Влада не планує продовжувати посилені карантинні заходи після 24 січня, Україна повернеться до обмежень "помаранчевої зони", які діяли раніше, і цей адаптивний карантин буде продовжено до кінця березня.
Джерело: прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"
Пряма мова: "З 8 по 24 січня у нас встановлений так званий "карантин зимових канікул". Ключова мета – обмеження мобільності населення. З 25-го ми перейдемо, ймовірно, в "помаранчеву" зону, яка діяла до введення цих правил.
Поточний карантин введений до кінця лютого. Швидше за все, ми продовжимо його до 31 березня тією ж постановою. Поки немає підстав скасовувати адаптивний карантин. Хвороба не зникла.
Зараз ми розриваємо той ланцюжок, який утворився з Нового року до Різдва. Якби ми не зробили цих зимових канікул, то в лютому вийшли б на критичні показники, які не дозволили нашій медичній системі справлятися".
Деталі: Прем'єр додав, що для уряду було важливо не допустити перевантаження медичної системи до отримання вакцини, надходження якої очікується не пізніше лютого.
Він підкреслив, що на сьогодні влада не бачить необхідності продовжувати жорсткі карантинні заходи довше, ніж до 24 січня.
У той же час Шмигаль висловив думку, що "карантин в цьому році триватиме дуже довго".
Передісторія:
8 січня в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження для протидії розповсюдженню коронавірусу. Вони діятимуть до 24 січня включно.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що маски та соціальна дистанція у зв’язку із COVID-19 залишаться актуальними для українців до кінця 2021 року.
Обмеження «помаранчевої» зони карантину:
- заборонено роботу всіх закладів розміщення, окрім готелів;
- розважальним закладам і ресторанам не можна працювати в нічний час;
- послуги громадського харчування можна надавати в тому разі, якщо заклад буде заповнений менш як на 50% посадкових місць;
- Кабмін скасував заборону на проведення культурних масових заходів (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) в «помаранчевій» зоні. Так, їх можна проводити за участю не більше 220 чоловік, одна людина на десять квадратних метрів площі будівлі;
- дозволено перевезення в громадському транспорті в разі заповненості понад 50% місць для сидіння;
- заборонені планові госпіталізації в лікарнях. Винятки — надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, пацієнтам, які мають онкологічні захворювання, паліативна медична допомога у стаціонарних умовах, інші невідкладні й термінові заходи з госпіталізації, які в разі їхнього перенесення або відтермінування можуть призвести до значного ризику для життя або здоров’я людини;
- заборонено діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають не більш як одного відвідувача на десять квадратних метрів;
- у музеях, бібліотеках має перебувати не більш як одна особа на десять квадратних метрів;
- у торгово-розважальних центрах і закладах побутового обслуговування має перебувати не більш як одна особа на десять квадратних метрів;
- заборонений прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку — санаторіїв і таборів у столиці та передмісті.