П’ятеро громадян устигли додзвонитися до Кагарлицького міського голови Олександра Панюти протягом години, відведеної на «Прямий зв’язок». Першим зателефонував кагарличанин Петро Горпиненко, який поцікавився, чи готові наші медики до вакцинування проти коронавірусу. Голова інформував, що від Центру ПМСД поки що не надходило прохань про допомогу в цьому плані, але пообіцяв першим поцікавитися в медиків. Петро Васильович запитав також, що робить міська рада у зв’язку з підвищенням тарифів. Олександр Панюта зазначив, що з міського бюджету виділено 600 000 грн для компенсації затрат КП «Кагарликводоканал», аби підприємство не підвищувало для населення тарифів на свої послуги. Що ж до тарифів для населення на газ і його транспортування та електроенергію – на рівні держави нині робляться певні кроки; обговорено буде цю ситуацію й на черговому сесійному засіданні з нашими депутатами.
Ніна Антонівна, яка додзвонилася другою, просила допомогти зрізати дерево на кладовищі в Ліщинці, і це питання з метою його вирішення було обговорено в телефонному режимі з керівником КП «Крона-сервіс» Юрієм Гаценком.
Любов Іванівна, мешканка масиву Новобудов, непокоїлася, що буде з управлінням соціального захисту населення у зв’язку з тим, що Кагарлик уже не є райцентром. Звісно, очевидно, що реорганізація служби нині відбувається, і управління базуватиметься в Обухові, але в міській раді вже введено штатну одиницю і з лютого в ЦНАПі, розташованому на першому поверсі адмінприміщення (пл. Незалежності, 1) буде організовано оформлення пільг і субсидій для населення; документи в оцифрованому вигляді передаватимуться в соцзабез.
Скаржилася Любов Іванівна, що не працює стаціонарний телефон: викрадено кабель зв’язку, який в «Укртелекомі» їй обіцяли відновити до кінця першого кварталу. Однак швидше за все ця приватна структура перейде незабаром на бездротовий телефонний зв’язок: уже з лютого сільським населеним пунктам громади (крім Буртів, Переселення та Слободи) таку новацію обіцяно. Не виключено, що й у Кагарлику «Укртелеком» теж піде таким шляхом.
Турбувало додзвонювачку, чи буде в нас «чорнобильська» аптека, і голова інформував, що питанням забезпечення ліками учасників ліквідації аварії на ЧАЕС у Кагарлику опікується центральна аптека №9. Інша справа, що централізоване забезпечення на початку бюджетного року пробуксовує, через що ліків недостатньо, тож вистачає їх тим, хто першим звертається. Питання щодо поліпшення ситуації буде вивчатися спільно з Центром первинної медико-санітарної допомоги.
Петро Аніфанович Сарапин із Переселення порушив питання про запізніле надходження платіжок, зокрема за газ, унаслідок чого споживачам виставляються претензії про заборгованість. Проблема не нова: занадто громіздка структура доставки платіжок із кол-центрів через посередництво «Укрпошти». Але є добра новина: нещодавно відкрито нове відділення «Укрпошти» біля Кагарлицького ринку (ТЦ «Городок», вул. Стадіонна, 1а), і здійснити платежі, хто ще не робить цього через Інтернет, можна буде оперативніше.
Насамкінець зателефонувала Марія Михайлівна Соломко, що мешкає по вул. Кошового. Вона порушувала вже обговорювані питання – щодо соцзабезу і «чорнобильської» аптеки, і голова надав відповідні роз’яснення. Ще одна проблема була оприлюднена в ході розмови: відсутності зубопротезування в поліклініці. Питання економічне: зубопротезний кабінет, який працював на засадах госпрозрахунку, не витримав конкуренції з приватним бізнесом; туди ж пішли й фахівці – лікар-зубопротезист і зубний технік.
Кожен із діалогів був доволі тривалим, його учасники обмінювалися новорічно-різдвяними вітаннями; Петро Аніфанович, майстер гумору, навіть хотів продекламувати дещо зі свого репертуару, але не став цього робити з огляду на обмежений час, а Любов Іванівна щиро подякувала голові: «Спасибі, що вислухали!»