Плідно працює реформована бібліотечна система Кагарличчини. Цікаві матеріали для своїх користувачів підготували у філії №1 Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради «Бібліотека для дітей».
ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ БЕЗСМЕРТНА
Не бувають війни великими,
Не бувають війни малими,
А із сиротами, із каліками,
Із мертвими, із живими,
І нинішня війна – не виняток.
Війна залишила незагойні рани і в нашім краї. Портрети загиблих в АТО земляків Юрія Гладченка, Олександра Олефіра, Василя Путаненка і Валерія Чухрая містяться в Галереї слави учасників АТО.
У філії №1 «Бібліотека для дітей» оформлено книжково-ілюстративну виставку «ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ БЕЗСМЕРТНА». Тут розгорнуто книги про героїв АТО та дописи із газет і журналів.
Сьогодні, коли на сході нашої країни палає полум’я війни, кожен із нас розуміє, що і доля України, і майбутнє нації залежить лише від мужності й відваги тих безсмертних воїнів АТО, які живим щитом стали супроти агресорів на захист нашої Батьківщини та українського народу.
Надія ТОРОХТІЙ
ПРИРОДА РІДНА – НАША ВТІХА, ТОЖ ХАЙ ВОНВ НЕ ЗНАЄ ЛИХА
Чарівна і прекрасна наша земля. З весни і до пізньої осені в буянні квітів і трав її поля, її розлогі луки. Уклоняється до землі стиглий колос на полях, медом наливаються поди в садах. Гордо постають у світанкових росах зелені гори. Природа чарує нас своєю красою, викликає радість і здивування.
Філія №1 «Бібліотека для дітей» провела інформ-хвилинку «Природа рідна – наша втіха, тож хай вона не знає лиха». На виставці представлено розмаїття цікавих книг про природу, зокрема «Червона книга України», «Зелена книга України». У наші дні охорона природи стала невідкладною вимогою часу. Але вона немислима без щирої поваги і любові з боку всіх людей. ми повинні знати про те, як можна зберегти природні багатства для всіх, хто живе і буде жити на Землі.
Алла ЛАЗОРЕНКО
ХУСТКА У ЗВИЧАЯХ І ТРАДИЦІЯХ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Україна! Рідний край! Золота чарівна сторона. Земля, рястом уквітчана, любистком закосичена. Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, звичаї.
Хустка в Україні, крім побутового, має ще й обрядове значення. Так, при сватанні дівчина перев’язує руку парубкові на знак згоди бути його дружиною. Колись хустки в Україні вишивалися шовком, сріблом та золотом. Вишиті хустки в Україні завжди були білого кольору. Ця особливість звертала увагу чужинців, що мандрували по Україні.
Про ці та інші цікаві факти ви можете дізнатись у світлиці читального залу філії №1 «Бібліотека для дітей», де розгорнута виставка літератури «Хустка у звичаях і традиціях українського народу».
Надія ТОРОХТІЙ