.грн., транспортного податку – 6250 грн., земельного податку – 2 519,52тис.грн.; єдиного податку – 8863,08тис.грн., що дозволило реалізувати частину завдань передбачених міськими програмами.
Зменшення кількості платників місцевих податків і зборів у 2021 році не передбачається.
Інформація про ставки місцевих податків і зборів:
1)Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки має об’єктом оподаткування житлову і нежитлову нерухомість та їх частки. Платники податку - юридичні та фізичні особи, які є власниками об’єктів оподаткування.
Органи місцевого самоврядування повноважні на встановлення ставок та пільги щодо бази оподаткування, визначеної Податковим кодексом України.Протягом кількох років ставки податку не змінювались, тому розробником проекту на 2021 рік ставкизбільшенів незначному розмірі.
Ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об'єктів житлової нерухомості за1 кв.метр бази оподаткування для фізичних та юридичних осіб встановлюється - 0,5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. За 1 кв. метр бази оподаткування фізичні і юридичні особи сплачуватимуть - 23,62 грн., розмір плати збільшиться у разі зростання мінімальної заробітної плати.
2) Ставка транспортного податку встановлюється Податковим кодексом з розрахунку на календарний рік. Ставка не підлягає регулюванню органами місцевого самоврядування.
3) Земельний податок: платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
Відповідно до статті 274 Податкового кодексу ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).
Ставкиземельного податку також протягом декількох років залишалися незмінними, а тому розробником пропонується частково їх підвищити, окрім ставок податку на землі житлової забудови та ін.
Податок за земельні ділянки, що відносяться до сільськогосподарських угідь встановлюється у розмірі 1відсоткавід їх нормативної грошової оцінки.
Від сплати податку в м. Кагарлик звільняються землекористувачі, перелік яких наведено у Додатку 2.1Додатку 2 до проекту рішення «Про встановлення місцевих податків тазборів на 2021 рік».
4) Єдиний податок: платники податку - суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.
Відповідно до ст.293 Податкового кодексу фіксовані ставки єдиного податку для платників першої і другої груп встановлюються міською радою для фізичних осіб – підприємців, які провадять господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць:
для першої групи платників єдиного податку (фізичних осіб - підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн.) - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
для другої групи (фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1,5 млн.грн.) - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Проектом рішення ставки податку диференційовані залежно від виду господарської діяльності і збережені на рівні діючих у 2019 та 2020 році.Прийняті ставки є економічно обґрунтованими, без погіршення умов для розвитку бізнесу.
Для платників третьої та четвертої груп єдиного податку ставки встановлені статтею 293 Податкового кодексу України.
5) Туристичний збір.
Платників туристичного збору визначено пунктом 268.2 статті 268 Податкового кодексу України. Базу справляння збору визначено пунктом 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.
Ставку туристичного збору визначено у Додатку 5 до проекту рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2021 рік» на рівні 0,3 відсотка - для внутрішнього туризму та 3 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної платистаном на 1 січня звітного (податкового) рокуза кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі).
ІІ. Визначення цілей державного регулювання:
Ціллю прийняття цього регуляторного акту є встановлення в м. Кагарликмісцевих податків і зборів відповідно до визначеного Податковим Кодексом переліку і в межах визначених ним граничних розмірів ставок, які будуть діяти у 2021 році, що дозволить забезпечити виконання соціально важливих міських програм, фінансування бюджетної сфери, розвитку містаза рахунок коштів, які отримає бюджет міста від сплати місцевих податків і зборів та реалізація в місті державної політики у податковій сфері, підвищення податкової дисципліни.
Дотримання правових аспектів буде виконано шляхом направлення ухваленого рішення про встановлення місцевих податків і зборів у електронному вигляді в десятиденний строк з дня ухвалення до контролюючого органу, у якому перебувають на обліку платники податків та зборів, але не пізніше 01 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування встановлених податків та зборів або змін до них.
ІІІ. Визначення та оцінка способів досягнення визначених цілей
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1. Не приймати регуляторний акт
|
Така альтернатива є неприйнятною оскільки місцеві податки та збори, а саме, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2021 справлятиметься не буде, а єдиний податок за зменшеною ставкою, що не сприятиме наповненню міського бюджету в можливих обсягах. Очікуванні втрати бюджету в результаті неприйняття рішення на 2021 р. складатимуть: 5676,3тис.грн., що не дозволить профінансувати заходи соціального, економічного значення міської громади.
|
Альтернатива 2. Прийняти рішення: - Про встановлення місцевих податків та зборів на території містаКагарликна 2021 рік
|
Прийняття даного рішення міської ради забезпечить досягнення встановлених цілей, чітких та прозорих механізмів справляння та сплати податку на території міста та відповідне наповнення місцевого бюджету. Забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування. |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів держави (органів місцевого самоврядування)
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняттярегуляторного акту |
Відсутні |
Суттєве зменшення надходжень до міського бюджету; |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України. |
Збільшення надходжень до бюджету Кагарлицької міської ради, забезпечення сталого розвитку громади |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 |
Сплата податків і зборів за обґрунтованими ставками. Встановлення пільг по сплаті податків для окремих категорій громадян. Відкритість процедури, прозорість дій місцевого самоврядування |
Відсутні.
|
Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання
Розрахункова кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта, складає 1897:
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Розрахункова кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
0 |
0
|
0 |
1897 |
1897 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
0 |
0 |
0 |
100 |
100 |
Оскільки відповідно до податкового законодавства податок на майно у частині сплати земельного податку, сплачується до місцевого бюджету за місцем знаходження земельної ділянки, до кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта.
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способудосягнення цілей
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності ( за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 - цілі прийняття регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати) |
Така альтернатива є неприйнятною, оскільки місцеві податки та збори будуть сплачуватися платниками відповідно до Податкового кодексу України за мінімальними ставками, громадяни втратять додаткові пільги. Зменшаться надходження до міського бюджету , а це не дозволить профінансувати в повній мірі соціально-економічні та інші програми. Очікуванні втрати до місцевого бюджету складатимуть 8390,0 тис. грн.
|
Альтернатива 2 |
3 - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть) |
Прийняття даного рішення міської ради забезпечить досягнути встановлених цілей, чітких та прозорих механізмів справляння та сплати місцевих податків і зборів на території міста та відповідне наповнення місцевого бюджету. До бюджету міста надійде орієнтовно 24932,8тис. грн. Таким чином, прийняттям вказаного рішення буде досягнуто балансу інтересів громади і платників податків і зборів. |
Альтернатива 3 |
2- цілі прийняття регуляторного акта будуть досягнуті частково |
Надмірне податкове навантаження на суб’єктів господарювання знівелює вигоди від збільшення дохідної частини бюджету, а саме існує ризик переходу суб’єктів господарювання в «тінь». Балансу інтересів досягнуто не буде. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 2 |
Наповнення міського бюджету та спрямування фінансового ресурсу на соціально-економічний розвиток громади. Сплата податків і зборів СПД та громадянами за обґрунтованими ставками. |
Сплата податків за запропонованими ставками 23932,8тис.грн. Детальна інформація щодо очікуваних витрат СПД наведено у М-Тесті |
Наповнення міського бюджету, збереження кількості суб’єктів господарювання та робочих місць |
Альтернатива 3 |
Додаткові надходження коштів до місцевого бюджету (548,0 тис. грн.) та спрямування їх на вирішення соціальних проблем територіальної громади . |
Надмірне податкове навантаження (32450,0 тис. грн. ) спричинить занепад малого бізнесу. Детальна інформація щодо очікуваних витрат СПД наведено у М-Тесті |
Додаткове наповнення міського бюджету. Надмірне навантаження на СПД, можливе скорочення кількості СПД. |
Альтернатива 1 |
Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими Податковим кодексом України |
Зменшення надходжень у місцевий бюджет. Сумарні витрати, 8390,0 тис. грн. |
Зменшення надходжень до міського бюджету, підвищення соціальної напруги за причини погіршення якості життя членів громади |
Рейтинг
|
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 2 |
Альтернатива є доцільною. Прийняття рішення забезпечить наповнення місцевого бюджету. Податкове навантаження для платників місцевих податків і зборів не буде надмірним. Досягнення балансу інтересів органу місцевого самоврядування та платників місцевих податків і зборів. |
Зміни до чинного законодавства:
та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо). Виникнення податкового боргу по причині не сплати місцевих податків та зборів. |
Альтернатива 3 |
Цілі регулювання можуть бути досягнуті частково. Надмірне податкове навантаження на суб'єктів господарювання знівелює вигоди від значного збільшення дохідної частини місцевого бюджету. Балансу інтересів досягнути неможливо. |
Зміни до чинного законодавства:
та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо). Виникнення податкового боргу по причині не сплати місцевих податків та зборів. |
Альтернатива 1 |
У разі неприйняття регуляторного акта, податок справлятиметься по мінімальним ставкам, що спричинить втрати доходної частини бюджету і відповідно не виконання бюджетних програм. Вказана альтернатива є неприйнятною. |
Зміни до чинного законодавства:
та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо). |
Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 – встановлення економічно- обґрунтованих місцевих податків та зборів, що є посильними для платників податків, та забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування – Кагарлицькоїміської ради.
V. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми
Запропоновані механізми регуляторного акта, за допомогою яких можнарозв’язати проблему:
Визначивши цілі, провівши аналіз поточної ситуації на території Кагарлицької міської громади, інформації фінансового відділувиконавчого комітету Кагарлицькоїміськоїради станом на 01.01.2020 року, проведених консультацій та зустрічей, визначено щоосновним механізмом, який забезпечить розв’язання визначеної проблеми євстановлення запропонованих місцевих податків і зборів на 2021 рік.
Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження цьогорегуляторного акта:
- розробка проекту рішення Кагарлицькоїміської ради «Про встановлення місцевихподатківта зборівна 2021 рік» та аналізу регуляторного впливу до нього;
- оприлюднення проекту разом з аналізом регуляторного впливу та отриманняпропозицій і зауважень;
- підготовка експертного висновку постійної відповідальної комісії щодовідповідності проекту рішення вимогам статей 4, 8 Закону України «Про засадидержавної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
- отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної службиУкраїни;
- прийняття рішення на сесії Кагарлицькоїміської ради;
- оприлюднення рішення у встановленому законодавством порядку;
- проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.
За результатами проведених розрахунків очікуваних витрат та вигод СПД,прогнозується,що прийняття зазначеного проекту рішення дозволить забезпечитибаланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян та органу місцевогосамоврядування. А його застосування буде ефективним для вирішення проблеми,зазначеній в розділі І цього аналізу регуляторного впливу.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малогопідприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділеніповноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків та зборів, незмінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.
Тест малого підприємництва додається.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Термін дії акта:один рік
Обґрунтування запропонованого терміну дії акта:
У разі, якщо Кагарлицька міська рада у термін до 01 липня не прийняла рішенняпро встановлення відповідних місцевих податків і зборів на наступний рік, такіподатки справляються, виходячи з норм цього Кодексу, із застосуванням їх мінімальних ставок та без застосування відповідних коефіцієнтів, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передуєбюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПКУ, абзац 2 частина 5 розділу XIX Прикінцевіположення ПКУ).
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органимісцевого самоврядування мають щорічно переглядати розміри ставок місцевих податків та зборів, що справляються в установленому ПКУ порядку. Відповідні ставки будуть діяти лише протягом року, на який прийняті.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
- Розмір надходжень до місцевого бюджету, пов;язаних з дією акта;
- кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на якихпоширюється дія акта;
- розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконаннями вимог акта;
- рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб зосновних положень акта.
Прогнозні показники результативності.
п/н |
Назва показника |
У разі прийняття рішення про місцеві податки та збори на 2021р. |
тис. грн. |
||
1 |
Разом надходжень до місцевого бюджету(очікуваний обсяг надходжень), в тому числі: |
23932,8 тис. грн. |
|
- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки |
856,0 тис. грн. |
|
- Плата за землю |
8754,6тис грн |
|
- Єдиний податок |
14300,2 тис. грн. |
2 |
Кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта |
1897 |
3 |
Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, годинина 1 суб’єкта . |
2 години |
4 |
Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичних осіб, пов’язаними з виконаннями вимог акту. |
12616,13 |
5 |
Рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта, Оприлюднені повідомлення, проект рішення, АРВ: - на офіційному сайті Кагарлицької міської ради;
|
85 % Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад. Таким чином, рівень поінформованості суб’єктів господарювання, фізичних осіб з основних положень рішення визначається чисельністю осіб, які ознайомляться з ним. Цейрегуляторний акт буде оприлюдненона офіційному сайті Кагарлицької міської ради, а повідомлення про оприлюднення – в газеті «Вісник Кагарличчини» |
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметьсявідстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися фінансовим відділом виконавчого комітету Кагарлицької міської ради.
Метод проведення відстеження результативності:
Статистичний.
Вид даних, за допомогою яких здійснюватиметься відстеженнярезультативності:
Статистичні:
- аналітичні показники Кагарлицької ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області;
- інформація фінансового відділу виконавчого комітету Кагарлицької міської ради.
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватисьдо дня набрання чинності цим регуляторним актом.
Повторне відстеження результативності буде здійснюватися за три місяці додня закінчення визначеного строку дії регуляторного акта.
Начальник юридичного відділу С.М.Лисова
Додаток 1
до аналізу регуляторного впливу
проекту рішення Кагарлицькоїміської ради
«Про встановлення місцевих податків тазборів на 2021 рік »
ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)
1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником.
Порядковий номер |
Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) |
Кількість учасників консультацій, осіб |
Основні результати консультацій (опис) |
1
|
Вид консультацій: У телефонному та усному режимі |
4 |
Обговорено запропоновані ставки податків. Отримано інформацію від представників мікро та малого підприємництва щодо необхідних ресурсів, а саме їх витрат (витрат часу та матеріальних) на запровадження регулювання |
2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 1897 (одиниць), питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 100,00 (відсотків)
3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання
Порядковий номер |
Найменування оцінки |
У перший рік (стартовий рік провадження регулювання) |
Періодичні (за наступний рік) |
Витрати за п’ять років* |
Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання |
||||
1. |
Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)
|
0 |
0 |
0 |
2. |
Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування
|
0 |
0 |
0 |
3. |
Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)
|
0 |
0 |
0 |
4. |
Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)
|
0 |
0 |
0 |
5. |
Інші процедури (сплата податку) |
12616,13 |
Х |
Х |
6. |
Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
1897 |
||
7. |
Сумарно, гривень Формула: (відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7) |
Всього -23932,8 |
0 |
0 |
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування Розрахунок вартості 1 людино-години: Для розрахунку використовують розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2020 року – 4723 грн. У погодинному визначенні розмір становить 28,31 грн. (ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 року № 24-ІХ). |
||||
9 |
Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання |
1 год*28,31 грн= 28,31 |
0 |
0 |
10 |
Процедури організації виконання вимог регулювання: Внесення змін до внутрішніх процедур обліку та звітності |
1 год*28,31 грн= 28,31 |
0 |
0 |
11 |
Процедури офіційного звітування |
0 |
0 |
0 |
12 |
Процедури щодо забезпечення процесу перевірок |
0 |
0 |
0 |
13 |
Інші процедури |
Х |
Х |
Х |
14 |
Разом, гривень |
56,62 |
Х |
0 |
15 |
Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
1897 |
||
16 |
Сумарно, гривень |
107408,14 |
Х |
0 |
БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ
на адміністрування регулювання для суб’єктів малого і мікропідприємництва
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків (зборів), не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.
4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
№ |
Показник |
Перший рік регулювання (стартовий), гривень |
За п’ять років, гривень |
1 |
Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання |
0 |
0 |
2 |
Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування |
0 |
0 |
3 |
Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання |
0 |
0 |
4 |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва |
0 |
0 |
5 |
Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання |
12616,13 |
0 |
5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання
На основі аналізу статистичних даних що наданні фінансовим управлінням виконавчого комітету Кагарлицької міської ради та під час консультацій, проведених із суб’єктами підприємництва, визначено, що зазначені ставки податків є прийнятними для суб’єктів малого підприємництва і впровадження компенсаторних (пом’якшувальних ) процедур не потрібно.
5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання
На основі аналізу статистичних даних, що наданні фінансовим відділом виконавчого комітету Кагарлицької міської ради та під час консультацій, проведених із суб’єктами підприємництва, визначено, що зазначені ставки податків є прийнятними для суб’єктів малого підприємництва і впровадження компенсаторних (пом’якшувальних ) процедур не потрібно.
ПРОЄКТ
КАГАРЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА
( ___сесія VІІ скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
Про встановлення
місцевих податків та зборів на 2021 рік
Відповідно до Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», керуючись п.24 ч. 1 ст.26, ст. 59,69 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної планово-бюджетної комісії міської ради, Кагарлицька міська рада ВИРІШИЛА:
- Встановити на територіїКагарлицької міської ради такі місцеві податки та збори на 2021 рік:
1.1. Податок на майно, в тому числі:
1.1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
1.1.2.Транспортний податок;
1.1.3. Туристичний збір;
1.2.Плата за землю;
1.3. Єдиний податок.
2. Затвердити:
2.1.Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,на 2021 рік (додаток 1);
2.2. Положення про земельний податок на 2021 рік (додаток 2);
2.3.Положення про єдиний податок на 2021 рік(додаток 3);
2.4.Положення про транспортний податок на 2021 рік (додаток 4);
2.5.Положення про туристичний збір на 2021 рік(додаток 5).
3. Всі питання, які не врегульовані цим рішенням та Положеннями, регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючих нормативно правових актів.
4. Доручити секретарю міської ради Коваль Л.Є. забезпечити направлення копії цього рішення до Кагарлицької ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області та забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті міської ради.
5. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2021 року. Вважати таким, що втратило чинність рішення Кагарлицької міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік» від 13.06.2019 року № 525 -LIY-VII.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну планово-бюджетну комісію та Кагарлицьку ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області.
Міський голова О.О.Панюта
м. Кагарлик
№ -
Додаток 1
до рішення міської ради
___________ № ______
Положення
про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік
- Платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок) визначено пунктом 266.1 статті 266 Податкового кодексу України – це фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованої на території Старокостянтинівської міської ради.
- Об’єкти оподаткування визначено підпунктом 266.2.1 статті 266 Податкового кодексу України. В підпункті 266.2.2 статті 266 Податкового кодексу України визначено, що не відноситься до об'єктів оподаткування.
- Базу оподаткування визначено пунктом 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.
- Пільги зі сплати податку та особливості їх застосування визначено пунктом 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.
Перелік пільг викладено у додатку 1.1.до даного Положення.
Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:
- об’єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 пункту 266.4 Податкового кодексу України;
- об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності)
- Ставки податку визначено відповідно до пункту 266.5. статті 266 Податкового кодексу України та викладено у додатку 1.2.до даного Положення.
- Базовий податковий (звітний) період визначено пунктом 266.6 статті 266 Податкового кодексу України.
- Порядок обчислення суми податку визначено пунктами 266.7, 266.8 статті 266 Податкового кодексу України.
- Порядок та строки сплати податку визначено пунктами 266.9, 266.10 статті 266 Податкового кодексу України.
Додаток 1.1.
до Положення про податок на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки на 2021 рік
ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1
Пільги встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію з 01 січня 2021 року.
Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області |
Код району |
Код КОАТУУ |
Назва |
32 |
|
3222210100 |
м. Кагарлик, Київська область |
Група платників, категорія/класифікація Розмір пільги (відсотків суми
будівель та споруд податкового зобов’язання за рік)
100 %
- Пільги, встановлені пп. 266.4.1. п. 266.4. ст. 266 Податкового кодексу України, а саме база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
- Об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що перебувають у власності фізичних осіб та не використовуються у підприємницькій діяльності.
- Об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності)
- Будівлі дитячих будинків сімейного типу.
- Гуртожитки
- Житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської ради.
- Об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.
- Об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках.
- Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
- Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.
- Об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
- Об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність.
- Об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.
- Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, які використовуються цими особами або передані в використання бюджетним та громадським організаціям з метою надання соціальних, медичних, культурних, спортивних послуг без отримання прибутку.
- Господарські (присадибні) будівлі (в т. ч. сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо), які перебувають у власності фізичних осіб та не використовуються у підприємницькій діяльності.
Пільги визначаються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України.
Секретар міської ради |
Л.Є.Коваль |
Додаток 1.2.
до Положення про податок на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки на 2021 рік
СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Ставки встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію з 01 січня 2021 року.
Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:
|
Код області |
Код району |
Код КОАТУУ |
Назва |
|
||||||||||||||
|
32 |
|
3222210100 |
м. Кагарлик, Київська область |
|
||||||||||||||
Класифікація будівель та споруд |
Ставки податку за 1 кв. метр |
||||||||||||||||||
Код |
Назва |
Для юридичних осіб |
Для фізичних осіб |
||||||||||||||||
|
|
1 зона* |
2 зона* |
3 зона* |
1 зона* |
2 зона* |
3 зона* |
||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
||||||||||||
11 |
Будівлі житлові |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
111 |
Будинки одноквартирні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1110 |
Будинки одноквартирні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
|
Цей клас включає: |
х
|
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1110.1 |
Будинки одноквартирні масової забудови |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1110.2 |
Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1110.3 |
Будинки садибного типу |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1110.4 |
Будинки дачні та садові |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
112 |
Будинки з двома та більше квартирами |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1121 |
Будинки з двома квартирами |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1121.1 |
Будинки двоквартирні масової забудови |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1121.2 |
Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1122 |
Будинки з трьома та більше квартирами |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1122.1 |
Будинки багатоквартирні масової забудови |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1122.2 |
Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
1122.3 |
Будинки житлові готельного типу |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
||||||||||||
113 |
Гуртожитки |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
||||||||||||
1130.1 |
Гуртожитки для робітників та службовців |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.2 |
Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.3 |
Гуртожитки для учнів навчальних закладів |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.4 |
Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.5 |
Будинки дитини та сирітські будинки |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.6 |
Будинки для біженців, притулки для бездомних |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1130.9 |
Будинки для колективного проживання інші |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
12 |
Будівлі нежитлові |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
121 |
Готелі, ресторани та подібні будівлі |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1211 |
Будівлі готельні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1211.1 |
Готелі |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1211.2 |
Мотелі |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1211.3 |
Кемпінги |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1211.4 |
Пансіонати |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1211.5 |
Ресторани та бари |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1212 |
Інші будівлі для тимчасового проживання |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1212.1 |
Туристичні бази та гірські притулки |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
1212.2 |
Дитячі та сімейні табори відпочинку |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
1212.3 |
Центри та будинки відпочинку |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
1212.9 |
Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
122 |
Будівлі офісні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1220 |
Будівлі офісні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1220.1 |
Будівлі органів державного та місцевого управління |
Звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||||
1220.2 |
Будівлі фінансового обслуговування |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1220.3 |
Будівлі органів правосуддя |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
1220.4 |
Будівлі закордонних представництв |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|||||||||||
1220.5 |
Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1220.9 |
Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
123 |
Будівлі торговельні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1230 |
Будівлі торговельні |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1230.1 |
Торгові центри, універмаги, магазини |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.2 |
Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.3 |
Станції технічного обслуговування автомобілів |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.4 |
Їдальні, кафе, закусочні та т. ін. |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.5 |
Бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування |
0.500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.6 |
Будівлі підприємств побутового обслуговування |
0,500 |
- |
- |
0,500 |
- |
- |
|
|||||||||||
1230.9 |
Будівлі торговельні інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
|||||||||||
124 |
Будівлі транспорту та засобів зв'язку |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
1241 |
Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
|||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1241.1 |
Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.2 |
Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.3 |
Будівлі міського електротранспорту |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.4 |
Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.5 |
Морські та річкові вокзали, маяки та пов'язані з ними будівлі |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.6 |
Будівлі станцій підвісних та канатних доріг |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.7 |
Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін. |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.8 |
Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1241.9 |
Будівлі транспорту та засобів зв'язку інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1242 |
Гаражі |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1242.1 |
Гаражі наземні |
0,250 |
- |
- |
0,250 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1242.2 |
Гаражі підземні |
0,250 |
- |
- |
0,250 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1242.3 |
Стоянки автомобільні криті |
0,250 |
- |
- |
0,250 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1242.4 |
Навіси для велосипедів |
0,250 |
- |
- |
0,250 |
- |
- |
|
||||||||||
|
125 |
Будівлі промислові та склади |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1251 |
Будівлі промислові |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1251.1 |
Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості |
Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств звільнені від оподаткування |
||||||||||||||||
|
1251.2 |
Будівлі підприємств чорної металургії |
|||||||||||||||||
|
1251.3 |
Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.4 |
Будівлі підприємств легкої промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.5 |
Будівлі підприємств харчової промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.6 |
Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.7 |
Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.8 |
Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості |
|||||||||||||||||
|
1251.9 |
Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне |
|||||||||||||||||
|
1252 |
Резервуари, силоси та склади |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1252.1 |
Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.2 |
Резервуари та ємності інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.3 |
Силоси для зерна |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.4 |
Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.5 |
Склади спеціальні товарні |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.6 |
Холодильники |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.7 |
Складські майданчики |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.8 |
Склади універсальні |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1252.9 |
Склади та сховища інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
126 |
Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1261 |
Будівлі для публічних виступів |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1261.1 |
Театри, кінотеатри та концертні зали |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1261.2 |
Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1261.3 |
Цирки |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1261.4 |
Казино, ігорні будинки |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1261.5 |
Музичні та танцювальні зали, дискотеки |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1261.9 |
Будівлі для публічних виступів інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262 |
Музеї та бібліотеки |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1262.1 |
Музеї та художні галереї |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262.2 |
Бібліотеки, книгосховища |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262.3 |
Технічні центри |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262.4 |
Планетарії |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262.5 |
Будівлі архівів |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1262.6 |
Будівлі зоологічних та ботанічних садів |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263 |
Будівлі навчальних та дослідних закладів |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1263.1 |
Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.2 |
Будівлі вищих навчальних закладів |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.3 |
Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів |
Будівлі загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ) |
||||||||||||||||
|
1263.4 |
Будівлі професійно-технічних навчальних закладів |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.5 |
Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів |
|
Будівлі дошкільних навчальних закладів, що використовуються для надання освітніх послуг, звільнені від оподаткування |
|||||||||||||||
|
1263.6 |
Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з фізичними або розумовими вадами |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.7 |
Будівлі закладів з фахової перепідготовки |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.8 |
Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1263.9 |
Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264 |
Будівлі лікарень та оздоровчих закладів |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1264.1 |
Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.2 |
Лікарні профільні, диспансери |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.3 |
Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.4 |
Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.5 |
Шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.6 |
Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1264.9 |
Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265 |
Зали спортивні |
х |
х |
х |
х |
Х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1265.1 |
Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні та т. ін. |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265.2 |
Басейни криті для плавання |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265.3 |
Хокейні та льодові стадіони криті |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265.4 |
Манежі легкоатлетичні |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265.5 |
Тири |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1265.6 |
Зали спортивні інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
127 |
Будівлі нежитлові інші |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1271 |
Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає:
|
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1271.1 |
Будівлі для тваринництва |
Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 ж) п. 266.2 ст. 266 ПКУ) |
||||||||||||||||
|
1271.2 |
Будівлі для птахівництва |
|||||||||||||||||
|
1271.3 |
Будівлі для зберігання зерна |
|||||||||||||||||
|
1271.4 |
Будівлі силосні та сінажні |
|||||||||||||||||
|
1271.5 |
Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства |
|||||||||||||||||
|
1271.6 |
Будівлі тепличного господарства |
|||||||||||||||||
|
1271.7 |
Будівлі рибного господарства |
|||||||||||||||||
|
1271.8 |
Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва |
|||||||||||||||||
|
1271.9 |
Будівлі сільськогосподарського призначення інші |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1272 |
Будівлі для культової та релігійної діяльності |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1272.1 |
Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін. |
Об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність, звільнені від оподаткування |
||||||||||||||||
|
1272.2 |
Похоронні бюро та ритуальні зали |
0,250 |
- |
- |
0,250 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1272.3 |
Цвинтарі та крематорії |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1273 |
Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1273.1 |
Пам’ятки історії та архітектури |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1273.2 |
Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1273.3 |
Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1274 |
Будівлі інші, не класифіковані раніше |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
|
Цей клас включає: |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
|
||||||||||
|
1274.1 |
Казарми збройних сил |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
||||||||||
|
1274.2 |
Будівлі міліцейських та пожежних служб |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1274.3 |
Будівлі виправних закладів, в'язниць та слідчих ізоляторів |
0,000 |
- |
- |
0,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1274.4 |
Будівлі лазень та пралень |
1,000 |
- |
- |
1,000 |
- |
- |
|
||||||||||
|
1274.5 |
Будівлі з облаштування населених пунктів |
0,300 |
- |
- |
0,300 |
- |
- |
|
||||||||||
Секретар міської ради Л.Є.Коваль
Додаток 2.
до рішення міської ради
___________ № ______
ПОЛОЖЕННЯ
про земельний податок на 2021 рік
1. Платниківплати за землю визначено статтею 269 Податкового кодексу України.
2. Об’єкт оподаткування визначено статтею 270 Податкового кодексу України.
3. Базуоподаткуваннявизначено статтею 271 Податкового кодексу України.
4. Ставки земельного податку визначено у додатках 2.1-2.2.«Ставки земельного податку» до цього Положення;
5. Пільги зі сплати земельного податку:
5.1. перелік пільг для фізичних осіб визначено статтею 281 Податкового кодексу України;
5.2. перелік пільг для юридичних осіб визначено статтею 282 Податкового кодексу України;
5.3. перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих у межах норм пункту 1 статті 284 Податкового кодексу України, визначено у
додатку 2.1 «Пільги зі сплати земельного податку» до цього положення;
5.4. перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, визначено статтею 283 Податкового кодексу України;
5.5. порядок та особливості застосування пільг визначено
пунктами 2-3 статті 284 Податкового кодексу України.
6. Порядок обчислення земельного податку визначено статтею 286 Податкового кодексу України.
7. Податковий період для плати за землю визначено статтею 285 Податкового кодексу України.
8. Строк та порядок сплати плати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.
9. Строк та порядок подання звітності з плати за землю визначені пунктами 2-4 статті 286 Податкового кодексу України.
10. Ставки земельного податку визначено у додатках 2.1., 2.2. до Положення про земельний податок у межах визначених статтями 274, 277.
Секретар міської ради Л.Є.Коваль
Додаток 2.1. до Положення про земельний податок
ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку1
Пільги встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію
з 01 січня 2021 року.
Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області |
Код району |
Код згідно з КОАТУУ |
Найменування адміністративно-територіальної одиниці |
3200000000 |
- |
3222210100 |
місто Кагарлик,Київська область |
Група платників, категорія/цільове призначення |
Розмір пільги |
Комунальніпідприємства Кагарлицької міської ради |
100 |
Органидержавної влади та органимісцевого самоврядування, закладиі установи, що діють на території міста Кагарлика та повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів
|
100 |
Комунальні некомерційні підприємства, щодіють на території міста Кагарлика, крім сплати земельного податку за земельні ділянки, на яких знаходяться об’єкти нерухомого майна або їх частини, що надаються в оренду.
|
100 |
__________
1 Пільги визначаються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті12, пункту 30.2 статті 30, статей 281 і 282 Податкового кодексу України. У разі встановлення пільг, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом пільги затверджуються окремо.
Додаток 2.2. до Положення про земельний податок
Ставки земельного податку за земельні ділянки, що перебувають у власності та постійному користуванні платників податку на території
м. Кагарлика
Ставки встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію з 01 січня 2021 року
Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:
Код області |
Код району |
Код |
Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади |
|||||||
3200000000 |
- |
3222210100 |
місто Кагарлик,Київська область |
|||||||
Вид цільового призначення земель |
Ставки податку (відсотків нормативної грошової оцінки) |
|||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) |
за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено |
|||||||||
код |
найменування |
для юридичнихосіб |
для фізичних осіб |
для юридичнихосіб |
для фізичних осіб |
|||||
01 |
Землі сільськогосподарського призначення |
|||||||||
01.01 |
Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.02 |
Для ведення фермерського господарства |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.03 |
Для ведення особистого селянського господарства |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.04 |
Для ведення підсобного сільського господарства |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.05 |
Для індивідуального садівництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.06 |
Для колективного садівництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.07 |
Для городництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.08 |
Для сінокосіння і випасання худоби |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.09 |
Для дослідних і навчальних цілей |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.10 |
Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.11 |
Для надання послуг у сільському господарстві |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.12 |
Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції |
1,000 |
1,00 |
5,000 |
5,00 |
|||||
01.13 |
Для іншого сільськогосподарського призначення |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
01.14 |
Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02 |
Землі житлової забудови |
|||||||||
02.01 |
Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.02 |
Для колективного житлового будівництва |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.03 |
Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.04 |
Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.05 |
Для будівництва індивідуальних гаражів |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.06 |
Для колективного гаражного будівництва |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.07 |
Для іншої житлової забудови |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.08 |
Для цілей підрозділів 02.01-02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.09 |
Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
02.10 |
Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03 |
Землі громадської забудови |
|||||||||
03.01 |
Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.02 |
Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.03 |
Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги |
1,000 |
1,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.04 |
Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.05 |
Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.06 |
Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
03.07 |
Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.08 |
Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.09 |
Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ |
3,000 |
3,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.10 |
Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.11 |
Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.12 |
Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.13 |
Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.14 |
Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.15 |
Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.16 |
Для цілей підрозділів 03.01-03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
03.17 |
Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04 |
Землі природно-заповідного фонду |
|||||||||
04.01 |
Для збереження та використання біосферних заповідників |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.02 |
Для збереження та використання природних заповідників |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.03 |
Для збереження та використання національних природних парків |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.04 |
Для збереження та використання ботанічних садів |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.05 |
Для збереження та використання зоологічних парків |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.06 |
Для збереження та використання дендрологічних парків |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.07 |
Для збереження та використання парків - пам’яток садово-паркового мистецтва |
0,000 |
0,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.08 |
Для збереження та використання заказників |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.09 |
Для збереження та використання заповідних урочищ |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.10 |
Для збереження та використання пам’яток природи |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
04.11 |
Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків |
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
05 |
Землі іншого природоохоронного призначення |
|||||||||
|
|
0,100 |
0,100 |
5,000 |
5,000 |
|||||
06 |
Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися |
|||||||||
06.01 |
Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
06.02 |
Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
06.03 |
Для інших оздоровчих цілей |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
06.04 |
Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
07 |
Землі рекреаційного призначення |
|||||||||
07.01 |
Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
07.02 |
Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
07.03 |
Для індивідуального дачного будівництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
07.04 |
Для колективного дачного будівництва |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
07.05 |
Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
08 |
Землі історико-культурного призначення |
|||||||||
08.01 |
Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
08.02 |
Для розміщення та обслуговування музейних закладів |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
08.03 |
Для іншого історико-культурного призначення |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
08.04 |
Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
09 |
Землі лісогосподарського призначення |
|
||||||||
09.01 |
Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг |
0,100 |
- |
0,100 |
- |
|||||
09.02 |
Для іншого лісогосподарського призначення |
0,100 |
- |
0,100 |
- |
|||||
09.03 |
Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
- |
- |
- |
- |
|||||
10 |
Землі водного фонду |
|
||||||||
10.01 |
Для експлуатації та догляду за водними об’єктами |
1,00 |
1,00 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.02 |
Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.03 |
Для експлуатації та догляду за смугами відведення |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.04 |
Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.05 |
Для догляду за береговими смугами водних шляхів |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.06 |
Для сінокосіння |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.07 |
Для рибогосподарських потреб |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.08 |
Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.09 |
Для проведення науково-дослідних робіт |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.10 |
Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
10.11 |
Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів |
- |
- |
- |
- |
|||||
10.12 |
Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
11 |
Землі промисловості |
|||||||||
11.01 |
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
11.02 |
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
11.03 |
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
11.04 |
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
11.05 |
Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12 |
Землі транспорту |
|||||||||
12.01 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.02 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту |
- |
- |
- |
- |
|||||
12.03 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту |
- |
- |
- |
- |
|||||
12.04 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства4 |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.05 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.06 |
Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.07 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту |
- |
- |
- |
- |
|||||
12.08 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.09 |
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.10 |
Для цілей підрозділів 12.01-12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
12.11 |
Для розміщення та експлуатації об'єктів дорожнього сервісу |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
13 |
Землі зв’язку |
|||||||||
13.01 |
Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
13.02 |
Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
13.03 |
Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
13.04 |
Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
13.05 |
Для розміщення та постійної діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
14 |
Землі енергетики |
|||||||||
14.01 |
Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
14.02 |
Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
14.03 |
Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
2,000 |
2,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
15 |
Землі оборони |
|||||||||
15.01 |
Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.02 |
Для розміщення та постійної діяльності військових частин (підрозділів) Національної гвардії |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.03 |
Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.04 |
Для розміщення та постійної діяльності СБУ |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.05 |
Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.06 |
Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.07 |
Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.08 |
Для цілей підрозділів 15.01-15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
- |
- |
|||||
15.09 |
Для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС |
0,000 |
0,000 |
- |
- |
|||||
15.10 |
ДлярозміщеннятапостійноїдіяльностіНаціональноїполіціїУкраїни, їїтериторіальнихорганів, підприємств, установтаорганізацій, щоналежатьдосфериуправлінняНаціональноїполіції |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
0,000 |
|||||
16 |
Землі запасу |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
17 |
Землі резервного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
18 |
Землі загального користування |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
19 |
Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду |
1,000 |
1,000 |
5,000 |
5,000 |
|||||
__________
1У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом ставки затверджуються окремими додатками.
2Вид цільового призначення земель зазначається згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 р. № 548.
3Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, статей 274 і 277 Податкового кодексу України і зазначаються десятковим дробом з трьома (у разі потреби чотирма) десятковими знаками після коми.
4Земельні ділянки, що класифікуються за кодами цього підрозділу, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування земельним податком відповідно до норм статей 281-283 Податкового кодексу України.
Додаток 3
до рішення міської ради
___________ № ______
Положення про єдиний податокна 2021 рік
1. Загальні положення
Платниками єдиного податку є суб'єкти малого підприємництва – фізичні та юридичні особи, які задовольняють умовам спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і при цьому самостійно обрали даний спосіб оподаткування доходів шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, форма та порядок видачі якого встановлюються Державною податковою службою України.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності:
1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень;
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
Не можуть бути платниками єдиного податку першої-другої груп:
- суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж;
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.
2. Ставки та порядок обчислення податку
2.1. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
2.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць::
1) для першої групи платників єдиного податку, визначеної Податковим кодексом України у розмірі 10 % розміру прожиткового мінімуму, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в Податковому кодексі України.
2) для другої групи платників єдиного податку, визначеної Податковим кодексом України, в розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в Податковому кодексі України.
2.3. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - другої груп (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1-3 пункту 1 цього Положення;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у Податковому кодексі;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 1 цього Положення відповідно.
2.4. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
3. Порядок та строки сплати податку
3.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
3.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
3.3. Сплата єдиного податку платниками першої - другої груп здійснюється за місцем податкової адреси.
3.4. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
3.5. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 4.1. і пункту 4.5. цього Положення, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому цим Кодексом.
3.6. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
3.7. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.
4. Податковий (звітний) період
4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої груп є календарний рік.
4.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників - юридичних осіб - період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.
Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників - юридичних осіб, що ліквідуються, - період з початку року до їх фактичного припинення.
4.3. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
4.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку. Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна.
4.5. Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
4.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.
4.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.
Секретар міської ради Л.Є.Коваль
Додаток 3.1.
До Положення про єдиний податок на 2021 рік
Ставки єдиного податку для платників першої групи на 2021 рік,
вводяться в дію з 01.01.2021р.
Код |
Вид діяльності |
Ставка податку (у відсотках від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) |
1 |
2 |
3 |
|
Всі види діяльності для платників першої групи в залежності від видугосподарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць |
10 % |
Додаток 3.2.
До Положення про єдиний податок на 2021 рік
Ставки єдиного податку для платників другої групи на 2021 рік,
вводяться в дію з 01.01.2021р.
Код |
Вид діяльності |
Ставка податку (у відсотках відрозміру мінімальної заробітної плати для працездатних осіб) |
1 |
2 |
3 |
|
Всі види діяльності для платників другої групи в залежності від видугосподарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць |
20 % |
Додаток 4.
до рішення міської ради
___________ № ______
Положення про транспортний податок на 2021 рік
1. Платники податку
1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу є об’єктами оподаткування.
2. Об'єкт оподаткування
2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.
4. Ставка податку
4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.
5. Податковий період
5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
6. Порядок обчислення та сплати податку
6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
6.3. Органи внутрішніх справ, зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
7. Порядок сплати податку
7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету міста згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
8. Строки сплати податку
8.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
9. Відповідальність
Платники місцевих податків несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання податкових декларацій(розрахунків) по місцевих податках до органу державної податкової служби, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету відповідно до Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), інших законодавчих та нормативно-правових актів.
10. Контроль
Контроль за своєчасністю подання податкових декларацій по місцевих податках до органу державної податкової служби, правильністю його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснює орган державної податкової служби.
Секретар міської ради Л.Є.Коваль
Додаток 4.1.
до Положення про туристичний збір
Транспортний податок на 2021рік
1. Платники податку
1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.
2. Об’єкт оподаткування
2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, заметодикою,затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального".
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
Секретар ради Л.Є.Коваль
Додаток 5
до рішення міської ради
___________ № ______
Положення про туристичний збір на 2021 рік
5.1.Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі) визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового Кодексу України;
5.2. платниками збору не можуть бути особи, які вказані в п.п. 268.2.2 п.268.2. статті 268 ПКУ;
5.3. ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ у розмірі:
- 0,3 відсотка для внутрішнього туризму;
- 3 відсотки для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного ( податкового ) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщенням. (Додаток 5.1.)
5.4. базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ;
5.5. справляння збору може здійснюватися:
а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 ПКУ, фізичними особами-підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом « б» підпункту 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з сільською радою.
5.5.1. особливості справляння збору встановлені пунктом 268.6 статті 268 ПКУ.
5.6. порядок сплати збору встановлений пунктом 268.7. статті 268 ПКУ;
5.7. базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Секретар міської ради Л.Є.Коваль
Додаток 5.1. до Положення про туристичний збір
Ставки туристичного збору
Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, у розмірі 0,3 відсотка - для внутрішнього туризму та 3 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
Секретар міської ради Л.Є.Коваль