Нещодавно ми, учні 9-х класів Кагарлицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, разом із учителем зарубіжної літератури та художньої культури Н.М.Гаркавенко побували на цікавій народознавчій годині – «Вічний дарунок – хустина квітчаста», що відбувся в міській бібліотеці для дітей.
Увійшовши в зал для читання, ми поринули в дивовижний світ історії, дізнавшись багато нового з розповіді директора історико-краєзнавчого музею Н.М.Співак. У залі була влаштована справжня виставка найрізноманітніших головних уборів та хустин, кожна з яких мала своє окреме призначення. Ми згадували різні звичаї, пов`язані з таким, здавалося б, звичайнісіньким головним убором, як хустка, розглядали малюнки з зображенням того, як носили цей головний убір у кожному регіоні України. Окрім хусток, нам розповіли про такі досить цікаві, не менш вражаючі своєю історією елементи жіночого одягу, як очіпок і намітка. «Нехай же матерям, коханим, молодим дружинам, бабусям несуть хустки – дарунки, барвисті, як сад навесні, мерехтливі, як світання над річкою. Хай завжди нас веселить українська хустка», - цими словами Надія Михайлівна змогла надихнути кожного з нас на роздуми. Адже чому ми вже майже припинили носити цей головний убір? А й справді, хустка – це оберіг, символ добробуту та краси нашого народу. Можливо, Україна зараз так занепала через те, що ми припиняємо шанувати наші древні традиції? Намагаємося жити за іноземними, чужими звичаями та правилами, які не притаманні нашій землі?..
Наприкінці краєзнавчої години ми чудово провели час за бесідою з чашкою чаю та печивом і цукерками, що були придбані на кошти міської ради.
Владислава ФЕДЮК, Яна ГЕРАЩЕНКО, учениці 9-Б класу ЗОШ № 3,
члени гуртка «Юний журналіст»