Серед великої кількості імен, які давали новонародженим на Кагарличчині та в Київській області у 2021 році, чимало з рідковживаних перейшли в статус найпоширеніших. А от традиційні колись імена з цього списку зникли.
То як же найчастіше називали своїх дітей у Кагарлицькій громаді батьки минулого року, які імена зустрічалися вкрай рідко? Яка демографічна ситуація в МТГ за результатами 2021-го, скільки пар взяли шлюб та скільки розлучилося? Про все це нам розповіла начальник Кагарлицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану Павліна Косяк.
Побачили світ 206 маленьких кагарличан
У 2021-му світ побачили 206 маленьких жителів Кагарличчини: 99 хлопчиків і 107 дівчаток. Серед них і одна двійня – хлопчики Марк та Давид.
Якщо порівняти із 2020 роком, то тоді народилося 235 діток (серед яких теж була двійня): 126 хлопчиків і 109 дівчаток. Але зауважимо, що на той час статистика враховувала й новонароджених у селах, які відійшли до Ржищівської МТГ.
Які імена найпопулярніші, а які – рідкісні
У порівнянні з 2020 роком у 2021-му змінився і список найпоширеніших та рідковживаних імен на Кагарличчині.
Серед найпоширеніших:
- імена хлопчиків: Артем, Захар, Тимофій, Давид, Максим, Тимур, Назар;
- імена дівчаток: Софія та Марія, Єва, Діана, Мілана.
Рідковживаними в наших краях є:
- імена хлопчиків: Дан, Дамір, Дем’ян, Домінік, Джейн, Емір, Нікадім, Стефан, Радан;
- імена дівчаток: Адріана, Асія, Белла, Даяна і Мусліма.
За даними Міністерства юстиції України, в Київській області найпоширенішими були:
- імена дівчаток: Анна, Анастасія, Вероніка, Вікторія, Емілія, Єва, Кіра, Марія, Поліна, Соломія, Софія;
- імена хлопчиків: Андрій, Артем, Богдан, Владислав, Данило, Давид, Дмитро, Матвій, Марк, Максим, Назар, Олександр, Тимофій, Ярослав.
А рідковживаними на Київщині визнано:
- імена дівчаток: Аіша, Ані, Аламея, Асія, Вів’єн, Ейва, Есфірь, Ешлі, Женєва, Земфіра, Камілла, Лейла, Медіна, Моніка, Патрісія, Слав’яна, Санта, Тея, Тінатін, Хаджар, Фейза-Софія, Флора, Юнона, Ясміна;
- імена хлопчиків: Бенджамін, Вальтер, Гаррі, Глєб-Северус, Дем’ян, Деніз, Едвін, Еліазар, Елліот, Ельдар, Емануїл, Мікаіль, Натаніель, Роберт, Сем, Стівен, Тамерлан, Тарес, Убайд, Федір, Фелікс.
Скільки одружилось, скільки розлучилось
Що стосується укладення шлюбів, то минулий рік на Кагарличчині був не досить щедрим. На весільний рушник стали лише 141 пара. У складі семи пар були громадяни інших держав.
А от розірвати клятву “вічного кохання” вирішили аж 106 пар. Причому 82 з них мають спільних дітей.
Сумна статистика Кагарличчини
В засвіти у 2021 пішло 694 жителя Кагарлицької МТГ, що на 70% більше, ніж народилося. У 2020 році померло 700 наших земляків. І знову ж тут варто брати до уваги, що в цю цифру входять дані по Стайках, Стрітівці, Великих Пріцьках, Кузьминцях та Панікарчі. Тож ріст смертності очевидний. І реалії такі, що близько третини смертей пов’язані з коронавірусною інфекцією.
Міняли імена та уточнювали дані
10 жителів громади вирішили у 2021-му змінити своє ім’я. Ще 120 звернулися до спеціалістів Кагарлицького відділу ДРАЦС за внесенням змін до актових записів. За 175 зверненнями надано комплексну послугу за програмою “єМалятко”.
Загалом же працівники відділу у 2021 році здійснили 1076 державних реєстрацій актів цивільного стану та видали 1270 різноманітних витягів.
Чи впливає ім’я людини на її життя?
Об'ємне та цікаве дослідження про те, як називали новонароджених в Україні у 2021 році зробив портал TEXTY.ORG.UA. Йдеться там і про вплив імен на життя людей. Зокрема, наводяться приклади досліджень Стокгольмського університету та Гарварду.
Вчені Стокгольмського університету прослідкували за життєвим шляхом групи іммігрантів, які змінили свої слов’янські, азійські або африканські імена на нейтральніші, «більш шведські». Так от, з часом ці люди стали заробляти в середньому на 26% більше, у порівнянні з іммігрантами, котрі зберегли свої рідні імена.
А двоє професорів із Гарварду (США) ще в 1948 році показали, що хлопці з рідкісними іменами частіше вилітають із коледжу. Автори дослідження припустили, що власник унікального імені може відчувати більший стрес у житті через надмірну увагу до себе і через це гірше вчиться.
Валентин Владіміров, Кагарлик.City
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лев, Гордій та Еміль, Мія, Ейла та Веніаміна - які імена давали кагарличани дітям у 2020 році
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14-річні діти відтепер можуть змінювати своє по батькові
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демографічний провал: скільки народилося та померло за 5 років людей на Кагарличчині