Напередодні Різдва до редакції «Рідного міста» завітали гості – брати Богдан і Артем Лисенки, колишні випускники міської ЗОШ №1, – сини голови спілки учасників АТО в Кагарлицькому районі Михайла Лисенка. Старший із братів, Артем, служить у місцевому відділенні поліції, а молодший, Богдан, – курсант Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Полтава). Саме про Богдана хотілося б розповісти цього разу детальніше.
Богдан Михайлович нині навчається на другому курсі сержантського коледжу, опановує радіокосмічний зв'язок. Ще з дитячих літ мріяв стати військовим, а коли почалася війна з російськими окупантами і батько пішов на фронт, – Богдан остаточно обрав професію захисника Батьківщини.
Навчатися цікаво, стверджує Богдан Лисенко, і, що особливо приємно, – коледж має солідну спортивну базу, тож він тут продовжив займатися єдиноборствами, якими захоплювався і в шкільні роки в Кагарлику. Перші тренування з боротьби хлопець розпочав ще другокласником, брав потім участь у змаганнях різного рівня, виборював першість і займав призові місця навіть в області. Зі словами вдячності згадує юнак педагогів рідної першої школи, які дали йому путівку в самостійне життя, своїх тренерів-наставників із Кагарлицької ДЮСШ Олександра Петровича Колисана (на жаль, уже покійного), Анатолія Володимировича Коноваленка, Павла Миколайовича Федюка (до речі, теж учасника АТО, як і Богданів батько). Саме вони дали старт його спортивній кар’єрі, у якій він досяг значних висот: у лютому 2016 року Богдан Лисенко виборов ІІІ місце в чемпіонаті Полтавської області з Комбат Дзю-Дзюцу, а вже у квітні цього ж року став бронзовим чемпіоном світу з Кемпо-Карате і Кобудо (секція Кемпо Куміте) на міжнародних змаганнях у Харкові. Нинішній наставник юного чемпіона – президент Всеукраїнської федерації бойових мистецтв «Бу-до», чемпіон СРСР із карате (1990), майстер спорту міжнародного класу Олег Валентинович Чернецький, тож слід сподіватися, що Богдана Лисенка чекають попереду нові перемоги і спортивні здобутки. Саме з такими побажаннями ми попрощалися з Богданом, а ще – стати після коледжу не лише сержантом, а й, звісно, дослужитися до генерала.
Сьогодні, коли цей матеріал опубліковано, Богдан уже знову в улюбленому коледжі: відпустка завершилася 10 січня. На прощання він просив передати через газету запрошення кагарлицьким юнакам щодо вступу у військовий заклад, де він навчається, щоб стати до лав патріотів-захисників рідної України, а також отримати чудову нагоду досягти вершин у спорті.
Ми приєднуємося до Богданових слів: дерзайте, майбутні чемпіони!
Микола СЕМЕНЮК
ВІЙСЬКОВИЙ
КОЛЕДЖ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ
Військового інституту телекомунікацій та інформатизації
ОГОЛОШУЄ НАБІР НА 2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Коледж здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем вищої освіти «молодший бакалавр» для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України за спеціальностями:
«Комп’ютерні науки та інформаційні технології»;
«Телекомунікації та радіотехніка».
Термін навчання – 2 роки.
Навчання у коледжі надає можливість:
· здобути вищу освіту за рахунок видатків державного бюджету;
· одержати гарантоване працевлаштування (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України).
Після закінчення навчання випускники коледжу мають можливість продовжити навчання за спорідненими напрямами підготовки в будь-якому ВНЗ України за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр».
У процесі навчання курсанти коледжу одержують щомісячно грошове забезпечення а військовослужбовці за контрактом грошове забезпечення за останньою посадою та безкоштовно забезпечуються:
· гуртожитком, обмундируванням та речовим майном;
· триразовим харчуванням.
На навчання у коледжі приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту:
1. особи із числа цивільної молоді та ліцеїсти віком від 17 до 21 року, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;
2. військовослужбовці, резервісти та військовозобов’язані, які мають повну загальну середню освіту та не мають військових звань офіцерського складу, віком до 30 років.
Для конкурсного відбору осіб, які вступають до коледжу,зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти з таких предметів.
1. Українська мова та література (100 балів).
2. Математика або фізика, іноземна мова, історія України, хімія, біологія, географія (100 балів).
Право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів (без сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання) мають:
· військовослужбовці, які проходять військову строкову службу та службу за контрактом;
· громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в 2017 році.
Військовослужбовці згідно з наказом МО України №360 від 05.06.2014 до 01 квітня подають рапорт іоформлюють особову справу вступника, яку кадрові органи надсилають в ВВНЗ до 15 травня року вступу на навчання.
Для цих осіб приймальною комісією організовуються вступні екзамени з вищезазначених предметів.
Усі вступники обов'язково складають такі вступні випробування:
· психологічне обстеження;
· оцінка рівня фізичної підготовки;
- медичний огляд військово-лікарською комісією.
Запрошуємо Вас відвідати коледж у дні відкритих дверей
29 січня, 26 лютого, 26 березня, 23 квітня, 28 травня 2017 року
о 10.00; зупинка «Інститут зв’язку»на вході у військову частину.
Адреса: 36012 м. Полтава, вул. Зіньківська, 44.
Контактні телефони: (0532) 53-67-13 (3-12-01, 3-12-03), 0509788467, 0667320303, 0501921404, 0501760099,
0933121886 – черговий ВКСС ВІТІ (ЦІЛОДОБОВО)