Нещодавно ми розповідали про обсяги допомоги, яку останнім часом отримала від міської влади бібліотека для дорослих. І ось надійшла така ж інформація – разом із добіркою матеріалів про масові заходи – з міської бібліотеки для дітей:
Нові надходження в бібліотеку
Нещодавно міська бібліотека для дітей одержала від Кагарлицької міської ради 4000 гривень на придбання літератури. На цю суму придбано чимало необхідних для користувачів книг. Серед них багато літератури за шкільною програмою: « Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя, «Пригоди Тома Соєра» Марка Твена, вибрані твори Григорія Тютюнника, «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького, «Захар Беркут» Івана Франка, «Таємниця козацької шаблі» Зірки Мензатюк, «Наталка Полтавка» Івана Котляревського тощо. Для найменших користувачів придбали книги серії «Читаємо по складах», а для читачів середнього та молодшого шкільного віку – «Пригоди Піноккіо» Карло Коллоді, «Аліса в країні Див» Льюїса Керрола, народні казки «Пан Коцький», «Солом’яний бичок», «Півник – золотий гребінчик» та інші.
Також міська рада виділила бібліотеці кошти на передплату періодичних видань. Ми змогли придбати необхідні газети та журнали для наших юних користувачів.
Колектив міської бібліотеки для дітей та користувачі щиро дякують депутатам міської ради та міському голові Олександрові Панюті за фінансову підтримку. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з новинками в бібліотеці.
Надія ТОРОХТІЙ, зав. бібліотекою
Народознавча година «Вишиваю рушничок різними нитками»
Рушник... Як багато значить це слово! На ньому вишита доля мого народу. На ньому переплилися і радість, і біль, і щастя, і горе. Рушник супроводжував людину все життя. Стверджують навіть, що слово «рушник» походить від слова «рушати». Не було жодної хати в Україні, де не палахкотіли б вишиті рушники. Від матері до дочки передавалася майстерність вишивання і зберігалася довгі роки. Щоб зберегти народні традиції українського рушника, дізнатись про його історію, у міській бібліотеці для дітей разом із працівниками Кагарлицького історико- краєзнавчого музею – молодшими науковими співробітниками Дринь Людмилою Анатоліївною та Мириненко Іриною Петрівною була проведена народознавча година «Вишиваю рушничок різними нитками». Учасниками заходу були користувачі бібліотеки – учні 7 класу Кагарлицького НВК «ЗОШ І- ІІ ступенів – ліцей» (класний керівник Хайло Наталія Володимирівна).
Людмила Анатоліївна розповіла користувачам про обрядове значення рушників, про їхні функції, призначення, види, орнаменти та кольори.
Захід пройшов за чашкою чаю з солодощами, про які подбала міська рада.
Доповненням до народознавчої години була книжкова виставка «Рушнички ви мої, рушнички», оформлена працівниками книгозбірні.
Валентина КОСЯК, бібліотекар
Урок історичної пам’яті «Соборність і злагода – умови процвітання України»
В історії становлення незалежності нашої країни особливе місце займає 22 січня 1919 року. 101 рік тому Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель у єдину Українську республіку. З цієї нагоди день з’єднання Західно- Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою у нас відзначають як День Соборності України.
З метою формування національної свідомості та виховання почуття патріотизму в підростаючого покоління в міській бібліотеці для дітей пройшов урок історичної пам’яті «Соборність і злагода – умови процвітання України». Урок пройшов із учнями 5-В класу ОЗНЗ «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» (вчитель української мови та літератури Сліпко Світлана Володимирівна).
Бібліотекар Косяк Валентина Миколаївна розповіла користувачам про історичні події тих років, про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежність.
Діти з цікавістю прослухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття Соборності України, відповідали на запитання вікторини «Україна – моя Батьківщина» та ознайомилися з тематичною літературою, представленою на книжковій виставці «Україно! Соборна держава, сонцелика колиска моя».
Алла ЛАЗОРЕНКО, бібліотекар
Бій під Крутами
Крути... це трагічна сторінка нашої історії. Бій під Крутами займає особливе місце. Там на бій з жорстким ворогом стали юнаки, які ніколи в руках і зброї не тримали - студенти Київського університету Святого Володимира та учні гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства. Їх було триста. І вони загинули за волю України.
Щоб ушанувати пам’ять героїв Крут, у міській бібліотеці для дітей пройшла інформаційна година «Бій під Крутами» з учнями 5-В класу ОЗНЗ «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 (учитель української мови та літератури Світлана Сліпко).
Бібліотекар Алла Лазоренко розповіла присутнім про запеклий, кривавий бій, який тривав до полудня, про студентів, які загинули в цьому бою.
Бібліотекар наголосила користувачам, що пам’ять про наших героїв буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину. Хвилиною мовчання користувачі бібліотеки вшанували юних героїв Крут.
Доповненням до інформаційної години була оформлена книжкова виставка «Герої Крут – ніхто не забутий».
Тетяна КОВТУН, бібліотекар