Цього року ми відзначаємо 80-річчя від дня народження відомого українського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата премії ім. П.Чубинського, нашого земляка Миколи Кагарлицького. В Кагарлицькій міській бібліотеці для дорослих відбулася низка заходів, присвячена цій знаменній даті, на яких користувачі бібліотеки знайомилися з матеріалами його біографії: година пам’яті письменника-земляка «Невгамовна українська душа», проведено перегляд літератури «У вічному полоні творчості», розгорнуто книжкову виставку «Літературний олімп рідного краю».
Микола Кагарлицький народився 6 січня 1937 року в селі Черняхів Кагарлицького району. В далекому дитинстві вперше почув голос Оксани Петрусенко та закохався в нього. Це було поштовхом до подальшої літературної та дослідницької діяльності. В 1961 році закінчив філологічний факультет Київського державного університету. Працював учителем, був завідуючим літературним відділом Київського державного академічного театру опери та балету, кореспондентом газети «Літературна Україна».Письменник утверджував у народі любов, надію, впевненість у справедливості. Поважав цілеспрямованість. Вчив говорити і сам говорив лише правду. За свою принципову позицію був звільнений, проходив у матеріалах державного спостереження як дисидент, 1969 року був занесений до списку небажаних для друку.
У житті мав багато драматичних подій, та радість творчих здобутків завжди переповнювала душу. Любив організовувати творчі вечори, присвячені співакам оперного мистецтва, відомим літераторам. Досліджував біографії відомих митців та писав про них. Розвідки, присвячені Марії Заньковецькій, Миколі Садовському, Ларисі Руденко, Євгенії Мірошниченко, Іванові Козловському та іншим корифеям мистецтва, друкувалися в періодичних виданнях.
У його житті був значний період, присвячений збору листів Оксани Петрусенко. Пізніше написав біографічну повість «Оксана Петрусенко». У 2000-х роках виходить дослідження «Катерина Білокур очима сучасників». Серед найбільш відомих його творів – «Наодинці з совістю. Образи діячів української культури. Нариси» (1988); «Катерина Білокур: «Я буду художником!» Докум. оповіді (1995); «Легендарна О.Петрусенко. Худож.-докум. повість» ( 2007); «Листами, мов зорею, засвітилася. Докум. оповіді (2007).
Його твори свідчать про глибинне знання української мови, любов до рідного краю, своєї Вітчизни, народу.
На жаль, 2 серпня 2015 року Микола Кагарлицький відійшов у вічність.
Олена ШЕВЧЕНКО