Під таким девізом у Кагарлику з учорашнього дня працюють міські комунальні служби. Однак дощ за мінусової температури зробив свою справу, і миттєво виправити ситуацію можна було б хіба таким же піщано-сольовим дощем із небес. У багатьох регіонах України включно зі столицею, де сіяв крижаний дощ, ситуація подібна: зростання кількості ДТП, нарікання на комунальників, які не встигали зарадити біді. Не став винятком і Кагарлик: у соцмережах було чимало скарг, хоча служби працювали і працюють у поті чола, і починали, звісно з центральної частини, де найбільший рух. І багато хто підтверджував це в коментарях. Трапляються й підбадьорливі слова, як-от пише Валентина Чупис: «…Такі катаклізми не те що в місяці чи сезоні, не кожен рік трапляються. Ні Зеленський, ні районна, ні місцева влади не винні». Але це, звісно, не знімає з відповідальних служб обов’язку робити все можливе для оперативного реагування на подібні ситуації.
І це стосується не лише комунальних служб – їхній штат недостатній для миттєвого виправлення наслідків стихії.
«ПРАВИЛА благоустрою території міста Кагарлика, забезпечення в ньому чистоти та належного санітарного стану» (див. http://kagarlyk-mrada.gov.ua/actual/2) зобов’язують керівників підприємств, установ, організацій та громадян: «2.7. У межах прилеглої території здійснювати очищення тротуарів, дорожнього покриття від снігу та льоду, посипку протиожеледним матеріалом». Однак не біля кожного двору, офісу чи магазину можна було помітити якісь дії в цьому напрямку. Тож або виконуймо загальноприйняті правила, або даваймо наказ депутатам, хай виділяють кошти громади на збільшення штату комунальних служб, щоб біля кожного з нас хтось ходив і посипав доріжку чи підмітав.
У вищезгаданих Правилах, між іншим, є чимало корисних пунктів, які варто було б декому проштудіювати, – і щодо укладання договорів зі спеціалізованими комунальними підприємствами на вивезення, розміщення і утилізацію відходів; і щодо систематичного та своєчасного знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину, і щодо заборони виносити, складувати на проїзну частину дороги та прилеглу до дороги територію сміття, промислові відходи, а також вивозити їх у невизначені для цього місця; спалювати сміття, побутові, промислові та інші відходи на території міста, забруднювати їх хімічними та іншими розчинами – і т.д. і т.п.
Микола СЕМЕНЮК