У період становлення нових громад, створених на хвилі децентралізації, виникає чимало труднощів, але в цей період важливо дотримуватися пріоритетів розвитку, і галузь освіти належить саме до них. Кагарлицька міська рада ще до утворення об’єднаної громади надавала важливого значення соціально-гуманітарній сфері, зокрема освітянським закладам. Так, у дошкільних установах міста здійснено євроремонти приміщень груп, бюджетним коштом оновлено, модернізовано харчоблоки, оптимізовано системи опалення, багато зроблено для енергозбереження, зокрема щодо заміни старих вікон на металопластикові; придбано нове устаткування, меблі, упорядковано території закладів тощо. У найбільшому дитсадку «Теремок», зокрема, торік здійснено капітальний ремонт фізкультурно-оздоровчого залу та залу для проведення масових заходів. ДНЗ Кагарлика мають умови, не гірші (а подекуди й кращі), ніж у столиці. Значні кошти шляхом міжбюджетних трансфертів виділялися для зміцнення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Пріоритетна увага освіті залишається в центрі уваги і в новоствореній Кагарлицькій міській територіальній громаді.
– Виховання еліти нації потребує значних капіталовкладень, – стверджує начальник відділу освіти Кагарлицької міської ради Надія Омельченко. – Тож для досягнення цієї амбітної мети ми залучаємо різні джерела фінансування, але основним джерелом видатків на освіту є державний і місцеві бюджети. Ми прагнемо використовувати наявні кошти максимально ефективно і раціонально. Так, із залишку освітньої субвенції з державного бюджету 2019 року після відповідних тендерних процедур наприкінці минулого року було придбано обладнання для сучасного лінгафонного кабінету загальною вартістю близько 447 тисяч гривень. Нещодавно завершено встановлення нової апаратури в одному з кабінетів іноземних мов на базі Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей» (директор Василь Мамій). У комплект обладнання входить інтерактивна дошка Starboard fx89we2, мультимедійний проєктор із короткофокусним об’єктивом Epson ЕВ-685 Wi, 16 персональних комп’ютерів форм-фактора десктоп у такому складі: системний блок ImpressionР+, монітор (діагональ 21,5), «мишка», клавіатура; комп’ютерна гарнітура (навушники) 2е Gaming HG310 LED; мережевий комутатор D-Link DGS-1210-20.
У Кагарлицькому НВК вивчається дві іноземні мови: англійська і німецька. Нове сучасне лінгафонне обладнання, безсумнівно, сприятиме оптимізації навчально-виховного процесу. Діти з інтересом працюють під час уроку, новітні мультимедійні засоби навчання допомагають завкабінетом Альоні Будник досягати поставленої мети – не лише у формуванні та вдосконаленні мовленнєвих навичок із іноземних мов, а й у розвиткові інтелектуальних здібностей учнів, реалізації виховних аспектів уроку.
Микола СЕМЕНЮК