Пандемія не викорінила тисячолітньої традиції колядування. Щоправда, ходити по хатах із колядками не рекомендовано: дотепники навіть вигадали нове слово, назвавши колядників ковідниками. У Кагарлику з огляду на це колядують переважно в родинному колі. Надсилають один одному аудіо- та відеозаписи колядок, хтось додумався через соцмережі «платити» Інтернет-колядникам яскравими фотокопіями купюр. Але дехто замовляє собі Різдвяний вертеп додому, як свідчать ті ж соцмережі (https://www.facebook.com/sergey.demchenco1/videos/3694734553950935/).
Процвітає карантинно-різдвяний фольклор: «Колядин, колядин: не проблема – карантин!» – «Коляд, коляд, колядниця, гарна в масці молодиця, а без маски ще й яка – дайте антисептика!» – «Колядую-колядую – від локдаунів чарую: дайте трошки грошей на ПЛР-тест хороший!» – «ПЛР, ПЛР – веселімося тепер! Будем вам колядувати – віруси всі одганяти! Дайте грошей у кишеньку й антисептика у жменьку!» – «Колядую, колядую – вірус в домі в вас не чую: концентрація достатку наповняє вашу хатку!» і т.д.
Кагарличани уміють створити собі Різдвяний настрій! Тільки хотілося б усе-таки, аби ці фольклорні перлини залишилися в історії, але потреби їх співати щоб більше не було.
Микола СЕМЕНЮК