IV сесія Кагарлицької міської ради відбулася 28 січня.
Депутати затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Кагарлика на 2016 рік, що складається з 12 цільових програм, внесли зміни до бюджету поточного року, що дало, зокрема, змогу виділити субвенції на оплату харчування в міських школах дітей учасників АТО, для фінансування ремонтних робіт у міських ДНЗ, а також ремонту туалетів у ЦРЛ; додаткові кошти спрямовано на розширення мережі відеоспостереження в місті.
Відповідно до чинного Податкового кодексу було внесено необхідні зміни до минулорічних рішень про встановлення транспортного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Кагарлицької міської ради на 2016 рік. При цьому від сплати податку на нерухомість звільнили учасників АТО, а самі ставки цього податку за пропозицією депутата Віталія М’яснікова було зменшено вдвічі (з 0,5% до 0,25% від розміру мінімальної зарплати). На засіданні також було затверджено Положення про Кагарлицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; в апарат виконкому введено додаткову штатну одиницю провідного спеціаліста з реєстрації майнових прав; внесено зміни до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у м. Кагарлику для здійснення підприємницької діяльності (одну заяву було задоволено, іншу – за наполяганням депутата Василя Мамія – відкладено до наступного засідання через неявку заявника).
На новому масиві в районі вул. Героїв Крут (колишня Котовського), де виділено ділянки під забудову учасникам АТО, нові вулицю і провулок найменовано на честь Національної гвардії, а при розгляді земельних питань депутати надали 38 дозволів для виготовлення проектної документації.
До речі, земельні питання обговорювалися дуже прискіпливо: наприклад, при розгляді клопотання керівника Кагарлицької філії ПАТ «Київоблгаз» Сергія Сьомки більшістю голосів було відмовлено зменшити відсоткову ставку плати за орендовану землю попри наведені аргументи щодо певних матеріальних труднощів у філії. Більше того, депутати Микола Гриценко, Сергій Павлик, Василь Байда та інші висловили гострокритичні зауваження з приводу дій монополіста на ринку послуг і рекомендували повернутися обличчям до людей.
Серед іншого важливими кроками були рішення про передачу у власність ПАТ «Київобленерго» трьох трансформаторних підстанцій «Кагарликводоканалу» по вул. 97 Стрілецької дивізії, які після переоснащення будуть використані для обслуговування масиву «Північно-Західний», де земельні ділянки під забудову отримали учасники АТО, Ще дві підстанції на новому масиві по вул. А.Демиденка, які перебувають у комунальній власності міста, дозволено продати «Київобленерго», що має відповідну ліцензію для приєднання електроустановок до мережі.
Після вивчення в депутатській комісії звернення і заяви депутата Юрія Бабича до Верховної Ради України щодо висловлення недовіри уряду А.Яценюка з вимогою його відставки і засудження політичних репресій, обранці кагарлицької громади прийняли відповідне рішення. Цікаво, що ініціатор цього звернення проголосував проти. Мотив – регламентна комісія вилучила з початкового варіанту найбільш гострі формулювання.
Микола Семенюк
ЗВЕРНЕННЯ
Кагарлицької міської ради
до Голови Верховної Ради України, всіх керівників фракцій та депутатських
груп у Верховній Раді щодо відставки Уряду та Прем’єр-міністра А.Яценюка
Результатом діяльності уряду А.Яценюка, що прийшов до влади на крові героїв Революції Гідності та російсько-української війни, став шалений ріст комунальних тарифів, урізання соціальних стандартів, намагання розпродати стратегічні та прибуткові підприємства і землю с\г призначення, а також свавілля репресивно-каральних органів і переслідування політичних опонентів. Цей уряд лише імітував реформи та лобіював інтереси олігархів – замість вживати дієві управлінські заходи для реанімації економіки та покращання життя українців.
Всупереч обіцянкам у 2013 році тодішнього опозиціонера Яценюка зменшити тарифи на газ, світло і компослуги, його ж уряд з 1 квітня 2015 р. ініціював збільшення тарифів на енергоносії для населення в рази без будь-яких серйозних обґрунтувань. Газом власного видобутку користуються олігархи, а населення вимушене з їх волі платити за дорожчий імпортний газ. Населення збідніло до межі. Куди ж зникають мільярди кубометрів вітчизняного газу?
Уряд обіцяв ріст економіки вже з початку 2015 року, натомість вона доведена до глибокої стагнації. Падіння спостерігається по всіх секторах реальної економіки. Курс гривні упав на 53 %, інфляція за останні 20 років рекордна – 39 %.
Катастрофічно впали реальні зарплати і пенсії простих українців, скасовано пільги чорнобильцям, скорочено виплати по догляду за дитиною, а оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів – просто ганьба! І в час війни, коли зубожіли мільйони українців, а 80 % громадян живуть за межею бідності, прем’єр-міністр став мільярдером!
Чи не найбільшим «досягненням» уряду Яценюка стали небачені донині обсяги корупції. Покараних за підтверджену перевірками багатомільярдну корупцію – нема. Ці факти урядовці ігнорують, більше того – гальмують розслідування. Ще одна ганьба нинішнього уряду і парламенту – міжнародний розмах корупційного скандалу з нардепом М.Мартиненком – спонсором політичної сили Яценюка. Всі без винятку західні партнери вказали на відсутність результатів у боротьбі з корупцією, і цілком логічно: жоден антикорупційний орган не запрацював.
Бюджет країни вже традиційно ухвалюється в цейтноті, через масове кнопкодавство, коли не всі навіть депутати встигли ознайомитися з документом і голосували невідомо за що.
А чим, як не середньовіччям, назвати знищення основу основ європейської моделі економіки – фермерство, через недолугі, непомірні податки і позбавлення й так куцих пільг тисячам сільських товаровиробників?
Висловлюємо свою категоричну незгоду з репресіями влади проти політичних опонентів і засуджуємо численні безпідставні затримання і арешти патріотів, акти-вістів-волонтерів та учасників добровольчих підрозділів. Верховоди режиму Януко-вича не покарані за злочини проти Майдану восени-взимку 2013-14років, в першу чергу – за вбивство Небесної Сотні. Сепаратисти й посібники російського агресора в Криму й на Донбасі не притягнуті до кримінальної відповідальності. Така бездіяльність влади засвідчує контрреволюцію і реванш регіоналів та п’ятої колони.
Хіба задля цього всього українці гинули на Майдані, а тепер кладуть голови на війні в Донбасі? Косметичні зміни не зачепили злочинну систему, одних корупціонерів замінили інші, нічим не кращі. Вимагаємо припинення політичних репресій і вжиття заходів для реалізації вимог Майдану про підзвітність влади громадянам.
Ми, депутати Кагарлицької міської ради – представники політичних сил, які брали участь у місцевих виборах, виконуючи свій обов’язок перед громадою міста, висловлюємо недовіру урядові А.Яценюка і вимагаємо від Верховної Ради розглянути питання відставки уряду Яценюка за підсумками року його діяльності за провальну соціально-економічну політику, захист інтересів олігархів, небажання боротися з корупцією.