Багато доріг манять нас у житті, але слово, виспіване мамою в колисковій, повертає нас до рідного дому, якого не можна зрадити, як не можна зрадити Вітчизні, матері.
Українська хата – це колиска нашого народу. У ній народжувалися, жили і помирали. Хата надавала людині притулок, тут були умови для повсякденного існування, відновлювалися сили, визрівало натхнення, тут формувалися родинні стосунки, тут людина відпочивала, працювала і харчувалася.
Рідна хата!.. Оспівана в піснях, оповита легендами та переказами, вона буде завжди символом добра й надії, її незгасний вогник світитиметься теплом маминої любові, вірою в доброту, високу людяність, одвічною сподіванкою на чисте небо над нами. Про рідну хату – нашу берегиню в міській бібліотеці для дітей спільно з Кагарлицьким історико-краєзнавчим музеєм у святково придбаній рушниками світлиці була проведена народознавча година «Рідна хата – наша берегиня». Захід пройшов із учнями 6-Б класу Кагарлицької ЗОШ №1 (класний керівник Зінченко Любов Петрівна).
Під час народознавчої години школярі дізналися про те, що саме ми повинні зберігати, не забувати, щоб наша Берегиня-хата стала для нас священним місцем. Наукові співробітники Кагарлицького історико-краєзнавчого музею Віценко Валентина Василівна та Мироненко Ірина Петрівна розповіли учням про декоративно-художнє оздоблення хати, її види, традиції, побут.
Захід був проведений за чашкою чаю з солодощами, за які всі присутні вдячні міській раді. Окрасою народознавчої години була книжково-ілюстративна виставка «Моя рідна батьківська хата».
Надія ТОРОХТІЙ, зав.бібліотекою для дітей